Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
13. říj 2008

Kačko, koukám, kdy jsi byla na internetu, asi jste toho moc nenaspali co? ☹
To teda já mám asi šípokový Růženky 😀 Krmili jsme v 19:00, pak jsem je musela ve dvě vzbudit a pak zase spali až do sedmi 🙂

Simi, fakt to zkus, hlavně je to ta nejlevnější varianta, stojí pár korun. Držíme pěsti ať se zadaří.

Holky, myslete na nás, za chvíli jdu s Pavlíkem na kardiologii s tím šelestem na srdíčku, tak snad to bude v pořádku 😖

simonac
13. říj 2008

dai --držíme pěstičky at je vše v pořádku
a to más opravdu zlaté dětičky

já skočím do města na tu rourku a pak dám vědět, moje ségra mě sice zrazuje, že je to na to, aby se mimi vyprdělo a Martínek prdí jak starý chlap ☹

tady je dnes taky šílená mlha, hlavně padá a kočár by byl celý mokrý tak musím dát pláštěnky ☹

jdu si uvařit kafíčko 😉

egrzuz
13. říj 2008

Markét, no hlavně , že jim ty čokolády nenacpala 😒 😉

Dai, tak malinký ti spí dobře, hlavně ať jim to vydrží 😀

Simi, já se ti nedivím, taky jsem byla nervózní. Ta rourka zabrala skoro vždycky, jen jednou né, to už byl Jaroušek straší. Ještě jen upřesním Kačku, že s tou rourkou pohybuješ 😉

Markét, taky mi bylo někdy líto, že nemám MM , ale nedá se nic dělat. Prostě mají Nutrilon a hotovo.

🙂 Nejhorší jsou ty kecy lidí 😒

egrzuz
13. říj 2008

Ten Nutrilin B dávám Kristýnce, protože brala dlouho Atb a prý je lepší dávat i nějakou dobu po dobrání. Do Jarýna to nedostanu 🙂

daniellka
13. říj 2008

nazdárek babuleny!

a mámetudalší týden. snadbudehezky,zatím to nevypadá..

Borci jsou nachrchlaní a teče jimz nosu,tak asi zas budeme muset tvrdnout doma. Říkala jsem si, že kdyby bylo fakttěch 20,dle předpovědi,tak bych je na chvilinku vzala ven na procházu navzduch,už z toho doma blbnem..

daiquiri
13. říj 2008

Jo,taky si rikam,kez by byli spavy po tatinkovi😉
Dani,to se vybere,zas kolem jedenacty.
Ja jsem nastesti setkala s lidma co mi nevycitali,ze nekojim,spis me utesovali.Teda jedna kamaradka mela blby kecy,ale to je ta co cpe malymu salamy,tak si myslim svoje.

halkac
autor
13. říj 2008

Dai, právě že se u nás spalo🙂 Šli do hajan až v půl deváté a teprve v půl čtvrté se probudili na jídlo 😲 A mezitím žádné kňučení! Jenže já po jejich jídle chodím odstříkávat, tak si zapínám notebook, aby mi to rychle utíkalo🙂

Dančo, já bych s kluky klidně ven šla, to jim nemlže uškodit, spíše naopak - bude krásně, nadýchají se čerstvého vzduchu, provlhčí se jim slizničky...

Simi, věř mi, ta rourka není jen na vyprdění 😀 😀 😀

Holky, jedeme zase do Mateřského centra, v to pondělí ráno je tam ta miminčí herna. Odstříkám, děti zbaští přesnídávku a fofrujem!
A zítra zase k Mudře - jdeme na kontrolu s tím kokem a třebas se už konečně podaří domluvit termín očkování 😀 Už jsme tam byli snad pětkrát a vždycky se něco našlo, proč zrovna nemůžou dostat píchaneček!

tindra
13. říj 2008

Kači to centrum ti závidím,my nesmíme za žádnýma dětma,aby Marťulka něco nechytil ☹ Rozhodla jsem se být krkavčí matka a Lukymu nedám nic ke svátku kromě hadrušek!Co by taky chtěl chlapeček,který nejraději tahá CDčka a nosí(nebo občas i háže)je bráškovi a nej hračka je kabel od notebooku? 😀 😀 😀
Můžete mi poradit vy co už máte aktivní chodítko,jslti má cenu kupovat 2?Nebo jedno stačí?On teda Luky už chodí skoro sám a Martínek se jen otáčí,tak si říkám,že vystačíme s jedním,že to budou dědit 😉

egrzuz
13. říj 2008

Tindro, já mám dvě, ale myslím, že nám bude stačit jen jedno. Kristýnka je před Jarouškem, takže si prostřídají to jedno 😀 😀 😀

Dani, nám říkal, pediatr, že když jsou děti bez telot, že ven můžeme 😕 Kristýnka už má zase rýmu, po týdnu klidu, ach jo

Kači, užij si to v centru

Simi, dej vědět, jestli se zadařilo 😉

Zázrak- v Liberci svítí sluníčko 😀

simonac
13. říj 2008

holky, tak konečně se Martínek vykakal - po 11 dnech - a bez rourky, on se toho asi tak zalekl, že to stihl ještě dřív než jsem ji koupila 😀 😀 😀 😀 😀

ted se chystáme na rentgen nožiček - držte prosím palečky at už máme jadýrka a nikam znova nemusíme 😉

tady sluníčko nesvítí - pořád je zataženo, no ale hlavně že neprší 😉

marrha
13. říj 2008

Simi no hurááááá 😵 😵 😵 😵

to musela být nálož 😀

Já měla dvě aktivní chodítka...., ale stejně se věčně rvali o jedno...i když jsme měla úplně stejné...

a prostřídání nehrozilo, i když Krista chodila o měsíc dřív než David....takže oproti němu profík..a když viděla, že David jezdí s chodítkem, tak mu ho brala a jezdila s ním taky 😀
ale u nás je to tak se vším..co má jeden, tak chce druhý....a budou se o to tahat a škubat, než se jim to povede 😝

simonac
13. říj 2008

tak holky, jadýrka ještě nemáme , další kontrola za 2 měsíce ☹ , měli jste to někdo taky tak, nebo bylo hned vše ok?? 😉

tindra
13. říj 2008

simi,tak uz spokojená s Martínkovou plinečkou??? 😀 😀 My měli nožičky ok,zato srdíčka si nikdo nevšiml 😠 to se určitě spraví,neboj
No to jste mi teda moc neporadily,jeslti mám kupovat jedno nebo hned dvě 😉 Nemáte někdo tohle?Zdá se mi to Oki,jen nevím,jeslti nebudou zakopávat o ty kolečka,když se to zvedne?http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=8954684&tab=1 anebo tohle?http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12863341&ta... tam psané od 18měsíců,to je ale hloupost,ne?

simonac
13. říj 2008

tindra --my měli podbné tomu druhému a to bylo super, nestěžuju si, nebyl s tím žádný problém 😉

marrha
13. říj 2008

Já měla tady tyto...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17023204&tab=3

a spokojená jsme byla..kupovala jsem je přes MMB ...za nové bych tolik peněz nedala....je to jen na chvilinku 😉

Simi já chodila s dětma do 4 měsíců...ale David byl dobrý od začátku , Krista měla široké balení.....ale na KO chodili oba 😀 dotoři asi sbírají bodíky 😀 ale Ty bohužel nemůžeš vědět, jestli je to pravda nebo ne....nejsem první.tady je to běžná praxe...u Niky to bylo to samé..do 4 měsíců široké balení....v tom 3 měsíci jsme s ena to už vyprdla...a další kontrola??? doktorka nás chválila jak jsme poctivě balily....že jde změna znát 😉

kuzelka
13. říj 2008

Ahojky 🙂
téda vy jste toho stihly tolik probrat co jsem tu nebyla 😀
Já jsem byla celý min. týden nastěhovaná s dětma u rodičů (manža měl noční, tak aby se vyspal 😝 😀 😀 ), děti to zvládaly docela dobře 😉

u nás v OV jsme dostali na vítání občánků 2pamětní knížky a 2hrající hračky, takže nicmoc 😝 , a děti jsme si vyfotili v kolíbce

no já jsem v těhu nabrala jen 10kg (jak taky chcete přibrat z nemocniční stravy že 😝 😝 a to mi manža skoro každý den nosil teplou večeři 😵 a všech 10kg jsem nechala na porodním sále, vážím 50kg (jsem od přírody drobnější) a právě i když byli děti narozené v 36tt tak byli malinkatí.

no my jsme s kakáním nikdy neměli problém spíš naopak, kakali mi tak 3-6x denně 😅 😀 😀 ted průměrně 2x denně 😀

a ke kojení, je to ze všech stran jak je kojení důležité a každé dítě má právo na to aby bylo kojené..... ale bohužel to nejde vždy, já jsem se sice kojení vzdala ze zdrav. důvodů, ale u dvojčat je přeci jen trochu složitější že..... co si budeme vykládat......
jo taky znám maminku co dává dítěti v5 měs. ostraváčky, slazené tučné jogurty.. druhá zase dává jíšku .....
kravské mlíko atd... nemá smysl jim to vyvracet

co se týče jadýrek tak Barča je neměla ještě v 6měs. a jak jsme byli na kontrole v 8měs. tak bylo vše ok!
široké balení měla první 2měs. :-P

tak jsem se vypsala 😅 😅 😀

daiquiri
13. říj 2008

Simi,konecne mas klid co?🙂
A ty myslis kycle?My byli minuly tyden a pak az v listopadu.
A na te kardiologii jsme dopadli dobre,pry se mu to zavira,ukazat se mame az v unoru😉

daniellka
13. říj 2008

tak jsem marůdky vzala tedaven,ale je tam hnusně. dali jsme jen nákupazpátky,i tak to byl děs. Jsou strašněnerudní,jak maj ten sopl, venku zase každej jinam, nazavolání vžádnýmpřípadě neposlechnou,naopak zrychlíjiným směrem,jéééje, užívejte si nechodících miminek 😀

simi - gratuluji k ho.ínku!! 😀 Tozníkrásně!! 😀 ALE neměla bych z toho strach,široký balení musí nosithodněmimoušků 🙂

kuzelka
13. říj 2008

dani mi budem tak do měsíce až dvou chodit určo,tak už se těším 😝 😀 jak se každý dá na jinou stranu, chtělo by to vodítka 😀

daiquiri
13. říj 2008

Dani: posledně jsem šla a potkala jsem dvě maminky, obě měly dvojčátka, tak mi říkaly to co ty 🙂 Prý ať si užívám dokud leží v kočárku 😀 Prý nejlepší byl první půl rok. Tak se teda děsím, co mě čeká 😵

daiquiri
13. říj 2008

Kuzelka: mně náhodou nemocniční strava docela chutnala. Chybí mi ty jejich vývary 😀 Sice to byl jeden a ten samý vývar stokrát jinak, ale byl dobrý 😀 Ale máš pravdu, že přibrat se z toho nedá, nám dávali docela malý porce. Ale taky mi manžel a mamka nosili jogurty a ovoce.

rezinka
13. říj 2008

Ahoj holky,
rada bych se pridala do debaty - dalsi prebehlice z "Cekame dvojcatka" 🙂 Holky jsou uz pres 14 dni na svete, zatim nevim, kde mi hlava stoji, hledame si nejaky rezim, ale je to fuska, tak se mi urcite budou hodit rady vás - zkusenych maminek 🙂
rovnou se zeptam, jak jste zvladaly zacatky, kdyz jste prijeli z porodnice? teda pokud si to nektere jeste pamatujete ... ale myslim, ze ten kolotoc se zapomenout asi neda, ze 😅

daiquiri
13. říj 2008

Jee,ahoj Rezi,uz jsem si rikala kdy se objevis🙂Nam trvalo asi tyden nez jsme najeli jakz takz na nejaky rezim.Ale jak jsem ti uz psala,tak jsme ze zacatku zkouseli kojit.Frmol mame,ale uz vime co a jak🙂

simonac
13. říj 2008

holky, jadýrka sice nemáme, ale o širokém balení nebyla ani řeč, nikdo nic neříkal ☹

ahojky rezinko ... tak to máš pravdu, že na ten kolotoč se nedá zapomenout ☹ , ted už je to trochu lepší, ale i tak nevím kolikrát, kde mi hlava stojí 😒
kojíš? já zatím jo a azčátky byly fakt krušné, ted se trochu upravilo, vydrží i ty 3 - 4 hodky bez jídla, ted hlavně přes den, v noci je to horší, to kojím i po 2 hodinách
největší zklidnění u nás nastalo, když se jim konečně podařilo vzít si dudlík - a to trvalo celé 4 měsíce, to byl fakt děs - to plakali jak blázni ☹
a co vy?? máte dudlíky? nebo jen ti moji byli takový antitalenti na dudlík?? 😉

zítra se chystám k holičce, to zase budu krasavice 😀 😀 😀 a ve čtvrtek si skočím na nehty, to bude parádička 😀 😀 😀

daniellka
13. říj 2008

ahoj rezi- další miminka do party 😀 Teda já už o miminkách mluvit nemůžu,já mám už malý gaunery 😎
frmol byl,to víš že jo..a strašidelná únava..Chodí ti třeba někdo občas pomoct,aby sis mohla schrupnout mezi krmením? Mně tehdy mamča občas donesla navařenej oběd,to byla spása 🙂

simi -aby jsme tě pak poznaly.to budeš ještě větší kočka než ted,to aby si tě manža hlídal 😀
když nemusíte široký balení tak to je dobře,ne? 😉

daiquiri
13. říj 2008

Simi,to je hruza po dvou hodinach,to musis byt hotova.My ze zacatku museli budit po trech hodinach-instrukce z nedonosencu-ted v noci spi krasne,vydrzi i pet hodin.Pres den se budi po trech.
Uvareny jidlo zavidim,u me je obed tak rohlik a jogurt a to samy vecere.

halkac
autor
14. říj 2008

Jééé, tak u nás se zase chrupčilo až do čtvrt na čtyři a bez jediného písknutí. Že by změna k lepšímu 🙂 ?

Ahoj Rezi - moc tě vítáme!!! Začátky byly takové divné, zmatené. Teď si uvědomuju, jak to pro mě bylo náročné, tenkrát mi to ani nepřišlo. Největší problém jsme měli s kojením, jako většina duomaminek. Ale ten se po dvou měsících vyřešil, sice ne k mojí úplné spokojenosti, ale rozhodně jsem se už tolik nestresovala (nekojím z prsu, ale odstříkávám). Naštěstí jsem rychle najela na dudlíky a doma byl poměrně klid...I když taky jsme měli a mám křiklounky. Pamatuju si, že nejhorší období bylo kolem 4.měsíce - děti už jenom furt nespaly, ale hračky je ještě moc nebraly. No a tak furt pobekávaly☹(( Ale je to čím dál lepší 😀 Já říkám fut, že ty úplná miminečka nejsou pro mě: jak nepochopím, co je trápí, není mi z toho dobře. Teď už vím, proč brečí (zda je to vztek, únava, bolístka...)

Simi, tý jo, vstávat co dvě hodiny 😲 Jaktože ještě funguješ??? U nás se taky odmala poměrně slušně spalo - tedy v noci, přes den mám typické nespavečky!!!

Dančo, já se začínám děsit toho běhání 😀 Ale zároveň se hrozně těším!Docela bych chtěla, aby jeden začal chodit třebas o měsíc dřív, abych měla čas hlídat ho, než najde stabilitu...No a pak děj se vůle boží! Jak to bude na procházkách, si neumím představit ani v nejmenším. Asi pořídím ty vodítka, zcela vážně...abych nebyla vynervačená, že mi skočí pod kola auta...

Kuželko, a tys ležela nějak moc dlouho v nemocnici v těhu?

halkac
autor
14. říj 2008

Ještě hlášení z Mateřského centra:
začíná se mi tam fakt doost líbit. Děcka jsou nejprve vykulené z velkého neznámého prostoru, ale pak je vidět, jak všechno sledují - hlavně jiné děti. A jsou tam neuvěřitelne hodné. Hrají si a přitom očkem sledují okolní dění🙂 Jen mě dneska rozčilila jedna maminka - celou dobu tam nechala lítat dcerku a ona sama si seděla v jiné místnosti a pila s kamarádkou kafíčko. Ta holčička byla bez plenek, s holou opruzenou prckou, s flekatým body a modřinou pod okem. Pořád chodila za mými dětmi a kradla jim dudlíky nebo je chtěla hladit nebo jim brala hračky...Pak už jsem to nevydržela a slušně mamince oznámila, ať si dcerušku jde ohlídat - nehledě na to, že v tu dobu probíhala herna pro miminka a ta Anetka měla tak dva roky 😠
Děcka se tam zase příjemně unavila - hned jak jsem je položila do kočárku, usnuly a měla jsem klídek a krásně jsem si užila procházku v barevném městě🙂
A večer spinnning - hodina byla lepší než minule, ale zničená jsem byla výtečně! No a tatínek se o děti skvěle postaral, i když na ně byl sám + když byl podvečer, kdy máme obzvlášť protivné děti.

No a za odměnu musím ve středu vyklidt na celé odpoledne doácnost a manžel si bude dělat nějaké resty na baráčku.

Holky, co jste na UM...prosím vás, co dáváte za značku? Já pomalu vybírám. Teď dětem přimíchávám do MM Nutrilon Comfort (máme ještě zásoby od Egrzuz🙂 ALe pak chci koupit něco levnějšího. Děcka už jsou velká, nemají problém s příkrmy, takže snad jim nebude problém dělat ani normoš mléko...nechci už žádné drahotiny. A pomalu bych taky chtěla přestat s tím odstříkáváním 😀 No ono to bude asi na dlouho s tím končením, jak se znám 😀 😀 😀

simonac
14. říj 2008

Dobré ránko holky, tak tady je zase jaksi pochmurno ☹

za chvilku vyrážím k holičce, chci dnes udělat trochu změnu - blond melír, tak uvidíme 😉

jo jinak ta vodítka já už mám připravená v šuplíku, neumím si totiž dost dobře přesdtavit, jak nejstarší jede na kole a prcc se mi rozběhnou každý jinam ☹

všem přejem krásný den a miminkům posíláme pusinku od virtuální tety Simči 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tindra
14. říj 2008

Ahojky,Simi jí měla na hlavě už vše od 16 kromě blond 🙂 ale melír bych taky někdy mohla zkusit,by se doma divili,tak ať ti to sluší 😉
rezinko ahoj,já ti neporadím,byla jsem doma měsíc jen s jedním mimčem a pro druhé odstříkávala ☹ ale i pak to byl záhul,ale my přece vydržíme všechno,ne? 😉 musíš si co nejrychleji vymyslet režim a ten dodržovat,bez toho to u nás nejde doteď 🙂
Holky já uvažuju o obědnávání obědů s dovážkou,u nás je to za 55,- a celkem velký porce,může se to objednávat i třeba obden,jak se to člověku hodí a dovezou to až ke dveřím.Vozí to tu jedné babičce vedle v baráku,tak sem se na to vyptávala a paní říkala,že klidně,jen potřebuju dva jídlonosiče.vím že to tak dělá spousta maminek.sem se divila,jak to že jsou venku dopol i odpol a nakonec ze všech vypadlo tohle.některé si pro jídlo chodí i do školky nebo do místní cihelny, to je sice levnější,ale já jsem nevýprava a každý den bych to s klukama před polednem nestihla 😀