Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
19. únor 2009

-ahojík mamky tak přeji všem hezký den pokud možno,jak se dneska máte co a co máte vplán
-já se dneska chystám ještě ke kámoškám,tak se trocha proberu a vyrazím,dneska jdem zase do plavání tak se těším jak si zase pocvičíme trocha
-tak se opatrujte a mimča taky

zanetik
19. únor 2009

Ahojda všem...
Luzzo myslím, že je u všech všechno v pořádku, teda kdo co psal...
To jo Janko to budou porce 😀

Tak já jedu dnes na poslední část kurzu a to je kojení, už se těším, teoreticky jak je to pro dítě atd dobrý vím, ale ukázka v praxi bude lepší, stejně jako včera jsme dávaly miminkám (panenkám) umělý dýchání...

Ještě jsem se chtěla zeptat nemáte někdo zájem o lehátka co mám v albu za super cenu 1000Kč/ks? Jsou výborný jen kdyby jsme teď neměly doma čtyři 😅 to je tak když se rodina neumí domluvit!!!

veruleg
19. únor 2009

ahoj holky
Ja vcera zacala kolotoc rozluckovych akci, pristi tyden uz letim domu. Zitra jdem na ten ultrazvuk, tak drzte pesti at je vse OK. Bricho docela roste ale jeste porad nic necitim, tak doufam ze tam vubec jsou.

Zanetik : ja jeste nemam nic koupeneho, ale radsi nebudu nic uspechavat, bo vim ze jak dorazim domu tak uz tam taky urco neco bude. Nemuze to to rodina zkusit vymenit?

luzza : ta poznamka s tim hrncem me pobavila, ale kdyz tak nad tim premyslim tak i vystrasila 😕 My jeste porad nevime co to bude, ale je to jen 50/50. Snad tam zitra neco zahlidnem......oni Svedaci nemaji povinnost rict pohlavi, ach jo 🙄

luzza
19. únor 2009

holky!!!
v pět hodin jdeme na natočení 3D do privátu o pár kiláků dál 😅 😅 😅 😅
takže se pak ozvu!!!!!!!!!!!!

sorbona13
19. únor 2009

luzza: přeji brzké uzdravení
zanetik: to se dvojmamky pěkně rozrůstají 🙂 Já si pořád připadám s dvojčaty jak exot, všichni se nás ptají, jestli jsme nebyli na umělým oplodnění, i cizí lidi.
andy: všechno bude v pořádku, uvidíš, držím palce!

katy.m
19. únor 2009

ahojte holky,
tak dneska jsem zřejmě pocítila první náznak pohybů,takové šimrání,jako bych tam měla motýlky 😵

zanetik
19. únor 2009

Tak teoreticky umím už i kojit, jsem zvědavá na praxi kor s dvojčaty...taky jsem tam byla trošku za exota 😅

Luzzo super, tak držím palečky ať se povede něco natočit, když už to dopadlo 😉

Veruleg, není za co vyměnit, všechno máme, jen potřebuju ještě monitory dechu, ale ty tam asi nemají a hlavně by mi to stačilo jen na jeden nový.

Katy tak super on to bude postupně zesilovat, ale taky teď třeba týden se zas nebude nic dít, tak se nestresuj 😉

veruleg
19. únor 2009

ahoj holky
tak jsem zpatky ze srazu. Obed v cinske restauraci stal za to. Ted mam bricho jak ve 30.tydnu 😀 sotva se valim.

katy.m : me kamoska rikala,ze taky mela motylky. Tak se po vecerech v klidu snazim soustredit ale furt nic, ale snad to prijde. 😖

sorbona : nas se taky ptali jestli jsme byli na umelem. Dokonce i sestricky pri NT a to uz bylo v papirech ze mame jednovajecna...... a tady o Svedsku ani nemluvim, hned se me zeptali zda jsme po IVF nebo jak se to jmenuje.

Jinak jsem zjistila zajimavy stav, ze od te doby co vim o dvojcatech vidavam ve meste jaksi vice dvojcecich kocarku (tady spise tech sourezeneckych). Predtim to clovek tak nejak neregistroval a ted je jich jak hub po desti.

zanetik : a maji k tomu paragon...jako ze by to vratili a ty by sis koupila neco na pozdeji....
ale neboj nekdo se urco najde.

adrosek
19. únor 2009

-ahojík mamky moje,tak vás zdravím opět,sem akorát dorazila z plavání,bylo to super zase jako vždy,sice dneska som bola po druhé,ale bolo gu,zase sme pocvičili pěkně,ted tak padnout do postele
-jsem ještě u kamarádek a npak si mě tady vyzvedne manžílek na večer
-jinak luzza tak pak musíš napisat jak ste dopadli tedy
-katy m.já taky měla jen šimrání motýl ze začátku takže by to mělo být ono tedy

adrosek
20. únor 2009

-ahojík mamky,tak přeji všem hezký den,jak se máte dneska co a co máte vpláně,budete doma nebo se aji někam chystáte co?

andra76
20. únor 2009

Ahojky holky tak my jsme o naše bobánky bohužel 15.2. v 21+1 tt přišly.Byla jsem v nemocnici ale čípek se zhoršoval až jsem byla úplně otevřená a museka prcky porodit ,byli to holčička achlapeček.Je to hrozné ,ale jak se s toho dostanem tk budem zjoušet a bojovat znova,mám naštěstí strašnou oporu v manželovi a rodině.
Jsem doma teprve od včera tak je to všechno ještě moc cotlivé a bolavé.
Všem vám držím moc moc palečky a jak nastanou jen sebemenší problémy hned běžte do nemocnice i když nám ani to nepomohlo. Čípek se skoro 3 týdny v nemocnici držel ,ale pak během ani ne 40 hod. byl i přes léčbu pryč.

adrosek
20. únor 2009

-andra tak to je mi moc a moc líto tedy,to je strašné,uplně je mi ztoho smutno tedy ☹
-ty se hlavně opatruj jak to jen jde a moc mě to mrzí
-jáké si měla náznaky problémů,bolelo tě něco nebo to zjistil při normální kontrole že je čípek špatný?

adrosek
20. únor 2009

-holky ještě jsem se chtěla zeptat,jestli stále trpíte na ten výtok nebo už ne,já jej mám totiž stále,sice dr.mi řekl,že je to v těhotenství normální tak snad ano

luzza
20. únor 2009

ahoj holky moje 😅
včera jsme byli na tom 3D4 UTZ a holčičky se krásně ukázaly 😅 😵 😀 😀 😀 😀 😀
doktor byl moc milej a celou dobu vtipnej 😀 😀
natočil nám záznam, dlouhý 1hod a 28 min.!!!!!!!!!! 😨 😨 😨 😅
a udělal 12 fotek 😅 😅 😅
holčičky vážej každá 800 gramů a jsou vážně krásný 😵 😵 😵 😵
jirka měl úplně zaslzený oči 😉

luzza
20. únor 2009

andro 😢 😢 😢 😢 😢 😢
přečetla jsem si to až teď ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
je mi z toho hrozně smutno ☹
a zároveň mě popadl panický strach o naše holčičky 😕 ☹
věř,že je nám to líto i za tebe...
jen ti nedokážeme pomoct...
ale manžel a rodina ti to určitě vynahraděj...
přeju ti hodně sil a brzský NOVÝ ŠŤASTNÝ ZAČÁTEK!!!!!!!

luzza
20. únor 2009

POŘÁD SI ŘÍKÁM,JAK SE TO VŮBEC MOHLO STÁT???!!!!????? 😔

luzza
20. únor 2009

verul
naše holky prý mají dlouhé stehenní kosti,takže budou asi dost velký....
taky doktor nevěřil,že ve 25+2 váží už 800 gramů...takže ty hrnce si možná pořídíme i s holkama 😉 😀 😀

andra76
20. únor 2009

Holky nechci vás strašit tak jen ve zkratce. na začátku ledna jsme byli v rizikové poradně to tvrdlo my sem tam bříško a tam mi řekli že jsen otevřená na špičku ale že jinak dobrý že mám doma ležet a dostala jsem magnosolf po kzetrém jsem měla průjem, dostala jsem uzkost .Na druhý den se mi to pořád nezdálo jal jsem na kontrolu čípek stejnej a měl 3.4 cm takže o.k dostal jsem injekci hořčíku ,ale příško tvrdlo dál.Doma jsem poctivě ležela a brala hořčík.Za 4 dny jsem jela znova do nemocnice bříško tvrdlo pořád,nález už byl horší ,byla tam nálevka a čípek 1.4 cm nechali si mě tam,ležela jsem nohama nahoře, dostávala jsem prášky proti stahům a kapačky s hořčíkem proti tvrdnutí bříška, za 4 dny vš zkontrolovali a čípek měl jen 12 mm, byli to hrozný nervy.Za 14 dní dělali ultarzvuk znova a čípek měl 13mm takže se nezhoršoval ale bříško sem tam pořád tvrdlo dr. mě při ultrazvuku staršně dorasoval až to bolelo ,den předtím jsme byla na genetice všechno o.k jen holčička byla staršně nízko.Každy den mi dělali monitor,stahy jsem neměla ale někdy se tam objevila mírně dráždivá děloha.za dva dny po ultrazvuku jsem se ale uplně otevřela a nešlo nic dělat,musela jsem bobánky porodit a pak mě pod nazkozou vyčistili. po dvou dnech jsem šla na kontrolní ultr jes´tli je děloha čistá ,no a nebyla a to mě dostalo,dávali my injekce na větší stahovaní dělohy -hodinu působila a byli to hrozný bolesti a hrozný stavy,ještě že trvali jen hodinu.Na další den byla děloha čistá a pustili mě domů ,to bylo včera tak snad bude vše o.k.ale zase mě bolí ty moje úpony a srůsty.holky dávejte na sebe pozor a jedte radši k dr. desetkrát zbytečně než jednou pozdě, ale mě ani to nepomohlo.

adrosek
20. únor 2009

-luzza tak super že ste to tak pěkně natočili všechno a máte záznam
-andra no je to strašný tedy,já se taky ted bojím a budem se asi více sledovat,je to vážně smutné,tak se hlavně opatruj a bojujte dál

sorbona13
20. únor 2009

andra: je mi to moc líto, přeju brzké zotavení, je fajn, že máš takovou oporu v rodině, společně všechno překonáte. Jak se projevuje to tvrdnutí bříška? Tvrdne ti celý, nebo jen část? Já mám totiž občas bříško na různých částech taky tvrdší a cítím zevnitř takový tlak, jako převalování, myslela jsem, že to jsou pohyby, ale na to je ještě brzo (jsem 15+2tt), tak se bojím, aby to taky nebylo to tvrdnutí.

katy.m
20. únor 2009

Andro,když jsem to četla,měla jsem husí kůži a slzy na krajíčku 😢 😢 😢
Drž se ,holka.Myslíme tady na Tebe..... 😢

luzza
20. únor 2009

sorbon...
neboj,tvrdnutí poznáš...nedá se to s ničím splíst...na chvíli se ti z břicha stane úplnej kámen... je to dost nepříjemný...protože víš,že je něco špatně 😒 ale občas se to stát může...jakmile je to často,je to problém 😒

andro
tak to je hrozný...musela sis vytrpět...ale psychika byla asi horší,než ta fyzická bolest 😢 jsi statečná...
moc ti přeju,aby už si měla jen štěstí...

luzza
20. únor 2009

holky
jsem ještě furt nemocná... 😒 hlava mě třeští,rypák ucpanej... no na prd 😒
včera jsme vyzvedli NTB a dnes ho vracíme na 3 reklamaci pro nějakou vnitřní poruchu,ale to už asi nikoho nepřekvapuje...doufám,že nám nakulej zpátky prachy!!!! 😠

sorbona13
20. únor 2009

luzza: díky za uklidnění, už jsem chtěla volat doktorovi 🙂 To jste museli u doktora strávit pěknou dobu 😉
Přeji brzké uzdravení a držím palce s tou reklamací, peníze by vám už teda vrátit měli...

adrosek
20. únor 2009

-mě taky občas tvrdne to břicho,dr.říkal pokud je to tak 3x za den tak to nevadí,jím magnesko tbl.na to a řekla bych že je to lepšé,ale ces noc mi ztvrdne vždycky

veruleg
20. únor 2009

ahoj holky, tak jsem tu nebyla den a takove zpravy 😢

andra : je mi to moc moc lito.Drz se. Jsem z toho uplne vedle ☹ ☹

jinak jsem myslela, ze vam dnes napisu jak jsme dopadli na ultrazvuku, ale ted je mi tak smutno......
Mimina jsou obe v poradku. Poradne tam kopali a v podstate lehali na sebe....kdyz jsou tak blizko. Nemaji mezi sebou moc velky rozdil ve velikosti, tak jsem rada. Od hlavicky po nozky pry maji cca 17cm a vahove jsou 126g a 149g.

holky opatrujte se

veruleg
20. únor 2009

sorbona : mi se to co pises ty o tom prevalovani a tvrdnuti stalo poprve minulou sobotu. Taky do ted nevim zda to byly pohyby nebo to tvrdnuti. Pro sichr zitra koupim alespon rozpustne magnesium. Kdyz jsem se o tom "tvrdnuti" zminila barnmorsce tak mi rikala, ze to je normalni, ze deloha trenuje, ale po tom co jsem si precetla od andry...........

andra76
20. únor 2009

Holky nechtěla jsem vás strašit,občasné tvrdnutí je normální a někdy prý může bříško tvrdnout a nemusí mít vliv na čípek. U mě byl problém i v tom že holčička byla nebezpečně nízko a tlačila na čípek který se zkracovala otvíral.
Dneska mě nějak zase bolí moje srůsty na úponech a pobolívá mě žaludek ale už skoro nekrvácím ,tak snad bude všechno o.k. na kontrolu jdu ve čtvrtek.

adrosek
20. únor 2009

-no myslím že občas to tvrdnutí břicha je asi normální nebo nevím
-já som už oprala tři pračky těch věcí na mimča,mám plné dva sušáky,ale stejně se bude muset ještě něco přikupit,se to nezda ale na dvě mimča musí být zásoby ne co vy na to?
-jinak sem sama doma,manžílek mi odjel a dojede až zítra ráno,tak co děláte vy co

artep26
20. únor 2009

Ahoj holky,
Andri je mi to moc líto 😔 😔 nevím jak jinak to slovy vyjídřit 😔 😔
Přeji ti brzké uzdravení dušičky i těla a aby jsi se zase brzy mohla radovat 🙂
Hlavně ať ti kontrola dopadne dobře kočko. 🙂
K tomu tvrdnutí ... z 1. těhu to znám, teď v týdnu se mi pozdávalo že bříško asi 2x když jsem ležela na zádech ztvrdlo. Ale nejsem si jistá, připadalo mi to, jako by se špunti převalili a nahrnuli na jednu stranu a pak se zase uklidnili. Pohyby jako takové ještě necítím ani to "lehtáníčko" 😉 😉
Adro já to mám zatím jen připravené a přebrané ve skříni, čekám jen na výsledky triplů a genetického UTZ a taky se do toho trošku dám. Kdo ví jak to s námi bude, musíme být připravené i na variantu, že si konec těhu proležíme v nemocnici, že jo?? 😉