Hexavakcína - od kdy je možné požadovat schéma 2+1?

pavlisek1511
27. led 2015

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, zda nevíte od jakého měsíce je možné požadovat hexavakcínu ve schématu 2+1. Mám 5ti měsíční dvojčátka a v šestém měsíci máme jít na první dávku hexavakcíny. Chci po pediatričce aby nás naočkovala ve schématu 2+1, ale ona mi tvrdí že to je možné až po 1 roce a že budeme naočkováni ve schématu 3+1. Předem děkuji za jakékoliv informace.

berusinecka
23. bře 2015

@pavlisek1511 My jsme si schéma 2+1 vynutili a dali ho až v osmém měsíci, pak v desátém a pak tuším v 16. měsíci.

markyzka84
24. bře 2015

@marcicek84 mala ma pediacel ve schematu 2+1 zloutenku budu doočkovávat kolem 12 roku.

anciluk
24. bře 2015

Já chtěla pediacel, ale nebylo možné se domluvit. Nakonec jsem si vynutila aspoň schéma 2+1 s hexou, moc nadšená nejsem, ale díkybohu to dobře snáší. Jinak nás očkovala od 3 měsíce, ve 4. měl druhou dávku a v roce bude mít přeočkování

marcicek84
24. bře 2015

@markyzka84 - a jak budete řešit ten výpadek pediacelu, myslím, že oni ho už dodávat nechtějí má být infarix hexa a nebo hexacima

angipe
24. bře 2015

@markyzka84 My ho mame objednany taky. Kdy ste oclovaly poprve?My bychm meli jit v 6.mesici.

angipe
24. bře 2015

@marcicek84 Coze?No me porazi...

sibara
24. bře 2015

Mám dceru očkovanou ve schématu 2+1 ve 4., 5. a 12. měsíci - z hlediska účinnosti konzultováno s Dr. Petrášem - podle něj naprosto stejně účinné jako standardní schéma. Akorát s naši pediatričku byl trochu boj...

marcicek84
24. bře 2015

@angipe - HELE já četla v nějakých diskuzích,že je výpadek jen do února2015, ale doted prý už je problém ho sehnat, vyprodávají se sklady a má být dodaný až příští rok ,ale vláda to nechce a chtějí ho nahradit tou hexacimou, takže pochybuju, že bude dodaný v příštím roce,nás tedy čeká infarix hexa první v půl roce nakonec, tak uvidíme, snad to bude ok..

markyzka84
25. bře 2015

@marcicek84 my uz mame doočkováno 🙂 očkováno v 6 mesících pak v osmi a posledni v 15 mesících :_) 😉

markyzka84
25. bře 2015

@angipe kdy jsem ockovali viz nahoře 🙂 6-8-15 měsícu 🙂 a musim rici ze zadna reakce jen cerveny fliček v miste vpichu

smallinka
25. bře 2015

@markyzka84 čím jste očkovali? jo už vidím pediacel 🙂 kolik vás to prosím stálo?

terkaz
25. bře 2015

@marcicek84
ty joo, my mame jit na prvni davku za 14 dni.... To abych zasla rychle do lekarny koupit...

marcicek84
25. bře 2015

@terkaz - jenže když začneš a dáš první dávku a druhá třeba nebude, nebo nebude poslední, tak nevím tedy jestli není kontraproduktivní s tím vůbec začínat, když se neví jak to ted bude dál..,

markyzka84
25. bře 2015

@smallinka cca 750 jedna vakcina 🙂

smallinka
25. bře 2015

@markyzka84 díky za odpověď.

terkaz
25. bře 2015

@marcicek84
tak to mame objednane, uf 🙂 U treti davky neni dany horni limit, tak to je v pohode 🙂
Pani z lekarny by se mi mela jeste odpoledne ozvat co a jak, tak kdyz budu vedet neco noveho, hodim sem info 😉

angipe
25. bře 2015

@marcicek84 vzdyt uz je spousty deti rozockovanych. Je blbost je ockovat ted necim jinym. Proc.furt takove zmeny. Nechapu to. Konecne je na trhu neco setrneho co me presvedci k tomu,ze teda ockovat budu a ted tohle. Musim zjistit jestli je ta nahrada stejne tak setrna jako pediacel. Chjo

angipe
25. bře 2015

@terkaz super to bys byla hodna. My mame jit taky asi za mesic. A chtela sem tez pediacel.

granda
25. bře 2015

je to pravda pediacel není!!!

smallinka
25. bře 2015

@granda slyšela jsem že poslední dávky mají expiru 1.7.2015 a pak asi až za půl roku budou nové? Kamarádka byla dneska na očko Pediacelem, tak se to dozvěděla, MUDr. jí ale řekla, že ony to ještě stihnou 2+1, tak asi dáme hexacimu....ještě jsme nezačly, ale čekat dalšího půl roku a aby bylo taky na co se mi moc nechce....

angipe
26. bře 2015

@granda dnes skáknu do lékárny se optat tak sem pak napíšu co mi lékárník řekl.

terkaz
26. bře 2015

@angipe
@granda
ahoj holky, tak ted mi volala pani z lekarny, ze pro me ma dve vakciny, tak snad to zvladnem. Exp. maji do konce cervence. pokud ty vakciny chcete asi bych moc nevahala 😉 Dokud jeste jsou.

marcicek84
26. bře 2015

@angipe - osobně bych ted pediacelem nic neočkovala, protože není zaručeno, že ho příští rok dodají, divné, je, že ho normálně dodávají všude,nen do ČR ne, podle mě to je domluva vlády, bude hexacima, která je tak nová, že nežádoucí účinky nejsou plně posledované smusí být schéma jen 3+1 a nebo infarix hexa 2+1 (po sečtení těch dvou variant téměř totožné množství hliníku, které tělo dostane,dokonce první rok více tou hexacímou, když musí být o dávku víc,já nakonec jdu do infarixu hexy, jde mi o to schéma 2+1 s pediacelem bych byla nahraná...

jinak pediacel není schválená vakcína, takže nikoho tu nezajímají rozočkované děti, jeto riziko rodičů, kteří se tak rozhodli, je to sice smutné,ale tento přístup vlády je přesně takový...

smallinka
26. bře 2015

@marcicek84 akorát nechápu jaktože není pediacel schválena vakcína když se prodává v lékárnách?

terkaz
26. bře 2015

@smallinka
podle me to je to hloupost, proc by nemela byt schvalena?? Urcite je schvalena, jinak by ji neprodavali. ..

marcicek84
26. bře 2015

@smallinka - není schválená vládou, je pětivalentní ale vláda schválil šestivalentní vakcínu, KDYŽ OČKUJEŠ PEDIACELEM JE tO ODKLON proto nikoho ve vládě nezajímá, že nebude a není,jinak co se týče bezpečnosti, tak schválená je a proto se prodává, ale vláda se dohodla,že budopu pojištovny proplácet hexacimu kromě infarixu hexa, tak si spočítej za jakou cenu, já bych řekla, že za cenu stažení pediacelu z trhu, ale to je jen má konspirační teorie

pavlisek1511
autor
2. dub 2015

@berusinecka Tak holky, hlásím že chlapeček už dostal první dávku a dr. nakonec odsouhlasila schéma 2+1, prý už po 6. měsíci to jinak nejde (předtím tvrdila něco jiného). Zvládnul to dobře, no a příští týden nás čeká první dávku u holčičky, tak ťuká ťukám na dřevo, jinak jsme brali na podporu homeopatika.

berusinecka
2. dub 2015

@pavlisek1511 Tak to je dobře, že to zvládl dobře. Určitě je furt lepší dát v 6. měsíci a 2+1 než ve 3.měsíci 3+1. 🙂 Držím pěstičky holčičce. My jsme měli jít nyní na očkování MMR. Zatím jsme to posunuli až budou malému dva roky. A doktorka se ani necukala, asi se již nechce dohadovat 🙂. Homeopatika také používáme, vlastně až na výjimky už jen homeopatika. 🙂

pavlisek1511
autor
3. dub 2015

@berusinecka Děkujeme 🙂 Mohla bych se prosím zeptat co za homeo (Belladona 30CH - jak často?) používáš pro případ horečky? Mám z lékárny homeopatické čípky Viburcol, trochu se je bojím použít, protože jsou s heřmánkem a nemám odzkoušeno, zda na to nebudou mít dětičky náhodou alergii. Děkuji moc, byť trochu mimo téma ... jinak MMR bych chtěla dát určitě také až kolem 2 let, této vakcíny se bojím víc než hexy, a samozřejmě naše dr to bude chtít očkovat hned v 15ti měsících 😖 , je to boj s těmi doktory

berusinecka
3. dub 2015

@pavlisek1511 Tak já používám Aconitum napellus 9 CH.
Jinak nad 38 stupňů C. se používá právě Aconitum napellus 9CH a nebo Belladonnu 9 CH.
Do 38 stupňů Ferrum phosphoricum 9 CH.
O tomhle bych ti ale napsala do pošty ať to tady nerozepisuji. S těmi čípky zkušenost nemám. Dávám jen homeo a chladím ručičky a nožičky. A zatím jsem nemusela dávat žádné panadoly, ibuprofeny,... Nevím jestli máš, ale supr jsou dvě knížky. Poznáváme homeopatii a Homeopatie a děti. Větší problémy samozřejmě je lepší řešit s homeopatkou.
Doktorky se neboj, je to tvé dítě. Doktorka je silně pro očkování-vyhrožovala mi vším možným. To mě ještě víc utvrdilo, že je to správné rozhodnutí-že to popírání značí, že se o to vůbec nezajímá,...Když jsem tam nedávno byla říkala mi, že budu muset na MMR podepisovat negativní revers. Já jsem se ohradila, že to nechci nedát, jen posunout a že očkování u MMR je od 15 měsíců,...Ale trvala na svém. Po přečtení informací kdy podepisovat revers jsem byla nachystaná jak jí to vytmavím, že jí nic nepodepíšu a pro jistotu jsme napsali s manželem své vyjádření. Nakonec jsem byla na preventivce příjemná a pozitivní maminka a příjemné jsem paní doktorce svěřila, že chceme odložit. A paní doktorka se mě příjemně a pozitivně zeptala, na kdy.....A souhlasila a nic podepsat nechtěla. Asi se informovala. Takže se neboj. V hlavě si nachystej, co vše může říct a co jí odpovíš. Ze začátku mě vždy odzbrojila nějakou větou a nevěděla co říct..