Cesta do USA - doporučíte oblast, město, ubytování?

petraludvikova
5. kvě 2015

Zdravím všechny maminky 🙂
S manželem plánujeme cestu do USA - chtěla jsem se zeptat - doporučíte mi nějakou oblast (město) - ubytování (třeba i konkrétní hotel) a popř.cestrovní kancelář, která zájezd zprostředkovala... nebo stránku, kde jste si letenky objednávali 🙂

Vím, mám spoustu otázek, ale třeba některá poradíte 🙂
Moc děkuji za vaše zkušenosti .... 😉

madulinka
7. kvě 2015

Ahoj, my tohle absolvovali před 5ti lety... Bohužel neporadím asi nic konkrétního. Základním bodem pro nás byly finance - které do toho chceme vrazit. Co chceme všechno vidět, a jak moc komfortu potřebujeme/jsme schopni oželet. A jelikož náš rozpočet byl rozpočtem organizovaného zájezdu přes cestovku pro 1 osobu 😀, jeli jsme na vlastní pěst. Samozřejmě hodně pomohlo, že jsem kdysi byla v USA. A věděli jsme, že tak ani moc nechceme strávit čas na jednom místě, ale vidět toho co nejvíc. Takže plánování bylo o to jednodušší. Ale vzhledem k tomu, že jsme jeli na vlastní pěst, muselo být vše promyšleno už předem - strávila jsem asi měsíc plánováním.. Já osobně jsem nadšená z Floridy - ta příroda - samotný Key West je zázrak na zemi (západ-národní parky-už jsem měla tak nějak procestované, takže východ byl jasná volba). Sehnala jsem si letenky přímo přes American Airlines (ne přes naše distributory v ČR), ubytování v hotelu a pronájem auta byl řešen přes internet - přes všemožné recenze. Tím, že jsme měli pronajaté auto, byli jsme mobilní a noci trávili v KOA kempech (mají to nejlepší zázemí, včetně praček, sušiček, kvalitních sprch, apod.). Ale samozřejmě pro někoho to není dovolená spát v kempech.. Půlka výdajů byla za letenky, druhá půlka padla na samotný 3týdenní pobyt. A byla to paráda 😉

daniela68
20. dub 2016

Ahojky, já řeším veškeré ubytování přes www.airbnb.com, ale pozor ve městě New York je zakázaný. Letenky řeším přímo přes British Airways a zatím spokojenost vždy. Naposled jsem letěla místo na JFK, tak na letiště v New Jersey, je to levnější a v NY jsi za 30min metrem. Ještě doporučuji projít si tento checklist, určitě pomůže eliminovat prvotní trable 🙂 https://estavisa.cz/kompletni-seznam-na-cestu-d...