Divná boule v pochvě. Prolaps anebo...?

britney
20. únor 2024

Je mi 50 a stále ještě mám menses i když již nepravidelné, pokud to má nějakou spojitost.
Ale k problému.
Včera večer proběhl sex s manželem, máme asi jednou za měsíc, žádné divočina, asi do minuty po všem.
Dnes rano jsem si všimla když jsem byla na kolenou hledala něco pod skříni na zemi, ze mi jako něco v pochve vyjelo či zajelo, takový dívny pocit jako jdyz se něco uvolní vevnitř.
Též miprislo potom jakoze něco chce vyjít ven, ze tam něco tlačí.
Jako neznalec jsem si snad poprve dala prst do pochvy, nikdy predtim jsem to nedělala, takže fakt nevím co tam je normální nahmatat a co ne.
Přišlo mi někde na přední stěně na začátku ze hmatam jakoze mekkou bouli která se dala posunout.
Poté jsem šla na WC na malou a poté zkusila znovu a boule tam nebyla jen tvrdá tkáň kolem dokola.
Byl to naplněny mocak co jsem nahmatla?
Vubec to nebylo citlivé ani bolestivé.
Znamená to tedy ze mám vyhrezly mocak a provisuje mi do pochvy?
Jsem permanentne v zahraničí a tady se DR nedočkam, jen obvodaka pokud vůbec a ne hned.

britney
autor
20. únor 2024

Ještě doplním ze pomocovanim netrpím.

helen_h
20. únor 2024

V některých polohách obzvlášte v dřepu či kleku může být výrazně níže děložní čípek, záleží také na fázi cyklu a tedy jeho "tuhosti", někdy je výraznější, někdy méně. Ale není to vyloženě boule, je to vystouplá tkáň ve tvaru hrdla.

britney
autor
20. únor 2024

@helen_h prave ze ten cipek udajne mam tak daleko ze mi ho nikdy nemohou najit a tez ho mam jen pulku, mela jsem operaci kvuli CIN 3 pred lety. Tohle bylo vice vepredu a myslim na predni stene a slo to posunout jakoze z mista na misto.

britney
autor
20. únor 2024

@a po vycurani jsem to nahmatat nemohla.

hezz17
20. únor 2024

Cystokela. Muj odhad. Pokles predni posevni steny- sestuje mocovy mechyr a prolabuje posevni stenu ven.

lentilkah
20. únor 2024

Poklesle panevni dno?