Rehabilitace u kojenců

marry16
8. čer 2017

Ahoj, mate prosim nektera z maminek zkusenosti s rehabilitaci u miminek ?Nas udajny problem je s pasenim konicku vzdy kdyz je syn u dktorky,tak je nervozni a tak pri paseni konicku ma nohy nahoru ,ale to jen u doktorky, kdyz je ve stredu jinak doma dela vse v poradku.Pani doktorka bam neveri a tak nas dala na rehabilitaci .Chtela bych se zeptat jak to vse probiha a jak dlouho jste museli absolvovat?Dekuji Vam za odpovedi.

betelgeuzz
8. čer 2017

Odeslání na rehabilitaci není nic špatného, prostě si jen dětský lékař není jistý, jestli se dítě vyvíjí správně. Na rehabilitaci by měli dítě podrobněji vyšetřit a zjistit, jestli tam opravdu nějaký problém je a podle toho určí, zda je potřeba nějaké cvičení, jaké a na jak dlouho.
chodila jsem na RHB s oběma holkama, se starší jsem cvičila vojtovku, s mladší jen nějaké podpůrné cviky.

kamiiisek
8. čer 2017

Ahoj, i já chodím se synem na rehabilitace. Cvičíme Vojtovku a není to nic hrozného. Před rehabilitacema sme byli na vyš. na neurologii, kde nám řekli, že má prcek chabá záda, kvůli tomu špatně pase koníčky - moc zakláněl hlavu dozadu. Cvičíme asi 6 týdnů každý den 3 cviky který za den opakujem třikrát. K rehab. sestře chodíme každých 14 dní a vždy nám každý cvik o něco stíží. Každopádně to není nic hrozného a pokrok u syna byl vidět už po týdnu. U nás je to ale běh na dlouhou trať 🙂 Přeju ať máte rychle odcvičeno a všechno je v pořádku 🙂

normalnimatka
8. čer 2017

a proč ti nevěří? doktorka je asi kravička. změnila bych ji. tak snad děláš to nejlepší pro svoje dítě. tzn- kdyby nepásla, řekla bys to..nebo ne? odmítla bych tam jít a změnila bych doktora. pokud nevidíš problém, neřeš to.

panebože drzost doktorů nezná mezí...a submisivita pacošů taky...:(

a nechápu, rpoč na sebemenší problém všude cpou vojtovku, když byla původně vyvinutá pro úplně jiný případy, než pro to, kdo blbě pase koně. áchjo...

marry16
autor
8. čer 2017

Moje kanaradka ma 5mesicni dcerku ,ktera jeste neumi paseni konicku a jeji doktorka nic nerika.To nase mimco ve 3mesicich se teprv naucilo a doktorka hned ,ze ve 3mesicich by to mel umet levou zadni. V pristim tydnu mame tu rehabilitaci, tak uvidime co a jak nu.@normalnimatka

marry16
autor
8. čer 2017

Ten nas uz krci a jako by chce se plazit a dela jako by kliky, takze opravdu s pasenim konicku nema problemy, jem je hrozne natvrdly,kdyz vidi ty doktory , protoze vi co ho ceka 🙂. @kamiiisek

normalnimatka
8. čer 2017

@marry16 no právě, akždej doktor to dělá jinak... bych to tak nehrotila...
ale zase je fajn dodržovat nějk zásady..dávat na bříško opravdu často, v podstatě imrvére, dokud tam vydrží a nebrečí, dávat hračky dolů, aby se nezakláněl, aby byl co nejčastějc u pasení nahatej, aby byl na relativně tvrdý podložce, něčím vyměkčený...můžeš načíst Kiedroňovou, kouknout na videa atd..
no jestli tam už jdeš, tak smůla. dost možná vám ukážou jen pár cviků a abude to cajk, ale zase vojtovkou bych to nedrásala. vojtovka cílí přímo na CNS a nikdo neví, co všecko to případně způsobuje. takže jednodušší a myslim si, že i lepší, je počkat bože o měsíc dýl, než to dožene...

betelgeuzz
8. čer 2017

@normalnimatka jít na RHB neznamená automaticky cvičit vojtovku. může dostat jiné cviky, nebo taky fyzioterapeut zjistí, že je to v pořádku, jen si doktorka nebyla jistá a poslala dítě k odborníkovi. Lepší, než něco zanedbat. Ono někdy je horší, když něco dítě dělá špatně a zafixuje si to, než když to dělá později, ale správně. takže nedá se srovnávat, že kamarádčina dcera ještě nepase a nikam nejdou.

japona
8. čer 2017

@marry16 Brala bych jako plus, ze vase doktorka nic nepodceňuje a necha malou zkouknout odborníkem.
Spravny vývoj dítěte v tomto věku je velmi podstatný, později se vyhne špatnému držení těla, bolest zad apod. Nikde není dáno, že budete muset cvicit (a ani to není nijak hrozne, me dítě to bavilo🙂. Budte ráda, že máte tak pečlivou lékařku!

eli_luc
9. čer 2017

@marry16 ahoj, já jsem to dělala u naší fyzioterapeutky tak, že jsem natočila jak to dělá doma a ukazala ji to 🙂 zkusila bych to tak prezentovat i doktorce...
Jinak buď ráda, že je pečlivá.. ja jsem si o fyzio musela říct, cvičily jsme asi do 6. měsíce, právě kvůli pasení koníků a v 7 měsících, začala lézt a sedla si, takže byla zase napřed..
Jinak pokud opravdu začnete cvičit... doporučuju třeba 30 min až 1h po jídle, pokud možno ve stejné hodiny a pravidelně.. když jsem si dala den pauzu, abych nám ulevila, spíš to dceři ublížilo, pač si další den zase zvykala.. chce to vydržet, nastavit si do hlavy, že pomáháš, neubližuješ a to dítě to tak přijme, prošla jsem si při cvičení krizema a tohle opravdu pomohlo

marry16
autor
12. čer 2017

@eli_luc Ja si uz nafotila par snimku pro pani doktorku at vidi, ze vazne nekecam 😄.. Ted se mu udelaly flicky na hrudi a potom kolem zeber, tak snad nebude nejak extra podrazdeny z toho 😊..To nase mimco je celkem line,ale kdyz se mu chce, tak se mu vazne dari 😊