Výlety s dětmi z Ostravy bez auta, máte tipy?

trija
23. únor 2015

Holky, chtěla jsem se poptat, jestli nemáte nějaké tipy na výlety s dětmi ve věku 3,5 roku a půl roku a to bez auta. Výchozí bod Ostrava 😀

jetynka
23. únor 2015

@trija No tak to je prekerka ti povím, já když bydlela ještě v Ostravě před cca 5lety, tak jsem měla podobně staré děti a vymyslet něco to byl zážitek, cestování mhd by mohla být samostatná kapitola 😀. My chodili většinou pěšky na procházky konkrétně Komenského sady a směr Slezská Ostrava, jinak protože mám rodiče na Dubině, tak směr Hrabová kolem kostelíka, Bělský les, stará Hrabůvka. Jinak jsme jezdili vlakem na Čeladnou nebo jen do Frýdlantu nad Ostravicí, pak samozřejmě jsem ještě zapomněla na ZOO Ostrava.

smardik
23. únor 2015

Zoo, svět techniky ve Vítkovicích, Landek Park, my se chystáme vlakem do Rybího domu v Chotěbuzi byli jsme v Olomouci v Zoo, jeli jsme do Jablunkova. Manžel teda řidičák má, já ne ale nějak neřeším, autobusy, vlaky jezdí takže sednem a jedem

petrajurinova
23. únor 2015

@trija Zátiší za Porubou - tramvají na konečnou a odtama se dá jít procházkou do několika směrů, vlakem na Ostravici, nebo do Frýdlantu - jsou tam značené výletní trasy které se dají projít s kočárkem,

trija
autor
23. únor 2015

v Rybím domě jsme byli, je to tam pěkné. Bydlíme v Hrabůvce, takže tady to máme obešlé a ZOO samozřejmě taky 🙂 spíše jsem myslela někde dále, právě třeba ta Čeladná atd. a kde tam pak.

majatob
23. únor 2015

my jsme chodili hodně na Turkov a pak dál podél řeky, je tam v létě fajn hospůdka 😀 a pěkné je to i kolem hvězdárny.

majatob
23. únor 2015

nebo pěšky do Hošťálkovic, tam to byla taky celkem příjemná procházka

majatob
23. únor 2015

a co Landek? Děti byly vždycky nadšené z mašinek a mamuta 😀

barulina
23. únor 2015

krnov-cvilin,frenstat,koprivnice, hlucin-detsky ranc,lodenice na cyľostezce z ovy.

trija
autor
23. únor 2015

@barulina Krnov známe, jsem tam studovala a byla na střední 🙂

barulina
23. únor 2015

@trija okej 😉

eva118
23. únor 2015

@trija Pěkně je u přehrady Olešná u Frýdku, nevím ale, jestli je tam nějaké dobré spojení z Ostravy, jezdíme tam autem. Otevřeli tam krásné dětské hřiště, byli jsme tam o víkendu a bylo tam docela dost lidí, takže spíše přes týden. Mám dojem, že se od vidění známe 😉 .

trija
autor
23. únor 2015

@eva118 no jasně, že známe 🙂 zrovna dnes jsem se viděly u školky 🙂 no svět je malý 😉

eva118
23. únor 2015

@trija Jo jo, svět je malý a Ostrava zvlášť, tady se znají snad všichni 🙂 .

trija
autor
23. únor 2015

@eva118 to jo 🙂 však se můžeme někdy domluvit na procházku s kočárky 😉

eva118
23. únor 2015

@trija Jo to můžeme, s Dandulí je to ale trochu problém, moc se jí v kočárku nelíbí, i když teď o víkendu v Zoo tam celkem vydržela. Spí hlavně v postýlce, v kočárku max půl hodiny a pak je protivná, snad se to zlepší ve sporťáku, ten bude už za chvilku. Sice jsi chtěla vědět spíše výlety mimo Ostravu, možná už to znáš- u mš Mjr. Nováka je od 15-17 hodin mimo prázdniny a víkendy pro veřejnost otevřeno dopravní hřiště, jsou tam i pěkné průlezky, tak tam taky často chodíme, když je na kolo počasí, přes zimu to tam asi nefunguje.

trija
autor
23. únor 2015

@eva118 tak se někdy domluvíme 🙂 to náš Paťula právě zase spinká v kočárku a v postýlce vůbec ☹

eva118
23. únor 2015

@trija Jo tak takhle to měl zase Ondrášek, co já se s ním nachodila, i tři, čtyři hodiny. Danielka si pospí, ale ne v kočáře. Vždycky jak odvedu Ondru do školky, tak honem domů, protože si chce cucnout a šup do postýlky, tak na hodinku. Pak si pohrajeme a po obědě zase spinká, to už dvě hodiny. Když ji mám v kočárku, tak jenom tu půlhodinu, nesmím zastavit a pak je pěkně protivná.

trija
autor
24. únor 2015

@eva118 já mám dobré,že Paťulovi stačí, že když jsme doma, dám ho do kočárku, otevřu dokořán okna a on si myslí, že je venku a spinká 🙂

povidalka911
25. únor 2015

Co třeba Kopřivnice? Jsou tam 3 muzea, minimálně muzeum Tatra se bude dětem tutově líbit. Vlakem do Studénky a ze Studénky přímo do Kopřivnice. Od nádraží je to kousíček. Nevím, jak s tím půlročním, ale myslím, že pokud vezmete šátek, tak pohoda.

trija
autor
25. únor 2015

@povidalka911 no naši Vikču by asi muzeum moc nebavilo, to spíše něco kde by se vyblbla nebo tak něco. ale díky za tip.

ostravacci
17. bře 2015

O cestování s dětmi a bez auta píše známá na svém blogu http://www.facebook.com/carfreerodina

Plus tipy na výlety v Ostravě a okolí jsou taky tady http://www.facebook.com/ostravousdetmi

trija
autor
18. bře 2015

@ostravacci děkuji, už mám nějakou dobu na FB přidáno 🙂 jen je tam hodně výletů a nápadu v okolí Poruby mi přijde. My jsme z Hrabůvky, tak by bylo fajn i něco tady poblíž.

jija
18. bře 2015

V lete prochazka kolem ostravice, z hrabuvky pres sidlovec a pak po cyklostezce, je ted az snad do Frydku, kdybyste byli kolari
Jinak ja mam rada poute, myslim ze v kvetnu je v Brusperku - autobus z Benziny, pak v pulce kvetna byva cely vikend ve Stare Bele, na Jana v cervnu ve Vratimove - autobus 41, v Krmeline a Stare Vsi - koupalisted Benziny, na Vavrinci v srpnu je v Paskove, ted nove tam jezdi 39 a na katerinu v listopadu je v Hrabove
No a v lete koupaliste ve Vratimove
@trija

trija
autor
15. dub 2015

@jija diky moc 🙂