Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
21. led 2010

Luzzi: ja je ale koupu kazdyho zvlast, teda spis manzel, ja mezitim varim kase a mlika, vanicku jsme pouzili asi jednou po porodu a hned jsme je dali do vany a klecime u nich. Oba tam pujdou az do tech sedatek, a i tak pak bude fofr je vyndat a oba utrit a obliknout, bud tam jeden bude muset byt jeste dyl a nekdo ho bude hlidat nebo jednoho budu utirat ja a druhyho manzel. Manzel je vetsinou na koupani uz doma.

Jsme zpet z foceni, bylo to super, ale modelku bych teda fakt delat nemohla, je to fuska. Kluci byli vyspani, takze mame docela dost peknych zaberu. za 2 dny dostanem fotky, tak neco poslu.

myska77
21. led 2010

Janka: na sirku to ma 35 cm a vyska ramen je 16cm a pak to ma to voditko. Az jim to bude male, tak to vzdy v polovine rozstrihnu a nastavim a stejne nasi budou chodit az v lete, tak nebudou mit moc obleceni, tak mi to prijde dost velke.

luzza
21. led 2010

jani, mysi
tátu máme jen na víkendy... 😒 takže koupu sama...
koupu je obě najednou... napustím vodu a šoupnu je do sedátek 🙂 oni si tam hrajou a já u nich sedím na stoličce 😀 ...
pak jedno sedátko vyndám a umyju si jednu holčičku vleže a pak ji tam nechám poválet...
pak ji vyndám na pračku,ta je vedle vany a na ní mám přebalovák... tam ji v klidu usuším,namažu,učešu,dám do pyžamka a ta druhá si hraje v sedátku ve vaně a přitom na ní vidím...
tu oblečenou si posadím do polohovacího lehátka,připnu jí a postavím vedle pračky...
a pak udělám to samé s druhou a ta oblečená nás pozoruje 🙂
takže to díky těm sedátkům zvládáme samy... bez nich by to nešlo... 😉 🙂

luzza
21. led 2010

holky
a na co přesně jsou ty vodítka?? asi se to bude hodit, že?? já s tím bohužel nemám žádnou zkušenost...

myska77
21. led 2010

Luzzi: tak to mas vymakany s tim koupanim, ja to delam podobne s tim, ze vykoupu jednoho a ten druhy na nas kouka, toho nakrmim a pak jdu na druheho, v sedatkach se mi jeste neudrzi. Ta voditka jsou dobra na to, az deti zacnou chodit, aby se ti kazde nerozuteklo na jinou stranu a ty budech chytak 2 deti a jeste kocar 😀

luzza
21. led 2010

mysi
tak to bych se je měla taky pořídit 😕 🙂

blucka
21. led 2010

...hlasim prichod z plavania, kluci sa cim dalej viac otrkavaju a dnes teda capotali rucickami po vode, som rada, ze im voda vobec nevadi 😵 .
..Luzz, ja videla jednu holcicku na tom voditku a bolo to zabavne, ale asi ako dvojmamky to fakt ocenime.

adrosek
21. led 2010

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-kukám že probíráte sedátka a vodítka,je to dobrý nápad hlavně ty vodíta,taky otom uvažuji,sedátka určo pořídím až budou holky umět sedět trochu,zatím ještě ne
-já když jsem sama,tak koupem taky jednu po druhé,já je koupem ještě vpokoji ve vaničce,co zatím jedna si leží a hraje v postýlce a druhá se koupe,no a pak je prostřídám a pak jdou společně jíst

luzza
21. led 2010

adrosku
já je koupala jako ty 🙂 🙂 🙂 ale o vánocích jsme už přelezli do vany 😉 holky už nadělaly v pokoji strašně vody 😀 a plovoučka tou vodou dost trpěla 😀

bluci
to je prima,že si užíváte plaváníčka 🙂 my jdeme zítra 🙂

jankatr
autor
21. led 2010

No joo - tak to se vám to pak koupe 😅 😅 😅 - to my s naší panelákovou pidi koupelnou... 🙄 navíc mám pračku s horním plněním (Nějak mě tenkrát nenapadlo že by se mi mohla hodit i na jiný věci než na praní, a z nedostatku prostoru jsem volila raději horní) Takže kluky koupu v koupelně ale pak zbytek už v ložnici na přebalováku.

Myska dík - asi to udělám taky tak. Já na ně právě koukala v zimě a když jsem se podívala na Kubíka v bundičce tak mi přišli děsně malinký. Na chození sice máme zatím čas ale chtěla jsem je do kočárku místo těch zabudovaných aby měli kluci trošku volnost. Ale už jsem to vzdala a kluci si asi zvykli.

Dneska se Daník rozhodl že kluky večer nakrmí - no bylo to kouzelný - až budu mít chvilku stáhnu fotky a video. Nejlepší bylo že byli ti dva naprosto ukázkově vzorní - drželi a baštili - a když jsem to pak převzala tak dělali ofrky jako obvykle. Oni jsou z toho Daníka jak u vytržení. Prostě je to k sežrání 😵 😵 😵

sorbona13
22. led 2010

Ahoj holky, dnešní noc byla paráda, sice se Kubovi nechtělo večer usnout a zabral až po 20hod., ale pak vstávali na kojení až v 1.30 a v 5.45 budíček. Večer máme návštěvu, tak si těším na vínko, snad potom nebudou kluci moc veselí 🙂

add vodítka: taky jsem o tom uvažovala, ale chci ještě s koupí počkat. Manželova sestřenka má taky dvojčata a zvládla to bez vodítek, sice byla občas jak terminátor, ale nakonec je nepotřebovala. Takže počkám a uvidím, jak to budu zvládat, kdyžtak je objednám a než přijdou, tak budu kluky pouštět jenom na zahradu.

add koupání: my koupeme dohromady, oba kluky dáme do vany a necháme je cachtat, 1-2x týdně napustíme plnou vanu a plaveme. Do vaničky je už nedáváme, hrozně cákají a měli jsme pokaždé vytopenou koupelnu 🙂 A sedátka do vany koupíme určitě, to je super věc. Až budou sedět, tak už budu zvládat koupání sama, teď je to trochu opruz, protože když koupu sama, tak je dávám do vany zvlášť a jeden vždycky musí čekat a to se mu vůbec nelíbí, takže je to vždycky taková rychlovka, pořádně si to neužijou. Ale sama jsem koupala všehovšudy asi 3x.

blucka: to je fajn, že se klukům plavání líbí a uvidíš, že čím budete chodit víc, tím víc se jim to bude líbit 😅

adrosek
22. led 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den
-sorbonka to to je dobře,že byla noc ok tedy,tak snad konečně se to upravuje ne třebas
-no já až budu holky koupat ve vaně,tak je taky pak budem sušit a vše kolem toho v pokojíku kde mám přebalovací pult no a když budem doma sama tak to bude jen rychlovka,jedna ve vaně a druhá bude čekat v postýlce 😉

myska77
22. led 2010

Ahoj holky,

par fotek z atelieru na ukazku: http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_01_21_...

adrosek
22. led 2010

-myska moc krásné fotečky 🙂 🙂
-tak ste si to užili pořádně aspon,kluci byli hodní 😉

jankatr
autor
22. led 2010

Mysko - krásný fotečky 🙂

blucka
22. led 2010

Ahoj holky,
hlasim prerezeny prvy zubok u Adamka, je vonku este len malicko, ale je tam, teda je dnes aj dost protivny 😠 😉 .
Jani, panelakova kupelna u nasich mi je dobre znama 😉, sme tam vzdy jak sardinky.
Ja z casu na cas kupem sama, kluci su v kupelni v autosedackach vo vlaciku, vzdy jednoho okupem, spievame si, co asi nasi susedia trpia 😉 , ale kluci su ok. Ale vo velkej vani to uz bude super, uz aby sedeli 😵 .
Myska, fotky su fakt moc pekne.
Sorbi, asi kluci pochopili, ze v noci je najlepsie spinkat, len keby budicek bol neskorsi, co.. 😉
Dnes sme sa vybrali von a teda mimo hlavnej cesty je to doslova o drzku.

jankatr
autor
22. led 2010

holky když jsme tu probíraly ty kšíry - tohle je kouzelný 🙂 http://www.4mimi.cz/detail.php?zbozi=1035386

adrosek
22. led 2010

-hej hej janka,je to dobré a myslím že je to super praktické 🙂

luzza
23. led 2010

bluci
tak gratulace k zoubku 😀 😀

mysi
super fotečky, fakt profi 🙂 😵

jani,adri
já chci taky ty vodítka 😀 😀 😀

luzza
23. led 2010

máme doma tátu,tak moc nenetuju,ale posílám odkaz na videjko toho našeho pošuka 😀

https://www.youtube.com/watch?v=-ln1SbElhGk
myska77
23. led 2010

holky diky za pochvalu.

Bluci: no super, tak ted uz polezou ostatni jedna basen.

Luzzi: to je cipere, tyhle muzikalni hracky jsou na blazinec, uz je klukum obcas beru, neda se to cely den vydrzet 😀

janka: tak vystizne s tema voditkama 😀

kacatko000
24. led 2010

Ahoj holky
moc vás všechny po dloouhé době zdravím
jak se máte, co dětičky???
nemám dočteno jen poslední stranu trochu
dlouho jsem tu nebyla a le nazapoměla jsem na vás

V první řadě velká pochvala vašim dětičkám, co jsem koukla na fotečky tak nádhera.

Bluci, Mysko fotky jsou úžasné, kluci vám rostou jako z vody a jsou překrásní

Na ostatní se musím ještě podívat, jsem moc zvědavá a těším se na fotečky, tak až bude čas tak je zkouknu všechny

Holky kdo máte facebook??? Najděte si mě tam jako Katka Brávková mám tam všechny fotečky a tak

Jinak co nového u nás??

Je toho moc, tak napíšu vše postupně a nějak ve zkratce

Zatím musím jít krmit kluky tak pak se ozvu

papa

kacatko000
24. led 2010

tak jsem tu, vidím, že sama asi si užíváte neděli s manžílkama a rodinkou. No to já jsem sama, manžel je jako obvykle v práci 😒 a kluci spinkaj, ale myslím že už to dlouho nevydržej.

Tak jen v rychlosti.

1. Jak to pár z vás ví, tak Patriček se nám začal asi před 2 měsíci dusit, několikrát jsem ho našla skoro modrého a hodněkrát se dávil a třeba minutu se nemohl nadechnout, stávalo se to i několikrát za den, neměli jsme monitor, tak jsme si rychle pořídili ten na plínu, většinou se to stávalo během dne, prostě se nejprve začal dávit a kašlat a pak dusit, jediné co člověk mohl dělat je rychle ho dát hlavou dolů, několikrát ho bouchnout mezi lopatky a doufat, že to zabere. Začali jsme jezdit po vyšetřeních, trvalo to dlouho, někdy byl i týden klid nic se nestalo a pak z toho i 4x za den, ale člověk už otupí a jen rychle jedná a už nepanikaří, když ví co má dělat.
Nicméně se konečně zjistilo proč se to děje, Patriček má potvrzený reflux a to ve velkém rozsahu, všechno jídlo, mlíčko, sliny se mu pořád vrací zpět do pusinky a on si stím neví rady a jeho to pak dusí, nicméně se to časem upraví, aspoń doufejme, ale lékaři to chtěj nějak řešit, že prý to má hodně a možná bude muset jíst léky na to, ale to já moc nechci, moje mudr mi řekla, že ty prášky se dříve dávaly hodně ale pak se zjistilo, že maj nebezpečné vedlejší účinky a to že mužou způsobit problémy se srdíčkem až zástavu srdce tak je stáhli a dávaj je jen ve výjmečných případech, což doufám nejsme. Aspoň nějak takhle mi to bylo vše řečeno.

2. na sonu Patričkovi zjistili, že má navíc nějakou poruchu žaludku, špatně se mu vyprazdnuje či co a doktorovi se to vůbec nelíbilo a tak 4.2. musíme do motola za nějakým profesorem co je na tohle odborník a asi ho bohužel nemine sonda do žaludku, no snad to dopadne vše dobře, mudr něco naznačoval o operaci.
Ale co se týká dušení, tak musím zaklepat, začíná se to lepšit, už to není tak často a hlavně už jsem na to připravená, když se to ted stane tak ho musím rovnoou prodýchat do pusinky a tím mu jakoby prorazit to co mu tam zablokovalo dýchání. Taky už máme dlouho monitor takže už ho můžu v klidu nechat nahoře v postýlce spinkat a já třeba vařit dole v kuchyni, protože vždy uslyším přes chůvičku že houká monitor, dříve jsem na něm furt visela očima.takže tak to máme ze zdravím kluků

Jinak jsou zdraví, jsou to moje zlatíčka, teď 27.1. nám bude 6 měsíců, kluci váží: Daneček 7040 a měří 67 cm a Patriček 7200g a měří 66 cm.
Už 3 týdny papáme zeleninové příkrmy, ovocné přesnidávky a večer kaše, jezdíme už měsíc ve sportáku, daneček se už měsíc přetáčí na bříško, v žádném případě nechce spát na zádech ani v postýlce a ni v kočáře, takže spí v šílených polohách, ale jemu to asi vyhovuje. Posunuje se po zádech, snaží se stavět na kolínka a vůbec je strašně živoučkej 🙂

Patriček je zatím takovej že nikam nespěchá, moožná je línej, jen se otočí za hračkou ale nejraději je na zádech, je to sluníčko celej den se usmívá a je moc hodnej, člověk o něm vůbec ani nevěděl ale když má špatnej den, tak se neuvěřitelně vzteká, není možné ho ničím uklidnit, nechce jíst, jen řve řve a řve. Bohužel poslední dobou se ze smějícího sluníčka stává spíše vztekloun, který se budí v noci a strašně řve, není to hlady ani žízní, nemá koliku, nemá teplotu, v náruči je docela klidnej ale jakmile ho položíme do postýlky tak strašně řve. Dělá to ted každou noc, prostě se třeba po několika hodinách spánku vzbudí, ječí, jíst nechce, jen dudlík, ale ten si bud sám vytáhne a ječí znova a nebo usne, vypadne mu a zase je řev, napadly mě zuby ale nic není vidět, tak nevím, nemáte nějakou zkušenost????

Jéžiši já se rozepsala, mělo to být jen krátce ale asi jsem tu fakt dlouho nebyla, tak se nezlobte.

Musím jít, kluci se probudili.

Tak zatím se mějte pěkně

adrosek
24. led 2010

-ahojík mamky,tak vás zdravím taky konečně dneska,jojo užíváme si víkendu všichni společně doma tak taky sem tady nebyla,holky už chrní,Aduška vytuhla u jídla úplně,pač ces den dneska vůbec nechtěla chrupkat,spala by ale ne a ne zabrat,takže byla protiva,jak nejsme venku v kočárku tak je to špatný stím spaním doma,tak jsem zvědavá jestli vydrží do rána zase,ale myslím že ano,dneska holky spaly až do 7.30 od večera od 19.30 no jsou to šikulky jako 🙂 🙂
-jinak zdravím kacatko,tak máte takové lítání teda,ale hlavně aby se to už upravilo teda stím refluxem,jako řeknu ti,že já bych panikařila asi po každé,ale tak když už ste pořídili ten monitor dechu tak je t hned lepší že,no hlavně se opatrujte a pak napiš zase jak a co ano a držte se hlavně rodinko 🙂

jankatr
autor
24. led 2010

Kacatko - tak to je teda síla - snad už to bude jen lepší - musí to být hrozný 😒 Jinak k tomu nočnímu řvaní - ty zoubky by ho mohly trápit, já tam taky nikdy nic nevidím a pak najednou objevím zub 😅 - a horší varianta - ouško - ale to by k tomu měl asi i horečky - mě to dělal Kubík, jenže ten měl kolem 39 a bylo to tak 3 dny a nakonec mu píchali ouško. Ale jeslti mu jinak nic není, tak možná má prostě jen nějaké to období. Těžko říct.

myska77
25. led 2010

Ahoj holky,

Kacatko uzivas si teda slusne, hlavne, ze uz prisli na to cim to je, ja bych taky silela, kdyby se mi zacal dusit a jeste tahle pravidelne. Tak at Ti rostou do krasy. To rvani se spravi, treba mu chybis a chce se jen posusnat v noci.

Vcera jsme klukum koupili hraci housenku, je dost velka a hraje asi 6 pisnicek a ma i ucici program na zviratka a barvy. Svolila jsem k hraci hracce, i kdyz tady z toho asi zblbnu, ale klukum se to moc libi a mela jsem pocit, ze uz je ty predesle hracky nudi, tak to musim obmenovat.

sorbona13
25. led 2010

Ahoj holky, postupně vás dočítám. U nás je to stále lepší a lepší, dneska vstávačka v 6.15 a o víkendu jednou dokonce v 7.30. Sice už v 5 vypadali, že jsou vyspaní, ale nechali jsme je chvilku kňourat a nakonec ještě usnuli, takže už víme, jak na ně 🙂
Jenom s příkrmy trochu bojujeme, květák nechtějí ani vidět, nesní dohromady ani malou skleničku. Zato brokolice s bramborem jim šmakuje a dneska vyzkouším špenát s brambory. Dneska vyrazím s klukama poprvé nakoupit, dám je na tu chvíli holt do golfek (máme McLaren Twin Techno od kamarádky, pracuje v Mother Care a jedna mamina je reklamovala, že v USA jsou zakázaný, protože při skládání štípou dětem prsty a nevěděli co s ním, tak nám ho dala. Holt budu kluky držet z dosahu při skládání, i když tedy myslím, že každý kočár může dětem při tom skládání ublížit), jdou dát až skoro do lehu a navíc mají vyztužený záda, tak to snad tu chvilku vadit na záda nebude. Nechce se mi skládat EW do auta, máme ještě korbičky, takže než je složím a zase rozložím, tak je půl dne v ....

myska: ty fotky jsou úžasný, kde jste se nechali fotit? Taky chceme zajít někam k prof. fotografovi, ale pořád nevíme kam. Kluky už ty hračky co mají od Vánoc taky nudí, naštěstí jsem jim nedala všechno najednou, takže zase vytáhnu nové. Jakou housenku máte? Ty hrací hračky jsou fakt na bednu, kluci mají piánko a pořád do něj třískají a další hit je taková deska od fisher price, která má různý hejblátka, který se po zatáhnutí točí nebo pískají. Jo a taky se teď oba naučili strašně pištět, nechci vidět, až budou mluvit, to mi půjde asi hlava kolem
😅

luzza: video mě teda dost pobavilo, koukám, že u vás taky vedou hrací hračky 😵

blucka: gratulace k zoubku, snad už bude Adámek hodnější, musí ho to chudáčka trápit. Nezkoušela jsi nějaká homeopatika? Kamarádka je dávala a je spokojená, malá jí spala celou noc.

kacatko: my se uvidíme snad tento nebo příští týden, jestli zase nenapadne hromada sněhu.

adrosek
25. led 2010

-ahojík mamky,tak přeji hezký den všem 🙂 jakpak se máte a jaké byli dnešní noci,unás dneska nečekaně což se nestává se Sárinka začala budit ve 3.hod a vypadalo že je vyspaná teda,pomrčovala tak jsem ji zkusila dát najpít a naštěstí usnula ještě do 7.hod
-jinak zima zima stále tak sme doma

blucka
25. led 2010

Ahoj holky,
tak my sme si po dlhej dobe boli o vikednu zatancovat a posediet so znamymi, bolo fajn, trochu sa odreagovat. Akurat teraz som nejaka rozbita 😠 asi ta staroba uz lezie 😝 .
Sorbi, mam homeopatika, pride mi ze posobia ako kedy, ale davam aj s calgelom, ten je fajn.
Dnes sa nejak nemohli kluci dockat postielky, tak som zvedava ako dlho si pospia.
Adri, u nas tiez stale zima a samy lad a to hlasia mrazy aj nadalej. ☹

adrosek
25. led 2010

-to je dobře blucka že jste vyrazili ven,já byla taky minulý týden posedět s holkama a bylo dobře,jen druhý den fungovat je trochu pak horší 😠