Bolest při kojení 😭. Zánět?

16. led 2024

Prosím o pomoc... Celý den jsem normálně kojila. V noci mě trochu při kojení pálila bradavka. Myslela jsme že třeba špatné přisátí. Kojila jsem dal a teď tak hodinu pociťují, že mám prso takové zatuhlé, bolavé tě spodní části. Malý na něm teď spal, normálně kojil, ale prso mě bolí jako kdybych z něj dlouho nekojila a bylo plné.. u druhého to necítím. Co s tím 🙏🙏🙏 děkuju

kocvarovas
17. led 2024

Možná se nevyprázdnila část prsu. Zkusila bych při dalším kojení jinou polohu. Mohlo by pomoct..

evellin123
17. led 2024

Horka sprcha před kojením a to prso hodně masírovat hlavně ty ztvrdlá místa pod teplou vodou a pokojeni chladit to mě učili přímo v porodnici a fakt to zabírá ,sice třeba až třetí kojení ale je to účinné. Držím palce

krisstina93
17. led 2024

Nahřát a buď ať to vysaje dítě nebo odsavackou, ale musíš během toho kojení masírovat to zatuhle, jestli je mimco malé tak asi lepší s odsavackou, ta má větší sílu. Musíš proste zatnout zuby a přes bolest to rozmazat a odsat.

ajja87
17. led 2024

Zkus si na to dát ještě tvaroh,jinak výše zmíněné rady a co nejvice z toho prsa kojit,ale nezapomenout samozřejmě i na to druhé,aby taky nedošlo zánětu.

elfka21
17. led 2024

Já první co, tak jsem zjišťovala, jestli to není ucpaný mlekovod. Když najdeš malilinkou bílou tečku na bradavce a povede se jí “vyďoubat”, je vyhráno a úleva okamžitá. Pokud ne, tak dělat to, co radí komentáře přede mnou. 😉