Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

germaine
2. zář 2011

@marcet No taky mě to napadlo, protože to vydrží i 9,10h..rekord máme 11h.

marcet
2. zář 2011

@germaine no teda,tak u nás 4 hodiny

germaine
2. zář 2011

@marcet To tě lituju, ale pozor prý se to může lehce změnit...za měsíc se můžeme budit každý dvě hodiny tu psaly jiný maminy...

marcet
2. zář 2011

@germaine tak mě to až tak nevadí,si říkám,že je přece jenom ještě malej,jsou mu dva měsíce....

kacii
2. zář 2011

mam taky starost o dostatek mleka...malinka ma tyden...z porodky jsem odchazela slusne rozkojena...ale nemame doma vahu,..vcera nam proplakala cely den a mela jsem ji stale u prsu...uz jsem byla vycerpana a rozhozena, jestli nema hlad..vubec nespala, jen se propinala a plakala...nemame doma vahu, tak nevim...ale zase procura vazne tak 8 plen za den, a kaka tak 2x hezkou zlutou stolici a dneska pro kojeni mi prosakovalo druhe nekojene prso...a slysim jak polyka u kojeni...myslite ze mam mlika dost?

marcet
2. zář 2011

@kacii tohle jsem měla taky,kdy jsem byla přesvědčená,že mu to určitě nestačí,že brečí hlady,ale vždycky mě uklidnila váha u doktorky,když jsme byli na kontrole,dokonce jsem si tam i nakojila a zvážila.A samo,že pil hodně a přibral dostatečně....Ono jí klidně může bolet bříško....plenek má taky dost počůraných..mě třeba váha byla nabízená u doktorky,ale odmítla jsem jí,mě by to asi stresovalo...ale pokud budeš klidnější,tak si ji pujč..

daisy14
2. zář 2011

@kacii S tím propínáním to vypadá spíš na bolení bříška, zkus masírovat bříško před kojením a cvičit s nožičkama. Kapky jsou až od 4 týdnů. A když tak za doktorkou, ať máš jistotu, já tam ze začátku lítala každý týden na převážení. 🙂

pupicka
2. zář 2011

@saminomimino jeee, tak to jsem na tom uplne stejne, a to i pokud jde o to, kolik mi maly vypije....zatim pribiral dobre, ale kdyz jsem doktorce rikala, ze pije tretinu toho, co by mel, tak se sama divila z ceho to pribira. Ale ja uz fakt nevim....porad vazim, Vita pije po 2 hodinach pres den (vetsinou si vypije cca 50-70ml), v noci se budi jen jednou a to vypije vetsinou lehce pres stovku. Ale ted uz zacina stavkovat u vecerniho jidla (mleko v prsu neni, tak davam odstrikane Calmou, ale on chyta hysteraky jen ji vidi, takze jde spat hladovy). A navic jeste dost blinka...

mikulka
autor
4. zář 2011

veruska007 www.laktoporadna.cz Caste dotazy Ostatni
Pokud pomaha babyvak,uspavala bych v nem,at si oba odpocinete. Kojeni po 10min, to je prehnane i v obdobi spurtu. Vyhovte si, at se neznicite. Za tyden by melo byt po spurtu.

mikulka
autor
4. zář 2011

@saminomimino Ja bych zkusila nedokrmovat. Vzdyt je to i narocne kojit a pripravovat dokrm. Pokud mate mlicka dnst, spis zkuste casteji prikladat. Dokrmovala bych jen event.na noc. Ja jsem poravde moc nepochopila, na co se ptate...

mikulka
autor
4. zář 2011

@saminomimino A tady,jak se rozkojit, plus mnohokrat zde v poradne.
Www.laktoporadna.cz Caste dotazy Navrat z porodnice
Odsat nemusite ani kapku, jde o stimulaci.
Nepouzivejte lahev.
Nechte si zkomtrolovat techniku kojeni, nebo na laktoporadne Technika kojeni.

mikulka
autor
4. zář 2011

@anysek85 Dokrm se dava jen v krajnim pripade, pokud dite nepribira, hubne, neprospiva, place, je neklidne, ma pachnouci stolice.
DOKRM SNIZI LAKTACI.
U vas to neni nutne, prikladejte casto, zvysujte laktaci, nahrivejte prsa, NEVAŽTE.

mikulka
autor
4. zář 2011

@saminomimino Presne tak, pesticky v puse neznamenaji hlad. Diky

mikulka
autor
4. zář 2011

@saminomimino Po 3.mes.uz je laktace zajeta, budit nemusite. I kdyz 11hod.to je dost. Tak jen kdyby se vam chtelo, 6dsajte v noci,nebo TESNE PREDTIM, NEZ SI PUJDETE LEHNOUT.

mikulka
autor
4. zář 2011

@kometka5 diky, rady jsou perfektni.

mikulka
autor
4. zář 2011

MAMINKY, VIC DOTAZU TAKHLE Z MOB. NESTIHNU, ALE JEN CHCI RICT:
POKUD MIMI PLACE PO KOJENI, NEMUSI TO ZNAMENAT, ZE MA HLAD.
PLAC JE PRO MIMI JEHO MLUVA, JEHO REC.
Muze ho tlacit krknuti, je unavene, je mu teplo, zima, chce jinou polohu, chce k mamince, COKOLI.
TRVA TO, NEZ PLACI MAMINKA POROZUMI. NECEKEJTE OD SEBE HNED ZAZRAKY.

PAMATUJTE, ZE JAKMILE DATE DOKRM, SNIZUJE SI TIM LAKTACI (POKUD NENI SKUTECNE NUTNY)
A JAKMILE DATE FLASKU, KAZITE TECHNIKU KOJENI A DITE SE DRIV, NEBO POZDEJI ODSTAVI.

Tak jen trpelivost.

monulka003
4. zář 2011

zdravím, potřebuju poradit, malá má necelé 3 týdny a kromě prvních 3 dnů v nemocnici mi špatně spí, budí se mi na kojení každé 2 hodiny a to i v noci, hodinu pije ato tak, že u toho převážně spí a nejde ji moc vzbudit, pak se pustí a dám ji do postele a ona usíná třeba další hodinu, chce se chovat, mazlit a nesmí ji člověk nechat ani minutu v klidu. Mě to fakt hodně vyčerpává a pomalu bych řekla že stresem i přicházímo mlíčko....nevím si rady, myslím si, že není dost najezená a proto se tak brzy budí, když ale jí dost, tak se z toho okamžitě pozvrací a celá snaha je zbytečná. jak ji přimět pořádně se najíst? možná je chyba v tom, že na radu naší doktorky jsem jí začala dávat čaj s flašky, vypije ho fakt hodně cca 100 - 150 ml denně, s pitím s flašky problémy nemá.přemýšlím o přechodu na UM. Chtěla bych ale dál kojit a nepřecházet na UM, jak to udělat?

kometka5
4. zář 2011

@monulka003 já bych řekla, že je to normální...my vstáváme po dvou hodinách v noci doteď a to je mu přes 4měsíce. to jsou zlatý noci, kdy vstáváme třeba jen 2x.
ale zrušila bych to pitíčko...mě i přijde, že toho vypije moc...ale to nevím...

a nebuj, já mám taky jednou za čas (naposledy včera vvečer), pocit, že se nakojení vyprdnu, že už nemůžu, ale ráno se probudím a chci to doklepat co nejdýl... 😉

eyael
5. zář 2011

@monulka003 - nechci být zlá, ale nechápu, jak může zodpovědný doktor navrhnout plně kojenému dítěti starému 2 týdny dávat čaj a ještě z flašky. To je celé špatně a ničí to tvou snahu o kojení 😨 😠 🙄
Takhle malému plně kojenému dítěti naprosto stačí tvoje mlíčko - když začně sát, má ho na žízeň a pak tzv. zadní ma na hlad, nemusíš se bát, že by strádalo.
Za druhé, flaška ničí techniku kojení, dítě je pak v podstatě líné sát z prsu, z flašky je to pro něj o moc jednodušší. Takhle bys brzy přestala kojit úplně 😨
Doporučuji čaj nedávat a flašku VŮBEC nepoužívat. Budeš potřebovat hodně trpělivosti aby se malá "přeučila" zpátky, možná bude protestovat, ale vydrž, stojí to za to. Myslím, že tak do 14ti dnů by se mělo vše upravit.

misa_a_radek
5. zář 2011

dobry den,
potrebuji poradit, jiz u prvniho ditete jsem mela problemy s kojenim, nicmene nejak jsme to zvladli do 5 měsíce, kdy se mlíko vytratilo uplne
ted mám měsičního chlapecka, z porodnice jsem odesla plne kojici, avšak po 3 týdnech při vážení u dr. chlapeček zhubl, takze dávám přikrm, pravdepodobne nemam dost mlíka, Marek se kojil i hodinu a pul, byl neklidny, nespal, mel zelenou stolici...
prikrm dávám přes stříkačku s hadičkou, toto praktikujeme už skoro 14 dní, ale zvýšení mlíka nepozoruji,
Marek se přisává dobre, ja vypiju denne i 5 litrů vody (mam opravdu takovou žizen)
co mam jeste udelat, chtela bych kojit...

llllucka
5. zář 2011

@monulka003:nejsem laktační poradkyně,ale u nás to bylo s mladším synem prvních 5 týdnu o neustálém kojení.Jak ve dne,tak v noci.V postatě jsem ho měla celou dobu u prsa.V noci si dával 1,5 pauzu než se mi ho podařilo zase uspat.Nebyla jsem na to zvyklá,protože starší syn spal už úplně od miminka 5 hodin v kuse.Chce to opravdu vydržet,ono se to srovná.Někomu dřív někomu později.
Čaj bych nedávala,tím přikládáním se ti bude tvořit víc a víc mlíčka,uvidíš.Na rozjetí laktace bohužel nic jinýho není.

mikulka
autor
5. zář 2011

@lena592 Kasi mu dejte s predstihem, kdy jeste unaveny neni. S odstavenim bych pockala do roka. Od roka jsou mensh naroky na mlecn.stravu. A hlavne, kojene deti moc UM nechteji. 😉

mikulka
autor
5. zář 2011

@germaine To zalezi na tobe, zda budit. Jestli neni rano pak tak hladovy,ze saje jak o zivot az to pak vyblinka, NEBUDHLA BYCH. Mam pocit, ze bys ho tim naucila, aby se ti o pulnoci budil. A když pres den kojite tak casto, je to ok.

S prikrmama se zacina v 6.mes. Zvlast u kojeneho ditete! Dr. ma trosku zastarale nazory,ne? 😉

mikulka
autor
5. zář 2011

@kacii Mlicka mate dost. Jestli se prohybala, muzou to byt prdiky, nebo krkani.
Pozor na michani natraveneho a cerstveho mlicka. Pauza mezi kojenimi, kdy skoncite, ma byt min hodinu, radsi hod.a pul.

mikulka
autor
5. zář 2011

monulka003 Uplne jste me vydesila tim pitim caje z flasky! Proc tak malemu diteti zatezovat ledviny cajem!
Mimi ma 3tydny, mate jeste dalsi 3 tydny, abyste aspon trochu zajeli nacvik kojeni. Mate cas.
Procteti si na www.laktoporadna.cz Caste dotazy, jak dite budit. Je treba ji budit, jinak nebude pit, ale spat u prsa. Menit polohy, omyvat zinkou atd.
Takhle male deti temer vsichni spi u prsa, ale musi se predtim napit.
Ve vasem pripade se vyplati trpelivost. Nespechejte na miminko, chce to cas. Vse se zajede. Ale jeste je brzo!

Proc to vzdavat tak brzo a davat UM? Kazda maminka je zpocatku vycerpana, vse se toci kolem kojeni, ale casem se vse zlepsi. Vydrzte, zapojte manzela, pribuzne, at vam treba vezmou mimi ven a vy se vyspete.

Na tech www take proctete techniku kojeni.

A jeste 2 zasady:
NEDAVEJTE FLASKU
SPETE, NEBO JEN LEZTE, KDYKOLI SPI DITE.

lena592
6. zář 2011

@mikulka tak myslíte že v 1roku by se to mělo spravit.už si nevím rady.

mkr
6. zář 2011

@mikulka můžete mi tohle vysvětlit, proč to tak je? Pozor na michani natraveneho a cerstveho mlicka.

knobloska
6. zář 2011

@mikulka dobrý den, mám měsíční holčičku a od začátku je kojení nějaké nepovedené. Zpočátku jsem měla frozné ragady, prsa krvácela, musela jsem tedy mlíčko odsávat a podávat přes prst injekcí. Teď už týden mám prsa v pořádku, mlíčka dost (dle toho, co odsaju), ale malá prostě nechce tahat. Trochu podumlá, usne, vůbec se nenapije. Z vážení vyplynulo, že vypije tak 30ml a usne. Takže mlíčko doodsaju a zase dokrmím. Už nevím, co dělat, překonaly jsme už tolik problémů, ale stále se nám nedaří. Tohle zdlouhavé kojení - protože jí budím, dávám odříhnout, měním polohy - pak odstříkání mléka a následné dokrmení trvá 2 hodiny, mám doma ještě starší dítě, takže to se prostě nedá. Skoro celou noc jsem vzhůru a přes den také spát nemůžu. Co dělám špatně? Jinak dcera se narodila 3230g a nyní má 3800g.

mikulka
autor
6. zář 2011

misa a radek www.laktoporadna.cz Caste dotazy Navrat z porodnice.
Najdete tam, jak zvysit laktaci. 5l vody je moc, to muze laktaci i snizit. Zkuste tydenni zvysovani laktace a kdyby to slo, davat prikrm jen na vecer a na noc.

mikulka
autor
6. zář 2011

@lena592 Myslim, ze se to spravi driv, nez v roce. 😉 Zkuste mu dat vecer kasi, v dobe, kdy jeste nebude uplne unaveny. Pres den kojte hlavne dopoledne, kdy je nejvic mleka. Odpo zkuste dat jogurt. Pak treba zas kojo a vecer tu kasi. Kojit se da i z jednoho prsu. Navecer zkratka davejte vic prikrmy a jen dokojujte.
Mozna bych ve vasem pripade zacla treba po o davat pitko s vodou. Pokud nebude hned pit, je to normalni, chvili trva, nez se nauci pit.