Sama se čtyřmi dětmi. Jak jste to zvládly?

25. zář 2022

Ahoj, byl tu někdo v takové situaci, a jak jste to zvládli? Děti mám ještě malé, nejmenší je rok, další školka, a dvě nejstarší první stupeň. Nemám žádnou rodinu ani přátele, na které bych se mohla obrátit. Mám trochu našetřeno bokem, zatím mi funguje karta ze společného účtu. Zatím to nějak zvládám, prostě jedu - odvést, přivést, kroužky, vyzvednout, úkoly, uvařit, na všechno myslet, malá vstává mezi 4-5, do postele se dostanu kolem půlcnoci. Večery občas trávím na krizových linkách. Nějak nevím, jak se vzpamatovat...

konidana
25. zář 2022

Kamoska/spoluzacka to tak ma. Nejak doufala ze se vztah spravi a chtela hodne deti. Ma 4 deti od 5 do 15 let, a uz nevim jak dlouho je s nima sama. S muzem se nejak domluvili. Ona dela na sebe nejake preklady a doucovani a kdyz jsem ji videla na srazu, tak vypadala spokojene, ze si to sama uziva lip🙂 A teda ma je vsechny doma na domacim vzdelavani, takze moc nikam asi nevozi.

barulina
26. zář 2022

Nemám 4, ale 2. Hned od tehotenstvi s malým byla sama. Takže sice méně děti, ale za to hned po císaři vše na mě. 3 týdny po císaři jsem se stěhovala 120km. Nebylo to lehké, ale je to za náma. Zvládneš to. Ale chci ti doporučit, najdi si čas i na relax, vím, skoro nemožné, ale já si tim stresem,brigádám hned po císaři zdraví dost nalomila

maxulekapcule
26. zář 2022

Také jsem sama, jen na dvě. Mladší 10 měsíců, starší 6 let. U toho mladšího od tehu sama, nelituji. A čím mam problém, jsou finance, snažím se sice pracovat, ale malickej je moc zavislej, kojenej. Ale jde, zvládneš to 🙂

rozitta
26. zář 2022

Ahojky, co otec dětí a jeho rodina? Mně to nedává moc smysl 🙃

anika6
26. zář 2022

Tolik križe ti je naděleno kolik uneseš! Všechno zvládnete,jen proste o pomoc nahoře🙏 a lidi z okolí když bude nejhůř.Naučite děti jak pomáhat sourozencům ,zapojovat se s prací třeba pomoct uklidit hračky .Máte doma poklady hlavně ať vám všem slouží zdraví ,láska od dětí vám všechno trápení vynahradí.Držim palce

karkulka1283
24. bře 2023

Doporučuji skupinku na fb klub svobodných matek

fb://group/515156700808284?ref=share

Tam se dozvíte asi vše co potřebujete 🙂

werik153
24. bře 2023

Když musíš, tak musíš, je v tobě víc síly než si myslíš, všechno zvládneš, děti rychle vyrostou pak to bude lepší 🍀
Však jak píšeš, vypadá to že funguješ úplně skvěle, jsi jenom úplně obyčejné unavená máma, tak, jako každá jiná.