Co nemohu jíst při kojení?

pessy1
30. čer 2007

ahojda,jaké máte zkušenosti?

mickey06
11. bře 2012

@lottie Ahoj jaké máš na mysli to pečivo lisované, ten polystyren z rýže a nebo ty obdelníčky takový ty chlebíčky nebo jak je pro dietáře, nebo suchary? já taky pečivo nemůžu a nevím co jíst a bojím se zkusit ty chlebíčky sušený, jak se to sakra jmenuje, no takový to béžový bez chuti.

monhla
11. bře 2012

Babenky - ja som do sa 3. mesiaca bála vypiť i obyčajnú vodu ako malá plakala. A keď mala 3 mesiace a týždeň prestala zničoho nič plakať a bolo to. Kamoška /inak doktorkaa matka 2 amlých kojených detí/ mi povedala, že deti niekady plačú kvôli nevyvinutej tráviacej sústave a keď sa to samé časom upravý dieťa je o.k. ja som potom jedla všetko - a čuduj sa svete nič jej nevadilo. Je pravda, že s korením som to nepreháňala ani so soľou, ale to kvôli zdravej strave - nie že by to malej vadilo. Inak ovocie, zeleninu všetku.

P.S. Komu vadí mlieko nech vyskúša zakysané mliečne nápoje- acidko, zákvas a pod. U švagriny to zabralo 🙂 🙂 🙂

lottie
2. únor 2013

jo jo, ty obdélníčky bez chuti, i tu pufovanou rýži, obojí se dá🙂

evabb35
2. únor 2013

citrusy, čokoládu, rôzne keksíky, polotovary, korenené jedlá, karfiol, brokolicu, kel/kapustu/ , kapustu /zelí, /, strukoviny /lušteniny/, priveľa jablk či jablkovú šťavu, pokiaľ má dieťatko tráviace problémy, či nebodaj alergiu na laktózu, tak treba vyradiť z jedálneho lístka aj mlieko a mliečne výrobky...a dobré je vtedy piť čaj pre dojčiace matky, fenyklový čaj.

dana3262
2. únor 2013

@pessy1 moc bych to neresila, ale prý taky mata snižuje laktaci. A citronova tráva. A nemělo by se asi nic detoxikacniho.

mam132
2. únor 2013

ahojte ja som postupne pridavala vsetko do jedalnicka, ak nieco bolo zle dali sme Pupika, mala sa vyprdkala a bolo to ok. Po mesiaci ma prestalo bavit vyberat ze co ako, zelenina vsetko aj strukoviny, kapustu ( zeli) aj ovocie, kiwi, pomaranče, jablka, džusy všetko. A vyhadzala sa mi iby raz aj to z cesnaku 🙂 dnes mame tri mesiace a uz ju skoro nic nenafukuje, a tiez sa snazim ja pit feniklovy cajik alebo nejaky detsky

anniemery
14. únor 2013

Ahojte holky,no nase mala asi tripi na kojenecky eczem,ale jelikoz bydlim v anglii,tady se to pry jmenuje milk spots,vcera jsme byli u doktora a nic nam tu na to nedali,ze pry to prejde samo do dvou mesicu.Natiram ji olivkovym olejickem a to je vse a taky nepouzivam mydlo pri koupani.Male je teprv 5 tydnu. Ale ja stejne myslim,ze je mala allergicka na neco co jim,tak ted zkousim vysadit mleko a vsechny exoticke druhy ovoce,take jim jen jabka a hrusky a omezila jsem cokoladu tento tyden a uvidim co bude.Vyrazky se nam vzdycky zhorsi po kojeni nebo kdyz se mala trosku zapoti,tak ani presne nevim, co to zpusobuje,ale tady se rika,ze to zmizi samo...co myslite?

prcek17
22. srp 2016

mohu při kojení nektarinky???? 😒

nugetka20
2. zář 2016

Jím a piju všechno, dle chuti. Resp. mám sama problém se žaludkem, takže se vyhybám pálivému, česneku a cibuli (nemám ráda) a kyselým džusům, protože mi dráždí žaludek. JInak jím knedlíky, pečivo .... prostě všechno. Malej měl první měsíc prdíky, bojovali jsme, Espumisan nepomáhal. Od 1. měsíce jsem dávala BabyCalm - super věc. Teď je malému 2,5 měsíce a cca 3 neděle už nedávám vůbec nic. Jen mažu občas na noc bříško Pupíkem. Malej prdí, baští, plínky má pravidelně plné. Akorát teda občas musí dost tlačit a vzteká se u toho 🙂 Ale přijde mi, že den ode dne je lepší a když už tlačí do plíny, tak vytlačí skoro sebe sama 🙂 Hodně sebou mrská, takže bříško mu asi funguje dobře. A já se nemusím vůbec omezovat.

naadja
22. říj 2016

Přijde mi, že ono to závisí na mnoha faktorech, i úpravě jídla a možná i kombinaci. To, co bych určitě nedoporučovala tak exotické ovoce, které dozrává až cestou. U Uga jsem si dala něco včetně dragon fruit a byly prdy i trochu vyrážka na hrudníku. Ono na ty prdiky hrozně pomáhá bezplenková metoda. Já ji teda praktikuji s plenkami, ale nechám malou vždycky vyprdět do kybliku nebo ji držím nad umyvadlem. Krásně se vyprdí a vykaká a nemá pak žádný problém.

barundzelin
22. říj 2016

Ahoj, chci se poradit. Mám měsíčního syna a plně kojím, je trochu citlivější a téměř po každém vyraznem jidle se mu udělají nějaké pupínky...Mohu si na rychlou svačinu dát ovocnou presnidavku, nebo to udělá stejnou neplechu jako např. ovocný džus?... Děkuji za odpověď, už nevím jak dobít energii... 🙂