Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

janickabez
11. led 2008

kua teď se mi to ztratilo 😝 ...to je zase dneska cval.... 😒

já jsem chtěla kojit půl roku, pak chci jít do práce a bude doma taťka, jestli to klapne...
bradavky mám takový citlivější (ani taťka mi na ně nesmí šahat 😎 , ale už si zvykl, za ty roky a našel jiné zóny 😀 😀 😀 ), ale mě to bolí a bolelo i pod vedením sester v podonici, takže technikou to nebylo a není...takže mám z toho spíš husinu a nervovej záchvat než orgasmus -možná proto mám nějaký blok a nedělá se mi mlíko, protože mám k tomu kojení odpor, njn ale nemužu zbožňovat něco co mě bolí nejsem sadomaso.... 😎

jedna polovina tvrdí, že to přejde a prsa si zvyknou, jako když si uděláš mozoly na prstech při hře na housle a druhá polovina tvrdí, že jim to taky uspokojení nepřineslo, bylo jim to nepříjemný a vydrželi to max půl roku...

nutelka
11. led 2008

Ahojky, tak já se hlásím mezi nekojící. A přiznávám, že jsem se s tím ještě nesrovnala ☹ Taky mě vytáčí Sama doma a jejich témata o kojení, takže to raději přepnu. A strašně se těším, až bude malý velký kluk, který bude jíst i něco jiného než mlíko, protože pak mě to teprve přestane štvát. 😀 Občas jsem smířená, ale pak vidím třeba nějaký článek, jak někdo kojí a je to zas v prd... 😠

Jinak jsem teda kojila 2 dny. ☹ Pak zhruba 4 týdny bylo kojení 45 min. z každého prsu a dokrm. V porodnici se na mě vykašlali a po porodu snad zapomněli, že se mi narodilo dítě, které potřebuje se co nejdříve přisát. K prsu jsem si ho přiložila až po 7 hodinách a to ještě musel za sestrama manžel pro něj dojít, jestli nám ho laskavě půjčí. 😝 No a samozřejmě byl problém s přisátím, sestra jak viděla náš zápas, tak řekla,že to mám zkusit s kloboučky. To malému vůbec nevyhovovalo a tak se mi netvořilo ani mlezivo natož mlíko. Měla jsem poranění hráze III. stupně, takže kojit v jiné poloze než na boku nešlo ještě celé šestinedělí. Když jsem žádala sestry, později je prosil i manžel, aby mi přišly kojení ukázat, tak řekly, jo příjdu a nepřišel nikdo. Chodila jsem na sesternu každou chvilku, protože mi malý brečel hlady. Tak mi sestry po dlouhém přemlouvání dokrmili malého z flašky nutrilonem. 😠 Atd. atd., jo ještě mi vlastně neřekli, že se má malý přikládat hodně často, aby se ta tvorba spustila. Takže já si lážo plážo ležela a skuhrala nad svým šitím, děcko mi vesele spalo (když teda neřvalo) a mé mléčné žlázy si dovolenkovaly. Ach jo, asi je tam všechny zažaluju. 😀 U druhého budu chytřejší.

nasticka
11. led 2008

caute kocky, no já si nemůžu pomoct a musím se k tomu též vyjádřit ... já teda kojím bez problémů, ale jak už tu kdosi psal, když někoho potkáme, nebo někam jedeme na návštěvu, tak se nikdo neptá jak se máte, jste zdraví, ale kojíte?? NAKOPAT DO HLAV!!! to mne tak točí, co je komu po tom?moje matka se mne na to ptá každý týden..no to je no comment. budu opakovat slova mnoha z vás, ale fakt je to kojení dneska tak zprofanovaný...jako fajn, je to nejpřirozenejší způsob výživy, ale když to nejde, neb o ikdyž kojit nechcete, no tak prostě nekojíte, krmíte UM a je to...vždyť je to volba každé matky..stojím při všech, co nekojí z jakéhokoli důvodu, kašlete na blbé kecy okolí a jejich otázky o kojení prostě ignorujte, nikomu do toho nic není, a basta! 😠

kocicakovi
11. led 2008

Ahoj holky, tak musím říct že tohle je vážně balzám pro moji duši, i když už je to skoro 4 měsíce, tak jsem z toho neúspěchu ještě stále občas docela přešlá. Já jsem Andulku k prsu dostala až 12 hodin po porodu, protože v porodnici bylo tak plno že jsme každá ležela někde jinde. Ale na to to svádět nebudu. Ani na plochý bradavky který tomu teda taky nepřidaly. A ani na sestry který mi to jakžtakž vysvětlily, i když vždycky v hrozný rychlosti. Ale je fakt, že po třech dnech kdy nám prostě ten "kontakt" nešel a já měla tak zrasovaný prsa jsem už prostě přestala poslouchat. Těšila jsem se domů a věřila jsem že až vypadnu z toho blbýho nemocničního prostředí tak to třeba půjde v klidu, ale nešlo. Vydržela jsem to týden. Pokaždý jsem brečela a skučela, bolest mi vystřelovala až do lokte a malá za hodinu chtěla znova. Asi jsem si vytvořila nějaký blok tím stresem. Nakonec jsem skončila zpátky v nemocnici s mastitidou v levém prsu a začínající v pravém a čtyřicítkama horečkama. No a tam prosím pěkně jsem se v tomto stavu dozvěděla, že jsem sobecká matka, že myslím jen na sebe a že přeci nepřestanu kojit jen proto že to bolí. Od doktorky! Musela jsem podepsat jakýsi "revers" že žádám o zastavení laktace a že jsem si vědoma jaké důsledky to bude mít pro moje dítě. No ale holky, ta úleva když jsem viděla jak malé to UM jede a jak je spokojená a mě už nic nebolelo... Vím že měli všichni v okolí pravdu když mi říkali ať se na to vyprdnu když se takhle trápím a stáli při mně, ovšem přesně jak píšete, pak si člověk pustí Sama doma s nějakou fanatickou laktační poradkyní a nebo potká sousedku kterou ani nezajímá jak se to dítě např. jmenuje ale jestli kojíte, tak to mě pak bodne u srdce...

schnek
11. led 2008

Ahoj holky 🙂
Ondra byl plně kojenej asi do 8. týdnu. Pomaličku mi po 6nedělí začalo ubývat mlíko a taky jsem měla pocit, že mi slábne - úplně přestalo být tučné (i když samozřejmě nedostatek a slabé mléko neexistuje 😝 ) Měla jsem dost velké stresy. Pořád jsem se pokoušela a čím víc jse se snažila, tím horší to bylo. V noci jsem nakojila 180ml a odpoledne z obou 30ml 😲 Ondra se pouštěl, křičel, chtěl co půl hodiny. Začali jsme dokrmovat a po 14 dnech byli plně na UM. Taky mě štve, že se pomalu každej zeptá "Ahoj, kojíš? a proč ne? hmmmm..." Jak kdyby kvůli tomu byl Ondra nějakej chudák s krkavčí matkou. Ze začátku jsem to ořvávala, teď ty ldi slušně pošlu do p.... 😀 Co je komu do toho? Máme šťastné a spokojené děti a to je to důležité 😉

janickabez
11. led 2008

Kocic a to jako od dětské nebo na gyndě???? já jsem slyšela, že prášky na zastavení laktace píše na gyndě, chtěla jsem si tam o ně říct, protože s těma našema 20ml už nevidím v tom mučení smysl....
a dnes jsem si koupila časák "náš první rok" krok za krokem.... a je to taky jen pro kojící matky, na aletrnativu, že někdo nemuže kojit, tam nikdo nemyslí ☹ .....takže některé kapitoly jsem opět přeskočila 😝 a přečetla jen to co mě zajímalo

kocicakovi
11. led 2008

No to si taky říkám, co je komu do toho, ptám se já snad jak často chodí na velkou třeba?! 😕 😀 😀 😀

kortanova
11. led 2008

Ahoj všem kojícím i nekojícím.Nedá mi to abych se taky trochu nevyjádřila. Já jsem taky kojící-nekojící 🙂 Vítka tak od 2,5měsíců začali trápit koliky a bolení bříška a každé kojení byl horor. Plakal jako tur,teklo mu to hodně, dlouho jsem ho kojila přes kloboučky. Nakonec povyrostl a stačil hltat sám,takže jsme kloboučky odložili. Jakmile jsem ho přiložila - řev, vztekání. Tak jsem rezignovala a začala mu dávat dokrm Nutrilonem. Párkrát jsem to obrečela, že to neumím, ale když jsem viděla jak mu UM chutná a ani se při tom nekroutí...Hodně lidí mi říkalo ať se na to vyprdnu, že jsem nervní - hlavně mi to říkal manžel. Nechtěla jsem to vzdát...Musím říct že teď tak týden je kojení vcelku v pohodě. Sice tak 3x denně dokrmujeme a začali jsme dávat kašičky. Kam se hrabe moje mlíko. Když vidí Vítek hrneček s kaší je jak opice a nejradši by to rovnou vypil...a kde je nějaký mateřský mlíko...
Se mi na něj za chvíli vyprdne,když zjistil že existuje něco mnohem lepšího.
Měla jsem dost výčitek, teď mě přestávají a jsem ráda,že mu chutná...
Kojení je zmedializovaný a všichni z toho dělají bůhví co. Dřív všichni kojili pár měsíců a mazali do práce a děti do jestlí a taky to šlo.
Takže vzkaz vám co nekojíte. Kašlete na lidi kolem a buď te šťastní,že máte spokojené mimi i na UM...Až bude v pubertě, tak mu bude jedno, co jedlo když bylo malé 😀

makyb78
11. led 2008

Holky,já se Vám tu k něčemu přiznám.Kojila jsem rok jedno dítě,teď kojím druhé.Už jsem to sem psala.Možná to bude znít blbě,ale já těm nekojícím trochu závidím.Samozřejmě jsem ráda,že kojím.Na druhou stranu se těším jak si vezmu normální podprdu a až budu mít zpět svoje malá prsa.Mě se to líbí víc a i se tak hlavně líp cítím.Manželovi to taky nevadí a kdyby jo,tak má smolíka.Asi to zní hloupě,ale já si jako kojící přijdu neatraktivní.A syn nevzal flašku,takže když jsem chtěla někam jít,tak i odstříkané mlíko mi bylo na prd.Neříkám,že kojím z povinnosti,ale né každá mamča,která tvrdí,že je šťastná,že kojí,musí nutně mluvit pravdu.Další děti neplánujeme,tak si to užívám,ale po těhotenství a následně kojení se těším až to budu jenom já,sama za sebe.
Na pořad sama doma čučí tchyně a těma moudrama mě zásobuje.Zrovna dnes mi líčila,že se děti nemají chovat v poloze v jaké malou chovám já.Ty rady fakt zbožňuju a na sama doma ze zásady nekoukám.
Tak jsem tady asi Vás nekojící namíchla,že si nevážím toho,že můžu kojit.Tak to se omlouvám 😒

lena13
11. led 2008

ahoj holky ja jsem Claudinku kojila 3 dny.Mela jsem popraskane bradavky do krve a tak me to bolelo,ze jsem prestala.Claudi ma ted 6,90kg a neni na vubec poznat ze neni kojena.Hlavne ze byla kojena aspon tri dny [vsichni mi to tvrdi] a ze mimuska mame zdravoucke,ze jo. 😉

zusma
11. led 2008

Jo jo holky, souhlasím s vámi, že kojení je dnes strašně zprofanovaný a kdo nekojí, tak jako by spáchal neodpustitelnej zločin 😠 😠 Fakt tyhle názory nesnáším.
Mám zlkušenost jako Nasticka - taky se mě každý ptá zda kojím, místo toho,aby se mě zeptal, jak se máme 😲 😠 Jsem na to silně alergická.

Někteří jsou fakt dost divný - odsuzují mě i za to,že kojím s kloboučkem 😲 🙄 😨 😅 😔 😠 Na to už vážně nemám slov. A o tom, že odsávám a občas malou dokrmím odstříkaným MM (večer mám prostě v sobě mlíka málo a tak odsávám v noci anebo přes den), už raději nikde nemluvím. 🤐 😔 To je pro někoho prostě nepochopitelný.

Vy, co jste na UM, budte v klidu a nenechte se tím rozhodit. Kdo nezažil trable s kojením, tak to stejně nepochopí.

lendy1
11. led 2008

kocicakovi 😀

makyb, mě si teda nenamíchla ani omylem, po tom, co jsem se smířila s tím, že nekojím vidím v nekojení i spoustu výhod 😉 😀 Můžu jít pryč a v pohodě nakrmí manžel, můžeme jít kamkoliv s malým a nikde nemusím vystrkovat prsa 😀 , za 5.minut je po jídle, vím kolik toho sní ...apod...

a Sama doma jsem nikdy neviděla a vidím, že o nic nepřicházím 😀 😀

makyb78
11. led 2008

lemdy1-díky 😉

pirlenka
11. led 2008

Prostě nekojím - a je mi fajn. Orgasmus jsem u toho nikdy neměla a ukončení kojení jsem šíleně ořvala. A upřímně i teď mě rozhodí otázka: "Kojíš?" Odpovídám, že jo a mám klid. I můj manžel mi řekl, že je mu to líto kvůli Štěpánkovi, že nebude dostávat MM. Bodejť by ne, když všude slyší, vidí KOJTE KOJTE KOJTE. Ale když jsem se ho zeptala, jak dlouho by vydržel kojit při našich problémech (malej šíleněj bojkotoval kojení, děsně vyváděl, odtahovat se, kojila jsem klidně i hodinu a půl a konečný efekt byl, že řval hlady, blinkal...) tak prý ani den. No a já to vydržela několik týdnů, vystreslá před každým kojením, že zase bude bengál. Odnášel to jak Štěpánek, tak i manžel. Pak mi sám řekl, že pomalu zkusíme UM. A hle, obrat o 200 stupňů. Jsem spokojená já i najezený Štěpánek. A to je hlavní!

A jak píše Mac, nejvíce chytří jsou chlapi a pak ženský, co nekojily ani týden 😝

janickabez
11. led 2008

No ještě na mě s tím vyrukovat muj chlap, tak ho vezmu něčím po hlavě, ten naštěstí stojí při mě. Minule když jsme měla virozu a 38,5 ji krmil i v noci a naznal že vstávat a přebalovat a dělat UM není žádná prdel...a to je naše berunka za 10 minut hotová i s odbrknutím....

Tohle téma mi dnes opravdu spravilo náladu....😎

kocicakovi
11. led 2008

Jojo, já taky musím říct že manžel byl a je při mně a mamka moje mě tehdy skoro prosila ať se na to vykašlu když to nadělení viděla, já i sestra jsme byly na Sunaru, tetiný děti taky obě, jedno dokonce hned už od porodnice a máma s tetou taky, tak já nevím, snad to máme nějaký dědičný nebo co...

med
11. led 2008

Sama doma mě taky vytáčí, zvlášť MuDr. Mydlilová - myslím, že se tak jmenuje - laktační poradkyně z Thomayerovky.... Já v Thomayerce rodila a povím vám, že ty hemzy, který má kolem kojení v sama doma, jsou jen kecy... Vypráví tam jak se děsně snaží každou maminku rozkojit atd. Pěkný prdlajs - mě to ukázala sestra jednou jedinkrát a ještě takovou rychlostí, že jsem podruhé vůbec nevěděla, jak to mám správně "udělat". Když jsme s tím měly problémy a já poprosila o radu, sestra mi odsekla, že maj plný odd. a že nejsem jediná maminka, která má problémy s kojením... Takže když jí v tý televizi vždycky vidím, tak mi akorát stoupne tlak kdoví kam, tak se na to raději nekoukám...

bramburka
11. led 2008

jo a taky mě dostávaj kecy typu: Jo to jsme měli taky, to se srovnám hlavně koj dál....

a nebo kecy typu: to neznám, já kojila do (asi puberty nebo co), já bych mohla bejt kojná, se předkloním a teče to samo... (moje tchýně) - jakoby to snad byla její zásluha nebo co, jakobych já za to mohla, protože to dělám blbě a ona, protože to dělala dobře, tak mlíko měla..

jsou dny, kdy mě to nerozhází, ale pak se mi stane (jako nedávno) mě potká sousedka (kamarádka tchýně) a říká: prej je ta vaše malá problematická, jsou s ní problémy... tak jsem se nasr... a říkám, ne, je úplně spokojená a šťastná, sice na flašce, ale směje se na mě!!!!!!!! Tak proč problematická?

macanet
12. led 2008

Krááásné ránko oooo tady se to rozjelo 😀 Joooo med zrovna tuhle pí Dr. jsem myslela 😀 Jo Pir u nás to samé, manžel se snažil pomáhat všemožně na internetu nacházel všechno o kojení, ale když jsem chtěla skončit, tak je fakt, že to byl on, kdo to rozsekl , já bulela on skočil pro dortíky a udělal kafe a bylo mi zas fajn. Jo a přiznávám, že mě nejvíc mrzí s štve právě to, když někdo nakoukne do kočáru a řekne, boože na Sunaru co, je to vidět 😕 Přiznávám, je kulaťoučká, dobře přibírá, ale taková já byla taky a to už nikoho nezajímá. Ale důležitý je, že je SPOKOJENÁ 🙂 a já taky 🙂 Jinak musím pochválit naší porodnici, fakt se snažili, kojení mi šlo akorát jak píšu, odcházela jsem nabuzená s pocitem, že je to hračka, nejůžasnější věc na světě atd..... Na procházce potkávám kamarádku, holčička je od porodnice na Sunaru a jak píše nutelka, byla to maminka s druhým dítětem, u prvního neměla mlíko vůbec a tady taky nic moc, žádala teda flašku a sestra na ní ječela, že je vidět, že nechce kojit, ať to kouká zkoušet.Nakonec si vyřvala flašku a byl klid, podle mě jde jen o to aby porodnice měla co nejlepší hodnocení v počtu propouštěných maminek kojících a zapadala dobře do tabulek.Co myslíte, že by se stalo, kdyby tam byla některá mamina, která by řekla a já kojit nebudu a nechci, myslím, že by byla na porodnici ta nejhorší matka 😖 Ale je to přeci její věc.Holky díky za tohle téma, člověku se uleví a přeci jen získá pocit, že není zas tak vyjímečnej 😉

iza
12. led 2008

Jo holky jak už jsem psala já i vy...je to trend..mě už v porodnici jednak nutily sestry přikládat každé dvě hodiny..tzn v praxi to vypadalo tak,že jsem vlastně kojila furt s přestávkama 30minut neb jsem měla malého dlouho u prsu a pak mě tam rozplakala dokrotka(a to nejsem žádná měkota) , když přišla a začala káravě,že teda miminko je v pořádku,ale že JÁ nemámmlíko a že bych se měla snažit, že kvůli měmiminko strádá 😔 😔 ..no kráva!!! Já pak i doma plakala,když mi malý řval u prsa a nic....
A pak okolí,furt se mě každej ptal, ty lidi jsou fakt omezený,mě by ani nenapadlo se ženský ptát jestli kojí,je to přece dost osobní..no a já jin teda trpělivě a slušně vysvětlovala, že teda nekojím a doma pak zuřila,plakala..no a pak jednou jsem byla u kamarádů na oslavě a přišla tam partnerka mého kamaráda(je fakt, že jsemjí teda moc nemusela), viděla mě po 3měsících(naposledy ještě těhotnou), já zrovna krmila Jáchymka a ona s takovým výrazem ve tváři-jako pohrdáním mi říká: Jakto, že nekojíš,copak nevíš, že je to to nejlepší pro mimi? No a ve mě jako kdzž něco bouchne azačala jsem na ní řvát..že mám plný zuby těhle chytráků a že prostě nekojí a ať už mi všichnipolíběj prdel atd atd..no vyřvala jsem na ní všechnen ten vztek a zlost co jsem měla..a od té dobypohoda, pokud se měněkdo zeptal, tak jsemmu řekla, žemu do toho nic není a že já pro své dítě dělám to nejlepší a ať si hleděj svýho 🙂

susik77
12. led 2008

ahoj, aj my sme mali dost probl. s kojenim.naviac ako sa vsade hovori, ze sa ma kojit ako to chrani proti alergiam a pod., som sa strasne bala dat malej aspon jednu davku nutrilonu.Tak mi stale plakala-prvych 6 tyzdnov.potom som sa na to vykaslala a vecer ked som mala malo mlieka, dala som jej po kojeni nutrilon a vsetci sme boli spokojni.vobec to nesposobilo, ze by som mala menej mlieka, aj mala je uplne v pohode, dokonca mam viacej, ale uz si na to vecerne dokrm.zvykla a spi mi potom v noci aj 6 hodin vkuse.
Inak, ja som nebola vobec kojena a som zdrava a nemam ani alergie. Tiez si myslim, ze to kojenie je taky trend teraz.Ja planujem kojit do 8 mesiacov az to pojde.Myslim, ze po 1 roku to uz moc nema velky vyznam-potvrdila mi to aj nasa pediatricka.Ona je v tomto v pohode.
A myslim, ze nemusite mat velke vycitky, ze nekojite, nic vazne sa mimi nestane.

bihan
12. led 2008

Baby, tak ja vám ešte trošku zdivhnem náladu 😉
Žijem vo Francúzsku, kde materská dovolenka trvá 4 mesiace - mesiac pred pôrodom, 3 po a väčšina matiek potom nastupuje znovu do práce, takže ak sa aj rozhodnú, že budú dojčiť, po dvoch mesicoch dochádza k odstavovaniu, aby to pre mimčo nebol šok... Po troch mesiacoch snáď dojčí max. polovica mamičiek, ktoré sa rozhodli ostať s mimčami doma viac než tie 3 mesiace a absolútne nikto sa nad tým nepozastavuje, že je dieťa na UM. Dokonca môj lekár sa ma minule s neskrývaným prekvapením opýtal, či ešte dojčím... Nehovorím, že toto je najlepšie riešenie a tá kampaň za MM je tu oveľa opodstatnenejšie, ale rozhodne sa z toho nerobí veda.. A hlavne nemám pocit, že by boli Frantíci náchylnejší na choroby, ako my.
A hlavne s tým dojčením je vkuse toľko problémov! Ako raz povedala Andilek - radšej 100x rodiť, ako raz dojčiť 😅

llucka
12. led 2008

Ahoj holky, díky za tuhle diskuzi!!! Já už 3 týden nekojím, protože to byl od prvního dne po porodu prostě horor...blbý bradavky, s kloboučkem to nešlo, pak zánět do prsa, malá nepřibírala, kojila jsem cca 40 min po 2 hodinách, hrozně u toho řvala, pak řvala, vůbec nespala, rozpraskaný bradavky. Co je na UM tak nastal obrat o 360 stupňů - spinká, po jídle je spokojená, připíbírá a je to prostě úplně jiný klidný a pohodový mimčo. A hlavně i já jsem v pohodě a hrozně se mi ulevilo, když jsme přestala kojit. A konečně si mateřství začínám užívat - po 2,5 měsících stresu.

Taky mi vadí, že každýho zajímá jestli kojím místo toho, jak se malá má a tak. Brrr. Prostě ten nátlak s kojením kojením kojením mě štve. Je super, když to někomu jde bez problému, tak ať kojí třeba 5 let, ale když to prostě nejde, tak to nejde. Myslím, že v dnešní době jsou už UM dost kvalitní. A mám i srovnání dvou holčiček - jedna kojená, druhá ne a nemocné jsou +- obě stejně. Nemylím si, že kojit=zdravé dítě.

Takže asi tak můj názor a hlavně mé zkušenosti.

bramburka
12. led 2008

To je masírka na ego tahle diskuze... vždycky jí čtu když odsávám a to to jede... 😀 😀 😀

janickabez
12. led 2008

V porodnici mě dost štvalo, že nehorázně propagovali toho, kdo sponzoroval...takže medela, všude visely jejich letáky a v desateru správného kojení (které viselo všude, kam jsmte so podívaly) stálo, že se smí používat jen elektrické odsávačky....a podobný kecy.....(přitom paní co se mnou byla na pokoji, tak rodila před několika lety a říkala, že tenkrát jí bezproblému pujčili balonkovou odsavačku...apod.), všude visel leták na Bepanthen a tak sestry mazaly děti bepanthenem snad všechny děti uplně všude 😝 😝 😝 😝

Malá se mi nechtěla přisávat na levý prso a v poodnici mi s tím nedokázali pomoct, řekli mi že si ho mám ručně odstříkat, ať mi to nezatvrdne, přisála se až doma, po tom, co jsme to zkoušely přes klobouček, který nám v porodnici samozřejmě nedoporučovali...v celé nemocnici byl ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ DUDLÍKU
Paní tam plakal chlapeček, prostě měl pořád hlad, chtěl tahat, a protože se tam nesměl používat dudel tak jí sestry řekly, že má dát malýmu prst...takže paní zoufale seděla u vozíku a malej jí dudlal prst....pak jsme mu na tajňačku dudel daly a když někdo šel, tak jsme klukánka otočily nebo mu dudlík schovaly 😎

Nevím jak u vás, ale když chtěl někdo dokm nebo něco takovýho, dostal MM od jiné maminky, která odstříkala, na dětském oddělení to pasterizovali(či co s tím udělali) a podali to zase druhýmu miminku, žádný sunar, žádný UM.....

macanet
12. led 2008

Jo tak s dudlem to znám, taky Aduna cucala malíček, ale jaksi venku s kočárem to praktikovat nešlo, že? Takže vesele dudá dudel 😉 Medela atd.... taky tak 😉

pirlenka
12. led 2008

Nejvíc mě mrzely řeči od tchýně, která sama oba kluky nekojila 😒 Že prý je to moc zdravé a do roka by se kojit prostě mělo... 😝 😝

doubek
12. led 2008

Jsem prekvapena, co se to deje. Fakt ty lidi se takhle blbe staraji? Skoro tomu nemuzu verit.
Kojeni je urcite dobre, ale fakt je po tom kazdymu prd, na druhou stranu, jestli ma dite hladovet a matka se stresovat, tak je stokrat lepsi flaska. Ja ze zacatku mela problemy s kojenim, ale ty ma asi kazdy, mala brcela, nevedeli jsme proc, tak nas napadlo, ze ma hlad, ze ji prso nestaci a ve 3 tydnech mela prso a flasu, pak se to ustalilo a byla jen kojena, ale kdyby ne, zadna hruza by se nedela, rozhodne bych nenechala dite plakat hlady a jen kojila. Ted ji chci jiz odnaucit kojeni. 🙂

bramburka
12. led 2008

hele to je teda dvný a trochu mi přijde nechutný dokrm MM od jiný maminy. Nemůžu si pomoct ale to bych 1000x radši UM.

hanik
12. led 2008

tak ja nekojim od 15. dne, ..nastesti moje okoli to neresi a kdyby to chteli resit a nebo nekdo mel kecy, tak ho pekne odpalkuju 😠 ...me samotnou to stve ...nebo spis stvalo, ale co ..neni, tak se svet nezbori ..ja sama jako mala uz mela flasku u pusy, kdyz me mama nesla z porodnice, tak na tom teoreticky byl Risa o nejakej ten den lip. 😝 😎