Dlouhé a časté kojení miminka (2,5 týdne), málo mléka?

allinka_k
13. lis 2013

Ahoj holky,
mám 2,5 týdenní holčičku, kterou plně kojím. Problém je, že u prsa vydrží hrozně dlouho, vlastně se mi ještě nestalo, že by se sama pustila a už nechtěla pít. Když jí prso vezmu, obvykle spustí řev a vypadá dál hladově - a to i třeba po hodinovém kojení. Někdy zabral dudlík, ale někdy bylo třeba jí prso ještě na nějakou dobu dát. Jen výjimečně byla nasycená a usnula. Začalo mi to už vadit, hlavně v noci, kdy se kojení a uspávání vyšplhalo už na téměř tři hodiny. Tak jsem jí dnes dala každé prso striktně 15 minut a po půl hodině konec kojení. Vypadala spokojeně, ale za hodinu chce krmit zas...Tak nevím, můžu mít mléka málo nebo nějak špatné? Jak to poznám?
Díky, A.

majkoz
28. bře 2017

@dasa0001 Samozřejmě to cítíš správně- dej jí, kdykoli. Neexistuje kojit "podle časového plánu", Miminko, kor takhle malé, se má dostat k prsu kdykoli! Vím, je to náročné, ale ikdyby měla být na Tebe přisátá celou noc, je to přirozenější, než jí mlíčko odříkat. A sakra!!!! co to máte za pediatru, že Ti řekne, že nemáš dávat...!? Ufff! Poslouchej miminko co chce, a řiď se tím,co cítíš🙂

ladyhacek
29. bře 2017

@dasa0001 také jsem kojila co 2h (dyž se narodil tak i častěji. V noci přesně po 3h(budil se jak hodinky 🙂 > a docela dlouho)
Koj 🙂. Kojíš z jedno prsa jedno kojení a z druhého při dalším? Zus na jedno kojení nabídnout obě prsa Já to začala dělat a vydržel právě déle. Jinak první tři týdny přes doen co hodina.
Neháváš pořádně říhnout? Ono můžou plakat i proto malý si dlouho nehctěl říhat

dasa0001
29. bře 2017

Doktorka mi řekla že ji ta půlhodina kojení musí stačit a že musí vydržet aspoň dvě hoďky... Že ji mam dat dudlík když pláče. Jenže malá je pořád hladová... Dám ji napapat, pije půl Hodky, nechám ji odrihnout, jdeme ven a za půl Hodky někdy i dřív už pláče že chce jíst 😔 je to hrozně... Nemůžeme jít ani na procházku.. jsme pořád doma... V noci právě spinká pěkné... Ale přes den chce pořád papat a je umrcena...

thinuska3777
17. čer 2017

Milé dámy, milé mámy, využívám vašeho otevřeného fóra a trochu se omlouvám, že Vám do něj vpadám. Chci Vás poprosit, jestli byste si našly chvilku a vyplnily prosím dotazník týkající se právě kojení. Každá maminka má ke kojení co říci. Budu Vám velmi vděčná. Děkuji Vám.
http://dotaznik.zlutavlastovka.cz/index.php/sur...

cilkat
19. čer 2017

Koncem šestinedělí jsem kojila přes den vždy 50 min, pak 15 min pauza a nanovo... měl to hodně jako dudlík, nicméně mě to nevadilo. V noci vydržel zhruba 5 h bez prsa... Přibíral 300 - 400 týdně... takže "slabé" mlíko to rozhodně nebylo. Prostě to byl savec. Pokud ti dudlání vadí, zkus holt nahrazovat dudlíkem/rukou/kousátkem... ale o to, že pije dlouho, protože jí mléko nestačí, bych se nebála (pokud přibírá).

astyna
20. čer 2017

1) vem si, jak má takové dítě velký žaludek, to má zase brzy hlad.
2) kontrola, zda fakt pije, nebo jen dumlá?