Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
9. lis 2008

dani---tak to máš teda aktivní babičku 😉
to máš super s těma jeslama u nás ani nejsou tak to máme taky vyřešené 😉

gapka.h
9. lis 2008

Simi-tak nakonec jsme šli ven všichni 4 😉

Danielka-s těma jeslema je to fakt super!!!To ještě něco takového vůbec funguje???U nás teda ne,také bych to zkusila.Tak ať to borci zvládnou,pak dej vědět,ju???Jsou hodně mamináči??? 😉 😉 tak aktivní tchýni jsem hodně dlouho nezažila!!! 😉

daniellka
9. lis 2008

jj,existuje. Já bych na to nepřišla,nebýt kamarádky,co tam taky dává synka,tak mi to řekla..

Já taky nikoho tak aktivního neznám. Ale víte jak..Když jsem byla těhu,tak furt říkala,jak půjde do důchodu (5 let už přesluhuje) a bude mi pomáhat a tedka houby. Radši bych babičku,co má čas třeba upéct buchtu a vzít děti v kočárku ven..

halkac
autor
10. lis 2008

Dobré ránko 🙂

Holky, u nás se dnes spalo jak za starých časů, dííííky za to!!! Mám konečně elán, náladičku, energii🙂

Jo jo, taky mám aktivní babičky (cvičení, koníčky, jazyky) - ale tchyně s námi bydlí, takže se hlídání nevyhne (jednou týdně pravidelně - když chodím na spinning + často si je bere v neděli na hodinovou procházku) . Za mojimi rodiči chodíme hodně na návštěvy - zas je tam otravujeme třebas celé odpoledne. Mamka a taťka sice děti sami nehlídávají, ale na druhou stranu - když jsem tam, věnují se jim, hrají si s nimi stoprocentně, takže mám relax.

Tak jdu pečovat o drobotinu batolící. Krásný den!

daniellka
10. lis 2008

Krásné ránečko,děffčátka a chlapci 😀

Tak to tumáme zase,pořád dokola,máme tu pondělííí 😀 😎

Dětičky se mi začínají se spaním natahovat,ťuky ťuk.Dnes budíček v 7,z postele jsme lezli v 8,to už se dá 😀

marrha
10. lis 2008

Ahoj holky...

tak od nás odešel opravář TV...to jsou kšefty.....Davídek asi bude opravovat TV..bez práce a za třečtvrtě hodky 300,- jen za práci bez materiálu..

Zuzi...Ty jsi dobrá..já bych pitvu nedala ani ze třetí řady 😝 😀

Kači děti si řekly, že už je na čase nechat maminku vyspat... 😅

daiquiri
10. lis 2008

Dani, ty máš ale fakt aktivní tchýni. To moje teda jen chodí do práce, nic jinýho nedělá, kamarádka ani koníčky nemá a stejně se nikdy nenabídne. Naštěstí moje mamka to vynahradí. Když je manžel na školení, tak mi pomáhá. Chodí teda taky do práce, ale děti jsou její koníček - naštěstí 😉

Kačko, tak aspoň, že někdy nám dopřejou odpočinek co? 😀 U nás už se taky tolik nespí, ale pořád nemusím v noci vstávat tak často jako třeba Simi. Jo a asi si přehlídla můj dotaz, ptala jsem se, kolik teď stojí ta operace očí, teda jestli to není tajemství... 😉

Makét, já myslím i jako automechanik by si vydělal, ty mají taky slušný sazby 😀

marrha
10. lis 2008

Verun 😀 , ale u automechanika se i zašpiní....tohle je čistá prácička 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jinka s hlídáním a vožením...na vše jsme od začítku sama...tchýni nemám ani jsem jí nepoznala, ale kdyby žila, tak by děti určitě měli supr babičku...malými dětmi žila ...
moje mamka jen jezdí na návštěvu, ale pohlídat nebo povozit nee...je už starší, nemocná a hodně hlídá děti ségře...
minulý týden děti poprvé hlídala, aby jsme mohli zajet s manžou do Makra...a byla nějak utahaná 😀 😀 a to jsme tam nebyli dlouho...
ale ani mi to nějak nevadí....vím, jaké jsou dvojky záhul oproti jednomu dítěti.....a ten kdo v tom nežije (myslím nás maminky), tak pro něho je starost o dvojky nepředstavitená 😀 pro mě byla tahle představa šílená v těhu 😀
ale občasné hlídání by koplo 😉

egrzuz
10. lis 2008

Ahoj holky, dočtu vás večer, nestíhám 😉 🙂

Obě děti mají zánět spojivek ☹ tak máme kapičky a snad do 5dnů bude pokoj.

Bral jim krev z prstíku a ani necekly, jsou statečný a to jsem fakt měla strach, že budou brečet a já nebudu stíhat utišovat. Byla jsem tam s nima totiž sama.

Moč jsem do pytlíku opět nechytla, takže jsem ráno číhala se zkumavkou, dala jsek Kristýnce mokrou utěrku na bříško a hned to bylo, naštěstí

Simi, ten Afgoš stále nevím, krev neměl lepší, tak třeba se poštěstí a nepojede. Teď jel někam k Brnu na cvičení.🙂

gapka.h
10. lis 2008

ahóoojky,

tak mi volala sestřička,že tam nemá doktorku a neurol.se odkládá na 24.11.-to mi volalal až dnes dopol.-to je síla!!! ☹ ☹

Zuzi-brzké uzdravení!!!To chytli za ráz???

já už mám dnes kočárkovámí i kafíčko za sebou,vyráželi jsme v8.30h 🙂 🙂

...a pořád dokola...chtělo by to nějakou změnu 😉 😉

...co já bych dala za to ,abych se aspoň 5h v kuse vyspala!!! ☹ ☹ Když se jeden budí jen dvakrát ,tak druhý co 2,5h... ☹ ☹

...já se vyspím opravdu až v tom hrobě 😠 😠

simonac
10. lis 2008

ahojky holky, tak mi dnes byli na té rehabce a pěkně jsme se akorát nas...., byli jsme objednáni na 8,00 tak jsme i dřív vstávali, abychom stihli petu dát do školky a oni nás vzali 8.50mto byl fakt děs, dnes nás prohlídla jen paní doktorka,a že v pátek 8,30 máme dojít na cvičení, ale nic drastického to prý není, Martínek tak chodí jen do počtu a kristýnka bude trochu cvičit 😉

daniellka
10. lis 2008

gap- nebooj,vydržaj,vyspíš se jak dokojíš 🙂
Ale mně se to říká,co? Jási pamatuju,na tu dobu cojsme furt v noci vstávali,připadala jxsem si jak vycuclej citron.
Tak se,holky kojičky,držte! 😀

simonac
10. lis 2008

dan-- držíme, držíme, ale někdy je to fakt mazec 😉

gapka.h
10. lis 2008

Danielka-díky.. ☹ ty se teď už vyspíš???Odkdy mají kluci svůj pokojíček??My totiž spáváme každý s jedním a zvlášť-ruší se... ☹ ☹ ale chci je začít dávat oba do ložnice,ale nevím...nevím...pořád s tím bojuju 😠 😠

daniellka
10. lis 2008

gap- jj,vyspím,spí celou noc.od narození jsou ve svým pokojíčku. Mám tam jednu dospěláckou postel,ze začátku jsem spávala s nimi,dokud jsem kojila..a i občas při kojení jsem utekla k manžovi,zjistilajsem ,že bez nich spím líp,podvědomě je furt v noci poslouchám,budí mě jakýkoliv jejich pohyb..
Do roku měli monitory,přece jen,když byli sami v pokoji.

A je to fakt rozdíl,i rodiče i děti se vyspí líp když jsou odděleně. 🙂
Jak dlouho chcete kojit?

gapka.h
10. lis 2008

..hmmm,tak to ti závidím.. 😉 😉

..já chci rok určitě..nebo nevím,jak dlouho to vydržím.Vyčerpává mě to a navíc mě čímdál víc štve,že se ☹ ☹ nikde večer nedostenu!!! ☹ ☹ My chodili pravidelně do divadla a na různé akce...a teď.. ☹ ☹

Já vím,musí se to vydržet.Ale psali mi holky z práce a 19.12....jdu s nima 🙂 🙂 ale do 19.30h musím být doma,to pak vyráží manža....tak aspoň něco 😉

tak jim jdu dát svačinku a hurá opět ven... 😝 😝

daniellka
10. lis 2008

a nezkoušeli jste odstříkat a dát do mražák nebo do ledničky? běžně se to dělává..
u nás v únorovkách jedna kočka když kojila,tak zvládla takhle týden v nemocnici..nadělala si zásoby jak křeček 😀

u nás hoši furtspí,dnes lámou rekord,už 2,5 hod.,jak na potvoru jsem si s nimi dnes lehnout nešla,jsem si mohla krásně bucnout.

marrha
10. lis 2008

holky kojičky...opravdu vás obdivuju a lituju.já teda nekojila skoro vůbec ale i tak to noční vstávání ze začátku to byla moje smrt...sotva jsem zabrala, tak už se hlásili znovu o jídlo..

Gábi, taky je máme od začátku rozdělené...už několikrát jsme měla nutkání je dát dokupy..ale zatím tonejde..David spí celou noc i 11 hod. v kuse a Kristýnka pořád ne..sice nejí, ale prostě blbne, výská a nespí..nebo brečí..a já nechci toho Davídka nechat násilně budit...když už jsme to vydrželi tak dlouho, tak už to vydržíme....aspon že spí davídek....nechci mu to rozhodit...

Dani...já mylsím, že se nedá říct, jestli se vyspíš líp, když jsou odděleně...já si třeba nedokážu představit, že by spali sami bez nás...to je spíš o pociitech...(myslím, když byly miminka), já třeba ani nikdy neuvažovala nad tím, že by byly od začátku někde sami 😀 😀 fakt ne...myslím, že bych spala daleko hůř....a měla jsem taky monitory....oni mi tootiž zapoměli ustřihnout pupeční šńůru 😀 😀

simonac
10. lis 2008

jé tak to už se taky těším až se někdy vyspím celou noc 😉 , já jsem Petu kojila do 2,5 roku 😉 , ale to bylo hlavně proto, že on nechtěl nic jíst, ale opravdu nic, když mu bylii skoro 2, byli jsme na dovči a on mi za celý týden snědl 1 lakrumák a 1 párek a ten ještě vyzvracel ☹ , tak to byla fakt paráda, doufám, že dvojky nebudou po něm,k ikdyž dneska se martínek vůůůůůůůbec nechce chytit, ach jo, dal si ráno 90ml kaše a hotovo už nic nechce, ted spí, tak snad se pak napapká

tindra
10. lis 2008

holky já su grogy.Manža už několik dnů nefunguje, v uchu mi dloube tak že mě bolí až krk a zuby a u dr.mi řekla že dokud dávám svoje mlíko tak si mám dat paralen,zaplatit 30,-kč a dojít kdyby něco.....sem se pěkně vytočila,že sem tam vůbec lezla.ach jo.ještě že mám babi a dědu,jinak nemám co ani dát klukům najíst,manža bojkotuje i nakupování a já v Herqulovi uvezz jen malý nákup,víc se bojím,aby se mi zase nezlomil.O spaní ani nemluvím,když jsem nervní já,kluci 2x tolik.tak nevím kdy se to zlepší.
dneska je tu den na stížnosti 😀 😉

simonac
10. lis 2008

tindra---tak to mě mrzí, že jsi na to tak sama, a co mu zase je že nespolupracuje 😉

daiquiri
10. lis 2008

U nás spí s dětma manžel, jeho nevzbudí ani rána z děla 😀 Když jsem s nima spala já, tak jsem skoro nespala, mám hrozně lehký spaní, tak stačilo když se jen nahlas nadechly a já byla vzhůru 😒 Teď spím v ložnici, všude máme otevřený dveře, ložnice je kousek od pokojíku, takže slyším když se probudí, ale ne už každý prd... 😀

Markét, já taky závidím kojení, mrzí mi, že se nezadařilo ☹ Ke všemu mi ubývá mlíko, už odstříkávám tak 50ml. Takže asi budeme končit 😢

Tindra, teda to máte jak naschvál co? ☹ Hlavně ať se dáte brzo do kupy! No jo, chlap když je nemocnej, tak umírá 😀

simonac
10. lis 2008

holky asi budeme mít tu sušičku prádla paráda, hurá, hurá, hurá - zrušíme spodní WC a dáme tam místo něj sušičku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daniellka
10. lis 2008

marr- mně právě taky neustřihli pupeční šňůru,proto když jsem s nima v jedný místnosti,tak skoro nespím a poslouchám každý nadechnutí. Mám to asi jak říká dai - otevřený dveře,všechno krásně slyším,ale ne každej prd..
A jak u mě,tak to bylo i u většiny holek od nás z únorovek,začly pořádně kvalitně spát až když děti šly sólo do svého pokoje 🙂 . Každej je samo jinej 🙂

simi - záávidíííím!! u nás ale není kam. myčku mám ve špajzu a ještě k tomu ještě není zprovozněná 😎 😠 ,sušičku bych si musela dát asi k sousedům 😀

tindra - to je pech,at jste rychlo v pořádku. Oba marodit a starat se dvojky,to je na houby.. ☹

gapka.h
10. lis 2008

Tak hlásím návrat z prochajdy..dnes mám nohy až v... ☹ 😉

ale doma bylo překvápko...musím se pochlubit 😉

Za zoubek mi manža bez zkoušení koupil džíny a svetřík...u prodavaček měl úspěch,že si to troufne bez zkoušení 🙂 🙂 ..a ono to opravdu sedí 😀 😀 😀

..to já bych si bez zkoušení nelajzla...hned mám lepší náladu 🙂 🙂

zítra budu opět celý den sama...jede do Poděbrad....

Tindra-co je s manžou???že stávkuje???

daniellka
10. lis 2008

gapka - tak to manžovi velkou pochvalu!! super! 😀

simonac
10. lis 2008

gabčo a co si udeš kupovat v sobotu?? už všechno máš!! 😉

dani --- já právě taky myslela, že nám nikde nevleze,chtěla jsem ji dát na chodník před barák...ha, a manža to vyřešil - zruší se spodní záchod a bude to!!! jupííííííííííííííí 🙂

egrzuz
10. lis 2008

Gapko, to nám taky udělali , ale den před tím nám poslali dopis 😒 😉

Nejdříve to měla Kristýnka a potom to za 3 dny chytil i Jarýn
😖

Tindra držím pěsti, a´t je brzo líp🙂

Holky naše děti spí taky v pokojíčku od začátku, je to pár kroků od ložnice a mám otevřené dveře. Slyším stejně všechno🙂

marrha
10. lis 2008

Dani..jasně já to chápu..psala jsem jen o sobě, že si to nedovedu představit,já bych tam pořád lítala, jestli jsou v poho nebo ne...se znám 😀 ted už jo, ale stejně není místo kam je samotné uložit, takže vše zůstavá při starém... 😅
k Niky je dát nemůžu...vstává ráno do školky a chci, aby se vyspala...až budou starší půjdo všichni do jednoho pokoje..

Gabčo teda manža je šikulka 😵 má Tě v oku 😉

a myčku...tak ta u nás taky nehrozí..už mám v kuchyni pračku a řeším kde vůbec všichni budem sedět, až děti budou starší bez židliček.... 😝
já nevím, že ty byty dělali takové králikárny to je fakt děs.... 😝

gapka.h
10. lis 2008

díky..manžovi vyřídím... 😉

..u nás je sušička na cestě...také jsem si ji vynutila 😉 Ikdyž teď žehlím min.,jak holky poradili,pěkně poskládat..a fakt to funguje 😉