Kolik minut pije 5ti měsíční mimi a jak často?

eliotka
26. únor 2009

Ahoj kočiny,

posledních 14 dní, možná 3 týdny, mi malý pije jen 5 minut, někdy 3, vyjímečně 10. Dříve pil 20-30 min. A dříve jak za 3 hoďky si většinou mlíčko nevezme. Zdá se mi to málo. Na vážení jdeme za víc jak týden, ale bojím se, že pije málo a že nebude přibírat.
Bude mu 5 měsíců.

Jak dlouho vám pije takto staré děcko a jak často ho kojíte? My máme asi 6 kojení/den.
Snad mě uklidníte, že je to normální, jsem z toho rozhozené. Prso mu furt dávám, ale nechce.

lessi
26. únor 2009

Ahoj eliotko, my jsme měli včera pět měsíců a můžu tě uklidnit. Já mu dávám pět krát za celý den i s nocí. V devět večer usne a probudí se mi okolo šesté hodiny ráno. Dříve taky pil tak 20-30 minut, ale ted tak max. 10 minut. Přes den mu dávám odstříkané mlíčko z lahvičky a to vypije tak 140 ml. Za měsíc mi přibral kilo, tak si myslím, že mu to stačí.

leryl
26. únor 2009

Ahoj já kojím průměrně každé 3hodiny,v noci 2X a pije asi 5-7min.Začínaly jsme 40minutami.Je to normální,že se doba kojení zkracuje.

agatha79
26. únor 2009

Eliotko,

u nas to taky bylo podobne. Oni jsou to proste potom uz velky profici a proste jim to staci. Hlavne mu to prso nenut, jeste by to mohlo zpusobit bojkot. Ja to taky porad resila, koukala jsem na hodiny, jak casto pije, jak dlouho pije, abych mela dost mleka, a mozna proto jsme si mi bojkotem prosli. Od te doby, co jsem to prestala resit a nechala to na mimiskovi, nam slo kojeni jako z praku.
A hlavne, jak pise Lessi, take mi v te dobe pribral za mesic kilo. Oni se hlady tyrat nebudou, neboj.

eliotka
autor
26. únor 2009

Holčiny, děkuju za uklidnněí.

agartko, to je přesný, já taky pořád koukám na hodinky, stopuju, jak dlouho pije a kdy dopil, furt to sleduju. To je fakt, že bych mu neměla prso nutit, aby ho pak neodmítal. uf. 😕

Snad mi bude přibírat a mlíčko mu bude stačit.

garfieldmail1
26. únor 2009

My jsme taky kojili na začátku 45 minut běžně 😅 Později pil tak 7 minut max. Je to normální, kdyby to Tvému miminku nestačilo, hlásil by se jistě častěji než 6x za den 😉

kacka.va
27. únor 2009

eliotka: ono se to takhe jednoduše nedá říct, některé děti pijou pomalu, některé si to samé množství vytáhnou během chvilky

mikulka
27. únor 2009

Tak u nás je to tak, že zpočátku pil i 45 min, pak 30 či 20 a od 4. měsíce 10 min. Poslední dobou tak v průměru 7 min a kojím 5-6x denně. Také se mi to zdá málo, ale doufám, že mu to stačí.

pattie
27. únor 2009

My jsme to měly podobné, naše malá prostě najednou přestala pít, resp. cucla si dvě minutky a konec. Chodily jsme na převážení každý týden, chvíli jsem dokrmovala sunarem (před spaním) a asi za tři týdny se to samo upravilo a najednou začala opět pít. Ale pije už o hodně kratší dobu, než ze začátku, má větší tah, tak je to asi normální.

fiallinka
27. únor 2009

ahoj, u nás se to taky hrozně zkrátilo, tak jak u vás - akorát pije častěji, ale to je spíš tím, že ho to uklidňuje, ne že by měl hlad - on je prostě tak po dvou hodinách nespokojený, tak pijeme...

bufi
27. únor 2009

Ahoj, malá bude mít za týden 6 měs. (nejde mi v nastavení nastavit rok, nevíte někdo, co s tím??) a taky pije přes den 5 min. a v noci 7 - úplně na chlup přesně (svítím si v noci mobilem, tak to vím 🙂 ). A taky ze začátku pila 40 min. Za posledích 14 dní přibrala skoro 30 dk, což je na nás rekord, takže jí to asi stačí. Akorát mě trápí, že mám asi ucpané mlékovody, občas se to mlíko vysráží jakoby v zrnko písku. To musím vytlačit a pak už to zas stříká. Jenže když na to nepřijdu hned, tak se mi tvoří bolavé zatvrdliny. Teď mám přes týden jakoby bulku, gynekol. říkala, že mám přijít za 3 týdny, kdyby to bylo něco. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Díky. 😨

mikulka
27. únor 2009

bufi, mně malý taky pije v noci víc. resp. před nocí.
Ty bulky, to je blbé, to asi bolí, ne? Já měla v šestinedělí zánět prsu, měla jsme dvě velikánské bulky, zatvrdliny, ale zánět už by po půl roce kojení neměl vzniknout. A moje známá měla nulky pořád i chvíli poté, co skončila s kojením, a nijak ji to nevadilo. A co ti dr. řekl na ty ucpané mlékovody, to by měl nějak řešit, ne? Já měla piř zánětu kapky, které spouštěly lépe mlíčko.