Jídelníček při kojení. Doporučíte?

pester
24. říj 2019

Zdravím maminky,
neměla by některá z Vás jídelníček, který dodržovala při kojení? Za případnou pomoc děkuji. 🙂

areh
24. říj 2019

Nejedla jsem jen luštěniny a nadýmavou zeleninu (zelí, kapustu) jinak vše a bez problémů. Ještě teda ostré koření šlo stranou. Preventivní eliminace ostatního mi přijde naprosto zbytečná a jen bych se ochuzovala o pestrou stravu

martiniquest
24. říj 2019

Jedla jsem vsechno, zadna omezeni jsem nemela. Alkohol jsem samozrejme pila velmi stridme a nejedla jsem syrove maso, coz ale nejim ani mimo kojeni

drep
24. říj 2019

Nepiju alkohol, jinak jím úplně vše, včetně tzv. Nadýmavých potravin (doposud mi nikdo nevysvětlil, jak lokální působení zelí v mém střevě může nadýmat moje dítě a moje dítě si zjevně taky myslí, že je to blbost), kořením obecně hodně málo a jím velmi zdravě, takže si žádná zbytečná omezení nepřidávám

hanicka_k
25. říj 2019

Jedla a pila jsem vše (samozřejmě bez tvrdého alkoholu, ale ten nepiju ani mimo kojení)

j.a.n.i
25. říj 2019

@drep No, u zeli je to jeste pochopitelne, ty látky, ktere zpusobuji nadymani tobe se dostanou mlikem i k diteti (pravda, jemu mohou vadit ale taky nemusi) ale sycene napoje jsou totalni pitomost s tvrdi kde kdo, jak se maji vyrafit..

drep
25. říj 2019

@j.a.n.i zelí, luštěniny a podobně kvasí ve střevě a proto nadýmají mě. Ne, fakt se to nefiltruje do mlíka k miminu. U sycených vod je to složitější, ale jak říká můj primář: “co2 najdeš v kokakole, ne v krvi”, takže nevěřím ani na to. A moje mimino je vědec odmalička, takže jí to taky nevadí.