Uvolňování pánevního dna podle metody Ludmily Mojžíšové. Máte zkušenost?

frida1990
13. bře 2024

Ahojte ženy, prosím o radu tie, ktoré majú osobné skúsenosti s uvoľňovaním/ mobilizáciou panvového dna podľa metódy Ľudmily Mojžišovej (ľudovo tomu niektorí hovoria "naprávanie kostrče"). Začala som chodiť na gynekologickú fyzioterapiu kvôli problémom s menštruačnými bolesťami a problémom s počatím. Bola som na uvoľňovaní panvového dna, avšak menštruácia, ktorá potom nasledovala, bola ešte bolestivejšia, krv bola tmavá, akoby hustá, intenzita krvácania veľmi slabá, menzes trval krátko sliznica maternice mi dobre nenarástla čiže sa nemalo čo vylučovať. Na to som bola pripravená, fyzioterapeutka hovorila že prvá menštruácia po uvoľňovaní môže byť bolestivejšia a "iná", a potom sa to má upraviť. Čakala som že s ďalšou menštruáciou to bude zasa ako predtým, ale zas som ju mala takú zvláštnu - zas tmavá krv, strašne slabá menštruácia, výraznejšie bolesti. Teraz ma čaká ďalšie uvoľňovanie a neviem, či vôbec na to ísť. Mám vraj svalový hypertonus - veľmi stuhnuté svaly panvového dna, čiže u mňa je pravidelné fyzio cvičenie a rehabilitácie nutné.
Ste tu niektorá taká, ktorá máte skúsenosti že to uvoľňovanie panvového dna vám spôsobuje takéto zmeny v menštruácii? Kedy sa vám to upravilo a zlepšilo? Chodili ste na mobilizáciu pravidelne každý mesiac, plus pravidelné cvičenie? Vopred ďakujem.

fyii
13. bře 2024

@frida1990 ja jsem.byla na uvolnovani kostrce jen jednou a cvicila jsem nejake uvolnovaci cviky za dalsi mesic mi uvolnovala zebra, ty jsem mela zatuhly.. jsem netusila, zr to spolu muze souviset a zase se pridaly asi tri cviky.. vsechno jen takove protahovani a dalsi mesic jsem byla tehotna..

frida1990
autor
13. bře 2024

@fyii áno aj mne uvoľňuje rebrá a cvičím, ale tá menštruácia je po tom uvoľňovaní kostrče iná, bolesti sú horšie a krv je tmavá, menštruácia je veľmi slabá, krátka, sliznica nerastie , moc sa mi to nezdá.. vy ste po uvoľňovaní kostrče mali normálnu menštruáciu?

fyii
13. bře 2024

@frida1990 to jsem.nezaregistrovala, Ja mela vubec problem po prodelane IVF lecbe Ms mit, pac mi hormony menil jak lentilky.. Ja fakt muzu rict, ze diky Mojzisovce mam dve deti.. uz jsme vyzkouseli vsechno a k nicemu, az kdyz jsem.se na to vykaslala a sla jen cestou nejmensiho odporu-Mojzisovka tak to vsechno bylo Ok