Vysoké hodnoty Prolaktinu. Máte zkušenost?

adela1399
4. srp 2023

Ahoj,chci se zeptat,zda jste se některá z Vás setkali s vysokými hodnotami hormonu prolaktinu…už dva měsíce mě strašně bolí prsa a nahmatala jsem si tam nějaké bouličky. Zasla na gyndu,kde mi pan doktor řekl že to jsou zvětšené žlázy díky prolaktinu…teď čekám až budu moci jít na vyšetření krve aby se vědělo víc. Mate někdo zkušenost? Jaké jsou další postupy?

lufulie
4. srp 2023

mám, u mě pak magnetická rezonance zjistila adenom na hypofýze, beru dostinex.

adela1399
autor
4. srp 2023

@lufulie A je to nebezpečné? A jak je to ohledně otěhotnění?

lufulie
4. srp 2023

@adela1399 přišlo sena to právě proto, že jsem nemohla otěhotnět. Musí se hodnota snížit do norem, ale hlavně se musí zjistit příčina!

adela1399
autor
5. srp 2023

@lufulie Já se lecim i se stitnou zlazou,muže to být i tím?

lufulie
5. srp 2023

@adela1399 já jsem si to přes gyndu vypátrala sama, ten prolaktin. Pak mě převzala endokrinologie a tam zjistili též autoimunitní zánět štítné. Hned se obrať na ně,ať nasadí léčbu, jinak neotěhotníš.

adela1399
autor
5. srp 2023

@lufulie Ja už jsem byla na gyndě a tam mi řekli že 2-5den cyklu musím na krev a pak se uvidi.

lufulie
5. srp 2023

@adela1399 to se dělá hormonální profil, aspoň se zjistí ostatní hodnoty, s tím pak hned na endokrinologii. A vysokým prolaktinem se otěhotní opravdu jen haluzově.

adela1399
autor
6. srp 2023

@lufulie Mám strašné bolesti v prsou, a měla jsem to teď dostat jelikož beru HA tak vždy dva dny po posledním prášku to dostanu a už dva dny zpoždění a nic…do toho mám mi přijde trosku větší prsa je to taky možné?

lufulie
6. srp 2023

prolaktin je hormon, který spouští u maminek mléko, proto se také říká, že kojící neotěhotní...jsou vyjímky,že. Kojící nemají menstruaci... Máš to asi tím prolaktinem, to zpoždění (já ale tento problém neměla, MS vždy pravidelná , i když prolaktin pětinásobný). Zkus si zítra zavolat na tu endo a popiš problém). Na gyndu stejně jít nemůžeš, když máš mít odběry až 5.den MS.

lufulie
6. srp 2023

a vymáčkneš něco z prsou?