Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
10. lis 2008

Holky já mám sušičku stoletou a šílenou. Nepoužívám jí , jen když potřebuju něco na rychlo usušit a to je fakt málo. Ta mrcha strašně přesuší věci a někdy je i srazí🙂

Markét, my máme místo jídelního stolu ohrádku 😉 😀

simonac
10. lis 2008

holky, u nás už se spí a já jdu taky dobrou - snad bude 😉

marrha
10. lis 2008

Zuzi 😀 to ji pak jen otočíte vzhůru nohama, ne? 😀 😀 😀

my máme kuchyń malinkou..takže pak přijde asi taky stůl jídelní do obyváku, ale až tam nebude postýlka, bazén apod. 😀 a taky tam předtím byla ohrádka...

tady je to jak šktule, škatule hejbejte se....kdž chceme něco přesunout..přesunuje se pak i všechno ostatní 😀 😀

Simi dobrou...a co nejméně kojení 🙂

Verun...jak líto??? jsi dobrá 😵 3 měsíce je pro mě nádhera.....

simonac
11. lis 2008

dobré ránko, tak noc nic moc - kojeníi 4x každý, ach jo ☹ dnes mi dojede pomoc mamčina sestra, tak ji dam děti do kočárku a pojedu za nejstarším na bruslák, pak rychle udělat obídek, ten už skoro mám, dělám kmínovou polévku a maso na hříbkách s rýží 😀 😀 😀

všem přeji krááááááááááááásný den

egrzuz
11. lis 2008

Markét, dobrý nápad s tou ohrádkou a otočením 😀 😀 😀

Simi, teda vy si dáváte do nosu 😉 😀 já nemám věčné nápady , co vařit, tak budu chodit asi k tobě pro rady 🙂

Večer děti strašně zlobily, nechtělo se jim spát a do 22h bulely. Sotva jsem je vždycky uspala, tak na minutu a řev znova ☹ snad bude dneska líp, když není tatínek doma 😉 😀

Simi, kojení 4krát, to je mazec 😢

marrha
11. lis 2008

Dobré ráno holky..

Zuzi aspoň vám Jaroušek s kristýnkou nebudou lozit pod stůl 😀 😀 😀

Simi..jé ty mi děláš chutě, hřiby miliju v jakékoliv podobě 😝 😵

simonac
11. lis 2008

holky, tak dojděte, moc toho sice nemám, ale aspon budu moct začít chudnout, když na mě nezbude 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gapka.h
11. lis 2008

dobrééé ránko,

tak kluci začali rabošit v 5h,ale pak zabrali..vstávali po osmé!!! 😉 😉

...posvačíma a vyrážíme ven...no pořád dokola 😉 😉 pokud usnou ,tak se zastavím na kafíčko u nás v cukrárně. 🙂 Nechám je tam vždy venku-pěkně na ně vydím 🙂

Tak hezký den,ale už nám přituhuje,co??

daniellka
11. lis 2008

simi tak já se stavím,jo?? maso na houbách zbožňuju!! 😀

Já vyrobím asi špenát 😉

marrha
11. lis 2008

Dani já ho ted dovařila 😀

děti ještě po mlíku usli 😲 , to se tak často nestává....tak pak by nebyl čas vařit....dneska půjdou spát jen po obědě 🙂

simonac
11. lis 2008

tak jo, to já vám ještě skočím koupit nějaký zákuseček ke kávičce co si dáme po obídku a oslavíme spolu Martínkův svátek ju?? tak já jdu 😀 😀 😀 😀

daiquiri
11. lis 2008

Ahoj holky, my jsme vzhůru už od šesti. Teda Barča teď chrní, ale Pája je nezmar 😖
A taky už v noci nefunguje spánek osm hodin, ale pořád dobré čtyři hodiny 😀 Všechno lepší než jak to má Simi.

Markét, já vím, ty jsi nekojila vůbec, tak bys byla vděčná aspoň za tu trochu co mám já co? 😖

Mám takovej blbej dotaz, ta sušička to fakt vysuší, že se to vyndá suchý??? Já to neznám, nemáme ani myčku. Co jsme se sem přestěhovali, tak tu je po našich kuchyň stará skoro 30let. Na rekonstrukci jaksi nezbývá 😖

marrha
11. lis 2008

Jé vastně jo??? Simi všechno nejlepší Martínkovi k prvnímu svátku 😵

a kde nechal bílého koně??? 😀

Verun..jj přesně tak...ale když není tka není....jen mě štvou některé názory lidí, jakože každá mamina má mlíko...to mě fakt vždycky dokáže naštvat.... 😠 😠

daniellka
11. lis 2008

všechno nejlepší k svátku přeji a přidávají se tady ti moji tataři 😀

daiquiri
11. lis 2008

Simi,pridavam se ke gratulantum.Manzel je taky Martin😉
Market,nenech se rozhodit.Lidi jsou nekdy pitomy a necitlivy.

tindra
11. lis 2008

Ahojky,taky se snažím Martínkovi vysvětlit,že když má svátek,musí se jen a jen smát a kromě boule na hlavě co si vytvořil když se s bráchou "honili" se mi to daří. Taky přejem všem ostatním vše nej....
Musím to rychle odeslat,ráno jsem vám napsala takový dlouhý článek a kluci mi vytahli kabel zrovna když jsem dala odeslat,v takových chvilkách je zbožňuju 😀
Holky už jste přemýšlely nad sáňkama,jak tam usadit oba dva?Přemýšlím,že koupíme ty klasické dřevěné+dvě ohrádky ale nevím,jeslti se tam vlezou za sebou a hlavně se musím poptat,kde se vlastně sáně kupují?V kolách?V dětském sem je tu neviděla 😖

daniellka
11. lis 2008

tindra - já uvažovala už i loni,pak jsem to nějak nestihla koupit a nakonec nebyl sníh 😀
letos zase uvažuju..obeslala jsem 2 kontakty z MMB,poslali mi rozměry sáněk,na jedny se to vleze,jsou to ty klasický,s dlouhým sedákem,měřili mi i ty ohrádky,vleze se to v pohodě. Akorát to vyjde s ohrádkama na 2 tisíce.
Takže já mám taky dilema,protože naši kluci už by mohli zvládnout sedět za sebou a držet se jeden druhýho,jestli jim nemám koupit jen ty plastové,co jsou asi za 300. Protože jestli bude zima jako loni,tak je ani nevytáhnu anebo bych je musela vézt na hory,a to mi přijdou hodně neskladný,ty klasický dřevěný.Ty plastový se do autavlezou..

gapka.h
11. lis 2008

..také všem Martínkům vše nej!!! 🙂 🙂 🙂

No s těma sáňkama nevím,jak jsem četla,tak zatím zima nic moc ☹ ☹ Do půli prosince-žádný sníh...jen na horách!!!Ale kdoví,jak to dopadne 😉 Ale také je chceme pořídit,budema mít asi po dvojčatech-oni je měli nějak za sebou...ještě jsem to neviděla!!!No,aby bylo vůbec na čem jezdit!!

..tak kafíčko proběhlo...spinkali 😉

gapka.h
11. lis 2008

..co děláte,holky...spíte nebo na prochajdeě???

u nás se spí....pak dojde návštěva...nějaká změna 😉 Jdu chvíli relaxovat 😉

kuzelka
11. lis 2008

Ahoj
u nás se zatím dospává pře obědem 😉
jinak Baruše dnes vstávala ve 4:30 😠

mám novinku - Baruše udělala dnes svoje první krůčky 😵 😵 a Kuba je udělá nejspíš během následujících 2 týdnu, Barča je vždycky tak o 2-3týdny napřed

jo a myčku ani sušičku nemáme 😅

gapka.h
11. lis 2008

kuzelka-tak to jste šikulky 🙂 🙂 Já jsem zvědavá,jesti to hoši stihnou do roku nebo až po 😉 My se zatím plazíme a válíme sudy ☹

simonac
11. lis 2008

holky, když jste začaly dávat příkr - bramboru a mrkev, vařily jste to nebo jste dávaly kupované - ty mu připadájí víc tekuté a tak by asi nebyl tak velký problém je sníst, když rozmáčku bramboru tak jsou tam hrudky.... 😉

gapka.h
11. lis 2008

simi-já první vařila,sní toho málo,vařím doteď a střídám s kupovanýma... 😉 Ponorným mixérem to pěkně rozmixuješ na kaši!!! 😉

marrha
11. lis 2008

Simi já začínala skleničkama....

bylo to ze začátku pár lžiček a zelenina v obchodě taky nic moc...začátek příkrmů nám vyšel na zimu..., takže jsem skleničkovala 😉 tu jednu skleničku jsme měla akorát na 3 dny 😀

simonac
11. lis 2008

mar--to se nemusí hned sníst? já myslela, že otevřeš a musíš sníst, jinak vyhodit, tos zehřála jen trošinku, ne celé, že?? 😉

tindra
11. lis 2008

Simi já doteď mixuju,Martínek se dáví,ale už ho začínám trénovat na mačkané(mixnout to je rychlejší 😉 )a když to je moc hustý,přidám vývar (teď už masový,jinak vodu z té zeleniny), ze začátku jsem to střídala s kupovaným,bylo léto,tak to bylo rychlejší a najedli se i venku 😉
Kuželko,tý jo,tak už to začne,nebudeš vědět kam s očima,kde kam vylezou 😀 Náš Luky taky běhá podél nábytku a křesel,no snad se hned tak nepustí,jak bude běhat napříč,to nevím,jak mu bude Máťa uhýbat,on totiž s klidem přejde přes něho 😠
já dnes dala kluky dědovi a prej si je naši nechají i na svačinku ale nechali mi tu auto,prej že kdyby něco hned mám přijet 😀 to jsem zvědavá jak to dopadne 😀

marrha
11. lis 2008

je tam spotřeba do 48hod. takže to akorát vyšlo...

ve vodní lázni, jsme v misečce ohřála jen pár lžiček... 🙂 a zbytek neohřáté skleničky do ledničky...

marrha
11. lis 2008

ale to jsme tak dělala jen ze začátku....kvůli toho kdyby měli alergii...až papkali víc, tak jsem měla skleničku na jednou...každý už snědl půlku....nám hodně dlouho trvlo, než jsme byli rovnou na příkrmu...vždycky si museli dát ještě mléko..a to jsme jim postupně snižovala až jsme se dopracovali jen an příkrm 😀 😀 😀

daniellka
11. lis 2008

já dávala napřed sklendičky,pak už jsem to střídala s vařením a všechno mixovala,jako holky. kdepak že ty doby jsou 😀 😎 Dneska jsem jim dávala drůbeží vývar k obědu,tak jako že je nakrmím sama,protože polívku by ješětě nezvldáli a jak byl pan Erik nas.anej,uraženej,řval,chtěl lžičku a ze prej sám. 😎 😀 no,už aby to uměl i s polívkou,zatím je to velký halo když samotní jí. 😀

kuzelka
11. lis 2008

gabi já to sice tipovala dřív že se odhodlá ale dočkala jsem se myslím docela brzo 😉
simi s příkrmama jsem to dělala jako tindra, a ted už jim zeleninu mačkám, rýži mi jí celou a maso jim krájím na pidi kousky
tindro oni mi lezou stejně všude i ted, čapnou židli a jedou s ní z kuchyně do obýváku - moje nervy, už jsem ty židle dala na sebe a přichytila k topení 😅
a jejich specialita - když jsou ve stoje tak se jako snaží jeden toho druhého jako shodit dolů, lezou přes sebe... no prostě žůžo 😝 😀