Odmítnutí očkování na tuberkulózu

pikl
22. bře 2018

Ahoj holky,
Prosím o radu, pokud má někdo podobnou zkušenost. Máme oficiálně povinnost očkovat dceru proti tuberkulóze, protože se manžel před spoustou let zdržoval déle než 3 měsíce v zemi s jejím výskytem. Když jsme o tom mluvili s pediatričkou, tak říkala, že si myslí, že v našem případě toto očkování není třeba a ať se domluvíme přímo s doktorem v očkovacím centru. Tam se už delší dobu nemůžu dovolat a přemýšlím, že to nebudu dál řešit, protože dceru stejně očkovat proti tuberkulóze nechceme. Bude nám za to hrozit nějaký postih, nebo to nebude nikdo řešit?

barchen
27. bře 2018

Pokud jste nevěděla, jestli jste neštovice měla, a byla jste těhotná, tak proč ne, riziko je velké nejen pro matku a v systému solidárního zdravotnictví jsou děti na prvním místě (jakou budoucí ekonomicky aktivní obyvatelstvo). Pokud je lékařka udělala jen tak, tak máte výjimečnou gyndařku. Je to drahé, bohužel, jsou k tomu zapotřebí přístroje za miliony a lidskou sílu, která musí mít odpovídající vzdělání. Ceníky jsou na netu, nebo je mají pojišťovny běžně k dispozici.

kaja2016
27. bře 2018

@packaf Zrovna to ockovani spalnicky vyprchava kolem 35 a lide 60 plus casto uz nemaji protilatky.....To jsem cetla z duveryhodneho zdroje. Jinak absolutne netusim, co to je ta tva kolektivni imunita, takze, prosim, nepis, ze v ni verim.-) A ohledne leku na spalnicky, na ty se deti ockuji, protoze prave casto hrozi zanet mozkovych blan. A jak rikam, chapu, ze nekdo nechce cpat do sveho ditete jedy, a kdyby to byl jenom risk zdravi vlastniho ditete (protoze tam je to neco za neco : jed versus mensi riziko zivot ohrozujici choroby)), tak nereknu ani slovo, ale ohrozuje tim i jine lidi a me to proste prijde sobecke....Ja treba ockovani odkladala a s ditetem jsem nechodila do detskych kolektivu...Proste je dobre premyslet o tom, co delas, i u ockovani.... A pak se tu siri hromada nesmyslu, jako napriklad, ze v cr aktualne nemame tolik tbc kvuli dobre hygiene populace a dobrym klimatickym podminkam a ne kvuli celoplosnemu dlouholetemu ockovani, jak mi take jedna maminka psala.....No tak co na to rict, ze jo....

kaja2016
27. bře 2018

@amenophus Co si pamatuji, toto se delalo akorat u TBC

amenophus
28. bře 2018

@kaja2016 tahle diskuze je celá o TBC 🙂

luc14
29. bře 2018

@amenophus My jsme očkovali TBC u dítěte dobrovolně a dělali nejdřív test, pak teprve očkovali.

stuplakova
4. dub 2018

@rajani No právě, že pokud byl tatínek této nemoci vystaven už před lety, tak mi to taky připadá zbytečné, když ještě se vrátil zdravý, proto mě zajímala ta doba, jestli by se mohlo ještě něco projevit.