Máte zkušenost s formovači bradavek Avent nebo Medela?

marmi
30. dub 2007

Vpáčené nebo ploché bradavky. Zajímalo by mě, jestli některá z vás má nebo měla stejný problém...
Jde mi o to, jestli budu schopná kojit.
Četla jsem o formovačích bradavek od firmy Avent (cca 1000 Kč/ks) nebo Medela (cca 250 Kč/ks). Má s tí některá z vás zkušenosti?

Díky za odpovědi. M.

scai
15. dub 2008

addula já myslím, plastika je dobrá až třeba po dětech, protože ony jsou vpáčené proto,že mají kratší mléčnou žlázu a ta je tahá dovnitř. Doktoři jí pak při plastice přeruší a ony vylezou,protože je už nic netahá zpět, ale problém je, že se pak už nedá kojit ☹

jesssie
15. dub 2008

No ja som prednedávnom videla na CT v relácii "sama doma" ako pán doktor zhodou okolností to bol plastický chirurg radil ženám, že pre úspešné kojenie je plastická operácia vpáčených bradaviek nutná. 😖 Tak neviem.

atreides
15. dub 2008

no ta plastika je na prd, protože to už nemůžeš kojit, takže nechápu její význam 😒

já mám formovače od Medely a moc mi pomohly a jsou za rozumnou cenu 😉

karolinkafe
15. dub 2008

Ja som tiez o tom pocula, ze po plastickej operacii sa u potom neda kojit, cize je to vynimocne esteticka operacia 😅

stenli
16. dub 2008

ahojte, ja som mala úplne ploché bradavky, v tehotenstve som si ich občas pri sprchovaní vyťahovala prstami, ale to mi nebolo nič platné, efekt nulový, keď sa Miško narodil, nevedel si vôbec chytiť prsník, asi po 3 dňoch sa to podarilo s klobúčikom Medela, bola som celá šťastná, že sa vôbec chytil, tak sme potom kojili s klobúčikmi a keď mal asi 3 mesiace, naučil sa piť z prsníka aj bez klobúčika a odvtedy úplne v pohode, naozaj je dôležité, že pri kojení dieťa má v ústach celý dvorec a nie bradavku, takže si z toho nič nerobte, keď sa chce, tak sa dá všetko 😉

floowy
23. dub 2008

Holky, uzamkli mi diskuzi, že se s tématem opakuju...
...Chtěla jsem se ještě poradit, kdo si koupil už ty formovače bradavek, píší tam jeden pár kolem těch 250,- jsem z toho trošku vedle, jeden pár znamená co? Na jedno prso? 😒

jesssie
25. dub 2008

Ahoj floowy,
pozerala som teraz na nete tie formovače od Medely a tiež je tam napísané 250,- za 1 kus. Asi si treba kúpiť dve krabičky. Neviem ja som ich nepoužívala, mala som len chrániče na bradavky po porode. Odporúčam ti vyskúšať lacnejšie riešenie. Ja som si kúpila obyčajnú injekčnú striekačku v lekárni, odrezala som ten koniec kadiaľ sa strieka, ten piestik som nastrčila na tú odrezanú časť striekačky a opačný koniec nasadila na bradavku a podtlakom som si ich jemne vyťahovala. Úplne mi to stačilo, už som tu o tom písala. Oni tie formovače sú z tvrdého plastu totál neohybné tak ako tie chrániče čo mám a dosť je to vidieť pod tričkom, že to máš na sebe. 😖

atreides
25. dub 2008

floowy: ne jsou tam na obě prsa 😉

atreides
25. dub 2008

jinak ty formovače jsou fajn a jsou pohodlný, ráno je nasadím a večer sundám, o nic se nemusím starat. Z plastu je jenom horní kryt, na těle je materiál ze silikonu, takže není nic tvrdé a v podprsence nejsou vůbec vidět 😉

jesssie
25. dub 2008

Ono tie formovače odpoúčajú to je fakt. Aha a ten horný kryt z toho plastu nemusíš nosiť? Ten je tam načo? 😕

atreides
25. dub 2008

jessi: ne ten se taky nosí, ale na těle je silikon, takže tím plastem do styku nepříjdeš

jesssie
25. dub 2008

Aha takže to je vlastne ten istý princíp ako mám ja na tých chráničoch na bradavky. Tiež je na tele mäkký silikón a naň sa nasadí ten tvrdý plast. No mne to dosť vadilo, že to bolo vidieť aj keď som mala na sebe dve vrstvy oblečenia. A musela som si dávať bacha aby ma náhodou niekto nechcel tuho objať 😀 😀 😀 . To by sa asi zľakol a utekal, že čo to mám za tvrdé prsia. No sranda bola s tým to nosiť. 😀

atreides
25. dub 2008

jessi: jo to jo, je to hodně podobný, akorát tady se vytváří podtlak, který ti ty bradavky formuje. No to mi povídej, taky jsem nechtěla nikoho obejmout, to ještě tak ťukne 😀 😀 😀

katharin
30. dub 2008

Ahoj někomu sem slíbila na této diskuzi formovače od medely.Ale nějak sem si nedopatřením vymazala adresu a ani sem si nemohla vzpomenout kde tu diskuzi hledat.Jen nevím,jestli ta co je potřebovala nemá už po porodu.Nevzpomínám si ani na přezdívku.

martina.d.
30. dub 2008

Ahoj baby, ja som mala bradavky po 1 pôrode v poho. V druhom sa to zmenilo, pravá bola super a ľavá nie. Lekárka mi hneď odporučila klobúčiky v tvare bradavky od NOVA a bolo po probléme. Používam ich stále, malinký papá bez problémov a ja nemám potrhané bradavky. Inak ľavá bradavka sa doteraz nezmenila. Takže vrelo odporúčam. Papa

emjee
13. čer 2008

dominikakosice • Dnes o 11:27
ahojte ja sa chcem spytat co to vlastne znamena ploche bradavky? ked niekomu pri vzruseni a pri zime nevystupia?.. ved vystupene bradavky vzdy nema ziadna zena ..tak ktore su ploche ? dakujem

martina46 • 1d • Dnes o 14:13
nie, ked ich mas ploche v klude. 🙂
praveze pri stimulacii by mali aj ploche vystupit. mam plochce, tak to viem 😉
vpadnute asi tak lahko nevystupia ani stimulaciou.

bolulka • 1d • Dnes o 14:26
ja myslim, ze sa to myslia tie, ktore sa ani stimulaciou nepostavia, alebo len velmi.. ja som take mala na zaciatku a musela som si pomoct aj klobucikom, no teraz su aj bez stimulacie v pozore 😀 kojim uz 15 mesiacov... 😉

dominikakosice • Dnes o 15:12
ahojte dakujem za odpoved ..no ale podla mna ma kazda zena ploche bradavky nie?ci myslite ze su zeny ktorym stoja 🙂 vzdy?heh no mne iba pri vzruseni zime alebo mechanickom drazdeni..dakujem za odpoved

miresta • 1d • Dnes o 15:20
ahojte, ja si tiež myslím, že tie ktoré sa stimuláciou nepostavia, ja som mala tiež pri kojení problém, mala si nevedela chytiť a kojila som cez klobúčik 4 mesiace, potom mala úplne odmietla mlieko. ☹

dominikakosice • Dnes o 15:25
no ja som este nemala male ale mi doktorka povedala ze si ich mam drazdit ze ked budem mat malinke aby nenastal problem..lebo ja si myslim ze ziadna zena ich nema v pozore vzdy 🙂tak preto sa pytam ze ake su ploche ?asi naozaj tie kde sa ani stimulaciou nepostavia..teba miresta sa ani stimulaciou nepostavili?

miresta • 1d • Dnes o 15:28
dominikakosice - ja som si ich pred pôrodom stále dráždila, priam naťahovala ono to trochu pomôže, ale potom zase spadnú, takže preto bol problém pri kojení. Ale pri vzrušení ,alebo pri zime, je to iné, tam sa mi postavia a vydržia aj dlhšie, ale je to asi iný vnútorný proces.

atreides • 1d • Dnes o 15:32
http://www.babyonline.cz/porod/predporodni-prip...

dominikakosice • Dnes o 15:47
dakujem vam heh 🙂no tie bradavky som nikdy nepocula ze su aj take zenske problemy 🙂 az vcera mi to povedala moja gynekologicka..v kazdom pripade to nieje ziadna vada ale pocula som ze sa to da aj neako operativne odstranit asi tie vpacene..

atreides • 1d • Dnes o 16:35
ale to už pak nejde kojit prý, takže je to na houby

martina46 • 1d • Dnes o 17:26
ale vraj pomaha toto:

http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=32&id=46

dominikakosice • Dnes o 19:34
jj som pocula o neakych formovacoch bradaviek🙂dakujem inak vsetkym vam blahozelam k peknym miminkam..🙂

dominikakosice • Dnes o 19:36
atreides-nejde kojit ?jaj no tak potom po malych sa to da urobit ale fakt je je n ahouby ved naco uz potom 🙂jedine estetika🙂

monisek
1. črc 2008

Ahoj, chtěla jsem poradit ohledně formovačů bradavek ...
Jsem v 35tt a začala jsem je používat ... nejdřív 1hod denně a když mi to vyhovovalo tak jsem je asi po 3 dny nosila 8hod denně a od včerejška mě strašně bolí bradavky ... nejspíš jsem to přehnala nebo nevím ... měla jsem asi postupně ... těžko říct. Teď mě dělá problém nosit i podprsenku, je to docela brutální bolest hlavně u jedné bradavky ... takže jsem od včerejška formovače nevzala. Nemáte s tím některá zkušenost?
Myslíite, že v tom nošení mám dál pokračovat, že se to zklidní, že je to pouze podrážděním?
Mám formovače od Medely

atreides
1. črc 2008

monisek může to být tím, že jsi měla najednou skok z hodiny na osm, dej si pár dní pauzu pak začni pomalu znovu. Mě osobně to nebolelo, ale jednu moji známou ano

majada
1. črc 2008

ahojte ja mám vtiahnuté bradavky pred pôrodom som snimi nič nerobila a predsa dieťa kojím myslím že sa kvôli tomu ženy moc stresujú a vôbec sa nemusia moje dieťatko si ich pri saní vytiahne samo... 😉

alexiss27
3. črc 2008

Ahojte moj Jurko ma 5 mesiacikov, rodila som po 10 hodinach normalneho porodu cisarskym a prve dni som vobec nemohla kojit, ked mi maleho po 3 dnoch doniesli bola som nestastna z toho ze mam vpadnute bradavky a nemozem ho kojit, on sa aj snazil chytit cicik do ustociek ale akosi mu to stale neslo aj tahal ale cicik mu vzdy vypadol, do 2 tyznodv som ho stale prikladala aby som neprisla o mliecko a jedneho krasneho dna ked mal 15 dni sa Jurko tak prisal ze uz nepustil tak krasne kojime do dnes, vyformoval mi bradavky tak ako ziadne klobuciky 😉
Chce to len trpezlivost...

horalka777
16. črc 2008

Ahoj monisek, používam tie isté formovače ako Ty (teraz ako mám naliate prsia, mám žial bradavky skôr vpáčené ako ploché), najprv som si ich dávala len občas na skúšku (cca hodinka), potom tak na 3-4 hodinky a chystám sa ten interval mierne zýšiť a spravidelniť. Zo začiatku to bolo dosť nepríjemné (hlavne po ich zložení), teraz sa mi zdá, že sa začínajú otužovať. Nevýhodou budú asi aj terajšie letné horúčavy, lebo dvorce sa pod tým silikónom dosť potia a mám skôr problém so svrbením 😀. No ale to už je u mňa pokrok, doteraz ma skôr bradavky neznesiteľne boleli 🙄 Chcem Ťa povzbudiť, skús ako radí atreides - pauzu a potom postupne pomaly predlžovať interval nosenia. Samotné nosenie je u mňa úplne v poho, bolesť necítim.

Dúfam, že to prinesie úžitok po pôrode, džme si palce 😉 Treba robiť čo sa dá, ale zasa zbytočne vopred nestresovať 🙂

Na odľahčenie - bola by sranda, keby sa objali dve nič netušiace baby - obe s formovačmi. Asi by to fakt vydalo dobrý zvuk 😀 😀 😀

smska1979
17. črc 2008

Ahojte, mam 1.5 mes. syna, ktoreho som krmila tak, ze som si musela odsavat mlieko. V pravom prsniku som mala 3 zapaly a zdureninu, mlieko som si z neho poslednych par dni odstriekavala rucne. Neviem, ci spravne, lebo sa mi zdalo, ze dvorec ako keby opuchol, ale nejake mlieko sa podarilo odstriekat. Potom som musela zastavit mlieko (uz som to niekde na konikovi spominala, nechcem to rozoberat znova). A pred par dnami som si vsimla, ze na tom pravom prsniku sa mi bradavka uplne vtiahla dovnutra, drazdenim takisto nevyjde vonku, len trosku - vyzera potom ako plocha. Podla mna to nie je normalne. Stretli ste sa niekedy s niecim takym? Pricom lava bradavka je normalna. Neviem, ci je to nieco vazne alebo nie, k lekarke idem az v utorok, kedze je na dovolenke, len ma zaujima, kvoli comu sa to stalo a ci sa tam nerobi nebodaj nejaka cysta alebo nieco horsie.

krista
1. říj 2008

pessy1 • 1d • 23. únor 2007 v 07:54
ahoj ženský, jsem v 6. měsíci a mám vpáčenou bradavku.Nemáte někdo zlušenosti, co na to? díky za rady!!

sophii • 23. únor 2007 v 08:46
ahoj pessy1, kamaradka pouzivala toto: http://kosmetika.doktorka.cz/niplette-jednoduch... a pomohlo to. tak to muzes zkusit, ale je to trochu drazsi, myslim kolem 1000,-Kc.

girl.misel • 1d • 23. únor 2007 v 09:14
ahoj měla bys to říct doktorovi a on ti na to něco napíše .mě se ptal jestli nemam vpáčený bradavky.a pokud žena má,tak ti na to něco nap.

sophii • 23. únor 2007 v 09:29
no zeptat se ho muzes, ale co by ti na to mel napsat??? masticku??? bud se to "leci" operaci, ale to az kdyz uz nechces zadny deti, nebo ti doporuci bradavku vytahovat prsty, coz je vlastne to samy jako to niplete, akorat ze niplete nasadis a muzes se venovat necemu jinemu.

girl.misel • 1d • 23. únor 2007 v 09:31
sophie to fakt nevim co na to předepisuje.jen sem psala jakou mam zkušenost já.třeba předepisuje něco takového jak píšeš ty,jen s tim rozdílem že to nehradíš celý.opravdu nevím co předepisuje.

sophii • 23. únor 2007 v 09:39
to je fakt, je to dost drahy, tak proc by to nemela platit/nebo aspon prispet pojistovna 🙂

girl.misel • 1d • 23. únor 2007 v 09:41
jestli na to nezapomenu zeptam se ve středu doktora co na to předepisuje a kdyžtak písnu 🙂

pessy1 • 1d • 27. únor 2007 v 10:11
ahoj girl.misel, to budeš moc hodna! díky 🙂 Ján jsem četla, že s tím niplette si můžeš vyvolat porodní stahy, tak to fakt nevím.

elime • 1d • 27. únor 2007 ve 13:03
Ve sprše masírovat, vytahovat, masírovat a vytahovat 😉 , Taky jsem měla vpáčenou bradavku a teď je to nejoblíbenější prso, to druhé malé nějak nejede 😀 😀 😀

sophii • 27. únor 2007 v 19:50
jaj, předčasný porod 😲 nevím to ti asi řekne lékař, i když se mi to zdá divný...

leena • 1. březen 2007 v 11:31
Ahoj holky , mám také vpáčené bradavky, ale už jsem celkem bez problémů odkojila dvě děti.Doktor vám na to nic nepředepíše, dá se to pouze operovat, ale potom se už prý nedá kojit.Také se to dá řešit piercingem (chystám se na něj) Po půl roce se může vyndat a bradavka by už měla zůstat vztyčená.A vypadá to docela zajímavě. 🙂 Když jsem byla těhotná nosila jsem formovač bradavek (fa. Medela), ale myslím, že je to na nic, teda mě to aspoň nepomohlo, je to nápadné při nošení a potíš se pod tím.Doporučuji si hned do porodnice vzít prsní klobouček - nejlepší je od firmy MEDELA (dá se objednat na netu) , je pevný a tvarovaný.Používej ho hned na první kojení.Sestřičky sice chtějí,aby se to zkusilo bez toho, ale mrňouskovi to většinou nejde vytáhnout.Po 4 měsících si bradavka zvykne a už jde krásně vytahnou a mrňousek může pít bez kloboučku. 🙂 Držím palečky ahodně štěstí s kojením. Mrkněte na dobré diskuse na: www.diskuse.doktorka.cz, www.platika-ulice.cz, www.pasticka-chirurgie.info Mějte se 😉

leena • 7. březen 2007 ve 13:21
🙂

lenkjane • 1d • 7. březen 2007 ve 13:33
ahojky, já mám stejný problém, mám taky vpáčené bradavky,zatím jesm si koupila korektor prsních bradavek od Chicca, tady od jedné holčiny z bazárku za 200,- Kč, ale musím se tomu hodně pověnovat, protože zatím to tedy moc nejde...
jinak při další návštěvě dr. mu to hodlám říct, a uvidíme co mi řekne, známá používala taky kloboučky, ale moc jim to kojení nešlo, takže se bohužel nepovedlo to co leeně ☹
tak doufám, že i já najdu nějaké účinné cvičení, protože kojit bych rouzhodně chtěla co to půjde 🙂

leena • 7. březen 2007 ve 22:12
Zmé zkušenosti musím říct, že fakt hodně záleží na druhu kloboučku.Měla jsem kupovaný v drogerii a byl nanic.Nedržel tvar, nedržel ani na těle a byl moc měkej.Suprovej je od firmy MEDELA.Je pevnej a krásně drží, že při kojení neuhejbá a je na horní straně vykrojený, že miminko pěkně opře nosík přímo o kůži a cítí maminku.Vzala jsem si ho hned do porodnice a obě děti (kojila jsem přes rok)si bradavku hned krásně vytáhli.Kdybys měla zájem prodávám formovač bradavek i prsní klobouček .Oboje od MEDELY,vysterilizováno.ZA 200,- vč.zaslání na dobírku.

mishelline
23. dub 2009

🙂 Ahojte !

Tiez som mala vpacene bradavky a aj ked nekojim (este nemam deti) chcela som to nejako vyriesit pretoze som to uz psychycky nezvladala viem ze to znie banalne ale kvoli tomu som si nemohla najst ani chalana,nedokazala som sa cez to preniest...Pouzivam vsak uz nejaky cas Niplette system(2 ks) a naozaj to pomaha...
Ak mozem pomoct najlacnejsi je na tejto stranke vyslo ma to o 20 eur menej ako na inych... 😉

www.DocSimon.sk.

murinka
7. kvě 2009

nič si z toho nerob!ja mam rovnaky problem-drobec sa nevie prisat a tak sa trapim s odsavanim 😢 ale čo pre to male nespravim 🙂

power700
16. srp 2010

Ahoj holky, prosím o radu.
Podle čeho se určuje velikost kojících kloboučků? To se nějak měří bradavka? Koukala jsem na ty od Medely, mají tam velikost S, M, L.... Nemám s výběrem zkušenost, tak prosím poraďte!
Díky! 😉

cryonae
21. srp 2010

baby prosim vas ako je to s tymi velkostami chranicov na bradavky? pozeram, ze AVENT ma S a M, viete mi povedat, aky je v tom rozdiel?

andika10
21. srp 2010

@cryonae
@power700 mne povedali že si mam kúpiť S ky a že značku mendela a boli dobré, neviem podla čoho sa to meria ale určite nie podla velkosti prs lebo ich mam dosť velkée

cryonae
21. srp 2010

@andika10 dakujem za pomoc 🙂 ako dlho si ich pouzivala? neodliepali sa ti niekedy?

andika10
21. srp 2010

@cryonae zvykli sa odlepiť ale dá sa zvyknúť ja som ich používala 2 mesiace potom už nechceli prsník, vraví sa že pri kojení s chraničmi sa postupne stráca mlieko, neviem či je to pravda ale ja som mala dosťmlieka a sestranica kojila s chraničmi 9 mesiacov. Ja som ich zvykla trocha nasliniť aby sa lepšie prilepili 😉