Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

lenkazdenek
5. únor 2008

Jo u nás v lékárně maj taky pár posledních papírovejch krabic za necelý 300kč 🙂 JInak moje malá jí taky co 3 hodinky,teda po prochajde nejí třeba 4 hodinky jelijož spinká(to je přes den takřka zázrak) takže jí to vyjde akorát na 6x denně 🙂 JInak mě ten normální Nutrilon doporučil doktor,ze začátku jsme taky kupovaly HA

sisstin
6. únor 2008

holky..tak my jsme s obvyklých 120-90ml..nějak přešli na 90-60ml 😠

sisstin
6. únor 2008

jo..a jíme pouze 4x denně tyhle dávky..páč většinou celou noc spí 😕

iza
6. únor 2008

sisstin teda to jí fakt málo 😨

sisstin
6. únor 2008

iza:jemu to asi stačí..je vytlemenej..a prostě pak už tu flašku vystrkuje..dělá gagaga..a směje se..takže to do něj prostě nenarvu 😅 a taky se vrátily prdy..takže jak začnou křeče..tak přestane jíst..a nazdar 😔

schnek
6. únor 2008

siss, dívej se na to tak, že kdybys kojila, tak taky nevíš, kolik vypije a budeš se řídit spokojeností 😉

sisstin
6. únor 2008

schnek: no to je pravda 😉 já mám dneska den...se zas prochcává přes čtyři plíny až na postel 🙄

lenkazdenek
6. únor 2008

Sis a zkoušela jsi mu to dát třeba půl hodinky potom co ji vystrčí? Mě jí obvykle 4x 120ml a 2x90 i když teĎ asi 3 dny jí samý 120 + čaj 😅 ,zas kdyby to bylo málo tak by asi tak moc nečůral 😕

sisstin
6. únor 2008

lenka: to si nevezme pak..nejdřív za ty tři hodky..spíš za čtyři..ale čaje se trošku napije i po mlíku 😕

lenkazdenek
6. únor 2008

Hele ono každý miminko jí jinak,mě jako malý musely ve 2 měsících dělat kaše abych neřvala hlady a ségře stačila 50ka 😉 a třeba nemá jen svůj den a proto jí míň

sisstin
6. únor 2008

lenka: no on jí mín od narození...ale už jedl i 120..a už jsme zas na 60 celkem dlouho..tak je mi to divný 😕 ale nevypadá, že by mu něco bylo 😅 ale prostě tady každej píše, jak děti žerou jak zjednaný...tak mám z toho nerva 😅

lenkazdenek
6. únor 2008

TAk ho zkus zvážit,pokud nezhubnul tak pohodička,akorát bych se na to asi při kontrole zeptala doktora 😕

sisstin
6. únor 2008

lenka: to zvážit jedině tak baj voko se mnou na váze..ale neubírá...a moje Dr. to vůbec neřeší, že je prej jedno, kolik jedí..a že on přibírá ukázkově..tak to asi tak bude 😕 jen mě nebaví ty věčný boje 😖

lenkazdenek
6. únor 2008

Sis tak mu asi stačí míň,ty boje znám,někdy si děláme s MM srandu že by byl potřeba njákej trychtýř aby sme to do ní narvaly 😀 takže to chápu,já dělám vědu když sní 5x 120 a po šestý už spí a flašku nechce 😅

sisstin
6. únor 2008

len: kdyby jedl 5x120...tak čumim jak blázen..to nesnědl snad nikdy 😅

janickabez
6. únor 2008

siss: jestli on nebude po tobě 😀 😀 😀 😀

sisstin
6. únor 2008

jani: no ted bych žrala..ale jako malá to prej byla děsná bída..takže možný to je 😅

lenkazdenek
6. únor 2008

No vidíš a přitom mě se to zdá málo 😉 hele pokud nehubne a přibírá ukázkově tak mu prostě stačí málo 😉 oni až začnou příkrmy tak to bude zas o něčem jiným. A není třeba možný že ho ten Nutrilon premium (nebo jak se jmenuje) víc zasytí?

sisstin
6. únor 2008

leni: my máme comfort 😉

lenkazdenek
6. únor 2008

Sis ,navíc seš štíhlounká(co já bych za to dala)tak klučina nebude cvalda 😉 Já si říkala,že tak nják se to jmenuje 😀

sisstin
6. únor 2008

len: relativně štíhlá jsem, páč nežeru 😅 jinak to v genech moc nemáme..a z MP strany už vůbec ne..ale jako malá jsem vychrtlá byla..to tygr proti mně jí ještě jak king 😅

iza
6. únor 2008

siss no hlavně když nehubne... 😉 prostě máš skromné mimi..hold nejsou všechna žrouti jako náš Jáchymek

lenkazdenek
6. únor 2008

No vidíš já nežeru,cvičím jak cvok každý den a tloustnu 😠 ,ale malá by mohla být v pohodě jelikož MM je hubenej 😀 😀 Peťka vypadá dobře,prostě jen míň jí ,nedělej si starosti 😉

schnek
6. únor 2008

siss, Ondra taky mlíko nic moc, když měl jenom mlíko, zato příkrmy do něj padají jak do bezedný jámy 😀 vklidu zvládne dva 150g jogurty na posezení 😀 nebo misku kaše ještě s jednou malou přesnídávkou 😀

sisstin
6. únor 2008

schnek: proto se na ně taky těšim..to mlíko je vopruz 😠 😠 😠 😠

sisstin
6. únor 2008

tak podle domácího vážení má 5900..teda i s plínama..a před 14 dny měl 5240...takže určitě neubral 🙂

pekkra
6. únor 2008

Siss buď ráda,že není "rozežranej". Moje malá je taky na comfortu a vyžaduje jídlo každé tři hodiny. 120 ml 😲 A to má mezi ještě čaj 😖 A to bys musela vidět ty scény než jídlo připravím 😠

sisstin
6. únor 2008

pekkra: tak to je ale naprosto tabulkový..ve dvou měsících 120..každý tři hodiny 😉

pekkra
6. únor 2008

No jo Siss,ale to jí udržím horko těžko na třech hodinách. Nejradši by futrovala nonstop 😠 😀 Za tři týdny přibrala 3/4 kila. Bude za chvíli jak otesánek 😠

sisstin
6. únor 2008

tak po 4,5hodinách dělal, že má hlad..tak snědl 30..začal s tím mlíkem v puse dělat chrrrrrrrr..a smát se..a tím to skončilo..konec jídla 😠