Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
31. říj 2008

holky, kde jste všechny? co děláte?? ☹

egrzuz
31. říj 2008

Ahoj holky, no já slyšela pečivo až od roka? 😲

Jo a další dotaz 😕 Dneska jsme jezdila s duomamkou a ona má 10měsíční páreček, už je učí na nočník. Od kdy se tak dávají, já bych je to začala učit až na roce nebo jak vy holky? 😀

Gapko, už lezete? U nás se sedí tak na půl. Kristýnka hezky a Jaroušek, jen když ho usadím 😀 😀 😀

Kači, díky za odkazy, prostuduju 😀
Ta kámoška je chudák 😲 a to představ, že by měla takové dvě 😕

Dneska venku mi do kočárku vrazila nějaká ženská a ještě mi vynadala, ale to narazila, já jí dala co pro to 😀 😀 😀

gapka.h
31. říj 2008

Ahojky,
tak mi máme procházku po hřbitovech za sebou 😉 😉

Dai-my měli režim až kolem 6.měsíce...hóoodně pozdě,ale přece,chtělo to čas...

Zuzi-a vy už dáváte pečivo???Kdo ti říkal až od roku???písni!!Já slyšela ten nočník,že stačí od roku,ale nemá se

to hrotit,že jsou děti první šikovné a pak se to zlomí a zase nechcou,chce to čas...prý!!

Jinak mi nelozíme... ☹ točí se dle hodin.ručiček a svým způsobem se doplazí kde chcou,ale lození to zatím

není...a nesedíme,jse z toho trochu nervózní,ale prý to příde...Jedna duomamka mi ve Staráku říkala,že jí malý

začal sedět až v 11.měsíci...tak to máme čas 😉

holky,už víte ,co koupíte drahé polovičce na Vánoce???Typy mi napište..,ju???

tak dobrou 😉

gapka.h
31. říj 2008

jooo,Zuzi-ještě k té historce s tím kočárkem..Já zažila dnes také...Jezdili jsme vedle sebe s kočárkama na chodníku a stará důchdkyně začala nervačit...prý jestli jsou chodníky jen pro nás a prý jestli se neumíme zařadit za sebou...no to bylo na mě 😠 😠

daniellka
31. říj 2008

čááu babulenky! tak my máme za sebou návštěvu u kamarádky,mborci to tam pořádně roztočili,myslím,že se po našem odchodu pustila do gruntování,jeeejda 😎

nočník v 10-ti měsících je podlemě abśolutní blbost,ztráta času. kolem 1roku se může začít vysazovat,ale dítě stejněneovládá svěrače prý do 18-timěsíců. No a jinak my už to párkrátzkoušeli,ted jsem je zas na nějakou dobu schovala a ažnaberu energii a chut tak bude další pokus. Řeknu Vám, že udržet dva človíčky sedět na hrnci,to je fakt lahůdka 😀

egrzuz
1. lis 2008

Dobré ráno, holky dneska noc šílená 😒 Kristýnka řvala jako protržená kolem 3h a nechtěla zabrat. Když konečně za hodinu usnula, začal Jarýn a potom zase Kristýn od 5 ☹

Dai, my máme režim tak nějak od 4měsíce myslím. Do toho 3.měsíce děti chodily spát až kolem 22h 😒

Gapko, nedáváme právě pečivo zatím né. Říkal nám to náš pediatr, je to stará škola, tak nevím čeho se mám držet. No jdeme v úterý do poradny, tak se ještě optám a potom napíšu co a jak 😉 😀

To jsme ráda, že máte stejný názor na ten nočník, já se úplně zhrozila, že jsme nezačali 😀 😀 😀

Gapko neboj, u nás leze jen Kristýnka a Jaroušek má dost času. Zatím jen leží a to je vše. Trochu se točí kolem osy, ale nesedí a lozit bude nevím kdy. Nejdřív jsem byla nervózní ,když mám srovnání a vidím, že ségra je o 3měsíce před ním, ale už to nehrotím. V pořádku je, tak prostě bude lozit a chodit dýl. Tak buď v klidku 😉 😀

marrha
1. lis 2008

Dobré ráno holky,

s nočníkem se mi to zatím nějak nedaří 😀 , neřším to...do školy žádné dítě s plenkou nechodí..ale už s emi stalo, že se pár lid kolem mě divilo, jako že ejště amjí plíny 😕 podle nich velká katastrofa....
jak píše Dani..u těch dvojčat s emi to ěnjak nedaří...dřív jak před rokem jsem to nezkoušela a ted jen párkrát..udržet je na nočníku není sranda....a taky to flákám já...přiznám se, že na to zapomínám...prostě an nějaký nočník nemyslím..začnu to hrotit před koncem zimy 😀
Niky jsem začala dávat kolem roku..., ale je únorová, takže v létě u pak byla bez plen..., ale na noc měla stejně plínu až do 2,5 let 😀 😀

zuzi tak to je mi líto, že jsi měla takovou noc 😔

já se vždycky co se týče pečiva apod řídila podle sebe.nikdy podle doktorů...protože každý má na to jiný názor...
četla jsem, ž elepek od roka, pak někde, že od 9 měsíců a ted jsem dokonce četla, ž elepek by se měl zavádět pomalu před 6 měsícem, kdy většina maminek ještě kojíí, že v mléku jsou nějaké obranné látky...atd..

a můj názor, že kolem toho 8-9 měsíce žmouláním rohlíků, nebo chleba se dítěti nic nemůže stát....dělá jim to dobře i na dásně, když třeba rostou zoubky apod... 😉

jinak s kočárkem se mi to stalo taky, ale v obchodě...někteří lidí si myslí, že když mám širší kočárek, tak bych měla asi sedět doma a nejíst a nenakupovat 😠 😠

daniellka
1. lis 2008

Dobré ránko!!

A máme ta zase víkend,totak strašněletí,chjo chjo,za chvilku tu budou Vánoce 😀

gapka.h
1. lis 2008

dobré ránnko,
tak mi vstávali v 7h-výjmečně!!! 😉 😉

Manža s nima vyrazí na procházku a já nevím co první,budu to tu muset trochu sklidit,ale vůbec se mi nechce!!!
Bodal by paní na uklízení 🙂 🙂 Odpol. jde na fotbal a já vyrazím ven 😉

Danielka-jo jo ,pěkně to letí.No jsem zvědavá jaké budou Vánoce,mohl by napadnout sníh,ať je můžem posadit
na sáňky... 😉 spíš budu mít depku,že s nima nic neudělám.Ale kašlu na nějaký velký úklid,stejně to nepůjde poznat a nikdo mi snad nikde šmírovat nebude!!!
Jo a s tím nočníkem -jsem při tobě!!! 😉

Zuzi-tak s tím lozením jsem v klidu!!!Nesmím srovnávat,ale to se říká!!!Tu noc ti nezávidím,vím co to je.Třeba to bude dnes lepší.... 😉

hezký den 😉

simonac
1. lis 2008

dobré ránko holky,

ohledně toho pečiva, segra má 8 měsíčního cglapečka a ten baští chlebík s apetitem, a moc mu šmakuje - doktorka jim řekla, že může 😉

u nás se ted vysává - teda manža, má totiž dnes dopoledne turnaj ve squashi, tak musí doma něco pomoct, jo a jestli to stihne ještě smontuje ohrádku 😉

já si du ted dát kafíčko a kolem 10té vyrazím na prochajdu 😉

jo a peta byl bez plenek uplně - teda i v noci, taky až kolem 2,5 roku, kdy plenky odevzdal na Mikuláše čertům 😀

daiquiri
1. lis 2008

Zuzi a Gabi, a to se ten režim upravil sám? U nás se taky chodí právě spát třeba až v půl desátý. Ale nechci to hrotit, vlastně ani nevím jak, když oni si přes den řeknou o jídlo, tak je nakrmím a pak od toho se odvíjí poslední krmení.

Zuzi, já taky četla, že pečivou až od roku, byl o tom článek myslím v Mamince nebo Betynce. Ale co vím, tak jiný děti taky žmoulaly rohlík už dřív. Taky nevím čím se vlastně pak řídit.

Gabi, to jsem taky posledně zažila. Jela jsem s kamarádkou, ta měla jen golfky a já ten náš tank. Byly jsme sice roztažený, ale nevšimly jsme si, že za náma někdo jde. Ta paní co šla za náma do mě normálně narazila a bouchla mě taškou. Naschvál. To co jsem jí řekla, by si za rámeček nedala, ale normálně na mě ještě z bečpečné vzdálenosti ukázala vztyčený prostředníček. Ještě jsem za ní něco křikla. Ale nechápala jsem to, snad se dá říct normálně s dovolením!

Hm, u vás asi sníh bude, v Praze to stojí za prd. Hned to roztaje a pak je z toho hnusná břečka 😠

daiquiri
1. lis 2008

Jo a ještě mám dotaz. Jestli jste některá zkoušely tuhle lahvičku se lžičkou?
http://www.babyweb.cz/Clanky/a2037-Lahev-se-lzi...

simonac
1. lis 2008

dai -- já mám podobnou, ale nikdy jsem ji nepoužila, nic jiného ti moji prcci než mé mlíčko nechtělia dosud ani nechtějí 😉

daiquiri
1. lis 2008

Jo a ještě jsem našla něco o tom chození na nočník 😀
http://www.babyweb.cz/Clanky/a1732-Vase-dite-je...

halkac
autor
1. lis 2008

Čauky holky,

dnešní nic bez tatínka byla celkem fajn (tatínek byl zase pařit - tentokráte hrát s kamarády počítačové hry - ve třiceti letech 😀

Hlavní novinka je......PRVNÍ ZUB!!!!!!!! Magdalénce vyrašil vrchní, tam na něj nikdo nečíhal 😉 Takže mám na nové šaty, huráááá! Jonda stále dásničky hebounké, čisté, neoteklé...

Lepek - skutečně podle nejnovějších průzkumů zařadit kolem půlroku, když je dítě kojeno. Talže já myslím, že devět měsíců korigovaných je takovou zlatou střední cestou...

Nočník - taky jsem xkrát slyšela, že cenu to má až kolem roků a půl, kdy děti už jsou schopny trochu řídit čůrání...

Gapko - my taky nesedíme, ani nestojíme. Jonášek se jen plazí a Madí leze po 4, oba dva jdou do kleku a opřou se třebas o šprušle na postýlce, ale nic víc. Takže fakt žádný fofr🙂🙂🙂 Posadíme se taky až v prosinci, si myslím.

marrha
1. lis 2008

Kačko gratulace k zoubku....a my máme další..včera jsem kristě našla jedničku dole..přitom to nemá oteklé nic...za to vrch má nateklý jak blázen..a né a né se to prořezat..včera večer jsme jí dala Nurofen a spala klidněji...

Verun..tak s tím článkem naprosto souhlasím 😉

jo a můj manžel taky hraje PC hry..naštěstí jen doma....ale je mu 35 😀 😀

egrzuz
1. lis 2008

Ahoj holky, přidám se můj manžel hraje taky počítačové hry a je mu 34 😀 😀 😀

Dai, díky za článek, jsme ráda, že jste mi to všechny potvrdily a nemusím hrotit 😉 🙂
Ten režim se tak nějak upravil sám. Potom děti už jedly po 4h a naposledy jedí kolem 19h a potom jdou spát. To až najedeš na jídlo po 4h, tak si myslím, že se ti to upraví samo. Vydrž holka
😉

Kači, gratulace k zoubku ještě jednou. Já si na ty šaty musím připomenout, nějak se na to zapomnělo 😀

Tak jdeme do rohlíku? Zítra to vyzkouším a uvidíme.

Simi, to já znám holčinu, která dává dítěti od 6měsíce svíčkouvou s knedlíkem, teda rozmixované 😲 😕

egrzuz
2. lis 2008

Ahoj holky, kde se touláte? 😲

Já myslela, jak si počtu a nikde nic ☹

Noc byla dneska naštěstí v klidu, díky za to 😀 😀 😀

Dneska nemusím vařit, jdeme k tchýni na oběd, tak přeji všem krásný den 😀

simonac
2. lis 2008

Ahojky holky, my dnes jdeme taky na oběd - k dědovi, ale ten nevaří doma, tak vyrážíme do nedaleké restauračky, snad budou prcci hodní 😉

a pak hurá na dušičky 😉 domů se dostaneme někdy navečer

taky přejeme všem krááááááááásný den 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daiquiri
2. lis 2008

Jo, počítačový hry, to je mor. Kvůli tomu jsem se rozešla s mým předchozím partnerem s kterým jsem žila 8 let. Počítač pak byl na prvním místě, já až na druhým. Hrál pak každej den, někdy až do pěti do rána 😠
Můj manžel taky občas k tomu zasedne, jezdí vlakem na simulátoru 😀 Ale je to málokdy 🙂

Zuzi, aspoň, že jste měli klidnou noc 😵

Já tu mám mamku, tak jsem stihla upéct ořechovou bábovku a za chvíli vyrážím s mým ex na oběd. Doufám, že mě pozve 😀

gapka.h
2. lis 2008

ahojky,
tak dnes jsem jakási nemožná... ☹ ☹

Po plavání s dětma jsem byla pěkně vycuclá-ono se to nezdá,ale rodiče tam podávají taky výkon-je to tahání s nima... 😉 Každá máma mě tam obdivuje,že mi nezávidí,že mají dělat co s jedním...to potřebuji slyšet!!!
Jo a taky jsme tam zatím ve skupině jediný s dvojčatama!!! 😉

Po obědě jsme to s prckama pěkně zalomili.Odpol.si je bere mamka a já jdu žehlit!!! 😝 😝

Dai- ten režim nastal až po začínání s příkrmem v poledne,dřív se nám nedařilo...Ale každý to má jinak... 😉

tak zatím

egrzuz
2. lis 2008

Gapko, já ti to plavání závidím, já nemám parťáka 😒

Já žehlila včera 2h a už zase peru ☹

Dai, ty jdeš s ex na oběd, co to? 😀 😀 😀

Holky dala jsem asi 5fotek, mrkněte, dofocovala jsem na kalendář 😀

daniellka
2. lis 2008

čau babuleny!!

gratulace k 1.zoubku,to je radost!! a šup šup pro šatičky 😀 !

zuzi -fotky náádhernýýý!! a ty chlupatky,paráda,moc hezoučký..
😉

issaga
2. lis 2008

cau holky,
zas nejak moc nestiham, ale prece jen jsem nakoukla nez pujdu spat a v rychlosti prolitla - nastesti jste toho zas tak moc nenapsaly, je videt, ze relativne pekne pocasi jeste dovoluje dlouhe vychazky 🙂

Gabi jen pro upresneni, jak jsi psala, ze budes jeste cekat s pecivem, ze korigovane jste o mesic mladsi - tak korigovani veku se tyka jen psychomotorickeho vyvoje, takze jidlo muzes klidne davat podle opravdoveho veku 🙂

Dai my jsme nejaky pravidelnejsi rezim zacali mit az tak kolem peti-sesti mesicu... 😉

nocniky - zatim vubec neresim, nezkousela jsem, ani je nemam koupene... zacnu nekdy po novem roce, to budou mit holky 15. mesicu a uvidim, jak se to holkam bude zamlouvat, rozhodne to neminim nijak hrotit

ajiik
3. lis 2008

Ahoj holky, moc nestíhám a jen občas na vás juknu. A mám prosbičku dr. chce abysme už začaly s příkrmama, tak jsem se chtěla zeptat jak to u vás probíhalo. A v kolika měsícich jste začaly. Kluci jsou na sunaru a už jsme 2x zkusili mrkvičku, ale docela jim to v krčku chrčelo, tak jestli na to není ještě brzy. Narodili se ve 34.tt a teď jim je jako 3.měsíce dle termínu porodu. A ještě jak u vás probíhal vývoj. Moc se jim nechce pást koníčky někdy je to v poho a někdy řvou 😒 a měli byse už začít přetáčet a spíš ležej a nic jen se sebou mrskají 😵 a jaký máte osvědčené čajčky. Já dávám Bio gr. fenykl a heřmánek a měla jsem vzoreček lípový a docela jim šmakoval.

simonac
3. lis 2008

dobré ránko holky,

zuzu - fotečky super 😀 😀

ajiik -- já zatím jen kojím, sice už jsem zkoušela dávat kašičky, ale moc se neujaly, tak ještě chvilku vydržíme jen na mojem mléčku 😉 jinak holky ti určitě poradí, ty už mají víc zkušeností 🙂

dnes se chystám na sociálku, nahlásit, že budu doma 4 roky, vy jste se rozhodly pro jak dlouhou dobu 😉

manža dnes v noci jede do německa pro auto, tak zase nebudu celou noc spát - vfždy mám o něho hrozný strach, aby v pořádku dojel ☹

ajiik
3. lis 2008

simi - díky a gratuluju ke kojení já bych ty naše draci neuživila 😖
po mě zatím nechtěly jak dlouho budu doma. Na sociálku mám přijít až v březnu já budu doma 3 roky a pak se vrátím do práce 😠

simonac
3. lis 2008

ajiik - tak to já se do práce už asi nevrátím, ale nikdy neříkej nikdy, kdoví, co bude za 4 roky, ale s pracovním vytížením mého manži ta fakt nehrozí 😉

jdu uvařit kafíčko a nachystat brambory na oběd, normílně přes týden nevařím, ale včera tchýně donesla sekanou, tak dnes máme obídek doma, ještě večer jsem uvařila hřibovou polévku, tak si konečeně pošmáknem s manžou spolu, on vždy jezdí na menu a vozí mi to a jím spolu s dětma - já jím , ony mě pozorují 😉

marrha
3. lis 2008

Ahoj holky...

Simi já budu doma 4 roky...bohužel jsme si nemohla vybrat....protože jsem čekala dvojky , když mi končil RP na NIky...a pak už by mě nikde nezaměstnali tak jsem byla do porodu vedena na ÚP.

zUTI SUPER FOTEČKY 😵
taky dětičky oblékáš stejně, že? 😀

Ajíík já bych v klidu ještě měsíc počkala nic jim neuteče 😉 , a pokud jste narození o tolik dřív..vůbec bych to nehrotila 😉

ajiik
3. lis 2008

marrho - díky moc to jsi mě uklidnila. S taťkou taky máme stejný názor... a jak to jinak zvládáš?