Očkování v 5 letech, taky jste byli?

reruna
10. zář 2012

Dnes mi volala dr., že máme přijít na 5 letou prohlídku a na očkování, ale v očkovacím průkazu žádné očkování v 5 letech nemáme, tak jsem překvapená, taky vás očkovali? A co je to za očkování? Syn je teď lehce nechlazený, asi by na očkování neměl, že? Dr. jsem to do telefonu říkala, ale prý pokud nemá teplotu, tak to nevadí, ale nevím teda.....máme jít ve středu, díky za info

skajana
10. zář 2012

Podle aktuálního očkovacího kalendáře co mám vložený v očkováku se mezi 5-6. Rokem přeočkovává záškrt/tetanus/dávivý kašel 🙂

123annynka
10. zář 2012

Očkuje se záškrt-tetanus-černý kašel-žloutenka B.
Očkování se může odložit ze závažných důvodů, kterými jsou v těchto případech vysoké horečky. Alespoň tak nám to řekla paní doktorka. My taky trochu bojovali s nachlazením.

reruna
autor
10. zář 2012

@skajana @123annynka díky za odpovědi, takže jestli je tam psané mezi 5.-6. rokem, tak to určit nějaký týden nevadí, po tom co jsem o očkování poslední dobou četla, tam raději půjdem, až bude zdravý

hanzuli
11. zář 2012

Měli jste z tohoto očkování reakci? Dcerka (5) byla včera a odpoledne dostala teplotu a dneska má ještě taky zvýšenou a okolí v pichu pěkně oteklé. Ale nestěžuje si, že by to bolelo, je veselá a v pohodě, jenom já trošku stresuju, jestli je to normoš 😒 😒 😒 Je fakt, že měla trošku rýmu, ale teplotu předtím neměla. Poradíte? Uklidníte? ☹

123annynka
11. zář 2012

@hanzuli U nás je teplota po každém očkování, maximálně 2.dny.

123annynka
11. zář 2012

@hanzuli jo a na místo vpichu nám hned paní doktorka radí přikládat studené obklady.

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

pamik111
28. bře 2015

@hanzuli Zrovna máme to samé. Trošku zvýšená teplota, oteklé místo po vpichu a svědí ji to. Jsem vystreslá, ale asi je to "normální"???

jawel
12. zář 2015

@pamik111 Zdravím. Máme třetí den po očkování (5a půl roku, hexa infanrix). Nestěžuje si, ale má to trvrdý a horký - v horní části ruky. Za jak dlouho to přejde? Dávali jste jen obklady, nebo i něco jinýho? 🙂

pamik111
12. zář 2015

@jawel Myslím, že to ustoupilo tak do týdne. Také to měla tvrdé a horké. Dávala jsem obklady první dva dny, pak už ne. Teplotu měla naštěstí jen ten první den. Nebojte, bude to v pohodě. Přeji, ať je to co nejdříve. 🙂

hannak3
12. zář 2015

Taky jsme měli být očkováni v 5 roce ,ale sama paní doktorka řekla že nebudeme očkovat že jsou letos velké reakce na očkování a tak to necháme na příští rok a může se prý očkovat až do 7 roku tak nám to naše mudr. řekla .

miskadis
12. zář 2015

S dcerou jsem byla na očkování v 5 letech, všechno v pohodě, žádná reakce.

dendaaa06
17. zář 2015

Zrovna ve středu jsme byli na očkování. A má to taky horký, tvrdý a svedi ho to. Už jsem z toho začínala byt vcelku nervózní, jestli je vse v pohodě, ale jak to tu čtu tak reakce jsou stejna. Uz jen aby to zmizelo . Mam také dávat obklady? A za jak dlouho to asi tak zmizí úplné? Děkuji

pamik111
17. zář 2015

@dendaaa06 Naty to měla oteklé týden, pak už jsem to přestala pozorovat. 🙂

pvmr
19. říj 2015

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jsme pozvaní na 5letou prohlídku teď ve středu, platí se to očkování? A kam se píchá, do ruky, nebo do zadečku? Předem děkuji za odpovědi. Jinak jsme taky nachlazení, vlhký kašel a trošku rýma ☹

pamik111
19. říj 2015

@pvmr Neplatí. Malé to píchali do paže, malému od kolegyně zase do zadečku. A s očkováním bych raději počkala, až bude dítko úplně v pořádku. 🙂

pvmr
19. říj 2015

Díky 😉

magdalena_f
17. čer 2017

@pamik111 a co jste prosím měli za vakcínu? my byly ve čtvrtek s dcerou v 5ti a dostala boostrix, druhý den už to měla nateklé, horké, tvrdé a svědí jí to... mudr mě ani před ničím nevarovala...

yildiz
17. čer 2017

ja byla ted s dcerkou 5let na kontrole na 5ti lete prohlidce a ockovani mela - resp preockovani Tetanu...je to do ruky...vse v pohode zvladla a ten den byl i hic...a litala venku a v pohode....

pamik111
17. čer 2017

@magdalena_f Už je to dva roky a já si takové věci nepamatuji. 🙂) Dohledávala jsem to v očkovacím průkazu, měl by to být Infanrix. Dcerka to měla taky oteklé, měla v tom horskorst...Když to měla čtvrtý den pořád takové, tak vím, že mě to znepokojovalo. Ale co jsem si dohledala tady a konzultovala to i s ostatníma maminkama, tak většině dětí to trvalo týden i dýl, než to ustoupilo. Naštěstí po týdnu to opravdu zbledlo a zmizelo. Nebojte se, bude to v pořádku. 🙂

magdalena_f
25. čer 2017

@pamik111 dekuji, už je lepší, otok zmizel 🙂

mer
25. čer 2017

My dostali v dubnu boostrix a měla to trochu červené jinak ok bez teplot

andelka
25. čer 2017

Boostrix ve středu. Reakce žádná. Starší měl místo nateklé a červené,ale jen den a potom to splaskavalo a bylo to dobrý do tří dnů.

carlik
30. lis 2017

Tak my jsme na očkování v 5,5 letech byly s dcerkou v úterý a pořád má dost vysoký teploty )teď měla navečer 38,4) a dost velký flek na rameni horký a ztěžuje si, že jí to bolí a svědí. Dr. říkala přikládat studený obklad a Nurofen. No tak nevím jak to bude dlouho ještě trvat, páč jsem ji musela dát do školky o:((