HA a řidší stolice, mám si vzít náhradní prášek?

tlapka77
20. zář 2015

Ahoj holky, mám asi hloupý dotaz, ale jaký je rozdíl mezi průjmem a řidší stolicí? Stalo se mi, že jsem si vzala první prášek z nového blistru a během 2 hodin jsem měla řidší stolici. Nebyl to vyloženě průjem, ale ten den jsem byla na WC víckrát - takže mi jde o to, zda jsem nemohla mít zrychlený metabolismus tak, že by se mi prášek nevstřebal kompletně v žaludku a prošel rychleji ven. Řešila jste některá podobný problém? Řeším, zda si vzít náhradní prášek nebo to brát jako v pohodě a neřešit to. 😒

veronika182
21. zář 2015

No v první řadě HA se nevstřebává v žaludku, ale ve střevech - proto píšou, že v případě průjmu nemusíš být chráněná. U prvního prášku bych byla asi opatrnější a chránila se. Náhradní prášek si neber.

tlapka77
autor
21. zář 2015

A jak je to teda s další ochranou? V příbaláku píšou, že v případě zapomenutí prášku v prvním týdnu, následuje dalších 7 dní, kdy je nutné použít další ochranu - to platí i v případě zapomenutí/nevstřebání 1. tabletky?

veronika182
21. zář 2015

@tlapka77 za mě ano, sice si chráněná i během té pauzy, takže by se teoreticky nemělo nic stát, když se nevstřebá první tabletka z nového platíčka, ale riskneš si to? 🙂

tlapka77
autor
21. zář 2015

Toť otázka 😒 Jsem hrozná, ale už snad třetí měsíc se vždy něco takového přihodí a štve mě braní HA a ještě k tomu kondomy...ale jak říkáš, nerisknu.

ani_p
21. zář 2015

Chráněna jste právě jenom během té pauzy, jakmile nevezmete hned první prášek, hrozí i zpětné otěhotnění... pokud to nebyl vyloženě průjem, byla bych já osobně v klidu, ale pokud případné dítě z nějakého důvodu opravdu nepřichází v úvahu a byl by to průšvih nad průšvihy, ten týden bych s kondomama pro klid duše vydržela 🙂