Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
25. říj 2008

kačko --- já jim dávám ještě takové teplé vlněné botečky, kupovala jsem je u nás v obchůdku pro mimi a jsou fakt super

holky, poradte, co jim zítra obléct na tak dlouhou cestu autem - 3,5 hodky, a ještě bude zastávka u meka ☹ , aby jim v autě nebylo horko a pak na zastávce zase zima 😒

egrzuz
25. říj 2008

Ahoj holky, tak jsme tady po náročných třech dnech školení 😀 😀 😀 Jsme ráda, že mám td na 14dní klid.

Za 14dní jdeme povinně do pitevny, tak mám trochu strach 😲 😒

Bylo mi smutno po dětičkách, ale na druhou stranu jsem si i trochu odpočinula 😀

Kači, já dávám taky už takové nechodící botičky. Jspou teplé, zdálo se mi, že punčošky s ponožkama už nestčí
Přišly ti zprávy na ICQ? Já ti včera psala 😲

Simi, já dávám na cesty autem i delší, normální oblečení jako když jdeme ven, jen jim budńdu a čepičku sundám. Jinak to nevidím. Je to otrava, při vystupování oba navlékat, ale nedá se svítit 😀

egrzuz
25. říj 2008

Kači, odkud máte ty sedátka do vany? Vypadají úžasně a taky by se nám hodily 😀 😀 😀
Mrkla jsme u tebe na fotečky 😉 😀

lenka132
25. říj 2008

Ahoj všem maminkám, které mají dvojčátka, všechny vás moc obdivuji.....já mám o 10 let mladší sestry dvojčata a už jako holka jsem poznala, jaký je to záhul, takže vám všem přeju hodně pevné nervy Lenka

gapka.h
25. říj 2008

Ahojky,jsem tu jen na skok...nějak vás nestíhám.. 😉 😉

kaci-já dávám je n punčocháčky a teplé ponožky...zatím neměli studené nožky.. 😉

holky,s tím časem to bude...Jsem zvědavá v kolik bude ráno budíček 😉 Jdem plavat,tak aby mi tam vydrželi!!!

kaci-kdo Vám hlídá??? 🙂 to vám závidím...já chci taky ☹ ☹

Simi-mějte se hezky a zvládněte cestu!!! 😉

simonac
25. říj 2008

kačko --my máme úplně stejná sedátky do vany, zatím je nepoužíváme

dobrou jdu spát, ráno balit, odjezd....tak at mám sílu 😉

halkac
autor
25. říj 2008

Ahojky, jsme zpět🙂

Zuzi, zprávy mi došly a já ti psala zpět!!! Poslouchej, beruško, nechceš si nainstalovat Skype? Já to ICQ už opravdu nesnáším! Furt mi blbne, ztrácí mi zprávy a tak. U Skypu je jen probém, že zprávu, kterou odešleš, dostane ten druhý až v okamžiku, kdy jsou OBA DVA on line. Ale jinak fachčí naprosto precizně!

A sedátka doporučuju, fakt mooooc! Děcka sice ještě sama nesedí, ale na těch deset minut je tam strkám. Oni se opřou a blbnou. Jsou fakticky nadšené, absolutně je teď nemůžu dostat z vody...furt se na sebe řehní, stříkají, hrajou si s hračkami. A kupovala jsem je tady (původně na Vánoce🙂 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10610630

Zuzanko a co v té pitevně budete dělat????

Gapi, nehlídá nám nikdo🙂 Děti jsme měli s sebou...ale i tak to bylo zpestření dne. Sousedé je okukovali, pár děcek vozilo a já klábosila🙂

Jinak hodový zápas dopadl takto: ženatá prohráli se svobodnými - dostali devět gólů, svobodní jen dva 😀
Zítra nás čeká mše (jdu juknout, ať nejsem pomluvena), nedělní husa a poobědové posezení s kamarády následované drakiádou. Jo jenže oni neví, že náš drak je borec - mistr minulých ročníků, chi chi chi🙂

Díky za rady ohledně těch capáčků na nožky...Musím se po nějakých capáčkách podívat...doposud jsme jezdili taky jen v punčoškách a na tom teplé froté ponožky...ale fakticky už mi to připadá málo☹

Simi - tu cestu teda nezávidím. Naše děcka by se uřvala☹ Jinak taky oblíkám jak Zuza...jen sundám budičku a čepku...

Holky, jak jste zabezpečovaly, aby děcka nelezla do šuplíků a neotevírala skříňky? Kupovaly jste ty drahé "bezpečnostní prvky" nebo jste si nějak pomohly svépomocí? U nás to začíná být aktuální a žhavý problém🙂🙂🙂

issaga
25. říj 2008

cau holky,
tak nakukuju, jak se mate. u nas se spi... usinani je trochu boj, ale jak holky usnou, tak uz spi posledni noci docela hezky. jen teda nespi v postylkach, ale se mnou - no ale je to lepsi nez k nim porad vstavat - se mnou spi krasne az do rana. jsem zvedava jak se to zmeni po posunu casu - snad to nebude nejaky problem...

Simco do auta holky oblikam jako na ven a taky jak psala Zuzka sundavam jen bundu (to se do autosedacky stejne musi) a cepici. A v aute netopime, mne v aute jako male pri topeni byvalo vzdycky spatne, tak nechci aby to tak bylo i s holkama.

Zuzi kdybys mela zajem, mam stejne sedatko do vany jako Kacka, jen parkrat pouzite, kupovane v Puntanele. Jedno mam pujcene a druhe jsem koupila, ale holky v nem naprosto odmitaji byt a navic mame tvarovanou vanu, tak ani ty prisavky na dne nedrzi, tak je nam k nicemu a chci ho prodat (kdyztak dej vedet).

Kaci ja jsem mela pro holky capacky od Kikka, bezove. Hodily se ke vsemu a jsou podle me univerzalni pro kluky i holky - kdybys chtela, tak je tu mam taky nachystane k prodeji 🙂 Ja si z toho tady delam druhy mimibazar 😀

simonac
26. říj 2008

dobré ránko holky, tak mi už jsme vzhůru, jdu nachystat snídani, dobalit a tradáááááááááááá směr Praha 😉 , loučím se s Váma a snad ve st večer se ozvu,,zatím ahoj 🙂

egrzuz
26. říj 2008

Iss, IP, díky 😉 🙂

Kači, já zatím u šuplíků hlídám,ale časem možná budu potřeba lepší opatření.
No já nevím, co nám budou všechno ukazovat, snad né úplně vechno 😲
Nic mi na ICQ nepřišlo ☹ ach jo. No musím říct Jardovi, ať se na to podívá nebo mi tam dá ten skype.
Vy jste borci, že máte takové akce, to závidím 😀

tindra
26. říj 2008

simi šťastnou cestu
Holky prosím,já si teď připadám úplně hloupě,ale jak děti taháte děti z vany,když jsou v těch sedátkch?Jedno tam zůstane?já doteď koupala ve vaničce pod přebalovákem každého zvlášť,ale včera si Martínek poprvé sedl sám a to jsem si říkala,že bude impuls jít do velké vany,jenže nevím jak?Koupala jsem je v ložnici,jeden vždy zavřený v postýlce kvůli přímotopu,aby se nepopálil.Koupelnu máme tak akorát na otočení,takže nějaká manipulace s něma nemožná,navíc nad pračkou skříňka.....Vůbec nevím jak na to,jen dodám,že jsem z 98%doma sama,poradíte mi někdo kdo jste na tom stejně?Sedátka se mi líbí,jen nevím jak na to,kdybych jednoho nechala v ohrádce,sám se večer zblázní ☹

daniellka
26. říj 2008

nazdárek babulenky!!

fiallinka - moc držím palce a i tak se tu někady ukaž! 🙂

lenka 😉

kaci - http://vse-pro-deti.cz/bezpecnostni-pomucky/can...

já mám ty lepky na suchý zip,nejsou nějakextradrahé. Kluci to později i sami dokázali odlepit,ale aspon to slyším,že to odlepili. U velkých šuplat u komody to funguje furt dobře,to šufle je takvelký,že si bud odlepí lepku,nebootvíraj šufle,obojí jim moc nejde.. 🙂

pak mám ještě pojistku na mrazáku,taky naelpovací.
Nechci si doničeho nechat vrtat..

marr - nahod prosímodkázek nafotečky ze sklípku,já chci taky juknout 😉

tindra
26. říj 2008

no já bych osobně ale nedoporučovala ty modré rohy na stůl.mi připadne,že to moc nedrží,Lukymu to trvalo 3dny a šup.bylo to dole a jednou to měl v puse,sem jenom slyšela dávící zvuk,naštěstí jsem to vytáhla,ale je to akorát do jeho papulky,takže rožky letěly do koše....jinak suché zipy zatím fungují všude,zatím nedošli na princip

daniellka
26. říj 2008

jj,u nás to samý,tyrohysundali hnedka..
ale ty suchý zipy jsou dobrý.rabovalimiskříně,šuflata,tedtomámnahoře zalepený a mám klid.. 😉

egrzuz
26. říj 2008

Tindro, já ještě taky koupu stále v malé vaničce s přebalovákem.Kristýnka už sedí sama dlouho a ještě se to dá, ale už budeme přesedlávat do těch sedátek a velké vany 😉
Co kdyby jsi to druhé dítko připoutal ado lehátka a bylo taky v koupelně? To se ti tam nevejde?
😕

Jo a holky, představte si, že mi ty smrdící zvířátka uznali a poslali peníze i za oboje poštovné. Opravdu se jim taky zdálo, že smrdí divně. Tak je raději koupím někde, kde si je očuchám 😀 😀 😀

Kolik baští vaše děti mlíka? Já dávám 180ml(150ml vody a 5odměrek), ale asi už je to málo. Když dopijí, tak ještě kňourají, že by si daly 🙂

issaga
26. říj 2008

bry vecer 🙂

tak u nas zmena casu ma zatim dobry vliv, holky usnuly v osum 😎

Marti ja pokud koupu sama, tak koupu jednu po druhe. mam vyhodu, ze uz tapkaji, takze jednu zanesu do vany, zacnu ji koupat mezitim dotapka za nami druha a kouka mi do vany jak koupu tu prvni - prvni prenesu na prebalovak na obleceni a zase tapka druha za nami... a pak dostane prvni flasku s mlikem a pekne si ji v kresilku sosa a okoupu druhou ... toz tak u nas kdyz jsme samy 😀 Kdyz je doma manzel (coz je vetsinou), tak mu je svliknu a okoupe je, nebo se on osprchuje a pak mu holky obe naraz dam do vany a on je okoupe.

modre rohy taky mame a taky vecne odlepene 😠 😠 😠 ale kamoska mi radila je prilepit oboustrannou lepici paskou na koberce, tak to asi zkusime tim - jen mam strach, ze to pak uz z toho neodlepi nikdy nikdo
suche zipy mame taky, ale zatim jsme je nepouzili
a jeste jsem koupila tu podkovu na dvere, aby se nepriskriply prstiky, ta je docela dobra

Zuzi mne holky na noc piji 240 ml vody a 8 odmerek nutrose 😀 k tomuhle obemu jsme se dopracovali v osmi nebo deviti mesicich a tak je to dodnes...

gapka.h
27. říj 2008

Dobrééé ránko,
tak u nás má změna času negativní vliv!!! 😠 😠 Budíček v 5h,vstávali jsme po šesté..,ale co teď???

Naštěstí je manža doma,tak s nima půjde ven a já mám na 9h kosmetiku. 🙂 🙂

jinak včera jsem vás nestihla....ráno plavání...,pak jsme jeli do Zlína,kluky vozila babička.Potřebovali jsme si vyrazit,ale těch lidí....no hrůza...hned bylo po nákupech.Dali jsme si kafíčko,já si udělala radost a jeli domů 🙂

jo,dětem jsem koupila na Vánoce knížky

zatím pa

daniellka
27. říj 2008

Krásné ránečko!!

gap -to je blbý s tím vstáváním,snad se to srovná samo,myslím..
U nás normálka,včera obědvali a šli spinkat dřív,neřídila jsem se takmocčasem jako jen klukama,jak začli být utahaní..
a dneska budíček v 6.15,tak to jdem,vzhledem k té změně..

pogtřebuju jim koupit boty, je to děs,s těma dvoma sígrama v obchodě,tak snad dobře pořídíme.

issaga
27. říj 2008

bre ranko,
no ja jsem to s tou zmenou casu zakrikla, u nas se vstavalo taky nebyvale brzy a misto aby si holky jeste pospaly po snidani, tak radi jak dva certi! 😠 😀

daiquiri
27. říj 2008

Dobré ráno holky,
u nás se taky vstáválo přesně o hodinu dřív, doufám, že se to srovná.

Gabi, a čím sis udělala radst? Něco hezkýho sis koupila? 😉

Iss, když budeš mít cokoliv na prodej, tak to sem hoď, přeci je to lepší prodat nám, než na Mibazaru 😀

Taky je u vás tak hnusně? Tady je pod mrakem a lije, to Simi asi nemá moc radost, i když víkend byl hezkej.
My včera byli u manželových rodičů, tchán slavil narozeniny, tak jsme ani nešli na procházku a dneska asi taky nepůjdeme 🙄

Holky, nevíte jestli vadí dětem delší ležení v lehátkách? Oni mi už od odpoledního krmení vůbec nespí, ani nechtěj ležet v postýlkách, tak je máme v obýváku v lehátkách až do večera. Nevadí to třeba na záda nebo tak?

egrzuz
27. říj 2008

Dobré ráno, u nás změna času taky zasáhla 😒 Ráno se už v 5,45h hulákalo 😕

Dai, já měla děti taky v lehátkách, ale střídala jsem to s kočárkem, aby nebyly celý odpoledne jen tam. Na rehabilitaci mi bylo řečeno, že to není úplně dobré na záda, aby tam děti ležely celý den.

Gapko, taky jsem byla minulý týden na kosmetice, paráda 😀 Užij si to tam 😉 🙂

Iss, díky 😉

gapka.h
27. říj 2008

Dai-ano,koupila jsem si v Kenvelu ve slevě manžestráky a vestu...za 500Kč-nech to tam... 😉
-jinak k těm léhátkům.Nám nechtěli dlouho spávat v postýlkách,tak usínali tam.Ptala jsem se na to v plavání a oni říkali,že nevadí,nesmí tam být celý den 😉 Ba naopak,když jsou malý,tak oni mají pocit bezpečí v klubíčku....aspoň tak říkají...Začali nám spávat v postýlkách až od 6.měsíce,spávali se mnou...Chtělo to čas... 😉

Zuzi-ještě jsem si nechala v kosmetice odstranit popraskané žilky na obličeji-udělali se mi po porodu--prý hormony.. 😉 Pěkně to štipkalo 😝

Manža jel na hřiby a já jdu uspávat prcky...

pa

daiquiri
27. říj 2008

Gab, ty jo za takovou cenu, no paráda 😉
A jak ti ty žilky odstraňovali? Laserem? Ty jsi rodila normálně? To asi jak se tlačí, že jo?

egrzuz
27. říj 2008

Gapko, to se vypichuje né? Au Au ☹

Našel manža houby? Ten můj jel trénovat na zítřejší přehlídku v Praze 😀
Dai, budete tam mít velikou slávu a dokonce to bude myslím ve 13h na CT1 v přímáku 🙂 tak se podíváme na tatínka 😀

Holky, ta změna času úpně rozhodila děti, dneska byly šílený a te´d už spí od 18,30 tak to se bude zase ráno v 5,30 hulákat 😒 Za dnešek naspaly celkem 30min a to nepřeháním 😲 😕

daniellka
27. říj 2008

čau babule!!

lehátka u nás frčely taky hrozněmooc,ale střídala jsem to,aby nebyli pořád na stejným a ve stejné poloze.. 😉

zuzi - a jak ho zítra poznáme,nějak ho na tu přehlídku speciálně označ 😀 😀

holky,máme konečně teploučký boty s kožíškem. Nevěřily by jste, jakej je zázrak sehnat dobrý,za rozumnou cenu (tím myslím ne přes tisíc za pár),protože budu kupovat ještě jedny,celkem čtvero bot, ale hlavně - nikde nemají ve dvou velikostech. Takže jsem náležitě hrdá,že jsem sehnala a ještě vypadjí dobře. Našla jsem na netu obrázek,jsou Essi, záruka kvalitky i s certifikátem. Akorát jsou jim hrozně velký,protože nechci aby je měli jen na 2měswíce. Tak jak máme ted kotníčkový Essi,moc je unosit nestihli a jsou jim totál na knap,tak je budu za chvilku prodávat.

http://www.detskaobuv.cz/images/zbozi/2004_0205...

daniellka
27. říj 2008

ve dvou velikostech - myslím dvoje v jedné velikosti -píšu jako pako 😎

egrzuz
27. říj 2008

Dani, ty vypadají fakt dobře botičky 😉 😀 Kolik stojí?

Manža bude ve 4 skupině první řadě , ale nevím kolikátý 😕

daniellka
27. říj 2008

840 ,- za jedny..NO ,je to dost,ale celokožený boty všude stály přes tisícovku,třeba 12,13 set,to mi už přišlo moc.. Levnější zase jsou z nějaké textilie,nevěřím tomu jestli nepromoknou,nevím.. I když stejně takový jedny ještě plánuju koupit. Jedny jsem prostě chgtěla kožený a druhý být nemusí.

gapka.h
27. říj 2008

Ahojky, ☹
Dai,Zuzi-dělá se to el.proudem.No štipkalo to,měla jse zaťaté pěstičky a cukala-nic příjemného.. ☹
Ale teď to vypadá,jak kdybych dostala od manžy .... 😉 vypadá to jak monokl 😉
Dai*-rodila jsem císařem...
Manža našel něco-ale málo,vše vysbíráno po víkendu,ale sušička se zaplnila 😉

Danielka-botičky super a ty ceny,to tak stojí...také bych úplně levný nebrala 😉
zuzi-manžu bych ráda viděla... 😉

Holky,tak u nás také den s tím časem na ruby.Byli protivní,teď už spí,to bude zase ráno v 5 budíček!!!!

Pujdu to brzo zalomit 😉

marrha
27. říj 2008

Ahoj holky..

hlásím, že jsem konečně našla první zoubek...

má ho Krista...a kdyby jste hádaly který, tak neuhodnete 😀 ,vyrostla jí první stolička 😀 😀 😀

Dani krásné botky....já kupovala Ba´tovky za 600,- jedny..je to supr cena...Niky měla první zimní za 1200,- tenkrát žádn jiné nebyly...
a měla textílii takový šusťák se semišem a nepromoklo..., ale pro jistotu jsme to hned naimpregnovala 😉