Kojení a bojkot

kim2222
25. zář 2017

ZdravÍm všechny maminky. Jdu si pro radu. Mám doma dvouměsíční prdelku a již od narození bojkotujeme s kojením. Už v porodnici podaly sestry příkrm. Doma jsme pokračovaly jen s kojením. Vše bylo v pořádku. Nakojila jsem a malá spinkala 3 hodiny. Potom jsem ale kojila častěji a malá stagnovala. Byly jsme poslány do nemocnice, kde nám ve třech týdnech zjistily pozitivní testy na rotaviry  A začalo to. Zjistila jsem, že tím, jak malá nepřibírala, si ode mě vytáhla vždy jen max. 60 ml. Proto taky nepřibírala. Byly jsme hospitalizovány na tři dny, kde jsme vážily pleny a dávku mléka. Potom podaly sestry dokrm. Ale..V lahvi! Na mou otázku, zda raději nedokrmit stříkačkou, kterou jsem doma měla, mi bylo odpovězeno, že na to oni čas nemají a dírka v lahvi je minimální, neměla by prý narušit techniku sání. No, ale vše pokazila. Třetí den při odchodu malá tahala už jen 20 ml za 20 minut :/ Nevzdala jsem to a po příchodu domů začala jednat. Sehnala jsem Piulatte plus, homeopatika Ricinus, kojící čaje snad od všech značek. Nyní mám čaj od Weledy a beru pískavici spolu s Benediktem. Malá se zlepšila, o tom žádná, přibrala, posílila a zvládne tahat lépe. Kojím bohužel déle, ale to mi nevadí. Z původních 20 ml zvládne i 170ml. Poté spí krásně. Ale kde je ten problém. No zkrátka jsem si všimla, že i po dobrání všeho výše uvedeného mám prsa tak akorát. Pokud malá spí 3 hod. a víc, naplní se a je schopna vytáhnout i 170ml. Pokud ale chce dříve, například po hodině a půl max. dvou, příjde mi, že prsa nestíhají a za 45minut vypije fakt max. tak 90 ml. Jak mám ještě prosím zvednout množství laktace jiným způsobem, než těmi, kterými už se o to pokouším? Prsa mléko mají, ale příjde mi, že opravdu jen tak tak pro ni. Kojím často v noci, i 3x a přes den neklesnu pod 7 kojení po dávkách 130 ml minimlně. Někdy více. Jenže jak píšu, někdy se mi prsa nenaplní, jak by měla a malá táhne a mléko vychází jen po kapkách. Musím proto dorazit alespoň 60ml Sunar, protože by plakala hlady.Tím pádem by dřív chtěla jíst a tím pádem nemám vůbec mléko. Dokrm vychází průměrně 1x za 2 dny tech 60-90ml , když už je nejhůř. Jinak jen stále kojím.Piji Vitakávu i Meltu. Jím, spím, piju 3l denně. Prosím maminky s podobnou situací, jestli se dá zachránit plné kojení bez dokrmu a jak jste situaci řešily? Omlouvám se za dlouhý úvod, jsem už ale bezradná, musím proto pro radu o dům dál. Děkuji moc

iulia
17. říj 2017

My jsem teď s malou zažili galeje - vzbudila se ve 3h, nabídla jsem ji prso a malá si cucla a spustila hysterický pláč (prso nalité k prasknutí). Nabídla jsme druhé a stejná reakce. A nešla utišit! Vzbudila jsem manžela a šla odsávat. Odsáte mléko jsem dala do flašky a malá opět spustila. Já slzy v očích, naředila jsem 1/2 s umělým a ejhle malá vypila vše a usnula. Já už do rána nezabrala, vůbec jsem nevěděla, co se děje..... Dostala jsem menses. V noci se poprve po 6 dnech přisála, už jsem prostě nedoufala. Synovi (3roky) to vůbec nevadilo, že jsem menstruovala. Ach jo.

anetpierowska
17. říj 2017

@kim2222 kojim dcerku.jiz 2roky a 3m. Budi se mi v noci i 6x. Oni deticky jak jsou strasi a starsi,maji hodne vjemu a v noci je vstrebavaji. Take vecer mlicko tece pomaleji a kdyz vi,ze bude brecet a bude dokrm,tak se nebude snazit. Jinak pokud pribira a ma denne min.6plenek pocuranych,tak ma dost. Nektera miminka nejsou spaci. Prvni ditko syn byl na UM a pravidelne se v noci budil a byl treba 3hod vzhuru. Ja nikdy UM nekoupila kojene dcerce,aby me to nelakalo. Kojene deticky,piji casteji,protoze MM se rychleji vstrebava nez UM. Hl. Nektere maminky nic neodsaji a koji. Bud hodne v kontaktu s mimi. Nos v satku,hodne pij. Zavolej si kvalitni LP,ta Ti pomuze. Neboj zvladnete to😉

anetpierowska
17. říj 2017

@iulia MM se nema redit s UM. A pokud zena ma menstruaci,tak to obcas miminka citi a pak nechteji MM,ale chce to vydrzet. N

anetpierowska
17. říj 2017

@kim2222 urcite nedavej lahvi,ono to miminko pak bude zkouset casteji a nebude ti chtit prso. Nemusi se bojkot konat hned,ale za cas.

kim2222
autor
18. říj 2017

@anetpierowska nene, lahev nemam, kdyz dokrmim, tak strikackou po prste, a nedokrmit by asi neklaplo, protoze se plakala a vtekala se hodinu. Dokrmila jsem a opravdu byla hladna. Prso by ji to nedalo. Vzdy nasala, chvili sala a pak zase plakala. Celkove mi prijde, ze mi mnozstvi pokleslo😈

anetpierowska
18. říj 2017

@kim2222 dokrmujes MM nebo UM. Pokud UM tak to ti bude klesat mlicko,protoze je mensi poptavka po MM. Opravdu si zavolej LP. Mela jsem take doma a moc mi pomohla.

kim2222
autor
18. říj 2017

@anetpierowska Uz jsem ji mela, vse v poradku. Pry mam proste mleka tak akorat pro ni. Dokrmim svym, kdyz mam, kdyz ne, tak Sunarem. A poptávka klesnout nemuze, protoze dokrm mela ted po 8 dnech plneho kojeni vecer. Nevynechavam nikdy zadne kojeni. Vzdy necham prsa vypit do mrte. Stridam obe a kdyz ani tak nestaci, jako ted po tydnu, tak dam ten dokrm. Jako nekdo ma mleka fakt na rozdavani, ale ja mam tiptop pro malou.Takze i schovavani meho je mazec. Musim strikat na nekolikrat. Ted mam na mrazaku teprve 2x po 70ml. Chci udelat zasoby, aby mela jen moje mlicko..Snad to půjde no..

luj89
18. říj 2017

@anetpierowska nemusito tak byt vzdy 🙂. Důležité je dokrmovat cevkou po prsu. Nekdo proste ma mleka mene at dela co dela.

kim2222
autor
18. říj 2017

@anetpierowska
@iulia holky, jeste jeden problem tesim. Mala spi jen na brisku. Ale porad a vsude. I v kocaru. Jenze zsachvilku bude misto podzimniho fusaku zimni s to uz pak nehrozí, ze jo. Jak na to? Vzdycky to zkusim v kocaru, po jeceni usne ale do puk hodky je zase vzhuru a rve pak jeste vic a dyl. Prosim co s tim?

anetpierowska
19. říj 2017

@kim2222 jojo take cevka po prsu je skvela,ja tak malou odnaucovala od flasky,na kterou nas naucili v porodnici. A LP jsi mela odkud?

kim2222
autor
19. říj 2017

@anetpierowska Bruntal, moravskoslezsky kraj. Byla jsem u ni v ordinaci. Ona je i sestra detskeho lekare.

anetpierowska
19. říj 2017

@kim2222 zkus kontaktovat jednu z techto. Take jsem mela odtud. Jsou skvele. 😉

kim2222
autor
19. říj 2017

@anetpierowska děkuji😇

pucka123
20. říj 2017

@kim2222 jeste si zkus koupit jsou to prasky Lactil na podporu laktace taky jsem mela malo mlicka maly me proste vycucaval a tak jsem vzala rano a vecer prasek a do druheho dne se prsa nalili a taky co hoooodne pomaha jsou banany ale musi byt pekne zlute zrale ne nazelenale..... jedla jsem banany furt v porodnici a prsa byly k prasknuti 🙂

kim2222
autor
24. říj 2017

@pucka123
@anetpierowska holky tak po tydnu bez dokrmu dneska zase katastrofa. Rvani, hledani, cucani.prstu, nevrlost..musela jsem.dokrmit. jako celkove dnes nevrla a po kojení i pred kojenim si porad cuca prsty ale fakt celej den. Zitra koupin asi ten emulips nebo ten lactil. Pripadam si strasne. Mrzi me to. Nakojila jsem a dokrmila. Vypila 100'... Nebyla jsem proste.schopna ji to dat😢

kim2222
autor
24. říj 2017

Jo a jeste bych dodala, prsa prazdny a mala totalni hysterak jak jsem ji dala ke.koze. nic. Az po dokrmeni se prisala jen na cumlani, jak je zvyklá pred spanim. Takzr jasne dala.najevo, ze v kozach ttece nula nula nic a proate mela hlad. Ja uz to nechapu. Delam vsechno proto a stejne ty kozy nic moc🙄

denca89
24. říj 2017

@kim2222 bojuju v podstate uplne stejne jako ty...máme stejne stare holcicky...je ti děs...akorát me se teda u prsa pres den casto vzteka ze se qni nenapije...rano, dopoledne a vecer je v pohode...ale jakmile je treba unavena, tak neexistuje...obcas take dokrmim lahví, vetsinou odstrikanym mm, ale uz došlo i na UM...Zezacatku jsem z toho byla dost špatná, ze neni mala plne kojena, ale kdyz vidim, ze je vic v pohode a ja taky...nehrotim to tolik 🙂

denca89
24. říj 2017

Jinak to cucani prstiku ...potažmo cele pesticky je v tomto veku normalni...patri to do psychomotorickeho vyvoje miminka ve tretim mesici, takze to, ze cumla nemusi znamenat, ze je hladova. To by nase mala byla hladova nonstop...cumla porad 🙏😅

pucka123
24. říj 2017

@kim2222 drahoušku to co popisujes vypada na Rustovy SPURT nebo jak se to pise 🙂 je to uplne normalni najdi si to na netu 🙂 ja toto obdobi i obrecela nez mi nekdo rekl ze muze mit toto 😀 precetla jsen si co to je a pak jsem se uklidnila a maly po 3 dnech tohohle se uklidnil a bylo vse v poradku 🙂 takze to neni ze netece a ze by ji nestacilo 🙂 hlavu vzhuru a pevne nervy 🙂

iulia
24. říj 2017

@kim2222
jsi statečná🙂 My jsme o něco starší a taky my dává zabrat - já říkám buď spurt nebo zuby🙂 A noci je pořád u prsu, taky si říkám, že už mi ubývá mlíka a také ji podezírám, že chce spát s námi v posteli. Jen to nejde, už tam máme syna (3roky) a ten po posteli migruje, tak to není bezpečné. Volala jsem i pediatričce a ta mi říkala, že musím vydržet do 6 měsíce a mám zkusit nemléčnou kaši na noc. Ale příprava....Pokud mám odstříkané dávám své, pokud nemám dávám umělé. A výsledek - budí se místo 4x, tak 3x. I to pomůže🙂 Nedá se nic dělat, také mě trápí každý příkrm, ale spokojenost malé je na prvním místě. A taky chci mít hezké vzpomínky na tohle období🙂

anetpierowska
25. říj 2017

@kim2222 vychazi to na rustovy sprut. Ten je kolem 7-10 dne, 2-3 týdnů, 4-6 týdnů, ve 3.měsíci, 4.měsíci, 6.měsíci a 9. měsíci. Ja nikdy UM doma nemela,protoze by me to lakalo. Kojeni neni.jen o jidle,ale i o kontaktu s maminkou. Ja malou hooodne nosila v satku. Pak jsme presli na nositko,take jsme zazivali tyto dny. Porad rvala,ale vedela jsem,ze nakrmena je,prebalena take...hl.je dostatek plenek a aby pribiralo. Nektere deticky jsou urvane a nektere hodne. Nemusis mit vubec nalita prsa. Jsi dobra,ze vydrzis. Hl.nedavej kasi na noc. Je moc tezka a boli deticky brisko. Drz se,zvladas to skvele.

iulia
25. říj 2017

@anetpierowska
Nám ta kaše vyhovuje, bříško nás nebolí, malá je spokojenější. Bříško nás trápí např. po česneku. Dovezla jsem si od mamky a to se potom trápíme celý den.

kim2222
autor
25. říj 2017

@anetpierowska dekuji moc. Dnes je to mnohem lepsi. Tak snad to prekoname a dobojujeme. A neboj, kase by me jeste ani nenapadlo davat. Vždyť nema ani tri mesice a myslim, ze mliko vydatne je. Kojim jen 2x za.noc. nekdy jednou. A dekuji moc 🙂

kim2222
autor
26. říj 2017

@anetpierowska
@iulia Holky, dnes jsem si vazila malou, 3.10. mela vahu 4720g,.dneska.ma 5170g. Neni to malo? Myslite, ze muzu dal jen kojit ? Slysela jsem, ze se ma pribrat 150-200g tydne. Nam to vychazi na tech 150 coz Je minimum. K dr jdu az 2. 11.

iulia
27. říj 2017

Kojené děti přibírají skokově a navíc ve 3měsící je spurt a mohla se malá soustředit na růst do délky a ne na přibíraní váhy. A ne všechny mimča jsou cvalíci. Nám říkala Dr., že minimum je 100g u kojených, u dětí na umělým 150g.

anetpierowska
27. říj 2017

Jojo kojeni je skokove. Minimum je 100g tydne. Mala.mela 80g, jakou mas postavu ty a pritel? Take pokud je prcek spokojeny a ma min.6plen,tak je to v poho. Ted jestli byl ten sprut,tak vice vyrostla a mene pribrala,musi vynalozit vice energie do.rustu. Ver si. A hl.postupne uz to nebude nabiraz tolik,protoze se zacne vice hybat,lest...to pak muze vaha i spadnout. Neboj😉

kim2222
autor
27. říj 2017

@iulia
@anetpierowska super. No, ja jsem na 161cm ted. Momentalne bucek. Mam 78 kgkpo po porodu z 83kg. Puvodni vaja 65kg. Manzel 180cm a hubeny. Mala je hodne dlouha, to jo..Asi to bude ono. No ja se lekla, protoze to vychazi zatim na 150g tydne jen. No jsem zvedava co bude u dr.
Diky holky

anetpierowska
27. říj 2017

Ja mam 164cm a 60kg. Od prvniho ditka mi zustalo 5kg,od druheho nic. Prave,ze musis take koukat na stavbu tela rodicu. Mala ma na 2letech obleceni 86-92cm. Je hubenour,neni ji vse. Obcas do kalhot musime dat kratsi gumu,ale je zdrava. Hold bude prcek po me. Mame i ruzna vysetreni,kde je zprava od neurologa a tam je psano,ze je mala: zdrave male drobne ditko s ockama jako trnky....ja to vedela porad,ze je zdrava,verila jsem sobe a male,ale dr.porad prudil a posilal na ruzna vysetreni,i kdyz mala mene pribirala,tak nas nutil ockovat v terminu,ockovali jsme az dele az posili,aby se s tim lepe poprala,takejsme si s nim zazili peklo,po tomto jsem presla jinam. Mam klid. Dej na sebe a mimi. To je nejdulezitejsi😉

kim2222
autor
15. lis 2017

@anetpierowska
@iulia Ahojda, holky tak jaem prisla dat vedet, ze porad statečně kojime a dokrm nemame uz vubec. Mala je pry podle tabulek ukazkova. Ale. Posledbi dobou si porad, ale vazne porad cuca prsty. Pred kojenin, po kojeni, kdyz usíná(pokud nema prso zrovna) proste skoro porad. Myslite, ze je to normalni?😂

iulia
15. lis 2017

Ahojky, jsi skvělá, moc Ti fandím🙂 Moje malá to dělá taky a podle mě si zkoumá ruky , já jsem zkusila dát dudlík, vyzkoušeli jsem 10 různých značek a tvarů a neklaplo to, tak ji dávám plínku, ať si necucá palec. Nebo se mohou ozývat zoubky - synovi od kamarádky vyrostly dva ve 4 měsících a 3 dnech.