Píštěl u konečníku. Máte zkušenost, jak se to operuje a následně hojí?

drahusdraha
7. kvě 2022

Zdravím, chtěla bych se podělit s někým kdo už si prošel problémy s abscesem a píštělí u konečníku. Absces jsem byla během 4 měsíců už 6x řezat, poprvé v anestezii, pak už vždy jen ambulantně na fakultce v Ostravě, pokaždé jiný doktor, tudíž nezájem o můj problém, po opakovaném řezání v jednom místě se mi samozřejmě vytvořila píštěl, byla jsem tedy poslána na proktologii (nejšilenejší bolest), tam doporučená operace, ale bohužel až za 2 měsíce. Mám z toho hrozný strach, pořád mi do toho někdo vrtá, proto se to vrací, čekám kdy to půjdu řezat znovu. Má prosím někdo zkušenosti jak se to operuje a jak dlouho se to potom hojí? Děkuji za každou radu.

jajanek
8. kvě 2022

@drahusdraha
Prodelala jsem to teda pred dvaceti lety. Uz bych to nechtela zazit tedy 🙈 Ta bolest byla opravdu silena, mela jsem namale. Operovali mi to tusim ctyrikrat vzdy v narkoze. Ja mela abces za konecnikem. Zbavil mne toho zakrok elasticka ligatura, dali gumicku do zadku, ktera tak cosi prerizla ( jednou mi ji ambulatne utahovali a pak sama vypadla. Od te doby tuk tuk je klid. Ale jak rikam je to dvacet let bylo mi 23 a doba uz je treba jinde🙈 nicmene drzim palce at jsi brzy fit!

drahusdraha
autor
8. kvě 2022

@jajanek děkuji za odpověď. Jsem už zoufalá a nevim si rady, pročetla jsem už vše co se tohoto problému týče, ale jsou to jen samá negativa. Nejhorší je, že doktoři s tím nic nedělají, vždy jsem byla na chirurgické ambulanci fakult. nemocnice v Ostravě, kde byl pokaždé jiný doktor, ten to jenom říznul a vyčistil , párkrát kontrola a když se to zacelilo, tak znovu absces. Když to řežou pořád dokola ve stejné ještě nezhojené ráně, tak samozřejmě vznikla píštěl. Prošla jsem si neskutečnými bolestmi při každém ošetření, to bych šla fakt raději 10x rodit, to vím že porodem bolest skončí, ale toto bolí stále už 5tý měsíc. Mám hrůzu z operace a pak následného hojení, prý minimálně 3 měsíce... Takže mám od vánoc, kdy mě poprvé řezali večer před Štědrým dnem, vlastně celý rok doslova v pr... 😉

ukki
8. kvě 2022

@drahusdraha to hojení je blbý, byla jsem doma tři měsíce. Aby se ti to nevracelo, tak to berou hodně do hloubky, ale když to přežiješ než se rána zahojí, tak ti to dá konečně pokoj. Bohužel to je takové místo, které se těžko hojí a těžko se udržuje sterilní

zuzangel
8. kvě 2022

Držím pěsti. Bohužel můj sourozenec ji má již skoro 10let a nemůže se toho zbavit. Několik operací, dočasná stomie, nakonec trvalá a pišťele se stále ne a ne zbavit.
Řekla bych že v posledním roce je to čím dál horší a musí si prožívat muka.
Má to tedy několik svých ale, a to že jde do sebe až když je "nejhůř" a něco pro své tělo dělá. Alkohol, cigarety odkládá když je nejhůř, strava za mě taky nepřiměřená.
Zkusil již několik doktorů ale zatím nikdo neměl úspěch ho toho zbavit.
Držím ti pěsti 👍

blondynka400
8. kvě 2022

@drahusdraha synovec byl na tom podobně jako ty a operace mu to vyřešila. Jako prvních 14 dní byla asi fakt síla, pak mu nějak popraskali stehy, celkově se to hojilo několik měsíců, ale teď už má klid a je to dobré. U něj za to mohl zarostlý chlup na začátku, k tomu nadváha věčně sedí a je to... Já trpěla na abces na hrázi, celkově mi to řezal tak 20x, takže vím co je to za hnus i bylo podezření, že je to právě píštěl z konečníku.... Co to vlastně ale bylo tak nevím,...