INFANRIX - nechce si ho někdo objednat se mnou dohromady?

matajova
4. dub 2019

Donry den,resim ockovani pro dcerku,nechceme ockovat hexou,pres nemocnicni lekarnu mam moznost objednat INFANRIX,ale bohuzel je to baleni po 10ti davkach,takze by mi jich 7 zbylo,nemel byste nekdo zajem se pridat,predbezna cena za davku je cca 800,zjistila bych blize a objednala.

verionka
4. dub 2019

Infarix je také hexa, ne? Podle mě ho pediatři běžně mají, měnili jsme dr. kvůli stěhování v prvních měsících a měli oba doktoři bez problému ...

verionka
4. dub 2019

Jinak první doktor nám dal na výběr ještě z Hexacimy a doporučil nám spíše tu, ale prcek měl po ní horečky a celkově se pak trochu utlumil, takže druhá doktorka doporučila spíš ten infarix a bylo to bez problému a bez teplot, asi záleží, co kterému dítěti sedne...

alcar
4. dub 2019

INFANRIX je hexa. Jmenuje se to primo Infanrix hexa a pak je jeste Hexacima. Infanrix hexa uz na trhu podle me neni a ted je jenom Hexacima. Stejna firma (Sanofi) dela jeste Pediacel (pentavakcina), ale ten je take dlouhodobe nedostupny a uz asi ani nebude. Takze co vam ta lekarna chce vlastne prodat?

mola182
4. dub 2019

Infanrix nedávno dostal kamarádky syn,můj syn před osmi lety taky.Druh syn dostal hexacvakcínu.Máme stejnou doktorku.Podle mě dostali infanrix,protože měli nízkou porodní hmotnost.Můj syn byl drobek a její nedonošen.Infanrix se dává 4x a hexa 3x.Podle mě je infanrix šetrnější.Takže se používá i teď.

matajova
autor
4. dub 2019

@alcar dobry den,nejedna to "hexa"vakcinu. Je to Infanrix bez jakehokoliv privlastku.Ockovani tetanus,cerny kasel,zaskrt.

matajova
autor
4. dub 2019

@mola182 Mate pravdu jedna se o setrnejsi vakcinu,proto volim tuto cestu,jenze muj dr.ji nema a doporucil mi si ji sehnat pokud mam o ni zajem.Bohuzel je ale dostupna pouze v baleni po 10ti kusech,7 ks budu mit volnych a prijde mi skoda to "vyhodit".Hexacime neduveruji.Z okoli mam spatne zkusenosti a nebudu u dcery testovat jestli to nahodou vyjde..

barkam25
8. zář 2019

@matajova dobry den, ještě je to u vás aktuální? Měla bych zájem o společnou objednávku

matajova
autor
8. zář 2019

@barkam25 dobry den ano je.

matajova
autor
9. zář 2019

Dobry den,ano jevto aktualni v pripade zajmu,dejte vedet

urtica
9. zář 2019

@barkam25 má taky zájem

urtica
9. zář 2019

@barkam25 Aha, pardon, chtěla jsem Tě přesměrovat z diskuze o Pediacelu a Ty už jsi odpověděla...

zuzita15
9. zář 2019

@matajova muzu se prosim zeptat, jake spatne zkusenosti mate v okoli s Hexacimou? Rozhoduji se mezi Infanrix hexa a Hexacimou, mam nedonosence, takze mam na vyber. Dekuji

urtica
9. zář 2019

@zuzita15 řeč není o Inanrixu hexa, ale jen o Infanrixu - tj. trojvakcina, mezi Infanrix hexa a hexacimou není velký rozdíl

swan42
10. zář 2019

@urtica a cim se pak doockovava ty zbyle 3 povinne nemoci z hexy? Nebo uz nicim a dite nema povinne ockovani?

zuzita15
10. zář 2019

@urtica to ja vim, ja se neptam na Infanrix ani Infanrix hexa, ale Hexacimu.

urtica
10. zář 2019

@swan42 To je na rozhodnutí každého - hemofil stačí po roce doočkovat Hiberixem - jednou vakcínou, nebo se během očkování Infanrixu přímíchá do trojvakcíny a vytvoří se čtyřvakcína. Obrna i hep. B se dá doočkovat monovakcínami kdykoliv později.

urtica
10. zář 2019

@zuzita15 Aha, tak to se omlouvám. Pokud by nikdo neporadil, zkuste skupinku na fcb "Informované očkování".

swan42
10. zář 2019

@urtica super, dekuju 😊 Shanim ted veskery informace, za chvili rodim a nechci neockovat vubec, kvuli skolce a tak,ale zaroven nechci ockovat (jak to rict) tim,cim "musim"..

urtica
10. zář 2019

@swan42 Chápu, taky jsem to hodně řešila (a řeším) - akorát problém je ten, že čím víc jsem toho zjišťovala, tím jsem byla nerozhodnější 😀. Já se bojím obojího - očkování i nemocí, a to je pak těžký 😀, ale některé povinné vakcíny (hep. B, příušnice) mi dost pijou krev. Jinak jsou soukromá zařízení, která fungují pod názvem klub apod., kde není očko potřeba

swan42
10. zář 2019

@urtica presne. Jako kde muze dite chytnou B? A priusnice bych naopak byla rada kdyby kluk jako dite prodelal...
Soukromou cestou u nas bohuzel cesta nepovede... Jeste uvidime co doktorka...

zuzita15
10. zář 2019

@swan42 podle moji byvale pediatry pry na piskovisti z jehly 🤣 podle me by mela vratit diplom. B se prenasi jen pohlavnim stykem nebo krvi (ale mimo hostitele vir neprezije, takze jehla na piskovisti fakt neee), jak k tomu chudak dite prijde? 😂 ale to bysme tu mohly polemizovat nad vetsinou nemoci v povinnem ockovani... jediny, ceho se fakt bojim je obrna a zaskrt...

urtica
10. zář 2019

@zuzita15 obrna se v ČR nevyskytla od roku 1960, je před celosvětovým vymýcením. Záškrtu bych se nebála, z toho, co se očkuje tu reálně hrozí černý kašel - ten je nebezpečný pro kojence, zdravé starší děti už ho zvládnou a pak samozřejmě spalničky, ale ty bych neoznačovala za smrtelnou chorobu (alespoň ne v našich podmínkách), i když je tam určité malé riziko komplikací. Zarděnky a příušnice jsou u dětí brnkačka.

zuzita15
10. zář 2019

@urtica o vyskytu nebo spis nevyskytu obrny vim, ale stejne z ni mam hruzu (mama mela x spoluzaku po roce 60, kteri byli postizeni obrnou), moje babicka prodelala jako mala zaskrt a byla jedna z mala deti, ktere tehdy prezily (ano, x let dozadu), takze mam spis takovy “osobni” strach 😉 proti cernemu kasli se treba v Nemecku jeste nedavno ani neockovalo, komplikace jsou malokdy a zbytek jsou proste bezne detske nemoci....

urtica
10. zář 2019

@zuzita15 Chápu. Moji rodiče taky z okolí zkušenost s obrnou, tchyně se zarděnkami - postižené dítě, babiččina sestra zemřela na záškrt...

lagerthaa
27. únor 2023

@matajova prosím zž jste to dořešila? řeším teď dá se infarix jště objednat? děkuji