Společná herna. Jak to tam probíhá?

eliotka
9. lis 2009

Ahoj holky,

prosím vás, jak to probíhá ve společné herně?
Ráda bych do nějaké začala chodit, ale slyšela jsem smíšené názory. Třeba že tam je velký křik, maminky u kafíčky, děti bezprizorní.
Já bych si tam s malým hrála, vysedávání u kafíčka a drbání mne neláká.
Jde mi o to, aby měl změnu prostředí, jiné hračky a aby byl s dětmi.
Organizované kurzy zatím nechci.

A není blbý, když tam přijdu sama? Nechodí tam ty maminky spíš ve dvou?

Znáte nějakou hernu na Praze 6? Břevnov, Dejvice, či Praha 5, Smíchov?

soanpe
11. lis 2009

iloha
v tý kika je to fakt hnus.třeba vozejček politej něčím a na tom homáče prachu 😝
hlavně doma je to naše špína a nechodím v bytě v botách na ven 😀

eliotka
autor
11. lis 2009

iloha: jesličky a školky samozřejmě hračky myjí pravidělně i dezinfikují. Je to jejich povinnost, známá pracuje v jeslích, tak to vím.
Doma to je přece něco jiného.

Holky, a myslíte, že třeba ten človíčkov je i pro nechodící děti? Nebo máím radši počkat, až malý bude chodit? Aby ho tam větší děti nepřeválcovaly. 😕

megee
11. lis 2009

eliotka já tam sice nebyla, ale slyšela jsem, že je to tam docela masakr...hodně dětí a maminky si je nehlídají asi bych radši s človíčkovem počkala

soanpe
11. lis 2009

eliotka,já byla v herně se Sofí když jí bylo 10m a 2týdny a v pohodě 😎 je to ale o tom,jak jsou děti průbojné a zvyklé na kolektiv. Sofí je zvaklá ne větší děti,takže je ve svém živlu.
Většinou ty 3-4letý holčičky ty prcky opečovávají a poskakují kolem nich,hladí po vláskách atd. 😉

iloha
11. lis 2009

no to je jasný, ale ve většině by se měly přece děcka zouvat, ne?
Já jsem někde na koníkovi, už je to déle, našla diskuzi, že snad v Anglii dávají děti do školky v botech a nikdo se tam nad tím vůbec nepozastavuje. Mně to přijde jako největší humus právě na podzim a v zimě, ale holt jiná země jiný mrav.
Já se center nezastávám, určitě by čas od času mohly stolky, židličky, a hračky (pokud to nejsou plyšáci) otřít klidně savem, ale to by museli nejdřív někoho zaplatit, a to se jim určitě nechce ☹
Jinak s tím musí maminky počítat.

soanpe
11. lis 2009

třba tesco má soukromou úklidovou firmu a uklízí i v kika, ale asi je nenapadlo jít i do dětskýho koutku 😖

niki2
13. lis 2009

V Clovickove jsem byla i s malym, je tam takovy bazenek s mickama, tak tam jsem byla s nim. Samotneho jsem pustila tak mozna ve 3 letech? Samotneho myslim, ze jsem sedela u stolku a videla na nej.
No a ted jak mam deti dve, tak jsme snad ani nikde nebyli, uz si vystaci spolu.
Iloha, tu vetsi holcinu mas vyvdanou?

bereninka
26. lis 2009

Holky, chodíte do herny a MC i teď v době chřipek?

helcenka
26. lis 2009

My chodíme, chodí tam teď podstatně míň dětí (alespoň u nás), vždycky okouknu, jestli není nějaké dítě nebo maminka nastydlá (co se dá poznat navenek).
Mám sice trochu strach, ale až bude malej chodit do školky nebo do školy, tak taky přeci nebude zůstávat přes chřipkovou sezónu doma. 😀 To by jsme pomalu nemohli ani na nákup, protože v obchodě potkám každou chvilku někoho, kdo pěkně chrchlá nebo má pořádnou rýmu.
Tady mi to přijde menší riziko, protože chodíme jednou za týden na dvě hodinky. Do školky bude chodit pět dní v týdnu.

megee
27. lis 2009

tak my teď momentálně nechodíme, protože jsme taky nemocní...takže budeme až se uzdravíme...

Helcenka souhlasím do školky nebo školy taky bude muset chodit 😉

ibolia
27. lis 2009

Ahoj, my žijeme na malé vesnici, ale jednou týdně nám tu funguje Sedmikrásek. Je to seskupení maminek s předškolkovými prcky. Začali jsme s malou chodit, když začala sama chodit, a moc se jí tam líbilo. Vždycky je krátká pohádka pro dítka, pak pro ty co se chtějí zapojit se hrají různé jednoduché hry a pak, když se nám chce, tak něco vyrábíme. Výhodou je, že sedíme v jedné místnosti i s dítky. Je fakt, že hračky jsou trochu rozbitý, ale co by člověk chtěl, když je to zadara že?