Zapsat otce dítěte do rodného listu nebo ne?

lucinecka28
26. čer 2018

Ahoj chtěla jsem vas poprosit o radu přítel me opustil ve 3 měsíci . Nechce komunikovat nereaguje na sms no proste srab. Chci po nem aby podepsal otcovstvi a platil alimenty . Ale komunikuje jen jeho nova pritelkyne ze on dite nechce a ze pro me bude lepsi ho nenapsat do RL ..ze budu mit vyhody u socialky a pridavkach atd. Ja ho chci napsat do RL nebo je vyhoda ho nenapsat na co budu mit nakor ? Ma nekdo nejake zkusenosti prosim

barchen
20. črc 2018

@barulina Jasně. Pouze je to hrozný paradox v životě, což jsem si uvědomila až s narůstajícím věkem. Pro většinu lidí jsou to tragédie, pro některé vykoupení.

barulina
20. črc 2018

@barchen jj myslim, zr jsme na tom s otci ppdobne 🙂

dominikaromanova
20. črc 2018

@barulina, tak pokud by moje mama dřela bídu s nouzi, asi bych ji nepodekovala. Navíc, když bych byla pak plnoleta, mohla bych alimenty po bio. otci vymáhat sama. A jak zde již bylo psáno, je malá pravděpodobnost, ze by otec chtěl dite do pece, ale stát se muže. Což vlastně muže i tak, u tohoto lhůta není. Chlap si klidně muže najít ženskou co nemůže mít děti a na problém je zaděláno. Takže, jestli autorka nechá nebo nenechá zapsat, je čistě její věc, rad zde padlo hodně.

lioness34
20. črc 2018

@barchen on s ni nekomunikuje - já nevím já bych ho v tom nechala - teď nechce ok ať jde a v budoucnu ať se snaží když chce dítě vidět atd

barulina
20. črc 2018

@dominikaromanova @dominikaromanova chapu jak to myslis. Za mebleosi ale jldi a ver, ze vetsina deti po 18 roku moc akimentu nechce, chteji mit klid. Vxslichala jsem jich celkem dost a tech kteri se soudi je minimum

barulina
Autor odpověď smazal
Zobraz
barulina
20. črc 2018

@dominikaromanova pisu jak kreten, blbe se mi pise na mobilu

dominikaromanova
20. črc 2018

@barulina, no, vzhledem ke svému zaměstnání před MD jich znám zase celkem dost. Ale toto je naprosto nepodstatné k dotazu autorky. 😉

barchen
20. črc 2018

@lioness34 Ano, to je jeden pohled na věc. Už to v této čtyřstránkové diskuzi zaznělo párkrát, že tady zřejmě rozhoduje ta nová partnerka. Pár let se nemusí nic dít, pak se ta nová vzpamatuje a bude to řešit byť z jakéhokoliv důvodu. Nebo bude jiná třeba bezdětná partnerka a bude chtít alespoň chvíli "být mámou" a zase bude dělat rozhodnutí místo toho otce dítěte. Pár maminek v této diskuzi přesně na tohle upozorňuje, ne proto, že ho má zapsat, pouze proto, aby na to myslela, že se to vyskytnout může a zákony to umožňují. Nic víc.

glimmer
20. črc 2018

každá z těchto variant má svoje plus i mínus ...
podle mého je plus zapsání otce do RL - nárok na alimenty (otázkou pak je zda bude platit nebo to budeš zase honit po soudech a tak), příspěvek na výbavičku a jak tu už některé maminka psala, případné dědictví nebo sirotčí důchod (nikdy, nikdo neví co se stane ☹ ...
mínus vidím v tom, že si časem může požádat o střídavku (svěření do péče), ale nemusí to být proto, že to děťátko tolik chce, ale jen proto, aby tě vydeptal (to znám se svého okolí), to jaké "výhody a příspěvky" dostaneš, je také hodně diskutabilní, protože záleží na tvém příjmu, příjmu posuzovaných osob a další věci ... a to nemluvím o tom, že kdejaká úřednice se v tom bude vrtat a ptát se ...

lioness34
20. črc 2018

@barchen ji já to chápu ale ona svým způsobem taky muže získat čas neznáme to vyresi než on tam zajde a než se bude něco dít.... a vůbec čím bude starší tak ten čas muže pomoct.