Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

leninn
19. únor 2008

Bramburka: Já to právě také tak dělám, s tím dudákem. Dám jí ho po papání a když nepláče, tak už jí víc nedávám, když pláče a nechce přestat, ještě přidělám....

fakt je to UM tak drahé, že je mi z toho šoufl... 🙄 tak i proto nechci, aby se přejedla a půlku vyblinkala ven, to raději přidělám...

kacerka
19. únor 2008

leninn, na 3 měsících měl Kája 6,92 a 64 cm - on byl ale velký už po porodu - měl 4,07 kg, takže není divu a nemá být po kom malý - je prostě pěkně obalený dlouhán 😉

megee
19. únor 2008

😀 náš malej má 5,67 kg a 63 cm a to mi přijde že je celkem hubenej 😀

kacerka
19. únor 2008

megee, proti Kájovi je to vyžle hubený 😀 😀 😀

halkac
19. únor 2008

Zapisuju si, jak naše dvojčátka přibírají, do malého kalendáříčku 2008 Sunar, který byl v nějakém čísle Bettynky: mottem je "Vyrostli jsme na Sunaru" 😉

Tak abych potěšila vše přítomné - i takové celebrity a kabrňáci vyrostli na UM:

Jan Slezák (vicemistr světa v hip hopu)
Alice Bendová (krásná štíhlá herečka)
barbora Špotáková (mistryně světa v oštěpu)
Petr Bříza (hokejista)
Silvia Lakatošová (modelka a miss ČSR)
Tomáš Dvořák (trojnásobný mistr světa)
Václav Chalupa (veslař)
David Studinský
Roman Volák (karatista)
Filip Hrubín (pilot)
Leoš Mareš (moderátor)
Svatava Klausová (charita)

No a pak i většina naší generace papala Sunárek, že? 😉 například já a jsem zdravá až až až až až...

Tak ať někdo ještě zkusí ceknout, že děti na UM bývají více nezdravé, baculatější apod. a budu vraždit 😒 😒

Stojím za vámi!!!

kacerka
19. únor 2008

Já jsem na něm taky byla od 3. měsíce - stejně jako můj brouček (teda my papkáme Nutroš 😉 ) a jsem zdravá - za svou skoro desetiletou pracovní karieru jsem byla jednou na neschopence 😉 Jo a hubená jsem taky 😉

gabca1
19. únor 2008

to já neochutnala mateřské mléko vůbec... A taky jsem OK 🙂

lenkazdenek
19. únor 2008

Já jsem taky od narození na sunaru a jsem v pohodě 🙂 navíc jsem byla takovej jedlík,že i kdyby mě máma chtěla kojit tak by asi chudák neměla šanci 😅

gandy
19. únor 2008

Malá taky vystrukuje jazyček když nechce pít.Co ale je u nás problém, ona chce jen ten dudlík na který se naučila, jiný prostě nechce.Uplně stejný jsem nesehnala, je docela melej.. Používám chicco, ale ten první dudlík byl nějaký jiný, chicco má větší a malé se občas zvedne žaludek.. 😲

ammalka
19. únor 2008

gandy, malý si taky začal zvykat na dudlík, který jsme dostali v nemocnici v takovém kufříčku, myslím, že je značky Mam, ale snažím se ho zvykat i na jiné dudlíky - rád má ještě Babynova, i když radši ten první, Chicco také odmítá. Vykluzuje mu z pusinky.

gabca1
19. únor 2008

malá chce jen ten nejobyčejnější kaučukák za 15 korun z Tesca, jinej prostě ne. Mám tu asi 5 druhů a nevezme si jinej 🙂

gandy
19. únor 2008

ammalka: malá taky chce jen babynova.. Prostě to nejobyčejnější... Zkusím v tom Tescu, to by mohlo být dost podobný...Uvidíme, nebo budu muset shánět kde se prodává ta babynova, my to od někoho dostli. 😕

megee
21. únor 2008

my teda máme dudlík od aventu, ale používáme ho jen v kočárku a to ho stejně po 5 min. vyplivne, jinak dudlík nechce vůbec...

olielka
21. únor 2008

já se vrátím k původnímu tématu 🙂 já hrozně chtěla kojit, ovšem to kojící martýrium po porodu, co jsem si zažila, neplánovaný CS a tak pozdní nástup laktace, malého mezitím dokrmovali stříkačkou, navíc on je od přírody asi trošku lenivější, takže se mi vůbec nechtěl přisát. To byl boj! No, naštěstí jsme se rozkojili, ikdyž jsem měla v šuplíku Nutrilon (kupovaný ve 3 hodiny ráno v pohotovostní lékárně, malý řval a nechtěl prso). Nakonec jsme se krásně rozkojili... ale pokud někdo nekojí, protože prostě měl jakékoliv potíže nebo nesnáze, plně ho chápu a rozhodnutí respektuji. Já se rozhodla kojit, ale otázky typu "kojíš" mě lezou na nervy. To fakt nemusím.

bramburka
21. únor 2008

no mě se nejak driv nikdo neptal, ale poslední dobou to začalo!

leninn
21. únor 2008

Já chtěla moc kojit,ale nešlo to. Obulela jsem to, ale už je to pryč. Teď už se snažím hledat jen pozitiva. Můžu neomezeně sportovat, držet dietu, abych shodila ta přebytečná kila (a že jich není málo) a můžu si dát skleničku🙂

Olienka: závidím, já kojila už v porodnici fajn,a le pak se to nějak pokazilo...asi i kvůli tomu, že jsem dostala menses

gabca1
22. únor 2008

lennin - nám to taky začalo, když jsem dostala menses. Od tý doby se odtrhává a zlobí u kojení. Teď dokrmuju a už prso nechce skoro vůbec... Myslím, že už brzy nebudeme kojit vůbec 😔

gabca1
22. únor 2008

opr. leninn 🙂 omlouvám se.

ammalka
22. únor 2008

gandy, mají je v Pompo prodejnách, koukám, že jsi z Prahy, tak Pompo prodejna je také v nákupním centrum v Praze - Šestka, tak to zkus tam.

seymi
22. únor 2008

Tak i ja prispeju troskou. Moje mamka mi rikala, jak se ona citila v te sve dobe, ze koji. A ze kojila dost dlouho. Tenkrat kojit 10ti mesicni dite, to se jen tak nevidelo. Vsichni max. 4-6mesicu a smitec. Neresili to. Ona ale podle sebe, jak to citila, kojila. Dnes je to opacne. Kojeni se propaguje-jasne, ze je to lepsi-tim neshazuju UM. Normalni je kojit vic jak jednolete dite. Kdo nekoji, je divnej, v uvozovkach. Ale clovek se tim nemuze trapit. Kazda vime, co jsme pro to udelali a co je pro dite nejlepsi. Ostatni lidi, at rikaji, co rikaji, nevedi o vas a o vasem zivote nic. Ja z pocatkukojeni zazivala muka. Popraskane bradavky, stres z bolestiveho kojeni a mockrat jsem zvazovala to vzdat. Pro klid ditete a muj. Nakonec me straslive podporila laktacni poradkyne a ja jsem rany zahojila a kojeni nevzdala. Jsem za to rada.
Tak vam preju spokojene miminka a zdrave miminka a stastne maminky.

leninn
24. únor 2008

Gabca1: tak to je mi líto, ale nic si z toho nedělej, nejsi sama.... a ja k jsem psala minule, teď už myslím jen pozitivně 😉
Lepší než být smutná a ubrečená maminka...
Drž se a zvládněte to! Držím pěsti

gabca1
24. únor 2008

leninn- no snažím se být v pohodě, díky za podporu. Myslela jsem, že budu dokrmovat po kojení, ale střašně se vzteká u prsa, pláče, tak to vzdám. Ještě odsávám, aby měla alespoň jednou denně MM, ale už toho moc není. G.

leninn
24. únor 2008

Gabča1: Já jsem se take snažila odstříkávat, neměla jsem odsávačku, protože jsem si myslela, že prodtě budu kojit...
Ale pak jsem za den odstříkala třeba jen 50ml, prsa už mě bolela a strávila jsem u toho dohromady třeba2-3h...to se prostě nedalo a byla jem jak uzlíček nervů-před každým jídlem, hrůza...
Teď už jsme obě v pohodě...

gabca1
24. únor 2008

leni - přesně, už neodsaju ani 50ml, zítra jdu do poradny, tak uvidím kolik vůbec vážíme.

leninn
24. únor 2008

Gabča1: Tak jak jsi dopadla v poradně? A kolik Ti Julie važí?
Moje Barunka má 4600g, 57cm (při narození 3050g, 48cm)

gabca1
25. únor 2008

leni - jdeme dneska ve 13 hodin. Tak uvidíme. 😒

leninn
25. únor 2008

Gabča1: tak se pak ozvi, dost mě to zsjímá🙂
Držím pěsti, ať je vše OK

gabca1
25. únor 2008

Leni - díky. Taky tak dlouho čekáte v poradně? My třeba i 2 hodiny, to je pro Julinku hrozný, pláče tam a nebaví jí to... Já tam tak nerada chodim.

zazrak
25. únor 2008

Ahoj maminky, mám dotaz nemáte zlušenosti s termoobalama na lahve? Jak dlouho to v nich vydrží teplý? 😉 Díky moc za rady.

janickabez
25. únor 2008

J8 osobně nevím a zkušenost nemám, ale prý moc dlouho ne, když jdu tak mám teplou vodu v termosce a mlíčko míchám na místě..... 😉