Tip na dovolenou s téměř dvouletakem

hezz17
20. led 2019

Prosím o tip kam na dovolenou uprostřed léta s téměř dvouletym prckem. Idealne aby tam bylo koupání, nějaké akce kolem- rozhledna, stezka korunami stromů, zámek... něco kam se dá na výlet.
ČR, maximálně slovensko, sever rakouska.
A aby nás to nezruinovalo 🙂
Díky za tipy.

jipe
20. led 2019

s dvouletákem jsme byli u Uherského Hradiště - v dosahu Buchlovice, Buchlov, Živá voda - Modrá, Milotice, Lukov, Zoo Zlín, kovozoo,.. koupání jsme moc neřešili, ale určitě se tam něco najde. S tříletákem a miminem pak Janov nad Nisou - v dosahu Český ráj, zoo Liberec, dinopark, Ještěd, Frýdštejn..., s ročním pak Beskydy, ale to mu bylo fuk, kam ho vláčíme. Sdetmivbaglu.cz má pěkné tipy

hanih
20. led 2019

My byli v létě se skoro tříleťačkou a čtyřměsíčním miminem v Litomyšli. Ubytovaní jsme byli poblíž v Proseči, tam se dá na procházky do okolí. Je tam záchranná stanice Pasíčka, kde může prcek kouknout na zvířátka, dá se tam na procházky po okolí, jsou tam pískovcové skály a na některých místech se dá i s kočárkem nebo nosítkem. Poblíž je zámek Nové Hrady, kde mají i oboru s jeleny, kteří dojdou až k plotu (dcera z toho měla neskutečnej zážitek), Litomyšl je hezká, je tam bazén, v nedalekém Vysokém Mýtě je úžasná Tyršova plovárna.
Taky jsme byli v Třeboni, tam se dají vymyslet krásné procházky po okolí, město je taky úžasný, jsou tam skvělé rybí restaurace, rybník. Jak je to tam s koupáním ale nevím, byli jsme tam v září, tak jsme to neřešili.
Nebo třeba Beskydy (konkrétně můžu doporučit penzion U barana v Trojanovicích), s kočárkem se dá až na Radhošť, na Pustevny, poblíž je Rožnov pod Radhoštěm s překrásným skanzenem, je tam i koupaliště (to ale nemáme vyzkoušené).

peethule
20. led 2019

Já měla vyhledlou Šumavu, že bychom jeli s kámoškou a 2 dvouletaky, ale... Bude mimi, takže to padlo. Určitě je tu kam jít a jet, doporučuji mimo sezónu, penzionu je tu hodně a je to i pro děti cimdal více. Chtěly jsme ubytování okolo Modravy, případně Borove Lady, výchozí cesta kamkoli na výlet, cesty asfaltky takže kočárek by projel- stezka Povydri, Antygl.. Dále potom autem či autobusem na Kvildu jelení výběh, okolo Stozce je stezka pro děti, soví voliery Borová Lada či pěší výlet na Knížecí Plane (v sezóně jede autobus na Bucinu). Pokud autem tak je možnosti více 🙂 (zoo Hluboká, park u zámku, Český Krumlov zahrady, Prachatice zbytky solné stezky a areál lesních her, údolí řeky Blanice je nádherné)

hezz17
autor
20. led 2019

@peethule taky bych preferovala červen nebo září, nemám ráda, když je všude narváno, ale bohužel nás limituje termín celozavodni dovolene:-/

linkalenka
3. kvě 2019

Já bych doporučila např. Wolfgangsee a obecně všude kolem těch jezer v Salzkammergut. Supr koupání a spousta možností, kam se zajet podívat

linkalenka
3. kvě 2019

Ještě bych doplnila, pokud chceš něco náročnějšího, tak sem tam jezdíme podle triki.cz

mindlson
30. čer 2019

Těch tipu na výlety s dětičkami je víc, nám se i s 2 letých kloučkem líbil Fajnpark u Chlumce na Cidlinou a pak jednoznačně Mirákulum Milovice, ten prostě zbožňujeme. No navštívili jsme toho hodně více o našich výletech https://veselyrok2019.blogspot.com/.

sabca21
24. čer 2020

my máme s rodinou dobrou zkušenost z Vysočiny, je tam krásná příroda a spousta míst, co stojí za návštěvu, dá se sehnat slušné ubytko s animátory pro děti, wellness atd za dobrou cenu 😉

hezz17
autor
24. čer 2020

@sabca21 z vysočiny jsme 😉

sabca21
21. zář 2020

aha, tak to se máte, že to tam máte :D