Da se rozkojit po 3 měsících?

lenca91
6. bře 2019

Ahoj. Stale me uzira fakt, ze jsem se plne nerozkojila. Prvni dceru jsem kojila dva tydny (50ml) a z niceho nic se mi mleko ztratilo a byla na UM. Nyni jsem se zarekla, ze u druhe budu za kazdou cenu kojit. Porod super, rekonvalescence taky, druhy den jsem mela mlezivo a treti den sup domu. Rodila jsem 11.12.2019. Do a ale des a hruza, priserne bolesti bricha, manzel moc nepomahal, ja ve stresu, pak hned dcera prinesla ze skolky chripku, do toho priprava na Vanoce, dopect cukrovi, no nebyl cas jen a jen kojit. Porodni vaha 3000 g, domu jsme sli s vahou 2 810 g a u doktorky uz mela 2 750 g. Vaha pred kojenim a po kojenim. Vzdy se ukazalo ze mala pine jen 20-30 ml. Doma take. Mela jsem vahu. Zkousela jsem se rozkojit. Kojici caje, homeopatika, melta, caro, gravimilk. Ale mala necurala a nebyla schopna se budit na jidlo. Takze jsem musela prikrmovat a z male bylo uplne jiny miminko. Ale ted me to stale trapi, ze plne nekojim. Ze si jen cucne a konec. Kojeni hodne prozivam a uzivam si i to prd, co ji dam. kazdy rika at uz prestanu a tak. Ze to je k nicemu. Ale ja stale po kojeni ted zacala odsavat elektrickou medela swing. A volala laktacni poradkyni, ale ta mi rekla, ze uz se nerozkojim. Ze tvorba mleka je ustaleba. A me to dnes tak strasne prislo lito, ze bych to chtela jeste zachranit ale uz nevim jak 😭😭😭 odsavam 5 dnu a stale odsavam jen 20-30 ml po kojeni. Takze 20-30 si vytahne mala a pak jeste odsaju. Poradi nekdo?

myjusiatko
6. bře 2019

To byla nejaka dost divna LP. Rozkojit se urcite lze. Kontaktujte idelane LP z mamily.

fly80
6. bře 2019

Fakt divná LP. Když se dá rozkojit i žena co nerodila, tak nechápu, proč bys nemohla ty. Navíc, pokud ještě stále alespoň trochu kojiš a ještě k tomu ti jde i odsat, tak je to paráda. Zkus pár dní mimčo přikládat víc a nedávat UM. Prostě jak bude mít hlad, dát prso. I kdyby to bylo každou hodinu. Bude se ti dělat mlika víc. Pokud opravdu chceš, tak to půjde 😉 Držím palce 🧡

normalnimatka
6. bře 2019

já si nemyslim, že by byla tvorba mlíka ustálená. tvorbu mlíka řídí poptávka přeci! takže já bych tam šanci určitě ještě viděla! a jinak, kašli na to, co říkaj ostatní. i kdybys měla kojit jen 30 ml, ty imunitní věci, a psychický, dítěti a tobě UM nenahradí.
taky bych zkusila jinou LP a prostě kojit, co to jde. a uvidíš. věřim, že není úplně 100% ženám to kojení dáno. ale třeba patříš k tý většině🙂 držim palce!

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenca91
autor
7. bře 2019

@ter zkusim, dekuji

lenca91
autor
11. bře 2019

Tak zatím žádný pokrok, vstávám v noci na odávání, odsávám po každém kojení, nechávám malou si i jen tak podudlávat, přikládám často, ale nic nepomáhá :/ a z poradny zatím nikdo neodepsal

astyna88
30. říj 2020

Ahoj, jak to dopadlo? Já uvažuju podobně, mléka jsem měla hrozně málo i po tom, co jsem dělala jako ty - homeopatie, čaje, měla, vyvary, přikládají často, kojení na požádání...

Ad žena adoptivní - ta se také roz kojila díky tomu, že měla obrovskou podporu manžela, žádné dítě, o které by se musela starat, takže klid na vše. To je něco úplně jiného, když máš doma řvoucí hladové dítě. A nejsem si jistá, zda nebrala i dnes zakázané motylium (nebo tak nějak), kde vedlejším účinkem je tvorba mléka.

gabriela1910
17. zář 2021

@lenca91 ahojky jak jste tenkrát dopadly rozkojila jste se?