Nepravidelná menstruace po vysazení antikoncepce

kyllisek
22. lis 2015

Zdravím všechny holky na této webové stránce. Mám takový problém a zajímá mě zda s tím máte některá z Vás zkušenost. V červnu jsme se s přítelem rozhodli že se založíme rodinu. V červenci jsem teda vysadila prášky ( ty jsem brala cca 5 let ) v červenci jsem to dostala v srpnu také. V srpnu jsem byla na kontrole u doktora a ten mi doporučil Mamavit ve kterém jsou vitamíny jak pro ženy snažící se o mimi ale také pro těhulky tak jsem začala mamavit užívat. V září jsem menstruaci nedostala vubec tak jsem si s nadějí udělala dva testy které byly negativní :( na začátku října jsem si došla k doktorovi s tím že menstruaci jsem nedostala ale test je negativní. Doktor mi těhotenství nepotvrdil a píchl mi injekci na vyvolání menstruace tu jsem cca za 4 dny dostala a trvala 6 dní. Po uplynutí menstruace jsem si delala ovulacni test a spočítala si plodný dny ve které jsme se snažily 🙂 nyní už je listopad a menstruace opět nikde těhotenský test opět negativní :( tak nevím zda mám jít opět k doktorovi na injekci a nebo ješte počkat do konce měsíce :( a proč to mám najednou tak rozházené ? je to snad kvuli tabletkam Mamavit? máte s tím některá zkušenosti? představa že mám každý mesic docházet na injekce pro vyvolání se mi moc nelíbí :( Holky poradíte mi některá? Máte také takovou zkušenost??

beruska1889
22. lis 2015

@kyllisek Ahoj, já brala HA taky 5 let a po vysazení loni v červenci hrůza ☹ první ms jsem dostala po 3 měsících od vysazení, další normálně, pak zase skoro 2 měsíce nic ☹ byla jsem z toho taky na nervy, hlavně proto že se snažíme o mimčo... nechtělo se mi chodit po doktorech a nechat do sebe píchat další hormony, kterých jsem měla za těch 5 let až až ☹ tak jsem na skvělá doporučení mnoha holek tady nakoupila Gynex kapky a musím říct, že mě opravdu zachránily 🙂 po 3 dnech od začátku užívání mi dorazila dlouho očekávaná ms, takže jsem byla nadšená 😉 vybrala jsem celkem 3 balení a musím říct, že mi cyklus hodně srovnaly, pořád to mám sice tak trochu nepravidelné od 28 - 35 dní ale to už je pohoda, oproti těm šíleným začátkům 😉 takže za sebe mohu jednoznačně doporučit toto... není to sice nejlevnější, ale je to přírodní a fakt to pomáhá 🙂 přeji hodně štěstí ve snažení a ať je brzy po problému 🙂

pekkaa
22. lis 2015

@kyllisek Mamavit to urcite nezpusobil.
Proste tak se to po vysazeni stava. Ja jsem brala HAK 10 let vkuse a trvalo mi 2 roky az se mi ustalil cyklus.
Prvni rok jsem nevedela co je MS. Pak jsem aspon parkrat zacala spinit. Az po 1,5 roku od vysazeni zacala relativne pravidelna MS, ale cykly byly stale dost dlouhe (35-40 dnu).
Doktor to neresil, jenom rikal, ze to tak byva a ze se telo s tim musi srovnat..
Nekdo po vysazeni problem nema, nekdo zas ano a neni to nic netradicniho. Najdes tady o tom hodne diskusi...☹

jbzirafa
22. lis 2015

po vysazení antikoncepce jsem také měla MS nepravidelně, i když ten rozptyl nebyl tak velký. ale tak nějak jsem s tím počítala, přecejen s antikoncepcí je MS umělá, tělo je zvyklé na přísun hormonů a potřebuje se pak dát do pořádku. to chce čas. takže i snažení o dítě jsme naplánovali cca půl roku po vysazení prášků, do té doby se to srovnalo. nebrala jsme žádné léky, kapky, nešla jsem k lékaři. (tím nechci nabádat, abyste podceňovala problémy, jen že mne to z míry tak nevyvedlo, moje tělo si poradilo samo. ale HA už ale brát nechci, myslím, že je to pěkná potvora)

pety91
23. lis 2015

Doporučuji nosifol či inofolic, většinou pomůže na srovnání cyklu.

lenickakl
23. lis 2015

Já vysadila antikoncepci tuším začátkem září.. Zatím cykly 34 a 42 dní.. Nehrotím to.. Delší cykly jsem měla i před začátkem braní HA.. 🙂

maslicko
23. lis 2015

AHojky, jestli ti můžu poradit tak to chce čas. Já vyadila HA v květnu a teprve od září mám jakštakš normální MS. Tělo je strašně rozhozené, nevím jak dlouho si HA brala, já 11 let v kuse a asi se to na mě docela podepsalo :( Zkusila sem spoustu věcí Gynex, Kontryhel.....Ale nic mi nepomohlo. Doktorka mi musela nasadit na jeden měsíc Norethisteron a ten mi taky moc nepomohl. Teď se zdá, že je všechno OK. DOkonce už mám i ovulační krvácení, takže se snažíme.
Jinak jestli můžu......je to tvoje věc, nejsem lékař. Sem sice zdravotní sestra,ale ne v porodnictví,ale co sem slyšela i od holek co byly těhotné. Mamavit a podobné výrobky jsou jen tahání pěněz, reklama. Navíc se pak rodí velké děti když to bereš v těhotenství. Dříve žádné takové vitamíny nebyly a děti byli zdravé a krásné. Podle mě je nejlepší Kyselina listová a zbytek si dítě vezme z tebe. Hodně zabírá i Mačingová pokud si o tom slyšela, tělo se dá do kupy, vyčistí se a navíc člověk shodí i nějaké to kilo a ženské po tom otěhotněli 🙂

serenna30
24. lis 2015

Ahojky🙂 Já brala antiko cca 12 let. Cyklus se mi srovnal až cca po 1,5 roce od vysazení. Zkoušela jsem kde co, kontryhel, inofolic, čaje na vaječníky, k tomu ovu testy, protože ze začátku jsem neměla ani ovulaci. Ono to fakt někdy trvá. Někomu najede cyklus hned, někomu prostě až za dýl. Osobně doporučuji kontryhelový čas, ale sypaný a bylinné kapky Femigard. Když jsem brala Femigard, měla jsem cyklus 28-29 dní. Držím palce, ono je to někdy na budku 😀

maslicko
25. lis 2015

@serenna30 ahojky🙂 díky za radu, já piju kontryhel ale je pravda, že porcovaný. Tak zkusím ten sypaný. Já brala Gynex kapky a nic, Femigard sem nikdy nebrala, ale za zkoušku to asi stojí 🙂 no já sem vysadila v květnu a sem totálně rozhozená. z počátku MS skoro žádná, jen takové špinění :( ale teď zase co 14 dní a docela jatka, aspoň ze už se ta síla upravila 🙂 Stejně sem se ale objednala k doktorce ať semnou něco udělá, napadnul mě ještě homeopat 🙂

serenna30
25. lis 2015

@maslicko já napřed neměla vůbec MS, pak zase cyklus po 25 dnech, prostě totální chaos....ten kontryhel je fakt dobrý, ale chce to čas a hlavně pravidelnost. Já od srpna brala i nějaké tabletky čínské medicíny, pak jsem se na všechno vyprdla a nepila nic, byla jsem smířená s tím, že v lednu pujdem asi na umělé. No a před 3 týdny jsem udělala test a bylo to tam. Vždycky jsem se smála těm kecům, že se na to nesmím myslet, bla bla bla, že to přijde, když to nebudu vůbec čekat, ale ona je to vážně pravda...Držím palce! 😉