Knížka o mašinkách, autíčkách. Máte tip?

jarunkaxyz1
16. říj 2014

Maminky, chtěla bych se poradit - nemáte tip na nějakou pěknou a tlustou pohádkovou knížku o mašinkách, autíčkách......? Moc díky

krystalka
16. říj 2014

@jarunkaxyz1 - syn miluje jakékoli dopravní prostředky, nejvíc vlaky a autobusy....takže tady jsou tipy z naší knihovničky 🙂 - Pohádky o mašinkách, Pohádky na kolejích (Kahoun), Pohádky na čtyřech kolech (Kahoun), Modrý a žlutý vláček, Pohádky pana přednosty (2 díly), Pohádky ze šumavských lokálek (2 díly), Pohádky o dopravních značkách, Hravá autoškola, Pohádky z parkoviště (ty teprve plánuji koupit)....no a potom je spousta knížek o mašince Tomáš, ale ty jsme si spíš půjčovali z knihovny....

myskin
17. říj 2014

@krystalka ty jsi vážně nebezpečná 😀 . Hlavně pro moji peněženku. Dneska mi přijde třetí balíček k vláčkodráze. A o knížce o mašinkách jsem taky uvažovala. Knihovničku máte slušně zásobenou, z malého roste nejspíš přednosta stanice 🙂 .

ivular
17. říj 2014

@myskin Tak já už třetím rokem čerpám od @krystalka tipy na dárky😉 Mám totiž podobně posedlého syna, jen o chlup mladšího, takže to vychází akorát😉

krystalka
17. říj 2014

@myskin - no, nic jiného o vláčcích se nám zatím sehnat nepodařilo 😀 , ale přednosta stanice z něj asi nebude, vláčky ho sice baví hodně, jeden čas i mluvil o tom, že bude řídit parní lokomotivu....ale dlouhodobě trvá na tom, že bude řídit autobus, to je totiž jeho druhá vášeň, odmala zná všechny linky a stanice v okolí, pamatuje si autobusy podle těch čtyřmístných evidenčních čísel na skle, kde má který jakou nálepku, který má modrou podlahu, který měl rozbité tlačítko....jsme pomalu na každém dni otevřených dveří v autobusových garážích, jeden čas i naprosto nepřeslechnutelně a pravdivě komentoval styl jízdy řidičů - maminko, on ani neumí zastavit u chodníku! Maminko, on neumí brzdit! A maminko, podívej, ten hodný pan řidič tomu pánovi počkal a on ani nepoděkoval!...a tak podobně 😀 , navíc, soudě podle toho, jak před pár dny řídil autíčko na autodromu na pouti, tak z něj asi bude dobrý řidič, má hodně rychlé reakce a jde mu to fakt dobře...po mně to ale rozhodně nemá 😀 , ale tatínek i dědeček byli dlouho řidiči z povolání a jezdí dobře a můj dědeček byl zase tramvaják, můj tatínek měl rád vlaky....takže nějaké geny tam asi zapracovaly 😀 . Jenom škoda, že o autobusech, tramvajích a metru žádné pohádky nejsou, když nepočítám dvě DVD Autobusů v jednom kole 😉 ....třeba takové Pohádky z autobusových garáží....nebo Pohádky z tramvajové vozovny...to by bylo něco 😀 ....Nebo Pohádky z podzemních kolejí 😀 ...hmmm, asi si je budu muset sama napsat....

myskin
17. říj 2014

@krystalka tak to je dobrý 😀 , nejspíš to má fakt dědičný. Ale je super, že je pro něco takhle nadšený, aspoň si nemusíš lámat hlavu s tím co by ho tak potěšilo pod stromeček. Hele teď mě napadlo, u nás v Pardubicích Dopravní podnik rozprodává vyřazené MHD autobusy a trolejbusy, cena byla symbolická do 10.000, to by byl pro vás vánoční dárek 😀 😀. Nevím jestli máte zahradu, ale pro vás místo zahradního domečku ideální a ještě by byl mezi klukama za hvězdu 😀

krystalka
17. říj 2014

@myskin - tak autobus na zahradu už manžel kdysi navrhoval 😀....zahradu máme, ale majitelkou pozemku je babička a u té to neprošlo 😀

millyh
17. říj 2014

My. Měli 3D knížku o buldozeru Vilíkovi. Takové ty prostorové hejblátka tam byly. Ale jinak jsme spíš v edici už vím proč o autech a dopravě. Jsou tam otvírací okénka a malý je z toho nadšený.

jarunkaxyz1
autor
21. říj 2014

@krystalka - děkuji moc za tipy. Ještě se zeptám - ty klasické pohádky o mašinkách, já to vidím všude spíš jako DVD, existuje ta knížka ještě vůbec? 😉

krystalka
22. říj 2014

@jarunkaxyz1 - existuje, ale vždycky, když vyjde, tak je hrozně brzy rozebraná...ale koukni tady - měla by znovu vyjít teď v listopadu, tady by měla jít předobjednat, je to stejné vydání, co jsme před pár lety kupovali my.... http://www.levneucebnice.cz/p/pohadky-o-masinkach/ .....jinak jen tak pro zajímavost, na DVD to konečně vyšlo až letos, celá léta jsme po tom koukali, ale předtím bylo jen na CD, nebo nějaké pirátské kopie....teprve letos to vyšlo na DVD oficiálně...já si to pamatuju ještě z dětství, když to dávali jako večerníček...a synovi jsme to pouštěli z YouTube, tam jsou všechny díly 🙂