Tělísko Mirena a špinění/krvácení. Máte zkušenost?

niliho
14. bře 2023

Chtěla bych se zeptat, jak dlouho jste po zavedení nitroděložního tělíska Mirena špinily a krvácely? Já jsem po zavedení asi 14 dní byla v pohodě. Pak jsem dostala menstruaci, která trvala asi týden a od té doby neustále špiním nebo lehce krvácím. Bude to už 5 týden a je to už pěkně otravné. V pátek jdu na kontrolu tělíska na gynekologii, tak se Mudr na to poptám. A udělá mi vůbec vyšetření i přesto špinění a krvácení?
Děkuji za odpovědi

pipi_puncocha
14. bře 2023

Určitě tě vyšetří i tak. Já jsem špinila po zavedení rok, to asi nechceš slyšet.😅🤦

niliho
autor
14. bře 2023

@pipi_puncocha Rok? Uf no teda, tak to je šílené. A pak už to přešlo?

pipi_puncocha
14. bře 2023

@niliho Joo, měla jsem celkem 8 let (5let Mirena a pak 3r Jaydess) a mimo ten první rok úplná pohoda, pak už bez MS celou dobu. Pak dvě děti a teď ho mám znova.

janina92
14. bře 2023

@niliho Tyjo díky za diskuzi..zrovna přemýšlím, jestli si nenechám tělísko vyndat 😞..mám ho od července (po druhém porodu) a průběžně pořád trochu krvácím, občas mě bolí břicho, ach jo..no štve mě to, ale nevím jestli mám ještě čekat..🤷🏻‍♀️

niliho
autor
14. bře 2023

@pipi_puncocha Takže musím vydržet nějakou dobu, než si to sedne, že?

niliho
autor
14. bře 2023

@janina92 Mě to už rozčiluje, v kuse špiním, bez vložky nemůžu vůbec být, takže denně jí nosím a je to už otravné

lencaa11
14. bře 2023

@janina92 pokud je u toho bolest břicha tak bych se poradila s lékařem může to bejt že tělísko vyvolává bolest a to není ok ...

lencaa11
14. bře 2023

@niliho vydržet nemusíte není nikde psáno že sedne každé prostě pokud nosím vložky 24/7 dní tak to není úplně ok já měla 7 let nehormonalni a vložky jsem nosila pouze když byla Ms Tod vše ...

niliho
autor
14. bře 2023

@lencaa11 Uvidím, dám tomu ještě šanci. Ale je to teda otravné mít denně vložku, bez ní se nedá vůbec být. Vím, že hodně žen si to nechalo právě kvůli tomu neustálému špinění nebi krvácení mimo MS vyndat. Tak ještě počkám, třeba si to sedne ještě 🙏

lencaa11
14. bře 2023

@niliho me dr řekla že se čeká 6 měsíců pak už je to na ženě zda ještě počká nebo vyndá ven uvidíte mě by to taky vadilo to je jasný každý den mít vložku,intimku atd ...

monika3456
14. bře 2023

Já si mirenu po dvou letech a půl nechala vytáhnout. První půl rok jsem skoro pořad špinila/krvácela, pak půl roku úplně super a pak zase pořad krvácení/špinění

janina92
14. bře 2023

@lencaa11 já právě zase někde četla, že může i bolet břicho ..je to jako na MS a fakt jen občas, ale i tak už mě to nebaví. Jj příští týden jdu, poradíme se co dál..tenkrát když jsem byla na kontrole po zavedeni, tak říkal, že by mi dal nějaké prášky, ale ty nemohu, protože kojim..

lencaa11
14. bře 2023

@janina92 tak menší bolest může max bejt možná v době kdy by měla bejt Ms já to teda neznám u nehormonalniho Ms jsem měla klasiku 6 dní mírná bolest v době Ms ..a po Ms klid nic ani jsem nevěděla že ho mám ...

sorboni30
15. bře 2023

@niliho já jsem taky často krvácela i mimo menses nebo déle s menstruaci, proto jsem si nasadila Ascorutin. Ráno dvě tabletky, večer jednu.. a prostě jsem to brala týden. Než jsem byla cista. Pak zas.. a po pár měsících jsem už nemusela brát vubec. Někdy to tak prostě je. Jinak to může rešit i Dr kdy napíše tabletky, pak to přestane..

niliho
autor
15. bře 2023

@lencaa11 Nějaký ten čas to jde vydržet, ale neumím si představit, že budu neustále 24/7 nosit vložku, hlavně přes léto to bude na palici, pokud to nepřestane

niliho
autor
15. bře 2023

@monika3456 Jako četla jsem, že tohle způsobuje, ale je to teda na palici, aby člověk mimo MS pořád špinil a krvácel. Někdo úplně ztratí MS, říkala jsem si, jo to bude fajn. Uvidím, dám tomu šanci, ale pokud by to takto mělo trvat delší dobu nebo i roky, tak to je opravdu na vytažení

niliho
autor
15. bře 2023

@sorboni30 Právě mám jít v pátek po měsíci od zavedení na kontrolu, tak to chci s ním potěšit. Je to opravdu hodně otravné mít 24/7 vložku, jako nějaký ten čas to člověk vydrží, ale kdybych takto měla fungovat i nějaký ten rok tak nevím teda

lencaa11
15. bře 2023

@niliho nějaký čas bych řekla tak 6 měsíci za mě déle ne abych nosila přesně 24/7 vložku a nebo měla bolesti to fakt ne myslím že půl roku je tak akorát aby tělo si sedlo kdyz to trvá díl tak už úplně ok vše mi nepřijde naštěstí tohle neznám

sorboni30
15. bře 2023

@niliho primář mi řekl, že tělísko si šedá i půl roku. Já spinila 2 měsíce a chtěla to vyndat. On mi řekl, že mám počkat že by to byla škoda. Dal mi tabletky na krvácení a nasadila jsem ten Ascorutin. Další měsíc už ok. Mám to od minulého léta.

lenulen
15. bře 2023

Po prvnich dvou detech jsem lehce spinila tri tydny a zbytek pohoda. Po tretim diteti jsem spinila pres dva mesice, pak kazda menstruace spineni asi deset dni. Ted po vice jak pul roce trochu zaspinim na zacatku menstruace a trochu na konci, jinak ok. Pokud nejsou bolesti, tak bych zkusila vydrzet.

niliho
autor
16. bře 2023

@lencaa11 Naštěstí mě břicho nebolí, kdybych nešpinila a nekrvácela, tak ani nevím, že tělísko mám. Tak snad si to brzy u mě sedne

niliho
autor
16. bře 2023

@sorboni30 Zítra to s ním také proberu, já nevím, jestli mi nějaké tablety vůbec dá, protože kojím. Dám tomu čas, doufám, že si to sedne a bude to pak už v pohodě bez toho každodenního špinění a krvácení

niliho
autor
16. bře 2023

@lenulen Nene bolesti nemám, takhle je všechno v pohodě, až teda na to, že mám už skoro 5 týden vložku 24/7. Určitě zkusím vydržet, než si to sedne a doufám, že to přejde

fram
16. bře 2023

Špinila jsem a slabě krvácela asi 3 měsíce po zavedení. Už ji mám 3 roky. Pořád menstruuji, ale nepravidelně. A menzes je nesrovnatelně slabší, než před Mirenou. Při menstruaci používám tampony, stačí mi velikost mini.

janina92
26. bře 2023

@niliho tak jsem si říkala, že doplním info ke svému tělísku. Nechala jsem se na čtvrtek objednat k dr, od středy jsem docela krvacela, koagula, bolest břicha..musela jsem už dneska ale na pohotovost, nezdálo se mi to. No a výsledek je, že tělísko někam odcestovalo 😒proto to krvaceni. Takže teď buďto odejde s krví, případně mi ho má vyndat můj dr...takže tak no 🙂 ..snad budete mit lepší konec 🙂🍀

lencaa11
26. bře 2023

@janina92 tak to je dobře že jste šla no někdy to tělo si udělá po svém tak hlavně ať jste brzo b pořádku ☘️☘️

niliho
autor
28. bře 2023

@janina92 Tak to mě moc mrzí. Mě se tělísko krásně usadilo, ale prostě už 3 měsíc bez přestávky špiním

niliho
autor
28. bře 2023

@fram Tak já špiním už 3 měsíc bez pauzy a už mi to leze pěkně krkem. Mudr říkal, že to tak trvá a tím, že kojím může to být i déle, tak jsem zvědavá

lencaa11
28. bře 2023

@niliho no 6 měsíců je zkušební doba kdy si tělísko seda a může přijít krvácení - špinění v různých intervalech ale že by žena krvácela spinila celý měsíc v kuse po dobu 3 měsíců co je divné 🤨 usazené bejt může teď spíš co tělo dává za signály ....mě teď říkala kamarádka že jo dr řekla že špinění v kuse je špatně zavedene tělísko - že nesedí 🤨

niliho
autor
28. bře 2023

@lencaa11 Říkala jsem to Mudr, že každý den špiním a říkal, že to tak je, že mám vydržet. Vše kontroloval i na ultrazvuku se koukal a říkal, že krásně sedlo, že by se už nemělo ani pohnout a že když kojím, tak to krvácení může být intenzivnější, tak možná je to fakt tím kojením, nevím. Dám tomu šanci, ale neumím si představit, že mám v létě celý měsíc vložku