Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
26. lis 2008

Holky, tak já dnes poprvé půjdu ven...už se těším. Jsem tu zavřená, děti se nudí, chybí nám čerstvý vzduch. Jenže jsem se bála vyjet na kluzkou silnici, naštěstí za chvíli dojede manžel a jdeme všichni na procházku do města. Aspoň si pročistím hlavu.
Jo a spíme doma už dvakrát denně a děti jsou naprosto úžasné. Vydrží už stejně dlouho, jako když s nimi jezdím po venku v kočárku, což pro mě bylo naprosté scifi ještě před měsícem.

simonac
26. lis 2008

kačko - tak na to spaní doma se už taky moc těšíme 😉

egrzuz
26. lis 2008

Ahoj holky, tak vláda rozhodla o tom, že vojáci pojedou do Afgoše, takže manža odjíždí 6.12 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

gapka.h
26. lis 2008

zuzi-to je pech ☹ ☹ Ale máš tu nás 😉 Vánoce přežiješ s rodiči,že???A kdy se vrátí?? ☹

kaci-tak snad se to raké naučíme v 11.měsíci spát jen dvakrát...zatím máme čas..oni opravdu potřebují spát ještě třikrát 😉 To vás obdivuji,že jste byli tak dlouho doma zavření...to by u nás neprošlo 😉

halkac
autor
26. lis 2008

Gapi - však to zavření doma bylo taky na hlavu 😒 Ale je pravda, že když lezou, zkoumají byt a jsou hodnější.

Zuzi - ách jo. Ale čekala jsi to, viď...Máte posledních pár dnů a pak půlroku bez sebe. To je děs. Tak si manžela plnými doušky užij do zásoby.

daiquiri
26. lis 2008

Holky,ja se ptala a nikdo mi neodpovedel☹
Zuzi,to je mi moc lito,jeste takhle na vanoce!Hlavne at to rychle utika a at uz je zpatky u vas!

hancas
26. lis 2008

daiguiri-----já mám lahve taky od MAM velké, a nemůžu si stěžovat-jsou protikolikové,dobře se čistí,ale jak píšeš nevejdou se do ohřívaky,jinak jsem s něma fakt spokojená. a sporták máme z původního kočárku koupili jsme trojkombinaci-baby direct

kuzelka
26. lis 2008

Ahoj
dočetla jsem Vás ale asi už si vše nepamatuju.
tindro ten dort můžeš mít určo do druhýho dne (musí se nechat ztuhnout tak přes noc) akorát ho nazdobíš těsně před akcí nebo dáš navrch místo banánů jiné ovoce 😉

dai já mám Aventky a netečou mi 😕

no u nás se spí už jen jednou denně ☹ a chodíme ostošest 😀 😝 😝

dneska jsme byli na roční prohlídce Kuba váží 9kg a Barča 8kg 😉

Hezkou dobrou noc

tindra
26. lis 2008

Tak MArtínek moc nepřibral 😖 jen 200g za měsíc.Má 6250 a Luky 7360, Luky přibral skoro půl kila. Tak jsem se rozhodla,že jim oboum budu dávat jen UM,Martínkovi jsem dávala v noci moje odstříkané,ale je ho stejně čím dál tím míň, Lukyho jsem šidila UM(s výčitkami,ale on je zdravý) a jinak přes den jí skoro stejně,dr.mi neporadila,asi ji fakt změním 😠 prej že jak se moc hýbe,no je pravda,že od neděle stojíme ,ale Luky je jak natahovací žabičky,co jsme měli v dětství,kmitá těma nožičkama,když leze neuvěřitelně a přibírá krásně.Takže selským rozumem,moje mlíko nemá tolik přibíracích schopností,takže ho budou mít jen za odměnu 😀 staří jsou dost,kojila jsem co to dalo,takže pomalu přestanu odsávat.
Dai já používám termosku v noci a v lahvičkách mám mlíko,jen odměřím v jiné lahvičce ml vody a zaštěrchám.V ohřívači ohřívám moje mlíčko.Ale ty myslím odsáváš,takže máš svoje už nalahvičkované.No mě teda Avent taky neteče,zkus reklamovat savičky,já střídám avent,mam a klasický skleněný,do těch odsávám,pasují na odsávačku Medela,takže to pak zrovna šupnu do lednice,žádný přelívání,jen teda naši kluci už nemají problém s prdíky,což u těch klasických lahviček hrozí.No tak sem ti asi neporadila.

Kuželko díky,no já s tím vařením jsem na štíru......chudáci chlapečci,ale kašičky zatím zvládám 😀 horší to bude,až budou chtít guláš se šesti 😀 (pro ty co neznají knedlíkama,u nás se to tak říká 😉 )
Máme golfky Hauck s méďou pů,už nevím kdo,tuším Zuzka???(Jeslti někdo jiný,seomlouvám)je tu měla první,jako jediné dvojgolfky jdou úplně položit,stojí "jen" 4litry,jen pozor,nevlezou se do ufru krátké Fabie,chybí tak 3cm(to si u mě škodovka pěkně pos....)my mám edoma jen náklaďáček a taksi beru auto od našich 😠

Kači co takhle sněžné řetězy na kočárek?Není to z mojí hlavy,volali mi z práce a utahovali si ze mě,kde je budu shánět 😉
Zuzi to uteče,s náma to přečkáš a než se naděješ je jaro a pak už to bude za pár 😉
omluva za román,byla jsem celý den pryč,jste mi chyběly 😀 😀

daiquiri
27. lis 2008

Hancas, Kuzelka a Tindra, díky za odpovědi!

Paragony už bohužel nemám, koho by napadlo, že budu chtít reklamovat lahvičky! 😢
Tindra, já sice odsávám, ale už je mlíka malinko, takže jen jednou denně mají ode mě. Asi to budu dělat taky tak, že si ohřeju vodu dopředu do termosky a holt to odměřím v lahvičce Avent a pak jenom přeleju.
Manžel má služební dlouhou Fabii, ale já jezdím Puntem, tak tam by se asi nevešly???

Teda tu doktorku máš fakt na prd! Taky bych řekla, že už jim to tvoje mlíko asi nestačí...
Tak to já se zase těším až budou chtít guláš 😀 Navařím ho kotel a bude to! U nás se taky říká se šesti 😀

Jinak já jsem vzhůru od tří, nemůžu spát, jak je manžel v nemocnici, tak se mi v hlavě honí spousta věcí, co zařídit, že máme jet s Barčou na ty otoakustické emise a když ho nepustí, tak nevím co budu dělat 😖

halkac
autor
27. lis 2008

Dai, my taky používáme Avent a netečeou. Ale kdysi mi jedna tekla - už byla opotřebovaná savička. A ještě zkus pořádně zatlačit savičku do toho šroubovacího. Ale spíš bych tipla, že už savičky dosloužily...

Golfky nakonec nemáme, místo nich jsme pořídili sporťák. Je taky nesmírně lehounkej a skladnej, ale hlavně má nafukovací kola! S golfkama se u nás nedá moc jezdit (všude kočičí hlavy a díry) - to pak hrozně skáče a je to pro děti nepohodlné.

Marti, s klidným svědomím se na "kojení" vyprdni. UM pro roční děti je naprosto skvělá! Je výživná, budou přibírat a ty to budeš mít pohodlnější.

gapka.h
27. lis 2008

Dobréé ránko, ☹
...nevím ,co se děje,ale noc děs v 5.30h budíček...už teď jsou protivní ☹ ..a já,mám hlavu jak...už od rána ☹

tindra-to mají,ale pěkné váhy,uvidíš-Marťa to dožene 😉

Dai-ať vše dobře dopadne 😉

Kuzelka-to jsi pěkně ulítaná,že??? 😝

...tak nevím,jak to s nima dnes přežiju,pa ☹

daiquiri
27. lis 2008

KAčko, ale ono to právě teče v tom závitu, ne v savičce 😠
A jaký ten sporťák máte?

GAbi, to u nás se naštěstí spí, děti jsou zlatíčka, nakrmila jsem v 5:00 a snad ještě budou spát tak do devíti, škoda, že nemůžu usnout já.

simonac
27. lis 2008

ahojky holky 😉

dai - lahvičky neporadím, neumíme do ted chytit žádné ☹ a máme nakoupeno nekolik druhů, jak to šlo holky u vás? to se hned chytly?? 😒
jinak máš, ale zlaté děti - spát do 9? tak to můžeme jen a jen závidět!!!! ☹

v 10 jdu na nehty, děti bude vozit tchýně, tak aspon nějaká změna 😉

tindra
27. lis 2008

Dai,no Kačka asi myslela,jako že ta savička nedoléhá přesně v tom závitu,proto teče,pokud to špatně utáhnu nebo tak tak taky teče,na to se musí dávat bacha,několikrát jsem se ze začátku ohodila mlíkem
Ty golfky máme jen na ježdění po doktorech,zatím,ale jak jsem měla Herqulesa na opravě,je pravda,že hodonínské chodníky taky nejsou ideální,byli pěkně vyhrkaní,chlapi moji 😒 A nadávala jsem si,že jsem je nepořídila dřív,tahání vajíček,když člověk zaparkuje km od nemocnice nic moc i když mám kluky jak pírka,tak si tam pěkně leželi a já jak frajerka dojela až k ordinaci,nezpocená,ruky normálně a ne vytahané po kolena 🙂
Kači no já si právě pořídila jako sporťák Herqula,ale moc s ním teda spokojená nejsem,zlatej hluboký Patron Bohemia.Asi na jaro koupím ještě nějaký sporťák-golfky,ale pevnější.Teď v lednu je výstava v Brně dvojkočárků,tak se tam chci podívat,uvidíme podle toho jaké budou silnice

halkac
autor
27. lis 2008

Dai, nám to taky teklo v závitu - ale bylo to způsobené savičkou. Asi už byla nějak opracovaná a netěsnila dobře.

Sporťák máme tento, jen v tmavě modré. Koupila jsem ho od Marrhy a jsem nesmírně, ale fakt nesmírně spokojená. Je hrozně lehounkej a skladnej. Přitom moc pohodlný pro děti: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16012436&tab=4 Ale tady asi není moc k sehnání...Obdobná je ale prý Zekiwa double : http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18515955&tab=2

Simi, nehtíčky nám pak vyfoť, ať se zase pokochám běžným životem 😉 S těmi savičkami - u nás se děti chytly brzy, protože jsme začaly už ve dvou měsících.

daiquiri
27. lis 2008

Aha, tak díky za tip, hned zkusím vyměnit dudlíky. Je pravda, že dřív to neteklo,ale to mi tak nějak došlo až teď, prostě mám nějaký dlouhý vedení 😀
Jo, to bych taky potřebovala, k naší doktorce se s Hartanem nevejdeme do dveří, takže tam většinou jezdím s manželem, já tam odnesu děti v taškách a on mezitím složí kočár a vezme ho dovnitř 🙄
Hm, to bysme mohli taky zajet. Kdy je ta výstava? Víš to přesně? A normálně na výstavišti?

Kačko, já vždycky měla z trojkolek strach, že jsou nestabilní, ale píšeš, že jsi spokojená, takže v pohodě?

issaga
27. lis 2008

cau holky

tak vas zase nejak nestiham. :-/ ale ted jsem holky uspala na balkone a konecne mam cas se nasnidat a trochu vas docist 🙂

u nas se spi uz jen jednou denne, obcas je zkousim dat dvakrat, ale nedari se... a navic si holky spanek zkratily z hodky a pul na necelou hodku - no takze nic moc teda...

Dai my jsme pouzivali taky Aventky, a kdyz zacaly tect, tak jsem koupila MAM ty s tim sroubovacim dnem a bylo. V ohrivacce jsem ohrivala v Aventkach a prelivala. Ale taky jsem ted zjistila, ze mi tecou, pokud je mam spatne zasroubovane, takze jsem je znovu obcas zacala pouzivat, ale vzdycky je ted nejdriv vyzkousim parkrat otocim nad drezem, jinak jsou holky pekne slity 😠

My golfac nemame, mame Baby Welt Ohio Twin sportak a od narozeni jsme v nem meli vlozne tasky a ted ho mame jako sportak. O golfkach zacnu uvazovat az na jaro.

Marti tak jsme se konecne dockali a na prosinec uz mame pozvanku na kardio do Prahy. No pro jistotu uz na pozvance pisou, ze vysetreni muze trvat i nekolik hodin, pac maminky se tam vetsinou rozciluji, ze tam cekaji cely den - my jsme minule taky byli objednani na nejaky cas a presto jsme tam cekali ctyri hodiny nez nas vzali.

holky chtela jsem se zeptat - takova zajimavost, kdo mate mluviciho pejska od fisher price - taky kdyz zpiva abecedu vynechava jedno pismenko? 😀 😀 😀 Schvalne si to zkuste poustet, to jsem zvedava, jestli mame jen my nejakyho divnopejska 🙂

gapka.h
27. lis 2008

..tak jsem se troch popravila kávou na stojáka ve městě...ale hlava mě pořád bolí ☹

...jinak mi golfy také nemáme.Máme TFK s korbičkama...ještě pořád,pak sundáme a budeme mít sporťák 😉 Nemáme trojkolku,ale dvě kola u sebe,takže to vypadá jako trojkol.Také jsem s ním max. spokojena.Golfy
pořídíme možná na jaro 😉

kuzelka
27. lis 2008

Ahojky
tak my máme minořádně vzteklé období 😒 teda pevně doufám že to bude jen období!!!!
Děti nevydrží chvilku samy, furt se na mě věší, bud jeden nebo druhý v tom lepším případě oba 😒 nemůžu se pohnout jsou jak dvě koule u nohou. Furt se vztekají, že nejde ono, že tamto že to..... prostě od rána do večera se furt vztekají, řvou a mrčí.... vůbec si nechcou hrát.... jsem z nich strašně vyčerpaná ☹
Holky že to bude lepší ☹

halkac
autor
27. lis 2008

Kuželko, bude! Ještě budeš vzpomínat, jak se na tebe věšely...počkej v puberte 😀

Gapi, jdu si udělat kafíčko, úplně jsem na něj dostala chuť, jak jsem si přečetla, že sis ho ráno dala ve městě🙂

Holky, začínám mít nervy s tím, jakej tu je furt nepořádek. Já vím, pořád si říkám, že se ned to mám povznést, ale nejde mi to. Snažím se seč můžu to přehlížet, říkat si, že jsou důležitější věci, ale stejně mě neumytá okna, nevyžehlené oblečení a prach na poličkách iritujou!

simonac
27. lis 2008

kačko já jsem z toho bordelu doma taky úplně mimo - ten prach je fakt děs 😒

jinak právě jsem dobalila část dárků pro petu, no nic jdu je uspat a zítra budu v balení asi pokračovat 😉

gapka.h
27. lis 2008

kuzelka-bude určitě líp!!!to přejde 😉 Já teď také málem chytla nerva...chtějí oba u mě usínat..to se mám rozpůlit??? 😢 Pracně teda usnuli 😉

Kaci-já se to snažím přehlížet,ale také mě hryže svědomí ☹ Okna,prach,atd....ještě nic nemám ☹ A to je v neděli Onřeje,dořítí se babička a u nás jak po výbuchu 😠

halkac
autor
27. lis 2008

No upřímně začínám uvažovat o tom, že bych si sehnala nějakou studentku na pravidelnou výpomoc. Jednou týdně na tři hodinky... Kamarádka to takhle má, holčině dává stovku na hodinu, takže jí to vyjde 1200,- měsíčně. Za ty tři hodiny týdně prý toho stihne hrozně moc - i udělat pořádek ve skříňkách a tak.

simonac
27. lis 2008

já už uvažovala i o paní na úklid, ale to by u nás asi neprošlo ☹ a dost dobře si ani neumím představit, že by mi tu cárala cizí ženská 😒 máte s tím někdo nějakou zkušenost???

tak , manža jel za petou do školky - mají tam legohrátky pro děti a tatínky, tak at si to tam užije 😀 😀 😀 , já dám prckům svačinku a hurááááááááá na prochajdu 😉

daniellka
27. lis 2008

čau kočky 🙂
mám velký áčko,nevím jestli stihnu dočíst..
Je něc o nového? 😉

daniellka
27. lis 2008

tak jsem v rychlosti pročetla kousek stránky..
simi - to jsme taky řešili,paní na úklid,nmechtěli jsme někoho cizího,ale solidní paní.. Moje tchýně měla paní na úklid,celý roky k ní chodila,pak po letech mě napadlo,že by mohla i k nám,byla u nás 3x (což bylo fakt perfektní) a dostala práci hospodeyně v Německu. To mě pěkně mrzelo.. Takže jsme zase bez pomoci a dělám to já,nevím kde najít někoho komu se dá věřit a není cizí..

Dneska jdu na rychlovkový kafo s kamarádkou. Moc dlouho tam nepobudem,protože ráno vstávám a vezu dětičky do jesliček na dopoledne. a to je pro nás,co jsme zvyklí být celý dopoledne v pyžamu,velká hurá akce 😀 . Tak se na to musím trochu vyspinkat 😀

simonac
27. lis 2008

dani - tak to má tchýně by se asi zhrozila, kdyby zjistila, že chci paní na úklid, ta by si ji dom nepozvala a mě by ...ani nevím, co udělala ☹ - asi jen pomluvila,jak jsem neschopná, že na nehty mám čas jít, ale uklízet to nee 😠 😠 😠 😠

hancas
27. lis 2008

simonac-taky máš takovou príma tchýni jako já????jsem z ní úplně unešená 😀

egrzuz
27. lis 2008

Ahojky
Tak poslední 3 dny školení a budu pohřebačka. 😀 V sobotu dělám zkoušku, tak mi držte palečky ju 😕 😀

Tindro Haucka golfky mám já. Zatím spokojenost, jen nevím, jestli se mi do nich vejdou příští rok 😀

Kači, Simi.... a všichni holky, které jste psaly o úklidu, kdyby jste to viděly tady, šílený bordel, já už ani nestíhám uklízet, když si chodí tchýně ráno pro Jarouška, takže si asi taky myslí svoje.
Kači, to by jsi se nebála, nechat hlídat někomu děti? Já bych se bála. 😲