Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
14. črc 2008

Tak mi osobně přišla dvojka třošku jinačí..jako by sladší 😀 ,ale děti přechod nějak nezaznamenali....

a teď ta 3 nevím co v tom je,ale špatně se to mlíko ve vodě rozpouští...vždycky dole zůstanou hrudky...a to mi žádnémlíko nedělalo 🙂

issaga
14. črc 2008

marrho prosim te a jaky je rozdil mezi 2 a 3? od kdy se ma ta trojka vlastne davat?

marrha
14. črc 2008

od ukončeného 10 měsíce...

rozdíl tam bude asi ve složení..nebo ta trojka má možná více Kj...zkusím mrknout..mám tu ještě i modrou bedýnku..děcka si s něma hrají 😀 😀

marrha
14. črc 2008

tak na to koukám a je to tka jak říkám..něčeho to má víc..něčeho zase méně ahlavně tam je rozdíl v těch kj...dvojky má 295kj a trojka 325kj

tindra
14. črc 2008

Hemangiom je shluk cév,které jsou napovrchu,vypadá to jako obrovské červené znamínko,zasahovalo mu to do očka jak to rostlo,tak se to muselo zastavit hormonama(byl po nich nabušený jak chlapi v posilovně).Mívají to nedonošené děti,my teda donošení skoro jsme,ale zase já je nevyživovala skoro měsíc pupečníkem,proto byli takoví prcci,měla jsem malé průtoky,ale drželi je v bříšku co nejdýl.jinak se s tím nic nedělá(máme to ještě na hlavě a na ruce,ale to nikdo neřeší,jen ten pod okem),snad by to mělo zmizet,od 1.roku se to dá prý odoperovat,ale já už Lukyho žádným dr.nedám(říkám teď 😉 )páč jsme byli v Brně v dětské na mag.rezonanci,jestli je to jen povrchové,nebo to zasahuje i hlouběji,aby se s tím když tak něco dělalo,aby se něco nestalo při vývoji očička(naštěstí je to jen povrchové,uf) a probouzel se velice špatně z narkózy,ještě mu pak napichly špatně kapačky,tak měl nožičku jak balón,prostě já se po příjezdu domů(byla sem tam s klukama 5 dní)zhroutila.naši mi jen podávali kluky na kojení do postele,já se prostě nemohla 24 hodin ani pohnout,jen jsem zvracela a kakala.A to mám zdravé kluky,opravdu obdivuju maminky,co maj nemocné dítka,já jsem taková měkota,ale po jednom dni jsem už zase fungovala na 200%,tak jako my všechny.

tindra
14. črc 2008

marrha a issaga a vy už nekojíte?já nevím jak to mám poznat,kluci mě v noci chtějí,přes den jen Luky,dr.mi vždycky řekne neomezujte to,ale já už bych večer i někam vyrazila-na jedno malé nealko 🙂 kojíme po koupání a pak v 22,1,5 a pak v 8 snídaně.Jo a vstávají v 6 s Taťkou do práce,aby mi to nebylo líto.

marrha
14. črc 2008

Tindro..to se Ti vůbec nedivím..taky bych tohle snášela hodně špatně.. 😔
jsem měkota.. 😢 😢 někdy až moc....

marrha
14. črc 2008

Tindro..já toho moc nenakojila....inkubátor jsme dobrý..aĺe "kojička" už bohužel ne...
prostě jsme neměla mlíko ani u první....už v porodnici jsme byli s dokrmem..a doma to šlo pak úplně dopryč..byl to spíš pro mně stres....odsála jsme max.40ml za celý den.. 😔 a ti pořád řvali hlady....já do sebe cpala podpůrné prostředky..pořád přikádala..ale pak se to už nedalo..nemělo to žádný účinek..

tindra
14. črc 2008

aha jo,ale zase máš klid,pěkně se napijí z lahviček , může jim to dát i táta(ne že by ten náš byl někdy doma,ale teoreticky),já piju jen bylinkové kojící čaje,ale ty já pila vždycky(teda ne kojící),takže mi to chutná.

simonac
14. črc 2008

já zatím taky jen kojím, na podporu piju meltu, caro i čaje pro kojící maminky a mléka má zatím dost, vždy musím před pitím i odstříkat, aby se mi ti prcci neutopily 😉

issaga
14. črc 2008

marrho dik, tak to my za chvili taky prejdem na tu trojku

tindro holky byly po narozeni na JIP, takze jsem je nekojila, jen jim odsavala a dostavaly nejdriv pres sondicku a pak z lahvicek... a pozdeji jsem je mohla kojit jen jednou denne, aby nemely moc zatez na srdicko... takze jsem ani nemely tolik mlicka, aby jim to stacilo a od zacatku byly i prikrmovane nutrilonem... nakonec jsme s mym mlickem v sedmi mesicich skoncili... odsavani mi zabralo moc casu a bylo toho min a min a uz to proste nestalo za to...

s lahvickama nemame problem, ale s pitim jinak docela ano - nechteji mi nic moc nez mliko pit... jedna si obcas da naredenou stavicku nebo cajik, ale druha si cucla snad jednou... zkousim vse, od vody, pres redene stavicky, cajiky az po granulovane cajiky, ale nic moc uspech 😢

halkac
autor
14. črc 2008

Zuzanko, víš, jak jste měli ten gel na dásničky? Jak dlouho (kolik hodin) že působí? Posílám pusu egrťátkům🙂

marrha
14. črc 2008

Holky co kojíte nebo jste kojily tak dlouho..zasloužíte metál...a to ajko fakt..a Isso a Tebe obdivuju..mít mlíka tolik,abych nemusela dokrmovat tak je to v poho..ale s tím dokrmem...je to piplačka...

my jsme začali čajíčkovat až teď...předtím ani vidět..ani vodu ani štávička ani čaje..prostě nic...jsme si dělala starost o jejich ledviny...a teď se rozppili tak,že denně každý vypije až 3 lůáhve 260ml....asi to dohánějí.... 😀

issaga
14. črc 2008

marrho fiha! 😲 no kez by se tak pilo i u nas! zatim to nehrozi... 😒

issaga
14. črc 2008

marrho a drzi si malosi sami lahvicku? holky chvili mely tendenci si samy drzet, spis tak jako pridrzovaly... ale pak najednou nic, ted si ji jen pritahnou, vrazi do pusy a pusti a pohled je jasny "mamko, drz!" 😀

marrha
14. črc 2008

Isso 😀 😀
čaj si drží jen sami...

a mlíko držím já...jsou takoví už unavení večer..někdy u toho i podřimují.....takže jim je držím já...a navíc znám kristu..ta se z každé flašky snaží vydolovat savičku 😀 😀 už mi to párkrát udělala,a pak měla celou flašku na sobě..a to byla krásně okoupaná a v pyžamku 😀 😀 takže mlíko dávám já...

na čaj mají takové ty pítka na flaškách.a ty nejou vydolovat.takže má smůlu 😀

marrha
14. črc 2008

no a čaj se naučili pít tak,že jsme jim ty flašky nechala na zemi kde mají hračky a oni si na to přišli sami...vzali t do rky...něco teklo a nějak to pak samo začalo....že začali pít..ale do té doby,když jsme jim dávala,když s emi zdálo,že ají žížu apod..tak to nehrozilo 😝 si jen lokli a tvářili se,že je chci otrávit 😀

issaga
14. črc 2008

marrho no tak to zkujsim taky... ale obavam se ze flasky tu budou litat vzduchem, jak si s nima budou hrat, ale pit nebudou 🙂 uvidime...
kdyz to ctu... mate mliko po koupani (my taky) - cistite zoubky?

marrha
14. črc 2008

Isso my ještě žádné nemáme 😀 😀 😀

issaga
14. črc 2008

marrho aha 😀 😀 😀 😀 😀
... je fakt, ze my jsme zubatky - v sesti mesicich uz holky mely kazda sest zubu a ted (9m) uz ma kazda osm a mam podezreni, ze se jim derou uz i stolicky, hrbolaty dasne maji teda jako by lezly (a protivny obcas jsou taky dost) 😒

tak asi dotaz na nekoho jinyho no 🙂 holky jak to mate vecer? nejdriv vecere a pak koupani vcetne cisteni zoubku nebo jidlo az po koupani nebo jak?

marrha
14. črc 2008

Isso..tý brďo tolik zoubků...

já si naděje nedělám.Niky měla první zub až v roce a půl 😀 😀 a od švigry děti taky až v roce...takže dřív je ani nečekám 😀

ale až je budeme mít..tak určo budem čistit po večeři a po koupání....prostě před spaním 🙂

issaga
14. črc 2008

no ja se prave taky snazim, jenomze... holky mi dost casto vecer u flasky usnou a to se mi je pak uz nechce budit - prece jen je to usinani u nas docela na prd... takze prave me to stve ze mame zuby 🙂

marrha
14. črc 2008

Isso hmm..tak to se Ti nedivím..taky už bych je nebudila.....

no to neznám.tím že NIky měla zuby tak pozdě..tak už u flašky neusínala...už večeřela normálně...

jééé a máme další dvojčátka na světě..v tématu čekáme dvojčata je zprávička od Juliet 😵

daniellka
14. črc 2008

čau babulky! 😀

Tindra vítej mezi námi 😀
Ohrádku jsme taky využili. Já mám dřevěnou dvojčátkovou s originál molitanem s okrajovýmlímcem a prací, kluci si v tom i vyhráli. ALe už ji budu prodávat, ťapkají mi užpo bytě, tak jsem jim vyndala dvě šprušle a cdhodí si sami dovnitř a zpět, takže už se to pomalu míjíúčinkem.

issa- tak snad to budete mít brzo za sebou, tu operaci. Budu držet palce.

koukám, že tu jsme asi nejstarší,co? ještě, myslím, že aarenka.. 😉

byla jsem s erikem na orl, nic tam nemá, prý ten kašel bude asi z alergie. to mě teda nepotěšili, navíc netuším z jaké. kašle jen v noci a kdekoliv spíme, i na chatě, v tom Krumlově, tak faktnevím.. ☹

halkac
autor
14. črc 2008

Ahojky a dobrý podvečer; za chvíli začne čilý ruch - pobavit děti, vykoupat, povečeřet...tý jo, teď mne nahlodala Issaga, jak to budeme dělat, až budou zoubky...No je pravda, že děti mi málokdy u večeře usnou, takže asi hned po večeře si těch pár zubů ošolicháme a pak šupky hupky do hajan...

Daniellko: víš co, nějaký druh alergie má dnes skoro každý - např. já furt pokašlávám a nevím z čeho. Doktorka mi řekla, že to je pravděpodobně taky alergie, ale když ten kašel není nijak hrozný, ani nebudeme zkoumat, na co jsem tak citlivá...

Kojenářkám taky moc gartuluju; já se snažila kojit první dva měsíce, ale byl to boj. Já byla vystresovaná, děti furt křičely... Takže nakonec to skončilo tak, že odstříkávám (proto taky jsem tak často na netu, bo u něj sedím s elektrickou odsávačkou) a dávám jim to z flaštiček. Myslela jsem, že mléka bude ubývat, ale ono ne🙂 Pořád odsaju tak litr a půl denně - tzn. že dávám jen minimálně Nutrilonu a teď - po zavedení příkrmů - už snad nebudu muset dávat žádný🙂

Tindro: ty se ale nakojíš☹ To bych asi nezvládala v noci tak často vstávat. My jíme jen jednou v noci a i to mne unavuje🙂

No právě jsem se vráttila os tetky, která má dva a půl roku starého chlapečka...holky, to bude děs! Jestli já budu mít takový šídla, tož potěš 😀

halkac
autor
14. črc 2008

Jo Dančo, víš co ještě zkus? Hodně zvlčit vzduch, možná kašlíkuje, bo potřebuje vlhčeji pro dýchání...To mně osobně moc pomáhá...

simonac
14. črc 2008

dobrou hokky, vidím, že ted mate asi nejvíc práce, já se jduá okupkat a honem spinkat, kdoví co mi ti milánkové chystají na noc 😉

daniellka
14. črc 2008

halkac-dík. to jsem taky zkusila, dávám mu na postýlku mokrej ručník, nezdá semi, že by to moc pomohlo,ale zkusím přitvrdit 😀 .
Nemyslím si, že by to byla alergie. To by kašlal průběžně,ne?

U nás už se chrní. Ten klíííídek 😀

halkac
autor
14. črc 2008

Dančo, pokud je alergický třeba na nějakou trávu nebo květ, který kvete právě v tento čas, může kašlat jen v tuto dobu - což je dobrá varianta alergie, je jen na několik týdnů🙂

Naše Magdalí vydržela přewd usnutím ječet 40 minut, to je borka, co? Ale už usnula a tentokrát je vítěz maminka, bo nepolevila a nepochovala!!!

No nic, odstříkám a taky mažu na kutě, nikdy nevíš, kdy zas budu na nohách🙂

Klidnou dobrou noc!!!

tindra
14. črc 2008

dobrý večer, u nás spí všichni i s taťkou.no jo.tak aspoň chvilka klidu na net.
Halkac a kolik toho odsátého mlíčka vypijí najednou?Já nemám váhu,tak prostě pijí dokud chtějí a i příkrmy jim dávám jen dokud nezačnou odvracet hlavičku,samo,že Máťa když mu to nechutná,tak už po první lžičce,ale to na mě neplatí 🙂
issaga, tolik zoubků,to musí být krásný úsměvy 😉 ale ještě že naši kluci nic,by mě ukousali 😀