• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Očkování proti prasečí chřipce. Ano nebo ne?

10. ledna 2011 
Já osobně bych se naočkovat nedala, a pokud bych byla těhotná, to už vůbec ne. Vždyť je to chřipka jako každá jiná, jen má prostě název prasečí. Něco jiného je to u lidí s nějakám jiným vážným onemocněním, ale pokud je někdo zdravý, připadá mi to zbytečné.
20. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem ve 34.týdnu těhu a dneska jsem byla na gyndě(pozvali si mě kvůli očkování na prasečí chřipku). A byl to mazec.
Doktor se mě arogantně zeptal, jestli to chci, nebo ne a když jsem řekla, že spíš ne, že o tom nemám informace, tak to začalo...
že jsem nezodpovědná, že když to dostanu, tak mi nemůžou dát žádný léky, MIMINO mi vyříznou z břicha, že teda sice asi přežije, ale bude slepý, já v komatu a chudák manžel se bude muset o všechno starat!!!!!!!!
Tak jsem se odvážila zeptat, jestli to očkování nemůže miminku ublížit a on se zase rozohnil, že se furt všichni staráme o to, co to udělá s miminem, ale že tady jde o náš život a že stát přebírá zodpovědnost, když něco nevyjde. To mě teda jako mělo uklidnit!!!!!
Jjá tam odtud vypadla jako blesk, brečela jsem snad hodinu a to tak, že fest, ani jsem nemohla řídit. Braly mě křeče do břicha, bála jsem se, že snad z toho porodím. Už tam nikdy nepůjdu.
Zítra jdu hledat jiného gynekologa, snad mě v tomhle stavu ještě někdo vezme :confounded: Tohle přeci nemůže, mě takhle stresovat, měl by mi dát informace, pro a proti a ne ze mě udělat největšího idiota a dostat mě do takovýho stavu, že bych nejraději žádný miminko neměla. Možná mám hormony někde uplně jinde, ale takhle by se přeci chovat neměl ne?
26. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlkousek - des a hruza! Ja osobne bych se naockovat nedala.
26. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak já se teda očkovat v těhotenství rozhodně nedám, podle mně nemůžeš vůbec vědět, co to může dítěti způsobit. Raději opravdu dodržovat určitá pravidla : jako něchodit mezi hodně lidí (letos holt nakupujeme dárky přes net) a baštit céčko
26. lis 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlkousek, mala si sa ho opýtať, či by naočkoval vlastnú ženu, keby bola tehotná a vzal na seba tie strašné riziká! Dobre robíš. Je to nevyskúšaná vakcína a oni si tu z tehotných a detí robia pokusné králiky! A poďte do Voľnej diskusie, tam je téma Očkovanie proti prasačej chrípke a petot tam dáva super odkazy :o)
Ja som doktor, ale varujem všetkých v blízkom a aj ďalekom okolí, aby toto riziko s očko nepodstúpili
27. lis 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ešte prikladám dobrý článok: http://www.blisty.cz/2009/11/11/art49782.html
27. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vikousek - to je síla, jsi skvělá, že jsi to ustála! :wink: Takhle by se lékař rozhodně chovat neměl, nejsi žádný kus dobytka, ale soudná dospělá bytost s vlastním rozumem a právem rozhodování!
Navíc v TV zrovna včera říkali, že na očkování už bylo zaznamenáno (ne u nás) několik úmrtí a závažné reakce!
27. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TAK JÁ JSEM BYLA NA KONTROLE S MALOU U PNEUMOLOGO a taky jsem se ho ptala a on neřekl ani tak ani onak. Prej nemám poslouchat humbuk kolem toho. Když jsem byla u dr. dětské tak ta mi řekla že ona se taky nenechá . Jsem ji řekla že třeba budu litovat a ona mi odpověděla že ona třeba taky. Sama tomu nevěří
27. lis 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nenechala bych sebe ani decka ani proti bezne chripce
27. lis 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to nikdy :sweat_smile: I kdyby bylo dokonalý jakože si myslim že to neni,tak očkovat když už je epidemie tady je naprostá hovadina a divim se že to někoho napadne.
27. lis 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
to rikal i lekar v televizi,ze je ucili ve skole,ze jak to propukne uz to nema cenu
27. lis 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vždyť to hlásají i při očkování na běžnou chřipku že to lidi musí udělat včas než až v epidemii.........a najednou to neplatí? :sweat_smile:
27. lis 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, jasné, že je už neskoro, keď už je to tu, ale je v tom predsa kopec prachov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a než to zabere jsou 4 týdny. Dr. říkala že i když očkuje normální chřipku tak jsou potom ještě víc nemocní
27. lis 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky

jak je to vůbec s tou prasečí chřipkou v česku? jak se to vyvíjí? máme tam letět na vánoce a mám teda celkem strach..prý to má být nejhorší kolem vánoc?
27. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani doktori neveria tejto ockovacej latke, nechcu sa dat zaockovat, ja nedam seba ani dceru zaockovat ani proti normalnej chripke. Moji rodicia ma dali raz zaockovat proti normalnej chripke a lahla som s takou chripkou do postele ze som skoro skoncila v nemocnici so zapalom pluc. Takze ockovanie proti chripke nechcem ani vidiet...Aj moja detska doktorka povedala ze sama by sa nedala zaockovat proti chripke...
27. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este som zabudla podotknut ze ten strach z chripky vyvolavaju media, pisu to tak strasne hrozne ze clovek ma strach ist von...Presne tak ako pisali o chripke na Ukrajine, mam tu kamaratku co je z Ukrajiny. Noviny informacie skreslovali v skutocnosti to tam tak strasne nebolo.
27. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
za me NE
28. lis 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, zrovna to resim. Dnes me v poradne doktor doporucil se oockovat, napsal me kontakt, kde se to u nas dela a mam to hulkovym pismem v prukazce - ze me to doporucuje. Rikal, ze vetsina chripek ted neni sezonni, ale praseci, ze to je strasne vysoky cislo a ze on sam je ockovanej. Nechtela jsem o tom ani slyset, ale tomuhle doktorovi zrovna verim a vubec nevim, co mam delat....asi mu jeste zavolam a trochu se poptam...rekl me to jako fakt a nijak jsme to nerozebirali, ja na to koukala jako blazen.
2. pro 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoja být tebou tak místo očka se spíš budu vyhýbat hodně lidem a překlepu ty 4 týdny do porodu, pak s mimčem stejnak nikam moc nebudeš chodit první týdny a pak už to zvládneš bez očka, já bych to teda neriskla v těhu už vůbec :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale samo je to na tobě :wink: :slight_smile:
2. pro 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja jsem byla proti vzdycky....me to prekvapilo od tohodle doktora prave.... :unamused:
2. pro 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem poslouchala v událostech komentáře, že vakcína je to nejlepší, co pro své dítě můžeme udělat. já osobně si myslím, že v době epidemie, je to fakt velká hovadina. Stát nakoupil vakcínu, dodali ji pozdě a teď neví, co s ní, takže se jí snaží udat za každou cenu.
2. pro 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ taky si myslim ze uz je pozde,mozna to zlehcuji ale pripada mi to ze je to proste zmutovany virus obycejne chripky a holt na ockovani je myslim pozde.Jelikoz kazda vakcina na urcitou inkubacini dobu nastupu.A stejne naockuje se proti jednomu viru a clovek onemocni jinym druhem. :unamused:
7. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
...no a navíc,když už bys byla zrovna nakažená v době,kdy ještě nemáš příznaky a dala se očkovat,udělá ti to v těle pěknej mazec!!!Já bych to viděla na zaplacenou pandemii
7. pro 2009 ve 23:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
V těhotenství se preci nesmi očkovat!? Aspon mi to rekl muj gynekolog, protože u nas v praci( ve zdravotnictvi se plosne ockovalo proti chripce a ja byla v te dobe tehotna, musela jsem mit papir od gyn, ze jsem tehu...)
7. pro 2009 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych do toho nešla. manžel je lékař a očkování taky odmítl. mělo by to smysl, kdyby vakcína byla vyzkoušená a hlavně předtím, než to vypuklo....očkovat v době epidemie je podle mě kravina. krom toho nějací kolegové od manži se naočkovat nechali... a všem jim bylo tak blbě, že si museli vzít neschopenku.

my jsme každoročně očkovaní na chřipku sezónní, díky tomu nejsme prakticky nemocní. a ti, co mají prasečí chřipku, myslím naočkovaní na sezónní nebyli ani jeden.... mimohodem sezónní se taky vždycky očkuje PŘED tím, než to vypukne....
8. pro 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, tak uz je to zas tady, ziju v Irsku a tady ted zacinaji hlasit, ze se stari a tehotne zeny maji nechat ockovat, ale ja sem cele tehu zdrava, snad nikdy sem chripku ani nemela a budu se ted vyhybat (krome prace) vetsim shromazdenistim lidi a tak na to ockovani nepujdu... doufam, ze to bude vse ok
10. led 2011 v 10:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem vakcinu dostala, byla jsem v 2. trimestru
gynekolog mi ji vice nez doporucoval (a je to profesor na univerzite, tak k nemu mam duveru)...
vubec zadne vedlejsi ucinky jsem nemela, citim se dobre a miminko je take v poradku
kazdy rok jsem ockovana proti sezonni chripce, letos byla vakcina 2 v 1 - tj. vcetne praseci chripky
urcite se nazory ruzni, ja verim svemu zkusenemu lekari
10. led 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen dodatek - pry se nema ockovat v 1. trimestru
10. led 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek