Nástup menstruace po kojení - kdy ji mohu očekávat?

arbilia
8. čer 2012

Kdy můžu očekávat první menstruaci, když jsem 19.května přestala úplně kojit?

timbouctou
10. čer 2012

@arbilia no, to je kus od kusu. Třeba jedna moje kamarádka plně kojila 7 měsíců a ms měla hned, jak jí skončilo šestinedělí a pak hezky pravidelně každý měsíc. Já ho dostala zhruba v době, kdy zřídla frekvence kojení na max 2 denně. Prostě kdo si počká, ten se dočká 😠 ale můžeš to ovlivnit antikoncepcí, pokud teda nechceš hned zase mimčo. Můžu za sebe doporučit Diane - 35, je jednofázová, takže když potřebuješ posunout nebo úplně vynechat ms, tak jen načneš další platíčko bez vynechání. A není po ní špatně když pak vynecháš.

arbilia
autor
11. čer 2012

Děkuji za informace.Já mám totiž obavy, jestli zase nejsem v tom, protože antikonc.v době kojení jsem odmítla, takže jsme si "dávali pozor". No, ale znáš to, kolikrát je to dřív jak na nový boty. Jasně, že potvrdit si to můžu testem.Jen v té lékárně by se na mě dívali asi trošku blbě... 😅 a už by se rozjely drby. i když co je komu do toho, že?Kontrola na gyndě mě čeká za 14 dní. A pokud to dopadne dobře, tak okamžitě nasadím nějaké tabletky. Jen co se týká MS po porodu či kojení, tak o tom nikde nepíšou 😠 No, každopádně díky 😉

katrrina
2. bře 2013

@arbilia Ahoj, vím že je to téma už přes půl roku staré, ale zajmá mě jak to dopadlo, za jak dlouho po odstavení mimča jsi to dostala (nebo nedostala a byla těhulka? ) Já teď řeším to samé a hledám po netu už hodinu a půl a nic kloudnýho jsem se nikde nedočetla 🙂 Já už nekojím tři týdny a MS pořád nikde. U prvního syna jsem Ms dostala už když malému byly 4 měsíce a to jsem kojila fest ve dne v noci. Tak teď u druhého mě to zmátlo a bojím se aby nebyl bratříček nebo sestřička 😲 S antikoncepcí jsem to během kojení měla jako ty a na gyn. jdu taky za 14 dnu až 😨 Díky za odpověď pokud si to přečteš, nebo pokud napíše nějaká i jiná maminka jak to měla ona🙂 Díky

kammka
2. bře 2013

@katrrina ahoj, buď v klidu, náš malej od dvou týdnů spal celou noc, kojila jsem pět měsíců, mrcha dorazila skoro dva měsíce po úplném odstavení..asi týden po ko u gynekologa, kterej, když to slyšel, tak mně prosil, ať si udělám těgotenskej test 😀 protože podle něj kojo jako antiko nefunguje ve chvíli, kdy jsou pauzy mezi kojením delší, než šest hodin..no, my se skoro pokaždý chránili.. tak měl chudák strach.... 😀
ale jinak ms po ukončení kojení dorazí obvykle do dvou měsíců...takže máš čas 🙂 ještě měsíc na zakoupení testů 😀

arbilia
autor
2. bře 2013

@katrrina Jé ,no, tak to už je opravdu krapet dýl a abych byla upřímná,tak už si to ani moc nepamatuju.Ale co vím jistě,že pak žádné další mimi nebylo. 😉 A v podstatě jsem ani nějak extra dlouho na menses nečekala.Přišla zavčasu. 🙂

moudivlacek
2. bře 2013

@timbouctou tak to jsem mela presne taky ☹ sestinedeli, za tri tydny prvni MS a pak jak hodinky 😀 a to jsem malyho kojila do 19 mesicu