Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
2. čer 2011

@jankatr super janka jen tak dál,at už je jen lépe 🙂 🙂 🙂

crca
2. čer 2011

@jankatr Gratuluju,snad jste stále bez horeček? 😉 A na co vám přišli?Nebo budou výsledky až příští týden?

jankatr
autor
2. čer 2011

Tak dneska celej den bez léků na teplotu 😎 😎 😎 hurá hurá hurá - jen je pořád takovej připokaděnej - ale jsou to vždycky jen takový prdínečky - za to o to častěji.
Jo a něco pro pobavení - šla jsem pověsit prádlo na balkon a než jsem ho pověsila tak byl bobek i na konferáku v obýváku 😠 😠 😠 My totiž i přes to marodění chodíme doma s holým zadkem páč maminka už to vzdala a nebaví ji oblíkat děti stokrát za den... 😠 Teda na tričku trvám - to jim dám i na zadek ale aspoń triko teda mít budou prezentíci - kdyby to bylo na nich tak tu lítaj nahatý uplně. Ještě že jsme v tom zatepleným paneláku s plastovejma oknama 😅 😅 😅

luzza
2. čer 2011
luzza
2. čer 2011

dočítám dočítám 😀 😀
chválím vás VŠECHNY za statečný boj s plenkami 😉 🙂 dočítám vaše story a musím se fakt řehtat 😀 a vůbec né škodolibě 🙂 jen to umíte krásně podat, že se člověk fakt pobaví 😀
@jankatr doufám, že už jste zdravoučký 🙂

adrosek
3. čer 2011

-ahojík mamky,hezký den všem přejeme a pokud možno slunečný 🙂 😢

@jankatr tak hlavně aby už ty teploty se nevrátily jako 😠

-no my stále bojujeme stím nočníke,včera poseděli chvílama,ale nic ztoho nebolo,nebyla teda žádná nehoda pořádná,trochu si cvrknou do gatí většinou a pak to daly až do plinek opice jedny,poklad daly už hned ráno do plinek zřejmě raději aby nemusely na nočník 😠 😠 no jsem zvědavá kdy se to naučíme jako,spíš mě štve to,že tam nechtějí ani sednout 😠

adrosek
3. čer 2011

@luzza moc hezké fotky,jsou to veliké šikulky 🙂 🙂 to tak letí že až hrůza jako

jankatr
autor
3. čer 2011

@adrosek Tak zkus ještě chvíli vydržet - někomu to prostě trvá dýl a hlavně jsou děti který prostě nezlomíš. Zkus to třeba zas za měsíc - bude tepleji - tak zas nechat holé zadky, nočník po ruce a odměnu na očích - on ten měsíc u těch dětí je děsně dlouhá doba 😉

adrosek
3. čer 2011

@jankatr no asik budu muset jako,nechci je totiž vyloženě nutit nějak,at jim to nezprotivým bo tak něco,posadím je na to za kokino,jenže jak jej sní tak zase hned dolů chtějí jít,nechávám je lítat s holým zadkem taky,jenže ted jak se trocha ochladí tak v baráku je hned chladněji zase tak dáváme kalhoty,ale jak píšeš stále převlékat že?v létě až bude pořádný horko tak už jen holé zadky nechám a snad to půjde lépe

jankatr
autor
3. čer 2011

To kokino bych jim dávala až za výsledek - jinak si z tebe budou dělat prču. Ale jak říkám, zkus je třeba zas měsíc nechat - beztak je teď chladněji a pak to zkusit znovu a ani ne tak nutit jako jenom připomínat ten nočník - u nás to zabralo - to že je to jejich rozhodnutí a oni z toho pak mají radost a taky ty "indiánský tance" potom - děsně se jim líbí když tu pak spolu hulákáme "huá huá" ručičky nahoru a pěkně nahlas a oni už si i navzájem hulákají když se vyčůrá ten druhej tak ten první křičí huáááá Ale taky je fakt že kluci jsou o fous starší a ten měsíc dva dokáže udělat divy. Taky pořád nechtěli a pak to šlo prakticky ze dne na den a po týdnu už je to tak že i když mají plínu tak ji chtějí sundat a jít na nočník (většinou)

jankatr
autor
3. čer 2011

https://www.modrykonik.cz/bazar/muj/ přihodila jsem nějaké věcičky na bazárek - tak kdyby se někomu něco hodilo nebo jste o někom věděli 😉

crca
3. čer 2011

@jankatr Jakoby jsi mě mluvila z duše,že u dětí je měsíc hodně dlouhá doba 😉 A teda u nás je to asi stejné,protože ráno se sice svlíknou a oblíknou sami(musím se pochválit 😀 ),ale za 5 min.už jsou skoro nahatý a na tom triku teda taky trvám,doma je už teplo i ráno,tak to neřeším a abych je pořád taky napomínala a oblékala.... 😖 na to se můžu-vždycky jim pohrozím,že budeme zase odsávat nos,ale je to k prdu 😅 A taky jak mají plínu,tak šup dolů a jdou na nočník-hlavně Máťa-sice byli teď dvě nehody,ale jinak dobrý.

adrosek
3. čer 2011

-no začnem to tak praktizovat,dneska mě aduš prvně řekla pojd ee na nočník,ale seděli sme jen a nic teda,ale úspěch že si řekla že chce sednout,no uvidíme zítra

jankatr
autor
4. čer 2011

Hele a kdybys ji nechala fakt prdelatou a nočník po ruce - aby si tam mohla sednout uplně sama bez tvojí asistence a říkání - myslíš že by šla? Na toho našeho paličáka malýho to zabralo 😉

luzza
5. čer 2011

horký víkend 😝 🙂

adrosek
5. čer 2011

@luzza moc hezké fotky luzza,si to holky moc užily co

-no stím nočníkem,nechávám je lítat s holým zadkem a ted si na ten nočník občas sednou tak snad sme trocha pokoročili jako tak uvidíme co bude dál

jankatr
autor
5. čer 2011

@adrosek Tak uvidíš - asi bych to nehrotila, prostě když bude teplo tak jim plíny sundej a nočníky nech po ruce a uvidíš že s každým týdnem to bude lepší 🙂 🙂 Ideální by bylo mít někde nějakej příklad že by je to zaujalo a chtěly to taky zkusit - takhle se to naučil Daník - on taky na nočník nechtěl a pak jsme byli jednou s kamoškou venku a její malej tam chodil čůrat sám a jemu se to tak líbilo že to chtěl taky zkusit. A cestou domů jsem ho nechala bez plíny, měly jsme to kousek tak to bylo fuk a najednou jsme se zakecaly, já pak koukám kde je a on stojí u trávníku, kraťasy stažený a čůrá 😵 a byl na vrcholu blaha 😅 😅 😅 a najednou to šlo.

crca
6. čer 2011

Čaute lidi 😀 V sobotu jsme byli na rozhledně na Andrláku má 36m a nechtějte vědět to peklo co jsem prožívala 😀 Michal měl Míšu a já Máťu,a ten výšlap po schodech na horu 😕 🙄 já která má závrať i z 5 metrů 😀 no ale vylezli jsme nahoru,je to venku,takže jen železná konstrukce 🙄 Máťa ten byl opatrnější,ale Míša?? 😕 Ta začala plivat dolů,stála u toho zábradlí jako by se nechumelilo a nakonec si začala stahovat kraťasy s tím,že čččččč 😀 😀 ,seděla normálně na kraji,nohy prostrčené mezi špriclema a na mě šy mdloby 😕 😖 ,ale bylo to zábradlí takové,že by neprojela,nebo nespadla,ale mě z toho bylo šoufl,já se držela s Máťou v pozadí,teď se to tam i nahoře kejvalo jak foukalo....... 🙄 Dolů to naštěstí šlo líp jak nahoru,jen jsem se musela soustředit jen na schody,chudák Máťa měl ruku úplně odkrvenou jak jsem ho tiskla a držela 😀 Jinak nahatý jsme teď už pořád i doma,jen na spaní je plína a co týden o to je to lepší,tak snad to do konce léta dáme bez plen 😀 Už teda mají označkované snad všechno 😀

crca
6. čer 2011

Jinak tady je aby jste měli představu,já nefotila,neměla jsem na to nervy,tak hážu jen odkaz 😅
http://www.aneris.cz/rozhl_andrluvchlum.html

adrosek
6. čer 2011

-ahojík mamky,přeji hezký den všem
-janka-no už to nehrotím,nechávám je lítat s holým zadkem,nočníky mají tady stále v obýváku tak jej nechám až si sednou sami,občas sednou ale nic,za chvilku stoupnou,tak nechám tomu asik volný průběh

jankatr
autor
6. čer 2011

@crca Naprosto chápu tvoje pocity 😀 😀 😀

Hele taky máš pocit že to někdy pustí mimo nočník jako "Tichej protest"???? Já mám posledních pár dnů pocit že to vyloženě dělaj na truc když jim třeba něco zakážu... Prevítci jedni... 😠 😠 😠

crca
6. čer 2011

@jankatr tak já vím,že když na ně kvůli něčemu houknu,tak to hned pouštěj do gatí 😅 Nějak jsem to ale nepozorovala ty zákazy 😀 Dneska mě hodil bobana u bazénku,ale to bylo spíš tím,že byl zaneprázdněný cákandem a šploucháním,ale naštěstí to bylo mimo bazén a Míša ta přilítla,že bléé a taková vyděšená a tak jí koukám do kraťásků a jen tak líznutý,ale stehýnko měla taky,tak jí říkám,"kde máš bléé"?A ona mě zavedla pod nádrž co máme u baráku a tam na zemi takovej buřt 😀 😀 Jí to propadlo nohavičkou 😀 Choděj na ostro,takže proto 😀 Ale příjde mě,že je z toho kakání vždycky nějaká vyplašená 😖 Čůrá už v pohodě,buď si začne svlíkat gaťata,nebo huláká čččččč,už se asi týden nepočůrala 😵 Máťa o tom ani nepíšu,ten svlíkne gatě a jak starej zkušenej se postaví a čůrá 😀 😀
Dneska byla docela prča s Máťou...ten teda perlí 😀 Michal přišel z práce,tak za ním vyšli na chodbu,začal vyndavat nějaký nákup a v tom Matěj s krabičkou těch scherry rajčátek v kuchyni...tak na něj Michal volá"pojď sem a dej mě to-uklidíme"a Mates na něj "pockeeej 😀 😀 (počkej)a vzal si rajče 😀 ale takovým tím hláskem jakože hoď klida,nejdřív si vezmu 😀 😀 Pak šli spát a já jim říkám,dej mě pusinku-Míša dala a dobrý,ale Mates že ne a začal se smát-tak mu říkám,tak já asi budu brečet a Mates na mě"tak poceem 😀 😀 (pojď sem) a zase ten jeho ton jakože tak dělej ať to mám zasebou 😀 😀

jankatr
autor
7. čer 2011

@crca Náš Mates taky nechce dávat hubany - jediná chvíle kdy je svolnej je když má jít spát, tak jen aby nemusel lehnout tak se pořád zvedá a chodí mě líbat 😅 😅 😅

Včera zas zaperlil - mají v pokojíku houpacího koně - takovýho toho z prkýnek s tou lavičkou uprostřed - ještě po tatínkovi - dělalo se to i jako kohout.
No já pořád z pokojíku slyším nějaký bobóó´a hooopy - no a přijdu tam - a on má na sedátku "hovínko" a pěkně s láskou si ho tam houpe 😀 😀 😀 😀

crca
7. čer 2011

@jankatr 😀 😀 taky dobrý,ale že jsou ty děti k sežrání co? 😵 Máťa si včera dělal písi,ale po sobě,propiskou,takže to nešlo moc dolů a dneska jedeme na kontrolu ještě z tou kýlou-teda tu už nemáme,ale s pupíkem 😀

jankatr
autor
7. čer 2011

@crca jo jo - někdy jsou k "sežrání" 😵 😵 😵 a jindy zase k "sežrání" 😠 😠 😠

s tou propiskou taky dobrý - ale ještě pořád to jde - synovec se takhle jednou počmáral centrofixem - a pěkně na čelíčku a vůbec po papuli. Chodil s tím snad víc jak tejden 😀 😀 😀

luzza
7. čer 2011

@jankatr houpete hovínko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 peckááá 😅 😅 😅 😅 😅
@crca máťa je teda herec 😀 😀 😀

Nelča dneska říkala : až budu véékáá, budu mít ocásek 🙂

crca
7. čer 2011

Tak děvčata dnešní kontrola dopadla ne nijak dobře ☹ Dr.se to nelíbilo,prý musí uznat,že i když to dělal on sám,tak se nemůže pochválit,že to není dobré 😅 Jako zahojené dobře,jen ten pupík má takový jakoby pahýlek,jakoby měl kýlu větší než před tím,ale prý to "zatím"není na revizy ☹ kýla to ale prý není,je to jen nějaké uvolnění pupečního svalu???Po prázdinách zase na kontrolu a pokud by se to do roka nezpravilo,tak zase na operaci 😖 Ach jo,jsem si myslela,že aspoň tohle už je za náma 😖
Jinak další dnešní perlička Matýska.Jsem jim zapoměla vzít čaj nahoru když šli spát...tak jsem si řekla no nic,aspoň nebudou užbrundaný,ale asi po půl hodině Máťa-"čaj?"A já mu říkám,není,když budeš spinkat,nebudeš mít žízeň 😅 a on na mě"bjez,pines(běž,přines) 😀 No to je sekýrák 😀 😀 zmetek malej, 😀 😀

jankatr
autor
7. čer 2011

@crca Tak to mě mrzí že pro vás neměl dobrý zprávy... 😔 😕 No snad se to nějak upraví abyste nemuseli znovu.
Jinak teda obávám se že ti naši jak začnou mluvit tak to bude to samé - oni teda buzerujou už teď ale zatím spíš posunkovou řečí 😀 😀 😀 nicméně i tak dost důrazně 😀 😀 😀
@luzza Pecka to teda byla - já mu nemohla dát ani na zadek páč jsem dostala záchvat smíchu. Navíc ještě mezitím sundal tričko takže tam stál nahatej a ta jeho postavička sama o sobě to je prostě mazec, k tomu ten neviňoučkej výraz a ručička houpající koníka s hovínkem.... no musím se tlemit ještě teď 😀 😀 😀 😀

crca
8. čer 2011

Tak dneska spěj bez plíny 😖 nechtěli jí tak jsem zvědavá 😀 Podložila jsem je ručníkama aby se nepročůrali na deku tak uvidím 😀

crca
8. čer 2011

Jinak dneska jsem zaperlila já 😀 byli venku jen ve spoďárách a teplákách a Míša že chce čččč,tak běžím sundám jí tepláky chytnu a ať čůrá.......nojo,jenže jsem jí zapoměla sundat kalhotky 😀 😀 Tak si říkám,že člověk chce po dětech aby čůrali sami a stejně to pak neumím ani já 😀 😀