Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
9. črc 2008

Ahoj Kačenko, tak už jsem tady s tebou 😀 dobrý nápad holka 😉

schnek
9. črc 2008

téma o dvojčatech je už v kojencích 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

halkac
autor
9. črc 2008

Ano, Schneku, vím - píšu o tom už v prvním příspěvku 😉

halkac
autor
9. črc 2008

Ahoj Zuzi, vítám tě 😀

Tak něco málo k nám: naše dvojčátka Jonášek a Magdalénka se narodila na Štědrý den roku 2007 (měli štěstí, že jsme je nepojmenovali Adam a Eva 😉 )...Nějakou dobu před porodem jsem strávila v nemocnici kvůli tvrdnutí břicha, ale nakonec se to úplně zastavit nepovedlo, a tak jsem na úplněk porodila v 33+1. Děcka si musela chvíli poležet v inkubátoru, ale naštěstí bylo vše bez větších komplikací, i když vystrašená jsem byla dobře. No a 19. ledna nás pustili ze Zlína domů do Valmezu a teď tu společně válčíme🙂 Děti jsou miláčci, ale zlatíčka hodňounká to teda nejsou 😀 Snažíme se užít si tuhle dobu miminkovství - jezdíme na kolo, vyrážíme na výlety...ale nic naplat, je to někdy záhul, i když hezký.

egrzuz
9. črc 2008

My máme dvojčátka Jarouška -po tatínkovi🙂 a Kristýnku. Děti byly v bříšku do 35+2 , ale 4.1.08 se jim zachtělo ven na svět s váhou 1970g a 1890g 😉 Všechno to rychle dohnaly a už máme 8,48kg a 7,61kg.
Poslední dobou docela zlobíme, ale umíme být i hodný. Jsme prostě dvojté štěstíčko 😉

marrha
9. črc 2008

Ahoj holky...

Halcac děkuji za IP 🙂

Tak já mám taky Kristýnku a Davídka....narodili se 29.8.2007 ve 40tt skoro na termín..a to nám je museli vyvolávat..moc se jim ven nechtělo...Kristýnka měla 3400g a Davídek 2900g....
jsou to moji šikulové i když někdy je to nářez..mám k nim ještě 5 letou dcerku...takže o zábavu máme postaráno....
Kristýnka už od 8 měsíců chodí kolem nábytku a David začal v 9 měsících.takže je pořád někde naháním 😀 😀 😀

halkac
autor
9. črc 2008

Marrho, týýý bláááho! Vyvolávat dvojčata🙂 No to věřím, že máš doma veselo, ale čím víc dětí, tím víc radosti, že jo? Hele a zlepšuje se to časem? Nebo je to furt náročnější a náročnější? A jak spinkají v noci?

marrha
9. črc 2008

Halkac 😀 no zlepšuje..každé období má něco....

te´d se rozutíkávají každý an jinou stranu...takže je lítám..mají pořád nějaké modřiny a boule..uhlídat se to nedá...
krista je jak vysavač...ta sní všechno..pořád jí něco lovím z krku,když někde NIkolka něco nechá...takže paráda...

a spaní je u nás oříšek...po vrácení z porodnice vůbec nespali...pořád se vzájemně budili,takže jsme je rozhodili a každý spí v jiné místnosti..a zůstalo to tak do dneška...aby jsme se vůbec někdo vyspali...
David prospí už dva měsíce celou noc..pojí kolem 19.30 a spí až do 7-8..a krista ta v noci někdy řádí a jí kolem 4 pravidelně a pak spí taky do těch 7-8 jak kdy...

se dívám,že jste měli krásný dárek pod stromeček 😵 😵 to je fakt super...
i když děti až budou starší budou mít na to asi jiný názor 😀 😀 že budou dostávat dárky najednou 😀 já jsem 21.12 takže vím o čem mluvím 😀 😀

halkac
autor
9. črc 2008

No s tím oddělením spaním to teď taky řešíme, ale ono se to spaní furt mění - někdy je fajn, jindy děs...takže asi ještě chvíli vydržím a uvidím.

S tím dárkem pod stromeček máš absolutní pravdu! Jak jsem psala, ještě je pojmenovat Adam a Eva a pěkně by nám vynadali🙂 Takhle jim můžu říkat já - "No já se na svět takhle blbě necpala, já jsem otěhotněla vzorně, měli jste se narodit desátého února...ale vy néééé 😀"

Jé Davča je vzorňák, zlatý chlapeček...u nás je Magdalénka taky ta poťouchlejší, Jonášek je celkem hodný, ale ta naša opica 😀 Ale Kristýnka vypadá nádherně, má úžasný kukuč, té se to pak odpouští, co?

marrha
9. črc 2008

Halcac no to jo 😅 😅

krista provokovala Davida od začátku..tahala ho za vlásky apod...a on plakal...teď už se nedá 😀 😀 i kdy už váží o kilo míň 😀 😀

jé 10 února?to jsem měla TP u NIky a nakonec vykoukla 13.2 a měla 4 kilča 😀 😀

Holky jsou asi fakt průbojnější 😀 ale je sranda je pozorovat,že? 😵 lepší než TV..hlavně když si spolu hrajou 😵 😵

halkac
autor
9. črc 2008

Já je sice ráda sleduju, ale kdyby zbyl čas i na TV, nebránila bych se 😀 No nic, musím jít krmit dravou zvěř - začínáme s příkrmy, takže je to na dlouho...Tak marrho, brzy zase tady ahoj 😉

marrha
9. črc 2008

ahojky..my ještě spíme...

u nás je TV jen večer...,ale to dávám přednost PC 😀

halkac
autor
9. črc 2008

Holky, já se na to vy...Na jedné diskusi právě holčina oznámila, že podruhé potratila v 21. týdnu☹ To si pak říkám, že i když jsem někdy unavená, naštvaná, uhoněná, jsem absolutně šťastná, protože mám zdravé nádherné děti.

marrha
9. črc 2008

Halcac...taky jsem tu četla jednu takovou diskuzi....je to děs.pak si říkám,proč si stěžuju...co by za to ty holky daly 😔

halkac
autor
10. črc 2008

Přesně tak. Ty naši uřvánci jsou to nej nej nej, co mám 😉

Jinak my teď zrovna dokrmili, uff, snad se už i usnulo...já musím odstříkat, abych dětem měla co dát do flaštiček🙂 Ráno vyrážíme na výlet, jedeme omrknout známou, která má dvojčátka narozená o 14 dnů později, to bude veselo...No ale její děti jsou donošené, takže vývojově o kus před námi: prý se už začínají plazit...my sotva zvládneme ototčku na bříško 😝 No ale aspoň mi nikam neutíkají 😀

Jé, Marrho, teď jsem si všimla, že jsi z okresu Ostrava, hurááá, Moravanda!!! Hele, kolik teď vážíte? A rrodila jsi normálně nebo císařem?

Zuzi, co pidilidi? Doufám, že dneska v noci neřádili! U nás začala Magdalí v jedenáct křičet, tak jsme furt nevěděli, vo co jako gou...no a ona chudinka byla pročůraná🙂

marrha
10. črc 2008

Ahojky..

rodila jsem normálně....a jsou to macci...před dvěma týdny měli Krista 10,60kg a Davídek 9,60kg 😀

ale byli donošení..takže váhově jsou jako mono mimča... 🙂

a buď ráda,že ještě nelezou...pak už fakt nic neuděláš...je to hrůza...každá mamča si přeje at už í mimčo leze,stojí a pod...a pak říká,ještě kdyby radši jen leželo....zvlášť u těch dvou...
Krista udělala včera své první krůčky uprostřed místnosti 😵 takže nám to za chvilku začne....jsme zvědavá jak je budu chytat venku,když každý půjde na jiou stranu 😀 😀 z toho mám docela vítr...

Jéé návštěva dvojčátek..tolik dětiček...to bude fajn...užijte si návštěvu 🙂

daniellka
10. črc 2008

ahojholky, tak já se k´vám taky přidám,jestli můžu 😀

Mám dvakluky, narozené 28.1.2007 ve 28.TT, Alex a Erik. Jsou to pěkný šídla, někdy mi z nich jde hlava kolem, ale jak říkáte- je to to největší štěstí a radost. 😀 😉

Marrha ahoj 😀 Už ti začínají chodit? To jsou šikulky teda.. Mí kluci si zase dávají načas.. Po bytě jo, střídají chůzi s lezením po kolýnkách(když spěchají 😀 ), ale venku se jim většinou nechce. Udělají tři čtyři krůčky a šup na zem, tamje to přece jen jistější 😀 😀

egrzuz
10. črc 2008

Ahoj holky, my ještě "naštěstí" nechodíme, to bude mazec🙂

Kači, spalo se celkem v pohodě, jen občas probuzení🙂
Teď se tady řve jako na lesy, že by hlad 😀

marrha
10. črc 2008

Daniellko ahojky 🙂

dlouho jsme na Tebe neměla štěstí 🙂

viděla jsme fotečky z návštěvy u Janulas....supéééér 😵 😵 😵

egrzuz
10. črc 2008

Daniellko, my jsme taky lednáci, ale 4.1.08 🙂

egrzuz
10. črc 2008

Jééé Marrho, ty máš taky Kristýnku? 😉
Je taky taková uličnice jako ta naše? 😀

marrha
10. črc 2008

Egrzuz 😀 😀

jo jo je...je větší ďáblík než David už od narození.byla i o půl kila větší než on 😀 😀 už si to vybojovala asi v bříšku 😀 😀

halkac
autor
10. črc 2008

Zuzi: to je paráda, že noc byla klidnější🙂 Jé, tak koukám, že kozorohové tu vládnou a utlačují lvíčata (nebo Marrho, kdy přesně jsou dětičky narozené 😀 ?) Zuzíku - kdo ti psal žádanku na tu rehabilitaci, na kterou s dětmi chodíš? Já bych se taky chtěla někam dostat, aby nás prověřili, té naší neuroložce nevěřím 😠

Daniellko: vítej! Jak že si kluci dávají načas s chozením? Vždyť korigovaně jim je rok a dva měsíce...to mají ještě spoustu času🙂 Nehledě na to, že za nimi aspoň nemusíš FURT lítat, jinak tě určitě samozřejmě pořádně prohánějíl, co???A když jste tak předčasní, musíte cvičit vojtovku???
Máte nádherné fotky!!!

Marrho: no dnes jsem byla u té kámošky, co má dvojčátka narozená 6.1.2008, tzn. jsou o 14 dní mladší, ale donošené. A ty už pomalu začínají lézt🙂 A byla to sranda - naše děcka se předváděla, že umí být i hodná, tak Krista asi koukala, bo jí vždycky popisuju, jaký mám křiklounky 😀 Jo a že máš macky? My nedonošení s porodní váhou 1750 a 1870 g máme teď sedm a půl kila a sedm kilo 😀 😀 😀

Holky, jaké máte golfky a jídelní židličky a ty větší autosedačky? Já už se pomalu rozhlížím po trhu a jsem zase bezradná...

marrha
10. črc 2008

Ahoj Halkac..

tak to je super,že jst si návštěvu užili 😵

no myslím,že mám dost velké macky..i oproti mono dětem 😀
v 6.měsících měli 8,5kg a 9kg...což od davídkovi porodní váhy 2,90 je teda dost velký přírustek 😀
teď už se více hýbou,takže už to naštěstí nejde tak nahoru 😝 😝

moji jsou panny 😀 😀

a golfky..mám te´d dva kočárky...Hoco monterio twin dem...a tandem jané twin two.a střídám to..záleží kam jdeme a na jak dlouho jdeme...

autosedačky máme Maxi-cosi priori xp a židličky takové ty plstové,polohovací 😀

marrha
10. črc 2008

ještě jsem chtěla napsat..že máte moc krásné váhy 😵

aarenka
10. črc 2008

ahoj dvojmaminy, tak se hlásím mezi vámi, máme páreček Lucinku a Filípka, bude jim 21 měsíců a jsou to pěkní čertíci, nenechaj mne přes den chviličku vydechnout .. ráda sem přijdu pokecat vždy, jak mi to čas dovolí..
Renča

aarenka
10. črc 2008

Jinak ještě, rodila jsem ve 37 tt císařem, Lucinka byla příčně , Lucí měla 2370 g a Filí 2750 g a i tak jsme si kvůli žloutence pobyli v nemocnici skoro 3 týdny, teď už mají 16 a 14 kg , kojila jsem je přes rok, chodit začli až v 16ti měsících, Lucinka je trošku motoricky pozadu, cvičili jsem Vojtovku, trochu se to srovnalo, no uvidíme jak to bude dál. Filipek už docela i mluví a oba se dost opičí a nemůžou bez sebe být... je to krásný, idkyž dost náročné, ale to určitě všechny dobře znáte 🙂

marrha
10. črc 2008

Ahoj AArenko...

jak jsme otěhotněla a hledala nějaké maminky dvojčátek často jsme si prohlížela Tvoje album 😵

vždycky jsme četla,že statisticky se páreček povede nejméně a hele..tady nás je zatím nejvíc právě s párečkem 😀 😵

aarenka
10. črc 2008

Ahoj Marrho, tak to máš teda pravdu, já i mezi maminkama dvojčátek u nás ve městě mám hodně právě těch s párečkem a navíc naše město ( Havlíčkův Brod ) je proslulé tím, že za poslední 2 roky se tu narodilo snad nejvíce dvojčat v poměru na pošet obyvatel, rodí se tu nějaká dvojčata každý týden, tady fakt nejsme vůbec rarita .-D

halkac
autor
11. črc 2008

Hojdááá: AArenko, vítej!!!Já taky koukávala na Tvoje album - no to víš, když se seřadí alba podle autora, býváš na první stránce, a když jsem viděla dvojčátka, musela jsem nakouknout 😀 K té Vojtovce - Zuzka ví, jaký k ní mám vztah - považuji ji za jeden z nejlepších - hlavně preventivních - postupů, kterými můžeme dětem pomoci k tomu, abych jejich motorický vývoj byl co nejsprávnější. Já se teď chystám přemluvit pediatričku, aby mi napsala žádanku na rehabilitaci: naše děti se sice zdají OK, ale já bych chtěla slyšet názor zdatného fyzioterapeuta...
A co? Nestýská se ti po miminkách?
Ti tví prccci jsou nádherní, fakt, bože tady jsou samá povedená dvojčátka🙂

Marrho: a tys měla tandem od začátku nebo jste ho kupovali až teď? My právě uvažovali o Peg peregu duette, ale nakonec asi uděláme to, že sporťák přestavíme z Bertiniho a koupíme už golfky...no ale všechno bude záležet na tom, jak to s dětmi a stávajícím kočárkem bude vypadat dál - ony se tam děcka totiž dost melou a perou a už ted si kradou dudlíky...no prostě možná tendem bude nej řešení.

Zuzi: posíláme pusu do Liberce. Už je Jaroušek bez kašle? (pro holky - jaroušek teď měl chudáček náběh na zápal plic, ale maminka naštěstí zakročila rychle; já například jsem s Jonáškem kvůli tomu samému skončila v nemocnici, bo jsem se vypravila k moudré mudře až po víkendu... 😒 )

Jééé a teď budeme s dětmi zase sami samotincí doma - tatínek jede na týden na Orlici 😠 A to se nám v neděli vrátil z Hradce Králové, kde si užíval na rockovém festivalu...Ach jo, ty dny, kdy jsem s miminky sama, jsou jakési delší 😀 Musím naplánovat nějaké výlety a návštěvy, ať nám to utíká...

Tak brou noc, jdu to zalomit za miminky....