Nespavost a očkování

gnozka
3. dub 2016

Ahoj . Vždy jsem a budu pro ockovani . Proro prosim jen o Vase zkušenosti a nepotřebuji přednášky typu ze ockovani je nejhorsi a muze za všechno 🙂 A ted k moji otázce .Mate nekdo zkušenost s tim ,ze Vam deti začaly spatne spát po ockovani ? Malé je 5. mes. Uz krasne spala celou noc . Na noc dávám kasi+kojeni . A po druhem ockovani přesně den po se zacala zase budit . Nejdriv ji stačil dat dudlík a spala dal ale ted uz zase kojim sice jednou a parkrat musím podat dudlík . Vim ze je mala a nejak me netrápí ze musím vstavat ale zajimalo by me jestli to muze mít spojitost jestli mate nekdo zkušenost , nebo je to proste shoda náhod a zase nejake období a jako ze deti porad nejake maji 🙂 a pokud zkušenost nekdo ma jak to pokračovalo ? Mala
Je totiz docela zmordovana jak nespí dobre . Dekuji za odpovědi 🙂

sara84
3. dub 2016

Me oba kluci zacali hodne spatne spat po 4.mes a jeden ocko mel a druhy ne, takze mi z toho vychazi, ze mozek se rozviji, zacina si vice uvedomovat a resi to i v noci a ocko s tim nema nic spolecneho..

gnozka
autor
3. dub 2016

Taky me to napadlo . Ze uz možna vic vnímá a nema ten tuhý spánek . Ze to asi bude jen náhoda 🙂 dekuji za srovnání .

dindonka
3. dub 2016

U nas se spatne spi od 3m a shodou nahod take po ockovni. Tak nevim. A kdyz rikam spatne spi tak je vzhuru treba co 10 minut! A jsou noci kdy kojim JEN 4 x. Ted jsme po ockovni a zaroven den po ockovni nm propukla herpangina....

lenda77
3. dub 2016

U nás se taky špatně spalo po očkování. Někdy se přidala i teplota, po pár dnech to odeznělo.Teď už je větší tak to zase proměnu zaspí.

tetta
3. dub 2016

U nás to tak je, po každém očkování (ale ipo nemoci) špatně spí.

gnozka
autor
4. dub 2016

A jak dlouho to trvalo ? Pokud myslíte ze to maji deti po ockovani ?

tetta
4. dub 2016

@gnozka U nás vždycky tak 10 dní

gnozka
autor
4. dub 2016

Tak to u nas uz je to dyl . Ve ct to budou tri týdny . Napadlo me jestli to neni i tim ze spí jeste docela dost přes den . Hodku dopo dve odpo a pak jeste v kočárku pul hodky nekdy hodku . Jestli uz to na ni neni moc .

lenda77
4. dub 2016

Tak mě spinkal chlapeček dvakrát tak hodku a půl až dvě dvakrát denně až do roka, tak si myslím že spaním to nebude. Ale už vnímá okolí, tak to zpracovává ve spánku, potom zoubky,mi měli v šesti měsících dva. Ale neboj ono se to uklidní, taky jsem měla pocit, že už se nevyspím,teď ve dvaceti měsících už spí celou noc.

ladyhacek
4. dub 2016

malý teď nevím zda po prvním nebo druhým očkování i nespal celý den 😀 > oči jak tenisáky. Malý se budil v noci cca po 3h a pak už jen 2x za noc (občas i 1x) kolem 5 měsíce se zase začal budit více a teď v roce se stále budí - zda je to po očková ní netuším já to přisuzuji zubům 🙂

gnozka
autor
4. dub 2016

Tak dneska mala ani nechtěla moc jist . Sice stále vysmata ale jídlu moc nedala prso i flašku tak zuzlala tak asi to budou ty zuby ?

daasenka85
5. dub 2016

Naše Anet po posledním Infanrixu měla noční děsy. Každý druhý den, asi měsíc..

karlajasmine
5. dub 2016

Tak u nás očkování naprosto bez reakce.. První noc spal dyl, pak už stejně jako vždycky..

daasenka85
5. dub 2016

Holky, já si teda myslím, že to náhoda NENÍ. Nechceme to slyšet, většina z nás očkuje, ale je to svinstvo, co si budem nalhávat. Neslyším o tom poprvé, za tři věci bych dala ruku do ohně, co očko dělá, co mám načteno a vypozorováno: 1. Zhoršená kvalita spánku na dny až týdny. 2. Dočasně zhoršená imunita (po prvních dvou dávkách byla Anet do 2-3 týdnů na antibiotikách). 3. Spuštění nebo zhoršení atopáku. TAKÉ očkuji, ale dost odkládám a jen to nejnutnější, nic navíc...

gnozka
autor
5. dub 2016

Tak my uz mame za sebou i prevenar a krom toho spani úplne v pohode . Mala je zdravá jak ripa a stále s úsměvem na tváři . A je to tedy plny pytel blech . Závidím ji tu energii 🙂

gnozka
autor
5. dub 2016

Tak my uz mame za sebou i prevenar a krom toho spani úplne v pohode . Mala je zdravá jak ripa a stále s úsměvem na tváři . A je to tedy plny pytel blech . Závidím ji tu energii 🙂 Ale kazde dite je jiné to je jasny . A vim ze o ockovani se ted hodne diskutuje . Ale jak rika mije kolegyne z lékárny . I Buček ma nežádoucí účinky 🙂

daasenka85
5. dub 2016

@gnozka jasné, určitě, nechci tvrdit, že to očkování dělá každému a vždy. Kdyby to bylo tak jednoznačné, zakáže se. Také očkuji, protože furt věřím v přínos. Ale zadek mám pokaždé pěkně stažený. U malého se to ve mně taky pere s těmi pneumokoky, je narozený dřív o dva měsíce. On je ale průšvih, že to není stoprocentní ochrana, kdyby byla, zatnu zuby a píchám. Sestřenka měla i přes Prevenar silný zápal plic s měsíční hospitalizací. Takhle odkládám, u dcery dokonce do 16 měsíců, což už na mě bylo moc. Pak jsem se furt bála tetanu, když ji škrábnul kocour, atd. A pak jsem dala jen třísložkový Infanrix. Vyloženě akutní reakce naštěstí nebyly, přesto se mně už nic dalšího očkovat moc nechce, když do školky stejně nemůže. Vzhledem k situaci dám malému Pediacel i kvůli školce a obrně... Je jasné, že když pak dítě něco někde chytí, s očkem si můžeš říct, že jsi udělala "maximum". Co si budem povídat, doktoři dost nemocí viděli a rádi straší. Jen mi přijde podezřelé, že tak vehementně popírají nežádoucí účinky. Jasně, nebylo prokázáno, jenže lze to nějak prokázat (třeba ten mozek je dost neprobádaný a jak dlouho se ví, že deprese a úzkosti může způsobit nerovnováha v mozku, atd..) a zabývá se tím aktivně vůbec někdo? řřiznám se, že když jsem četla argumenty o bezpečnosti očka, bohužel mě nepřesvědčily. Ale jsem po.era a asi stále dost konzervativní, proto očkuji..

daasenka85
5. dub 2016

@gnozka Víš, připadá mi, že se každý z nás bohužel rozhoduje intuitivně a na základě obecné zkušenosti s doktory, popřípadě ze svého okolí. Přiznám se, že se očka dost bojím i z důvodu, že jsem sama přecitlivělá na léky (moje máma je MUDr., ze zásady mi dřív nedávala číst příbalové letáky), pamatuji si, že coby asi dvacetiletá jsem měla v noci záchvat dušnosti po léku proti průjmu a totéž mi dělala antikoncepce (tu už bych si předepsat nenechala). A tak bych mohla pokračovat, sama jsem měla léta letoucí panické ataky, nyní se to snad již trvale zlepšuje. Tak jsem opatrná. Ale zase o sobě vím, že mám sklony k extremismu, proto očkuji, neodpustila bych si, kdyby se dětem něco stalo jen proto, že jsem je nedala očkovat.

gnozka
autor
5. dub 2016

To je jasny . Každy ma trochu obavy . Možna jsem trochu otrkanejsi i z důvodu ze pracuji v lékárně 16 let . A vim ze i vitaminy maji nežádoucí účinky . Je to složitý proces . Kdyz se léky testují tak pokud ma treba jeden z 1000 nějakou reakci uz se to musi uvést . A to jeste neni jistě zda to ten člověk mel zrovna na zaklade léku co mu byl podán . My mame teda fajn Dr . Kdybych chtela odložit určite nebude proti ale mala byla v termínu a je úplne v poradku . Prevenar je jedine co dávám navíc . Vim ze to neni 100% šle jak říkáš budu vedet ze jsem udělala Max . Možna nekdy v budoucnu klistovku. Bydlíme na vesnici a decka jsou tady prakticky porad v trávě . Kdybych byla ve meste tak nedám . A chřipka je totální blbost . Tu jsem nedala ani sobe i kdyz jsem vlastne v lékárně byla na raně .