Stěhování a život v Kanadě. Jak se vám tam žije?

odula
1. čer 2022

Ne ze by to zatím bylo aktuální, ale stejně bych se ráda zeptala - je tu někdo kdo žije/ ma rodinu v Kanadě? Ja se stehovalo, co prace, bydlení, zdravotní system, škola... jak se žije? Diky 🙂

journals
1. čer 2022

Ahoj, ja tam nejaky cas pobyvala. Jaka provincie vas laka?

odula
autor
1. čer 2022

@journals no, mě britská Kolumbie. Ale stejně by záleželo na tom kde by byla práce ( bez jistyho místa bychom nesli), takže vlastně - kdekoliv. Od Montrealu po ten Vancouver... což to úplně nezuzilo 🤭

sudylichozrout
1. čer 2022

@odula No nepovidej! Svedsko je vam uz male? 😘

odula
autor
1. čer 2022

@sudylichozrout jsem psala že to zatím není aktuální ;) jenom jsme o tom mluvili tak jsem chtěla znát nějaký osobní zkušenosti ;)

journals
1. čer 2022

@odula Mám zkušenost s Albertou, obě provincie jsou krásné 🙂
Co se týče sociálních systémů a daní, každá provincie to má jinak, takže tam nemůžu radit.
Život tam mě bavil, kanadská příroda je opravdu nádherná a ohromující. Oproti USA mi přišli lidé mnohem vstřícnější k přistěhovalcům a cizincům celkově. Kanada je ještě víc kosmopolitní než USA, takže většina lidí si sama uvědomovala své kořeny a třeba i sama zažila, jaké to je začínat v nové zemi (nebo rodiče, prarodiče...). Jinak je to hodně podobné jako v USA - Kanaďani sice říkají že oni s USA nemají nic společného, ale mají toho společného víc, než si myslí. Uvažování je stejné, jsou to obrovští patrioti a jsou neskutečně pyšní na svou zemi. To mě neustále ohromovalo.
Pokud by tě zajímalo něco konkrétního co budu schopná odpovědět, klidně napiš SZ.

odula
autor
1. čer 2022

@journals dekuju moc, urcite napisu diky 🙂