Doporučení chirurga pro operaci diastázy břišních svalů v Praze

hkr1
21. srp 2018

Neměla byste některá zkušenost s operací diastázy břišních svalů (ideálně včetně operace poporodní kýly) v Praze? Jde mi o doporučení nějaké šikovného chirurga a kliniky. V jiných diskuzích jsem narazila pouze na jedno jméno - Mudr. Kulhánek, Nemocnice Na Františku, ale byla bych ráda za více názorů. Již po prvním dítěti jsem rok poctivě cvičila za asistence rehabilitační sestry, pomohlo to trochu, ale břicho zůstalo stále vystouplé, překáželo a bolely záda. Po druhém porodu mi na rehabilitaci rovnou vystavili doporučení na chirurgii. V mém případě to prý rozcvičit bohužel nepůjde (čímž bych ale nerada tímto někoho odradila od cvičení, v okolí znám dvě maminky, které mají ploché bříško i přes diastázu 😉

olga_
21. srp 2018

@hkr1 Neporadím s dr, ale budu zase ráda za kontakt na rehabilitační, případně - řešila jsi to přes praktickou, která tě někam odeslala?

hkr1
autor
21. srp 2018

Po prvním porodu jsem hodně tápala a na webu jsem objevila pí. Mikulandovou, která má Studio pro ženy v Praze a která se zabývá i rehabilitací diastázy. Pojišťovna to však nehradí. Břicho se mi hodně zmenšilo, dalo se aspoň zamaskovat pod košili, ale furt překáželo. Po druhém porodu mě hodně bolí záda, což je spojeno i s diastázou. Kvůli bolavým zádům jsem dostala žádanku na rehabilitaci, kde bych měla cvičit jak na záda, tak i diastázu (zítra mám teprve první cvičení), ale Mudr. fyzioterapeutka mě rovnou varovala, že v mém případě mi to na břicho pomůže jen částečně a doporučila mi to řešit chirurgicky (i kvůli kýle). Nevím, zda by praktická Mudr. vystavila žádanku pouze kvůli diastáze, každopádně rehabilitaci v tomto případě mám placenou pojištovnou. Budu chodit do Mnichovic na Pze východ, mám tam dobrou zkušenost, ale asi to máš z ruky...