Rozchod a péče o miminko po narození. Jak jste to dělaly?

adela1399
4. črc 2020

Ahoj holky,blíží se porod,a já začínám přemýšlet co a jak budeme s tatínkem malé dělat. Vzhledem k tomu,že jsme se domluvily,že bude lepší když budeme od sebe,ale tatínek zájem má a já si přeji,aby bývalý byl tatínkem malé,tak jsem se chtěla zeptat jestli tu mám někoho,kdo to také tak měl. Jak jste to po porodu dělali? Jak často tatínek miminka jezdil,vídal miminko? Až bude starší,tak to bude jednodušší,ale po narození? Popřípadě i když zkušenost nemáte,napadá Vás jak to dělat? Děkuji

barulina
4. črc 2020

Kdysi pred lety, muj byvaly jezdil kazdou sobotu za mimcem. Pomahali jsme i financne, a treba s presuny k lekarum atd.

adela1399
autor
4. črc 2020

@barulina Děkuji a bývalý byl v pohodě s tim,že ho uvidí každou sobotu? Byly každý den v kontaktu kvůli miminku?

katkagabinka
4. črc 2020

Já mám tu nejmenší s tatínkem, který odešel, když se dozvěděl, že se narodí. Platí, občas něco koupí a doveze, ale nefunguje. A to jí může vídat kdykoli chce. třeba za těch 10 let, co je na světě jí měl 2 x. Vždy naložil do auta, odevzdal prodavačkám v obchodě, at si vybere dárek a zase jí dovezl. Každý tatínek je jiný, pokud chce fungovat je to fajn, jen je dobré nastavit si pravidla, aby pak za vámi nechodil jak se mu chce a nenarušoval vaše soukromí. U nás funguje jeho maminka, ted je s Gábi na týden v Liberci na dovče. Tatínek jí nechal u babi jen kapesné a sám raději odjel na ryby. 😉

barulina
4. črc 2020

@adela1399 tam to bylo zamotane. Ale kazdopadne vse sr zvladli a se synem ma uz 13 se vida furt pravidelnev

adela1399
autor
5. črc 2020

@katkagabinka máte sz

cherie24
5. črc 2020

@adela1399 ono asi dost záleží jestli budeš kojit nebo ne. Třeba moje malá i když jsem odstříkala, tak by radši umřela hlady než to z láhve vypila, ale jsou i maminky, které dají na hlídání 3 měsíční dítko a jedou pryč. My jsme od sebe od jejích 6ti měsíců a jezdí za ní jednou za 2 týdny, já si někam zajdu, ale max na pár hodin a jinak jsem poblíž kdyby něco. Má svoje zájmy a občas ani nedorazí, když je na víkend něco zajímavějšího. Nemyslím si, že by ten tvůj stál o hlídání maličkatého miminka. Nepředpokládám, že by se nějak hrnul do neustálého přebalování, krmení, převlíkání poblinkaného miminka a řešení co s tím, když má bolení bříška. To se spíš začne zajímat až začne s dítkem i nějaká sranda. Ale pokud to jde, tak bych ho aspoň zapojila ať třeba přijde povozit kočár ať se vyspíš, uklidíš nebo si navaříš 🙂 jestli jste se rozešli v dobrém tak se ti bude hodit každá pomoc, ale zas tolik bych na to asi nespoléhala