Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

abinka
15. únor 2008

Ahoj megee,asi sis nepročítala naše téma,že???Tak ti oznamuji že jsme taky naUM. 🙂
Lišti měla jsem to úplně stejně jak ty.Malýho pořád u prsa,vyzkoušela každičkou radu co mi kdo poradil,všechno co mi laktační poradky ně řekli a prd 😢 Jak píšeš,když se na to mrknu zpětně tak měl malej pořád hlad.Mudra mi řekne,když si spítak hlad nemá,ale že usl vyčerpáním to už nevidí a ještě k tomu malý ma slabý reflux,tak mě často blinká a ona řekne,že je to přejezením a taky jsme přibíraly.S tím že to malá dohání tak to je možné,protože mi jak jsme přešli na UM tak jedl jak vzteklý větší porce než má a za 14 dní jsme nabraly 750g 😅 Tak nás dr sprdla,že to je moc,ale po těch 14 dnech se to zklidnilo a většinou mi i nechá v lahvy trošku.Tak jsem zvědavá kolik nabere teď.
Nush,všchny jsme to oplakaly,ale vzchop se malej to cítí a bude taky smutný.Jakl jsme přestala plakat a začala se na malého smát tak se mu rozzářily očička a od té doby má pusenu od ucha k uchu 🙂 🙂 🙂

megee
15. únor 2008

Ahoj Abi bylo toho moc tak jsem to nečetla 🙂 tak vítej mezi nás nekojící 😀 ne vážně důležitý je že jsou mimísci spokojení a přibírají, Abi 750 g ta 14 dní moc? Mě male přibral 1 kg za 3 týdny a dr. s tím byla spokojená, jaký mlíko máte?

abinka
15. únor 2008

No mi máme nutrilon komfort.Malej má to trávení takový špatný víš?No aspoň mi to tvrdila Mudra,dívala se na mě jako kdybych své dítě chtěla zabít 😒

megee
15. únor 2008

ke komu vlastně chodíš?

abinka
15. únor 2008

No tady k naší. Prudká.Dělá i v porodnici
Ona si asi myslí,že dítě musí jíst přesně podle tabulek.Příště se jí zeptám jestli jí taky podle tabulek

megee
15. únor 2008

😀 jo to je fakt, no jak říkám mě přibíral 1 kg za 3 týdny a ted 670 g za stejnou dobu a dr. říkala že přibírá skvěle i když nevím jestli to není protože měl nízkou porodní váhu tak to ted musí dohnat na těch svých 63 cm je těch 5,67 kg nic moc no....

abinka
15. únor 2008

Jooo?????????No my máme 62cm a 5250g 😒

megee
15. únor 2008

tak to je tak stejný, no mě přijde dost hubenej podle těch ostatních miminek co tak vídám v poradně... 😀

abinka
15. únor 2008

no mě se právě taky nezdá nějak tlustej,právě naopak taková malá čára 😀 Mě říkal Bilík,že kojené děti můžou nabírat hodně že to vyběhají a miminka na Um to prý nevyběhají a že se to musí hlídat a korigovat.Tak navím 😒

megee
15. únor 2008

tak to jsem teda neslyšela a myslím, že je to blbost...jenom at přibírá on to stejně určitě pak vyběhá a nakonec to mu tu flašku jako mám vzít jenom aby moc nepřibral nebo jako co...

abinka
15. únor 2008

No právě taky jsem si říkala,seru na ně.Stejně si dělám co chci.Jen doufám ať pak nemám doma méďu kuličku 😅

megee
15. únor 2008

neboj jak začne chdit a běha tak to má dole... 😀

bramburka
15. únor 2008

švagrová měla děti na UM a pekný vařbuchtíky když byli malí, hned jak začali běhat, tak jsou krásně štíhlí!!!! Je to v genech a potom v příkrmech, když pak někdo dává tvaroh s banánem, tak má i tlustý děti, ale UM to určo není! To je vyvážený!

holky, kdyby tak děti potom chtěli jíst tak zdravě, jako je UM, to bychom si libovaly, ne řízky a Mc Donald, KFC... 😉

abinka
15. únor 2008

no to doufám.No co při nejhorším budemem mít vypapkaného chlapečka. 🙂

gabca1
15. únor 2008

abinka - já nechápu ty doktory... Buď přibívá málo tak čuměj jak puci pak přibívá hodně, tak to taky neni ono... Já myslim, že jim do toho nic není, jak si to maminky dělaj, hlavně, že jsou děti zdravoučký. Jinak já si taky krmím podle sebe a doktorce všechno odkejvám ať má klid 🙂

megee
15. únor 2008

gabca jo to je nejlepší, jak už jsem psala to jim tu flašku máme vzít a nechat je řvát hladem? At si doktoři trhnou přeci ho nebudu trápit hladem jen proto že ti řeknou že přibírá hodně...

gabca1
15. únor 2008

každý dítě je jiný, jejich tabulky jsou na palici.

lenkazdenek
15. únor 2008

Holky já myslím,že kdyby jse byli všichni podle tabulek taa byto bylo nudný,mě teda malá podle tabulky papá,ale zas spí strašně malinko,navíc se teď začala budit dřív a to večer víc vypije 😕 ta sai budem muset až budect dávat kašičky 😅

abinka
15. únor 2008

gabca,přesně tak odkejvat a myslet si něco o prdeli. 😉 Je to moje dítě.Já to beru podle sebe,já sama najím podle tabulek,tak proč bych měla nutit dítě tak jíst.

sisstin
15. únor 2008

holky..a vás se Dr. ptá, kolik vypije nebo tak? To mě vůbec..jen ho zváží, řekne, že dobrý..a tím to hasne 😕

abinka
15. únor 2008

siss mě se ptá když jsem řekla 110ml.To jsem ještě kecala v tu dobu vypil až 130ml.Tak se zhrozila a že mu bohatě stačí 90ml,že prý to je plýtvání.

sisstin
15. únor 2008

abi: no tygr zas pije na svůj věk a váhu málo...ale přibírá normoš..takže na dávky se mě nikdy neptala 😕

abinka
15. únor 2008

Buď ráda je to otravný,ještě když se dívá tím káravým pohledem

sisstin
15. únor 2008

abi: jinak nechápu, proč káravej pohled..na Nutroši je napsaný od dvou měsíců 120ml 😕

abinka
15. únor 2008

siss taky to nechápu.Nabral totiž za 14 dní 750g,co jsem to rozebírala s maminama tak říkaly že to je celkem normal a ona se málem zhrozila a že je to moc.Ona vůbec nevidí že ten kluk má taky 63cm

bramburka
15. únor 2008

co vypije vypije, zbytek vyhodí nebo už dál pít nebude ne? sám od sebe...

listicka20
15. únor 2008

Abinko, máme uplně to samý, jen co jsem začala dokrmovat umělým, tak Katrinka žrala jak divá, vrhla se na prso, pak vypila 90 ml z lahve, pak koukala, co by ještě zbodla, tak se zase přisála na prso, prostě jak kdyby měsíc nedostala najíst. Vůbec neblinkala, všechno to strávila. Váhovej přírůstek jsme měly podobnej jako vy. Doktorka se na mě koukala jak na blázna, prý co jí do toho mlíka přidávám 😠 jako kdybych byla uplnej debil a mixovala jí do toho pralinky. Takže jsem týden zkusila dávat jenom dva dokrmy denně, ale řvala a nepřibrala ani fň, takže teď dávám tak čtyři, a je pohoda. Když už jíst nechce, tak lahvičku odstčí, a je to. Prostě si řekne.

bramburka
15. únor 2008

holky, ja kdyz dala poprve nutrilom, tak pribrala 300 g za 3 dny, protože se prostě musela dopucnout. Pak už jedla normálně.

lenkazdenek
15. únor 2008

Abi,stejně jako Sis to nechápu 😕 😕 ,navíc každý miminko přibírá jinak,stejně jako dospělej člověk přibírá každý jinak,někomu stačí trošku a přibere hodně,někdo do sebe může cpát co chce a moc nepřibere

megee
15. únor 2008

no tak vidím že mám celkem normální dr. mě přibírá tak setejně jak Abince má 63 cm a 5, 67 kg a dr. nás pochválila že prý přibírá krásně a to toho moc nesní vetšinou těch 90 ml občas zvládne i těch 120 ml, ale jak už jsem psala tak mi stejně na těch 63 cm připadá hubenej podle jinejch miminek...