Hormonální léčba (Agolutin) a šance otěhotnět

lusiana777
8. dub 2016

Ahojky holky, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s nasazenou hormonální léčbou a otěhotněním?
Ve zkratce pisnu jak je to teď u mě 🙂 V září 2015 vysazena HA (brala jsem jí asi 12 let), pak všechno v pohodě, ale v prosinci 2015 se nedostavila menzes, v lednu jsem dostala vyvolávačku (agolutin) a dle krve jsem měla maličko snížený hormon (Progesteron), na doporučení lékařky jsem začala užívat Sarapis sóju a Pupalku dvouletou s vitamínem E. Jenže poslední menzes 18.2. a pak zase nic ☹ Tak jsem se objednala a dnes mi byl opět píchnut agolutin, paní doktorka byla překvapená, že přírodní cestou se mi to nerozjelo, tak jsme se domluvily na hormonální léčbě (injekce každý 21. den cyklu) po dobru 6 měsíců. Tak jsem se chtěla zeptat, zda s tímto nemá také některá z vás zkušenosti, jak je to s otěhotněním a s cyklem...jelikož byla poslední menzes 18.2. tak vůbec netuším na čem jsem a zda vůbec a taky kdy budu mít ovulaci ☹ Moc díky 🙂

janca209
8. dub 2016

Lusiane, připojím se k tobě, protože tohle téma mě taky zajímá. 🙂 Dneska sem dostala první vyvolávačku. :(

lucijenda
11. dub 2016

@lusiana777 mela jsem to stejne jako ty. Po vysazeni antikoncepce zadny cyklus. MS si prisla kdy chtela a pak vubec. Take mene progesteronu. Injekci Agolutinu kazdy 21.DC jsem dostala celkem trikrat a tu treti davku uz jsem byla tehotna, jen jsem o tom jeste nevedela 😊 Celkove snazeni o miminko od vysazeni antikoncepce pul roku... 😉

lucijenda
11. dub 2016

Po Agolutinu jsem dostala MS cca do tydne. Ovulaci jsem si nehlidala, nevedela jsem ze po injekci muzu otehotnet. 😀

janca209
12. dub 2016

@lucijenda Jee, tak to mám radost z nějakých pozitivních zpráv, já jsem dostala vyvolávačku před 5 dny a ms nikde, tak asi ještě dorazí. ;) Doufám, že budu mít takové štěstí jako ty. 🙂

lusiana777
autor
12. dub 2016

@lucijenda Jee, moc děkuji za zprávu 😉 No budu doufat, že mě to dopadne stejně jako tobě 😀 Asi bude nejlepší nic nehlídat, neřešit a nechat to plynout a snad se brzy dočkám // 🙂

lusiana777
autor
12. dub 2016

@janca209 přeji hodně štěstí a snad se obě brzy dočkáme // čárek 😉 Po vyvolávačce by nám měla MS dorazit do 14 dní, hlavně Agolutin miminku neublíží, spíš naopak 😉

janca209
12. dub 2016

@lusiana777 taky přeji hodně štěstí 🙂 Doufám, že se nám oběma zadaří brzy. 🙂 Ty se snažíš už od toho září?

lusiana777
autor
12. dub 2016

@janca209 od září jsem vysadila HA a tak nějak to nechala plynout, jenže pak nastal ten problém s MS..☹ Dr. mi říkala, že vlastně tělo neví, jak má fungovat a že je to po vysazení HA úplně normální, bohužel z mého okolí se toto stalo jen mě, všichni ostatní to měli bez problémů, ale tak, na někoho musí ten černej Petr padnout 😀

janca209
12. dub 2016

@lusiana777 Mám to úplně stejně, všem v mém okolí se podařilo otěhotnět do 4 měsíce (výjimka byla moje ségra - IVF). Doufám, že se to srovná a bude ovulka, já jí na sobě totiž nikdy nepoznala, tak ani nevím jestli někdy byla.

lusiana777
autor
12. dub 2016

@janca209 Fakt to máme obě úplně stejné 😀 A co se týče ovulky, tu teď vůbec neřeším, tím, že poslední MS byla 18.2., nemám co kde počítat, takže jsem si ani ovu testy nekupovala 😀 Věřím těm hormonům a paní doktorce a nechám to plynout 😉 Holt přírodní cesta a vitamíny nevyšli, tak musí být hormony, ale jsem za to ráda, za chvíli mi bude 30, Crohnovu chorobu na krku, tak není na co čekat...Teď musíme jen doufat, že to vyjde i nám dvoum Jani 😉

janca209
12. dub 2016

@ lusiana777 Máš pravdu, ja taky ovulku řešit nemusím, když nemám pořádnej cyklus. Ovu testy sem si chtěla koupit, ale teď je to zbytečný a stejně bych se tím akorát stresovala. Musím doufat, že pro mě doktor udělá maximum a nakonec to vyjde. 🙂 Mně bude letos 28, ale už mám trošku pocit, aby mi neujel vlak, přece jenom sem vždycky chtěla děti 2 a nechci je mít kdo ví kdy. 🙂

lusiana777
autor
12. dub 2016

@janca209 Přesně tak, proč něco počítat a stresovat se, když stejně není z čeho 😉 A nač ty doktory máme, musíme jim věřit 😉 Mě bude letos 29 a také bych chtěla 2 děti..ale víš jak, pokud to tak má být, tak to tak bude a nám ty 2 děti vyjdou a je jedno kdy, věřím tomu, že pokud na to bude tělo připravé, tak to půjde 🙂

janca209
12. dub 2016

@lusiana777 Přesně mi mluvíš z duše. 😉 Taky si říkám, že jestli je někde daný, že 2 děti mít budeme, tak je prostě mít budeme. 😉

lusiana777
autor
12. dub 2016

@janca209 No jsem hodně zvědavá, jak nám to dopadne, jsme na tom v podstatě stejně 🙂 Obě v pátek vyvolávačku 😀 A ty taky budeš chodit každý 21. den na další? 🙂

janca209
12. dub 2016

lusiana777 Nene, zatím ne. Já se šla v pátek jenom zeptat doktora jak dlouho čekat než ms dorazí. V pátek to byl 41 den, doktor se zeptal na těhotenský test (ráno byl negativní), tak řekl, že píchne vyvolávačku, do 10 dní by to mělo dorazit a po ms, že mám přijít. Akorát nevím proč, jestli jako na kontrolu nebo nevím.

lusiana777
autor
12. dub 2016

@janca209 Já byla na vyvolávačce v lednu + mě vzali rovnou i krev, kde zjistili ten snížený hormon, řešilo se to přírodně, ale bez odezvy, tak mi Dr. řekla, že není na co čekat a že nasadíme hormony. Ale co chce po tobě tedy netuším :-O, my to řešily hned na místě. Ses měla zeptat, proč máš zase přijít 😉

janca209
12. dub 2016

@lusiana777 Já vím, že sem se měla zeptat, jenže já nemám s doktorama moc dobrý zkušenosti a jsem z nich vždycky tak překvapená, že vypadnu z ordinace dřív než tam vejdu. 😔 Myslím, že mi doktor krev brát asi ani nebude a bude se to zkoušet nahodit těma vyvolávačkama a pak se asi uvidí.

lusiana777
autor
12. dub 2016

@janca209 tak to je zvláštní, spíš bych řekla, že prvně vezmu krev, ať vím příčinu a pak řeším dál, ale tak, každý to třeba dělá jinak 🙂 Jj, já vím, taky kolikrát zmizím jak pára nad hrncem a zapomenu i to, na co hlavně se chci zeptat 😀 Každopádně mě to pak stejně nedá a zavolám si a hned zase všechno vím 😉 😀

janca209
12. dub 2016

@lusiana777 Taky bych spíš vzala krev, ale on to asi bere z hlediska, že se to po HA stává často. Já si vždycky připravím na co se chci zeptat a nakonec je to všechno jinak. 😀 Asi tam příště budu sedět dokud mi neřekne co dál. 🙂 I když si pamatuju, že když sem byla naposledy u doktora s tím, že mám pořád trávicí problémy, tak mi řekl jste mladá, vám nic nemůže být a bylo. 😖

lusiana777
autor
12. dub 2016

@janca209 😀 😀 😀 Njn, co člověk, to názor a dr. tuplem 😀 tak si budem držet pěsti, ať nám to hlavně dobře dopadne 😉 však mi klidně pak napiš zprávu, jak jsi dopadla 🙂 mě se MS právě dostavila, takže 2.5. hurá na další "čoganec" 😀

janca209
12. dub 2016

@lusiana777 Tak ať se brzy zadaří. 🙂 Já zatím na ms čekám. 😒 Když budeš chtít, tak ze ozvi. 😉

zuzanka_13
28. dub 2016

@janca209 @lusiana77 Ahoj holky, mam to vcelku dost podobne jako vy... V kvetnu 2015 jsem vysadila HA, a nejak jsme to neresili, protoze jsem vsude cetla ze se telo treba srovnava s vysazenim HA. Na podzim jsem to zacla resit s Mudr. Napsala mi duphaston (16.DC po 10dni), ms vzdy po dobrani leku prisla. Ale tehotenstvi stale nikde. A mudr mi rikala ze musime prvni nahodit cyklus a pak resit ovulaci. Byla jsem i na nejakych testech, vse v norme, pouze snizeny progesteron ktery prave nahrazuje duphaston.. Tak nevim. Ted jsem dobrala posledni leky, ms dorazila tak se musim objednat k mudr a resit co dal...

janca209
28. dub 2016

@zuzanka_13 Ahoj, tak hlavně, že to s tebou chce dr. řešit. Já sem to dostala po vyvolávačce 10 den, doktor mi řekl, že je to dost pozdě a napsal mi na srovnaní cyklu orgametril. Doma jsem se ale dočetla, že se nemá používat pokud plánuji těhotenství. :( Navíc prej blokuje ovulaci, takže působí jako antikoncepce. :( Jsem z toho všeho dost zmatená. Žádné testy mi nedělal a ani mě neprohlédl. Prý pokud se cyklus srovná, nemám "otravovat", pokud ne, mám znovu přijít.

konik_mischel
28. dub 2016

ahoj, tak první komentář se mi smazal, tak znovu 🙂 Měla jsem stejný problém, po 10 letech vysazena HA, MS nikde, vyvolávačka, pak utrogenstan, nic nepomohlo. Bez vyvolávačky jsem to prostě nedostala a miminko samozřejmě nikde. Tak jsem nakonec začala pátrat, když to nejde s doktorem, jestli není něco přírodního, i když na to moc nejsem, ale tonoucí se stébla chytá a já MS neměla už pomalu 2 roky. Objevila jsem ve zdravé výživě kapky Gynex, vybrala jsem jedno balení ( cca 450 kč) a MS jsem od té doby měla po 29- 32 dnech. Miminko se nám nakonec povedlo po 4 UIU. Nevím, co bylo spouštěčem , že to tentokrát vyšlo, ale cca měsíc před tím UIU jsem začala zase brát gynex já i chlap. A pak jsem se taky rozhodla odejít ze stávající práce, ten 4. pokus jsem brala jako, tak fajn, tak dáme ten 4. a pak IVF. pár dní před tím jsem v práci řekla, že odejdu. ... a ejhle za dalších 14 dní //. Nevím, co pomohlo, ale tipuju kombinaci - gynex + úleva , že jsem se konečně rozhodla nečekat na miminko, které nemusí přijít a změnit v životě to, co změnit můžu a chci. Každopádně doporučuju moc i pro pány 😉

janca209
28. dub 2016

@konik_mischel Taky uvažuji o něčem přírodním a dost si chválí inofolic, tak ho asi časem vyzkouším. 🙂

zuzanka_13
28. dub 2016

@janca209 Já jsem právě taky ráda za přístup mé dr. (aspoň zatím). Ptala jsem se i jestli mi nechce dát třeba nějaké další léky, (protože vlastně cca pul roku beru uz ten duphaston - 2x 3 platíčka), a říkala, že do mě nechce zbytečně cpát xxx hormonů a látek, že nejprve nechá udělat ty testy, abychom věděli, zda je vše ostatní OK, přišlo se na to, že je vše v normě akorát ten progesteron snížený, ten prý nahrazuje duphaston... shodou okolností jsme byli i na dni otevřeých dveří v CARu tady u nás - jen se podívat a dostali jsme časově omezený poukaz na vyšetření pro mě i pro manžela, říkali jsme si, že když už ten poukaz na to máme, že to využijeme...tak manžel šel na spermio - tam vše ukázkové, já šla na nějaké AMH vyšetření - tam mi řekli, že mají podezření na PCO, že je tam jakási hodnota zvýšená... tak jsem z toho trochu rozhozená co je teda pravda... protože si říkám, jestli by na to třeba i má dr. nepřišla když jsem byla na testech a i mi dělala vnitřní ultrazvuk několikrát... no nevím, tento měsíc, až skončí MS se objednám a uvidíme co bude dál...

zuzanka_13
28. dub 2016

@konik_mischel Já právě než jsem šla k mudr. tak jsem gynex zkoušela, vybrala jsem celé jedno balení ale nic se u mě nezměnilo, cyklus to nezlepšilo vůbec... tak jsem toho nechala, a začala pít nosifol - ted ho ještě stále piju, ne tedy tak pravidelně a často (protože to vcelku leze do peněz), ale piju a k tomu užívám Femibion pravidelně. K tomu gynexu - nevím, jestli to hold nepomůže každému, nebo jsem to brala krátce...?

janca209
29. dub 2016

@zuzanka_13 Tak hlavně, že tě prohlédli a budou to řešit. Já se přihlásila k jinému doktorovi, tak uvidím co ten mi řekne, ale jdu tam až v červnu. 😒